Problem synchronizace WM 6.1 přes ActiveSync

Diskuze o operačním systému Windows Mobile 6/6.1/6.5 a dalších vývojových větvích (6.5.x)
mirodc
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: čtv zář 04, 2008 14:40

Problem synchronizace WM 6.1 přes ActiveSync

Příspěvek od mirodc »

Prosím o pomoc, synchronuzuji svuj MDA Compact IV přes ActivSync 4.5 s PC, vše se tváří v pohodě, MDA se připoji, začne stahovat nastavení a v tu chvíli se proces zastaví a napíše hlášku " Synchronizaci nelze úspěšně dokončit.Připojte zařízení znovu a opakujte akci.Pokud potíže přetrvávají,prostudujte poradce ActivSync v nápovědě".. Toto jsem už udělal snad tisíckrát, prostudoval nápovědu restartoval system, překontroloval nastavení DHCP, přeinstaloval activSync a stále se synchronizace neprovede. Zařízení se tváří jako připojené, mohu procházet telefonem, ale nic kopírovat či instalovat. Ví někdo kde dělám chybu?
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

Neblokuje to firewall? Zkoušel si v telefonu ve Start/Nastavení/Připojení/USB to PC vypnout rozšířené možnosti pro USB připojení? Občas to pomůže. Pak ještě zkus AS přeinstalovat. Btw synchronizuješ i data s outlookem, pokud ano, jakou máš verzi?
mirodc
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: čtv zář 04, 2008 14:40

Příspěvek od mirodc »

Pokusil jsem se změnit nastavení USB..... bla, bla. Přeinstaloval jsem AS a nic. Stále stejná hláška, že synchronizace nelze dokončit... Synchronizuji kalendář, kontakty a poznámky.
mirodc
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: čtv zář 04, 2008 14:40

Příspěvek od mirodc »

Vyzkoušel jsem připojení i jako " Disková jednotka" a to funguje.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

A co firewall? Jakou verzi Outlooku používáš?
mirodc
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: čtv zář 04, 2008 14:40

Příspěvek od mirodc »

Firewall mam jen ten co je ve windows, pokusil jsem se jej vypnout a znovu synchronizovat a nic. Verze je Office Outlook 2003
Mikous
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: ned lis 09, 2008 13:24

Nastaveni ActiveSync

Příspěvek od Mikous »

Předpokládám, že máš na počítači windows XP. Potom musíš v MDA v menu Settings na záložce připojení v položce "USB to PC" u položky ActiveSync odškrtnout (nemít zatrženu) možnost "Povolit rozšířené síťové fuknce.
mirodc
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: čtv zář 04, 2008 14:40

problem s ActiveSync

Příspěvek od mirodc »

Vyzkoušel jsem už snad Vše co jste mi radili a stále je chyba viz níže uvedeny obrazek. Jedno je mi divný, že se stále mění jméno uživatel WM_Milos_....9. přitom jméno přístroje je jiné????
Přílohy
chyba.jpg
chyba.jpg (33.75 KiB) Zobrazeno 8135 x
Uživatelský avatar
koumes
moderátor
moderátor
Příspěvky: 2027
Registrován: pon čer 09, 2008 20:01
Zařízení: Moto Z ; Moto Zoom
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od koumes »

Někdy se mi taky nepodařilo připojit cokoliv s WM,bylo to tím,že mi špatně po startu naběhly wokna a tím pádem se nespustily potřebné služby Win XP.Stim názvem to možná bude taky souviset.V activsync se podívej na Soubor->Mobilní zařízení-> .. Jestli máš pouze 1 pda,ty ostatní odstraň a skus novou synchronizaci.A další věc,máš-li instalační CD Win XP,vlož jej po naběhnutí woken,po načtení zavři uvítací okno.Spusť příkazový řádek a zadej příkaz "sfc \scannow" a enter.Zkontroluje to původní instalační? sys soubory.Lepší než komplet nová instalace Win.
Adjan
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: stř úno 18, 2009 0:36
Zařízení: HTC Touch

Problem synchronizace WM 6.1 přes ActiveSync

Příspěvek od Adjan »

Mám naprosto identický problém včetně identického software... Stalo se to zničeho nic, předtím jsem rok klidně a bez problémů synchronizoval a nejsem si vědom, že bych do počítače nebo telefonu cokoliv nového instaloval... Zkouším to horem dolem a zařčínám být nepříčetný... Nepovedlo se to někomu vyřešit?

Díky.
strojvudce
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 175
Registrován: stř led 30, 2008 0:56
Zařízení: HTC Desire HD

Problem synchronizace WM 6.1 přes ActiveSync

Příspěvek od strojvudce »

Tak já už jsem taky zoufalej z ActiveSyncu. Po přeinstalaci se synchro povede a potom už zase ne. Porád to samý, program zjistil problém v zařízení (Plocha). Kód odborné pomoci 86000107. Může mi někdo poradit co to je za chybu a co s ní?
Uživatelský avatar
lelouch
nováček
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: čtv pro 11, 2008 16:25
Zařízení: s740 Rose

Problem synchronizace WM 6.1 přes ActiveSync

Příspěvek od lelouch »

Je třeba smazat partnerství jak na PC tak v mobilním zařízení a vytvořit je znovu. Odsaď může pocházet také jiný název.

Ten chybový kód 86000107 je trochu jiné kafe a to dost matoucí. Může jít o jednu chybu AS, která je známá od poloviny roku 2008 a měly by jí odstraňovat nové ROMky od výrobců. Projevuje se ale u pokusů synchronizovat na více než jednom PC. Jenže pouze na základě zoufalství nebo naštvanosti na příčinu nelze přesně přijít...

EDIT: Ještě poznámka - reinstalace problém neřeší, protože partnerství si kvůli možnosti upgradů ActiveSync pamatuje bez ohledu na verze a instalace.
strojvudce
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 175
Registrován: stř led 30, 2008 0:56
Zařízení: HTC Desire HD

Problem synchronizace WM 6.1 přes ActiveSync

Příspěvek od strojvudce »

Tak jsem smazal partnerství jak v PC tak v PDA, pro jistotu přeinstaloval AS. Partnerství se vytvořilo, synchronizace proběhla. Ale všechny události jsou zdvojené. Zůstaly jak ty v PC, tak se přidaly ty z PDA. :( I když to jsou jedny a ty samý od minulý synchronizace. Ale co je nejhorší, další synchronizace už neproběhne, skončí zase tou samou chybou. :(
Zařízení je HTC Cruise s origo WM6.1 s CZ lokalizací. V PC jsou XP.
rothmans
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: ned úno 22, 2009 10:47
Zařízení: HTC Touch Diamond 2

Problem synchronizace WM 6.1 přes ActiveSync

Příspěvek od rothmans »

Čus,potřeboval bych poradit...HTC Diamond mi nechce komunikovat s PC s Vistama...Windows mobile device center sem nainstaloval a pořád ho nevidí...nefunguje to ani přes BT...
Uživatelský avatar
lelouch
nováček
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: čtv pro 11, 2008 16:25
Zařízení: s740 Rose

Problem synchronizace WM 6.1 přes ActiveSync

Příspěvek od lelouch »

strojvudce píše:Zařízení je HTC Cruise s origo WM6.1 s CZ lokalizací. V PC jsou XP.
U Cruise půjde nejspíše o ten problém prvních ROM. Podstata té chyby je v tom, že synchronizace zakysne při pokusu synchronizovat něco přes 100 položek. Žel, jde jeden z mála opravdových bugů AS a navíc v ROM, takže kromě upgradu univerzální fix neexistuje. Měla by to být současná verze ROM nebo vyšší, protože MS ji reportoval v červenci a než zareagují výrobci, vždycky to chvíli trvá a ještě prosincové fix-ROM z HTC tu opravu neobsahovaly.

Někteří uživatelé ale tvrdí, že stačí při nasledných synchronizacích synchronizovat postupně kalendář, úkoly a atd., případně jednou odznačit, udělat na zařízení soft reset, udělat sync, znovu položky označit, soft reset a nový sync už běží. Ja vím, zní to šíleně, ale zatím lepší než nic.

Ještě je třeba se mezi pokusy přesvědčit, že mezi profily nezůstal žádný. Mohou být totiž dva a jak jsem zmiňoval, tato chyba je reportována u pokusů synchronizovat mobil s více než jedným PC. Což ale také může být to samé PC se dvěma partnerstvími...

Jinak zde http://www.vaita.com/ODIR.asp je free utilitka, která pomůže s odstraněním duplikátů.
Uživatelský avatar
lelouch
nováček
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: čtv pro 11, 2008 16:25
Zařízení: s740 Rose

Problem synchronizace WM 6.1 přes ActiveSync

Příspěvek od lelouch »

rothmans píše:nechce komunikovat s PC s Vistama...
No, rozhodně si zde nechi otevírat poradnu, ale to chce zkontrolovat v první řade ve Správci zařízení (Device Manager) v Control Panels, jestli tam ten mobil vůbec je. Pokud tam figuruje jako neznámé zařízení, nebo je u něj žlutý trojúhelník, je třeba ho smazat, pak mobil odpojit, ideálně restartnout Visty (ať se pročistí registry) a po úplném dochrchlání bootu připojit mobil a kouknout se znovu.

Dokud se tam PPC neobjeví korektně, žádný soft s tím nic nenadělá...
Adjan
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: stř úno 18, 2009 0:36
Zařízení: HTC Touch

Problem synchronizace WM 6.1 přes ActiveSync

Příspěvek od Adjan »

Další zajímavost je, že když odkliknu tu hlášku "Synchronizaci nelze úspěšně dokončit. Připojte zařízení znovu a opakujte akci. Pokud potíže přetrvávají,prostudujte poradce ActivSync v nápovědě" atd., synchronizace se PROVEDE! Vidím ji na displayi HTC... Nicméně provede se jen jednou, HTC necheckuje další změny v Outlooku... Skutečně neexistuje nějaká aplikace od jiného výrobce?
Uživatelský avatar
lelouch
nováček
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: čtv pro 11, 2008 16:25
Zařízení: s740 Rose

Problem synchronizace WM 6.1 přes ActiveSync

Příspěvek od lelouch »

Existuje, jenom si třeba dát pozor, protože část z nich stejně využívá Activesync... Také řešení.

Ale zdaleka ne univerzální - když je tam nějaký problém (spojení, firewall, detekce...) aplikace třetí strany to rovněž nemusí vydýchat.

Zipni a pošli sem soubory wcesmgr.log, wcescomm.log, wcesview.log a wcesetup.log z \Windows\Temp těsně po nezdařené synchronizaci - snad se tam dočtu jaký pes a kde je tam zakopaný.
Adjan
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: stř úno 18, 2009 0:36
Zařízení: HTC Touch

Problem synchronizace WM 6.1 přes ActiveSync

Příspěvek od Adjan »

Nevím, jestli je to ono, našel jsem to jinde, než jsi psal, ale je to nejpodobnější tomu, co jsi chtěl :-)))
Přílohy
HTC.rar
(57.24 KiB) Staženo 94 x
Uživatelský avatar
lelouch
nováček
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: čtv pro 11, 2008 16:25
Zařízení: s740 Rose

Problem synchronizace WM 6.1 přes ActiveSync

Příspěvek od lelouch »

Ano, je to správně. Ty se pokoušíš o synchronizaci s Outlookem nebo s Exchange serverem? Používáš Exchange třebas pro push-mail služby?
Odpovědět

Zpět na „Windows Mobile 6/6.1/6.5/6.5.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů