Jsou tohle obrázky z Windows Mobile 7 nebo jde o podvrh?

Diskuze o programech pro Windows Mobile
Odpovědět
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Jsou tohle obrázky z Windows Mobile 7 nebo jde o podvrh?

Příspěvek od Jiří Hrma »

Některé zahraniční servery monitorující problematiku operačního systému Windows Mobile v uplynulých dnech zveřejnily screenshot, na kterém by údajně mohla být nová podoba obrazovky Dnes. Je možné, že jde jen o práci nějakého vtipálka, ale třeba se opravdu díváme na budoucí obrazovku Windows Mobile 7. Mnohem pravděpodobnější se mi však jeví tato varianta, která se objevila už dříve ve videu prezentujícím službu Microsoft Live Mesh.

Bleskovka
Podvrh nebo nová obrazovka Dnes z WM7?

Aktualizováno: Vypadá to, že server WMPowerUser.com má nějaký dobrý zdroj, jelikož před malou chvílí zveřejnil nové trio údajných screenshotů z Windows Mobile 7.

Bleskovka
Pohled na aplikace: Windows Marketplace, komunikace na "MSN" a Zune přehrávač

Zdroje: WMPowerUser.com, PocketNow.com
radospol
smartstar
smartstar
Příspěvky: 896
Registrován: pát pro 26, 2008 18:30
Zařízení: Huawei U8650 (sonic)

Je tohle obrázek z Windows Mobile 7 nebo jde o podvrh?

Příspěvek od radospol »

keby to bolo takto tak to je v podstate touch flo,len prehodili hodiny a ponuku.
Uživatelský avatar
milan cholt
nováček
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: úte úno 26, 2008 21:40
Zařízení: HTC Touch HD & Diamond
Kontaktovat uživatele:

Je tohle obrázek z Windows Mobile 7 nebo jde o podvrh?

Příspěvek od milan cholt »

proč ne. Zkoušel jsem WM 6.5 a myslím, že ve vertikálním způsobu posunu cesta není. Takže horizontálně ano a je otázka kde, zda nahoře nebo dole. Každopádně orizontálním způsobem vede cesta, takže WM7 by se mi líbilo, pokud bude tak jak je presentováno dnes. :roll:
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Je tohle obrázek z Windows Mobile 7 nebo jde o podvrh?

Příspěvek od IkE Blaster »

Dle mého názoru se to ale celkem i shoduje s předchozími screenshoty, toto může být zamčená today obrazovka :)
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Jsou tohle obrázky z Windows Mobile 7 nebo jde o podvrh?

Příspěvek od Jiří Hrma »

Přidal jsem další tři nové screenshoty, které se před malou chvílí objevily na WMPowerUser.com.
nAscA
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát črc 29, 2005 17:31
Zařízení: Note 7, iPhone

Jsou tohle obrázky z Windows Mobile 7 nebo jde o podvrh?

Příspěvek od nAscA »

Ta to bych si dokazal predstavit mit na svem PPC. Docela se mi to libi.
matelkoxxl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 616
Registrován: ned srp 10, 2008 9:51
Zařízení: SGS2, HTC HD2, HTC Touch Diamond
Bydliště: Košice

Jsou tohle obrázky z Windows Mobile 7 nebo jde o podvrh?

Příspěvek od matelkoxxl »

ja tomu privelmi neverim...nebude to len nejaky skin na 3rd aplikaciu???alebo obycajny fake vo photoshope spraveny?
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Jsou tohle obrázky z Windows Mobile 7 nebo jde o podvrh?

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

:smt009
Tak jestli takhle budou skutečně vypadat WM7, tak to se se vracíme na úroveň symbianu nebo dokonce firmwaru hloupých telefonů. Užitečné today pluginy s informacemi jsou fuč, přehledný taskbar se Start tlačítkem a stavovými ikonami taky nahrazen nějakou primitivní linkou, ale hlavně že jsou na obrazovce obří hodiny a posunovací nabídka zástupců ve stylu iPhone stejně jako ostatní grafické prvky.
Kam to proboha vývoj Windows Mobile a PDA jako takových směřuje?!
Hodně pevně doufám, že se jedná o fake...
shark
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 91
Registrován: čtv čer 23, 2005 7:07
Zařízení: MDA Compact IV
Bydliště: praha

Jsou tohle obrázky z Windows Mobile 7 nebo jde o podvrh?

Příspěvek od shark »

naprosto souhlasim s predchozim.
jako by hodiny byla nejdulezitejsi vec, kvuli ktery si pocket pc porizuju.
nemam nic proti hodinam na today obrazovce, ale mely by tam byt i jine , pro nekoho take mozna dulezite udaje. napriklad kalendar nebo strucny vypis nasledujicich udalosti v nem atd.
z tohodle pohledu se mi zda skoro idealni spb mobile shell. hodiny tam jsou taky sice velky, ale je tam jeste i rada dalsich informaci, kalendar, udalost, pocasi,...a vse je jednosuse dostupne.

take to je jeden z duvodu, proc jsem si poridil windows mobile a ne iphona nebo androida.
proste nevidim duvod, proc bych mel porad tukat na obrazovku, kdyz chci vedet co me ceka v kalendari.
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Jsou tohle obrázky z Windows Mobile 7 nebo jde o podvrh?

Příspěvek od tslany »

pokud ty screeny jsou pravda, tak zůstanu u verze WM6.1 (nebo WM6.5, pokud se dostanou na rychlostní úroveň WM6.1). A nebo se hold bude pracovat na portaci shellu buďto ze starších WM nebo z WinCE
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Jsou tohle obrázky z Windows Mobile 7 nebo jde o podvrh?

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Nebo založíme LinuxMobile-Mania :)
Jinak plně souhlasím.
Kamil Pulicar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1013
Registrován: úte bře 20, 2007 9:14
Zařízení: Lumia
Bydliště: Brno

Jsou tohle obrázky z Windows Mobile 7 nebo jde o podvrh?

Příspěvek od Kamil Pulicar »

Jdu plakat. :cry:
K čemu je tohle dobré když na displeji je minimum informací a žádné nejdou přidat?
Býval to dobrý systém. :smt011
Qaz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 156
Registrován: pon lis 17, 2008 20:34
Zařízení: Acer neoTouch S200, Qtek 8310
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Jsou tohle obrázky z Windows Mobile 7 nebo jde o podvrh?

Příspěvek od Qaz »

Taky plně souhlasím. Pokud jsou ty screeny pravé, tak si tenhle rok koupím nějaké nové zařízení s WM 6.5 u kterých zůstanu, ikdyž ten výběr mezi zařízeními není zrovna nejlepší (u většiny chybějící d-pad). Jinak jsem zde četl, že WM 8 už ani nemají být na jádru Windows CE ale na jádru Midori...
sclavux
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: úte bře 10, 2009 21:26
Zařízení: HTC Touch Pro

Jsou tohle obrázky z Windows Mobile 7 nebo jde o podvrh?

Příspěvek od sclavux »

ten TAB system na prvom z noveho tria obrazkov sa podoba na facebook pre WM, nie?
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Jsou tohle obrázky z Windows Mobile 7 nebo jde o podvrh?

Příspěvek od IkE Blaster »

Mám pocit, že se konečně trochu oprostíme od problémů typu málo RAM, nedostatečný CPU, časté resety atd. Tedy s příchodem nových zařízení. Že se bude hrát na stabilitu a čisté frontend s malým až nulovým přístupem k pravému systému, jen GUI a s tím si vystačit. Něco do stylu iPhone/Apple, zkrátka. Microsoft se vždy inspiroval tímto směrem, třeba to bude nakonec dobře, to uvidíme až pokud se něco objeví.

Jirko - máš "chybu" v nadpise - sice nevím konkrétní označení, ale jsem si na 99% jistý, že to bude Windows Phone :) (název je potvrzený na 99% od jednoho známého ze zákulisí českého WUG)

Jinak uzavření aplikace/menu zřejmě bude přes klávesnici, povinné tlačítko, tak alespoň něco k dobru by přišlo. Jsem zvědavý, jestli ještě budou dále žít QWERTY klávesnice, nebo budou opravdoví manažeři odkázaní na Blackberry a další.

// YAMATO - no, nestraš... jak se to vezme, se podívej sám na ty screenshoty a pak řekni, jestli je moje většba reálná. Obávám se, že ano, ale jak říkám, třeba to nebude na škodu a nakonec bude nějaký dobrý kompromis (třeba jen volitelná nadstvaba, nebo několik možností uspořádání a obsahu)
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Jsou tohle obrázky z Windows Mobile 7 nebo jde o podvrh?

Příspěvek od YAMATO »

Panebože, nesraš, to už fakt nevím co bych mohl používat, kdyby i WM takhle zdegeneroval.
carnero
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 333
Registrován: pon čer 09, 2008 14:03
Zařízení: Galaxy Nexus, Incredible S
Bydliště: Praha

Jsou tohle obrázky z Windows Mobile 7 nebo jde o podvrh?

Příspěvek od carnero »

Jak jste tu všichni dospěli k tomu, že pokud jsou screeny pravé, tak do WM7 nebude možné přidávat Today pluginy? Screenshoty WM6.5 pluginy také nenaznačují (do CMhome přidat nejdou) a přesto fungují pořád jako vždycky.

btw, Today pluginy ve Windows Mobile 7?
Obrázek
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Jsou tohle obrázky z Windows Mobile 7 nebo jde o podvrh?

Příspěvek od tslany »

to bych spíš viděl na novější verzi CHome.
Ale mě by nemožnost Today pluginů zas tak nevadila, mohla by to nahradit nějaká extérní aplikace, spíš ta celá "prstizace" systému, zkus např. srovnat Softmaker Office (verze pro WinCE) na WVGA @ 96dpi, a teď se podivej na Office ve WM6.5 a představ si, že tam bude ještě mň nabídek. Je to rozdíl, že?
carnero
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 333
Registrován: pon čer 09, 2008 14:03
Zařízení: Galaxy Nexus, Incredible S
Bydliště: Praha

Jsou tohle obrázky z Windows Mobile 7 nebo jde o podvrh?

Příspěvek od carnero »

Mě je to de facto jedno, ale zaujalo mě kolik lidí z těch screenů odhadlo, že to nebude umět pluginy. A zajímá mě, proč si to myslí. Zda je něco, co jsem přehlídl nebo to napsal jeden a ostatní se toho zuby nehty drží.

OT:
Mě ty prstitelné softy nevadí pokud se to nepřehání a na displeji není jediná položka jako kráva. A ten dojem zatím (WM 6.5 + ty vylepšení menu od HTC) nemám. A zatím si nemyslím, že by to u WM7 bylo jinak. Naopak se mi zdá že u WM7 bude zase snaha tam nacpat co nejvíc možností ale přitom to nechat prstitelné. Což by mohlo být zajímavé. Pokud mi to zajímavé nepřijde, koupím si něco jiného... jelikož notebooky šlapou mobilům na paty, ani bych si nestěžoval, že není výběr. Takové Sony VAIO P nebo Lenovo Yoga by mi PDA nahradilo naprosto s přehledem. Osobně bych tedy řekl že se mobily mění ale nijak mi to nevadí. Možnosti mám (naopak oproti loňskému roku bych řekl že možnosti KONEČNĚ opět mám).
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Jsou tohle obrázky z Windows Mobile 7 nebo jde o podvrh?

Příspěvek od Jiří Hrma »

IkE Blaster píše:Jirko - máš "chybu" v nadpise - sice nevím konkrétní označení, ale jsem si na 99% jistý, že to bude Windows Phone :) (název je potvrzený na 99% od jednoho známého ze zákulisí českého WUG)
Nemám. Už se o tom na SM psalo hodněkrát. Nový systém se nejmenuje Windows Phone(s), ale stále se bude označovat jako Windows Mobile x.x, Microsoft to jen na venek prezentuje jako Windows for phone, tedy Windows pro telefony. Proto se v propagačních videích objevují věty jako "Start with your Windows phone...". Méně zkušení uživatelé pak už nemusí řešit verze, budou mít prostě "Telefon s Windows" a o tohle zjednodušení Microsoftu jde. Jinak to ale stále zůstane Windows Mobile x.x.

Psal jsem o tom například v tomhle článku.
Windows Phone, Windows for phones nebo Windows Mobile 6.5?
Ještě před premiérou nového systému na internet prosákla informace, že se Microsoft chystá Windows Mobile přejmenovat. Ano, jisté změny ve značení opravdu nastaly, ale naštěstí to není až tak dramatické, jak se původně očekávalo. Systém Windows Mobile se nově bude označovat jako Windows for phones, což lze přeložit jako Windows pro telefony. Microsoft toto označení zvolil především kvůli zjednodušení vnímání různých systémů mezi uživateli. Od teď zkrátka budou Windows pro PC a Windows pro telefony, alespoň navenek. Ve vlastnostech systému se ale stále bude zobrazovat starý dobrý název Windows Mobile 6.5 a tento název budeme respektovat i na SmartManii. Jinými slovy, Microsoft originální značení verzí nevypustil, jen se systém navenek bude označovat jako Windows for phones. Občas se na internetu objevil i název Windows Phone, to je ale pouze výmysl některého z redaktorů zahraničních serverů, takto se nový systém opravdu označovat nebude.
Odpovědět

Zpět na „Aplikace“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů