Jak fungují Windows Mobile 6.5 beta na HTC Touch HD? (video)

Diskuze o programech pro Windows Mobile
Odpovědět
Lukáš Mano
smartguru
smartguru
Příspěvky: 527
Registrován: úte říj 10, 2006 7:21
Zařízení: iP4, HTC Desire
Bydliště: Liberec/Praha

Jak fungují Windows Mobile 6.5 beta na HTC Touch HD? (video)

Příspěvek od Lukáš Mano »

V posledních dnech se stále častěji objevují nové informace o nové verzi systému Windows Mobile. Dnes tu máme jedno velmi zajímavé video, na kterém je k vidění beta verze systému spuštěná na Touchi HD. Reakce systému se zdají být velice svižné, video je ale bohužel trochu zrychlené, takže si přesný obrázek o rychlosti a reakcích udělat nemůžeme.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=RAq5lFQFyMI[/youtube]

Dříve jsme vás informovali:
Několik nových screenshotů z Windows Mobile 6.5
Windows Mobile 6.5 nabídnou nový styl zobrazování nabídek

Zdroj: YouTube.com
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Windows Mobile 6.5 vyzkoušeny na HTC Touch HD (video)

Příspěvek od Standa »

Není to zase taková hrůza. Jen mi to přijde jako grafický mišmaš - něco je v nové grafice a něco má pořád prvky starého systému. Buď je to opravdu z 50% nehotové a bude se na tom makat nebo je to šité horkou jehlou a výsledek je nuzný.
Tior
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 84
Registrován: čtv srp 02, 2007 11:26
Zařízení: Orange San Francisco, Ainol Aurora II
Kontaktovat uživatele:

Windows Mobile 6.5 vyzkoušeny na HTC Touch HD (video)

Příspěvek od Tior »

Reakce se mi nezda moc rychla, navic nechapu proc je video zrychlene. Staci se podivat na poslednich par vterin videa a jde videt jak skvele se v nabidce scrolluje:)
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Windows Mobile 6.5 vyzkoušeny na HTC Touch HD (video)

Příspěvek od tslany »

jj, je to zrychlený, mám WM6.5 na svoji G900 a kromě že tam mám rozsypanej čaj je to líný jak šnek
Sir Andrew
smartstar
smartstar
Příspěvky: 915
Registrován: pon čer 27, 2005 9:11
Zařízení: Lumia 925
Bydliště: Praha (+ Uherský Brod)

Windows Mobile 6.5 vyzkoušeny na HTC Touch HD (video)

Příspěvek od Sir Andrew »

Konenčě začínají vypadat k světu. První screeny mě neprosto odrazovaly.
quentin
nováček
nováček
Příspěvky: 42
Registrován: čtv úno 28, 2008 11:46
Zařízení: HTC Touch Pro 2
Bydliště: Ostrava

Windows Mobile 6.5 vyzkoušeny na HTC Touch HD (video)

Příspěvek od quentin »

Připadají vám ty plástve při dnešních grafických možnostech pěkné?? Nezdá se vám to jako krok z5? No nebo aspoň krok bokem? Mi jo,aspoň podle fotek a videa,naživo jsem je ještě neviděl.
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Windows Mobile 6.5 vyzkoušeny na HTC Touch HD (video)

Příspěvek od tslany »

krok zpět je celá iDebilizace, kdyby místo hexagonu dali klasickou plochu jako z CEček tak by udělali nejlíp
Uživatelský avatar
sanchezz
nováček
nováček
Příspěvky: 43
Registrován: úte črc 15, 2008 10:44
Zařízení: HTC Desire
Kontaktovat uživatele:

Windows Mobile 6.5 vyzkoušeny na HTC Touch HD (video)

Příspěvek od sanchezz »

Osobně jsem zkoušel flashnout ROM s Windows 6.5 od tvůrců z xda, a moc rychlé to tedy nebylo, strašně se to sekalo a bylo to nepoužitelné, tak jsem hned flashnul jinou ROM.
yaqwsx
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 204
Registrován: stř led 30, 2008 16:03
Zařízení: Samsung Omnia

Windows Mobile 6.5 vyzkoušeny na HTC Touch HD (video)

Příspěvek od yaqwsx »

Zatím moc názor na WM 6.5 nemám - nemohl jsme otestovat a videa mi nestačí. Ale jedna věc mi vadí od začátku - už nebude nabídky, ve které by nebylo scrolování...
Uživatelský avatar
Kwazzy
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 336
Registrován: ned zář 14, 2008 9:47
Zařízení: HTC HD2
Bydliště: EU

Windows Mobile 6.5 vyzkoušeny na HTC Touch HD (video)

Příspěvek od Kwazzy »

Neco jako s Vistou. Prvni pokus udelat OS ktery je multimedialni ... na PPCcku!!! I kdyz je to beta sekala se tak, ze nervy pracovali na plne pecky. Asi tak 2 hodiny jsem vydrzel se trapit s tou neforemni verzi WM. Hruza a des ... hexagony mi prijdou jako vrcholne neprakticke, nehezke a vubec zabiraji moc mista ... fuuuj thajbl. Zlata 6.1cka.
RDT
VIP
VIP
Příspěvky: 450
Registrován: úte dub 10, 2007 21:59
Zařízení: HTC HD7, Sony Vaio UX380N (100GB) a P92KS
Kontaktovat uživatele:

Windows Mobile 6.5 vyzkoušeny na HTC Touch HD (video)

Příspěvek od RDT »

Prosím, berte na vědomí, že tato verze Windows Mobile 6.5 není naprosto dokončena. Spousty věcí se stále dodělává, což je důvod, proč Microsoft zatím nevypouští žádné informace. Finální verze bude úplně o něčem jiném, ze stávající nemá smysl dělat jakékoli závěry.

Kompletní článek k videu výše je zde (doporučuji přidat odkaz do rychlovky nahoře), video v HD rozlišení potom zde.
Uživatelský avatar
lelouch
nováček
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: čtv pro 11, 2008 16:25
Zařízení: s740 Rose

Windows Mobile 6.5 vyzkoušeny na HTC Touch HD (video)

Příspěvek od lelouch »

Dovolím si vám to trochu objasnit. Celé WM 6.5 jsou primárně o "prstizaci" rozhraní. A na dotykovém rozhraní bez mechanické zpětné vazby potřebujete pro SPOLEHLIVÉ ovládání prstem prvky o rozměrech minimálně 1,5x1,5 cm s mrtvou zónou 0,5 cm na každé straně. Na kapacitních diplejích cca o 3 mm méně. Schválně si v tomhle ohledu prohlédněte rozhraní iPhonu...

Plástve jsou v principu pouze přiznání aktivních prostorů kolem ikon - tím že jsou vyznačené, nepotřebují mrtvé zóny. Ve skutečnosti by to tedy měly být kroužky půl centimetru od sebe, ale to zrovna není prostorově efektivní.

To samé platí pro menu, které konečně respektuje podobná pravidla s jedinou výjimkou - ty rolovací lišty, které svou směšnou výškou popírají velikost jednotlivých voleb v menu. Buď platí že je třeba taková výška u položek menu, anebo stačí asi čtvrtinová výška jako u lišt (ty se šipkami na rolování v dané nabídce).

Právě tyhle skutečnosti v kombinaci s mou nechutí k stylusu mě nakonec přivedly k verzi Standard. Na takto malých displejích vždycky jde o nezdravě velké množství kompromisů.

Každopádně je to ale zlepšení. Jiná věc je, zda to současné jádro OS unese svými grafickými možnostmi - přeci jen, původní koncept WM byl úplně jiný.
Maxwell KKT
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: čtv čer 05, 2008 18:28
Zařízení: MDA Compact II/HTC Charmer

Jak fungují Windows Mobile 6.5 beta na HTC Touch HD? (video)

Příspěvek od Maxwell KKT »

Bohužel z vlastních zkušeností musím zastat také mírně negativní postoj. Zkoušel jsem WM6.5 beta build 21159 na svém HTC Cheetah(Treo 750) a strašné...pomalé, o animacích atd ani nemluvím. Nehledě na to že jsou to všechno přeložené činské ROMky. Chápu že to je betaverze, velmi nedoladěná, rozpracovaná, prostě koncept. Co ovšem nemusím je hexa nabídka, stylus prakticky nepoužívám a věřte že s D padem je to hrůzně pomalé, navigace v této nabídce. Naopak pochválím Outlook Live a Titanium, to jsou features, které u mne bodují, stejně jako implementace dosud nevyzkoušené My Phone služby. Počkáme si po kongresu, i když datum vydání bylo opět posunuto, věřím že použitelnější sestavení příjdou brzy...
RDT
VIP
VIP
Příspěvky: 450
Registrován: úte dub 10, 2007 21:59
Zařízení: HTC HD7, Sony Vaio UX380N (100GB) a P92KS
Kontaktovat uživatele:

Jak fungují Windows Mobile 6.5 beta na HTC Touch HD? (video)

Příspěvek od RDT »

Prosím, hlavně přestaňte stále opakovat to, že jsou Windows Mobile 6.5 pomalé - to je pocit založený na skutečnosti, že vývojová verze plástvové nabídky je pomalá. Ve finální verzi samozřejmě pomalá nebude. Finální lazení je finální, protože se provádí až nakonec a rozhodně ne při experimentování s novými možnostmi.

Možná tahle vývojová verze neměla nikdy uniknout :roll:. Moje video na YouTube má za čtyři dny přes sto tisíc zobrazení a jen se tam sypou komenáře o tom, jak je to pomalé a hrozné a že iPhone je lepší. Protože nikdo nechápe, že tenhle build neměl nikdy spatřit světlo světa. Microsoft je nepochybně v tuto chvíli pořádně naštvaný, že ROMka unikla :roll:.
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Jak fungují Windows Mobile 6.5 beta na HTC Touch HD? (video)

Příspěvek od tslany »

MS dokonce už nařídil na XDA jednu ROMku stáhnou
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Jak fungují Windows Mobile 6.5 beta na HTC Touch HD? (video)

Příspěvek od bkf1 »

ta priserna textova Today obrazovka me uplne desi :twisted: vic nez to vceli hnizdo :twisted:
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Jak fungují Windows Mobile 6.5 beta na HTC Touch HD? (video)

Příspěvek od tslany »

ta se dá alespoň vypnout, ale na to "super šnuprd noý start menu" sem v registrech ani nikde jinde nenašel nic, čím by se to dalo vypnout :-(
RDT
VIP
VIP
Příspěvky: 450
Registrován: úte dub 10, 2007 21:59
Zařízení: HTC HD7, Sony Vaio UX380N (100GB) a P92KS
Kontaktovat uživatele:

Jak fungují Windows Mobile 6.5 beta na HTC Touch HD? (video)

Příspěvek od RDT »

tslany píše:MS dokonce už nařídil na XDA jednu ROMku stáhnou
To je ona :-D. Předpokládám, že za pár dní bude Microsoft chtít, aby YouTube stáhnul všechna videa, na kterých je pomalá a nehotová verze 6.5 vidět.
RDT
VIP
VIP
Příspěvky: 450
Registrován: úte dub 10, 2007 21:59
Zařízení: HTC HD7, Sony Vaio UX380N (100GB) a P92KS
Kontaktovat uživatele:

Jak fungují Windows Mobile 6.5 beta na HTC Touch HD? (video)

Příspěvek od RDT »

Tak Microsoft už to chtěl :-D. Video jsem tedy smazal. Již je finální verze a nemá smysl ukazovat pomalou a nedokončenou (navíc když to bylo nejsledovanější video v kategorii týdne i měsíce :tlem:).
Odpovědět

Zpět na „Aplikace“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Amazon [Bot] a 2 hosti