vyzvánění sms - nefunguje

Diskuze o operačním systému Windows Mobile 6/6.1/6.5 a dalších vývojových větvích (6.5.x)
skyluke.
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 85
Registrován: ned pro 28, 2008 21:19
Zařízení: HTC Touch Diamond, HTC Hero
Kontaktovat uživatele:

vyzvánění sms - nefunguje

Příspěvek od skyluke. »

Zdravím mám problém s vyzváněním s příchozí sms. Ve Start/Settings/Zvuky a upozornění/Upřesnit mám nastaveno vyzvánění pro příchozí sms. Jenže se tón nepřehraje, když mi příjde zpráva.
pankrejro
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 198
Registrován: stř úno 20, 2008 10:53
Zařízení: iPhone 7
Bydliště: Chrudim

vyzvánění sms - nefunguje

Příspěvek od pankrejro »

A vyzvánění při příchozím hovoru funguje? Ten zvuk pro sms je defaultní nebo sis ho tam přidal sám? Zkontroluj vpravo nahoře oba ekvalizery jestli jsou zapnuté pro vyzvánění.
skyluke.
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 85
Registrován: ned pro 28, 2008 21:19
Zařízení: HTC Touch Diamond, HTC Hero
Kontaktovat uživatele:

vyzvánění sms - nefunguje

Příspěvek od skyluke. »

Ano vyvánění hovorů funguje, a vyzvánění pro sms je defaultní, tón jsem nemenil ;)
A teď si nejsem jist které ekvalizéry máš na mysli...?
pankrejro
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 198
Registrován: stř úno 20, 2008 10:53
Zařízení: iPhone 7
Bydliště: Chrudim

vyzvánění sms - nefunguje

Příspěvek od pankrejro »

Nahoře v liště mezi ukazatelem signálu a stavu baterky je ikonka která ti ukazuje v jakým stavu máš pda. Když na ní klikneš rozbalí se malé okno a tam jsou dva ekvalizéry a ty oba musíš mít zaplé tak to radši zkontroluj. Další možnost je zkusit změnit ten tón některé jsou opravdu potiché.
skyluke.
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 85
Registrován: ned pro 28, 2008 21:19
Zařízení: HTC Touch Diamond, HTC Hero
Kontaktovat uživatele:

vyzvánění sms - nefunguje

Příspěvek od skyluke. »

Jo oba dva mám zaplé, nemusíš ze mě dělat debila.vyzvánění přestalo fungovat najednou, mám pořád jedno stejné a dřív vyzvánělo v pohodě a fakt nejsem hluchej, navíc když mám vyzvánění na max.
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

vyzvánění sms - nefunguje

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

A když si nastavíš jiný tón SMS (jakýkoliv) , tak ti zazvoní při příchozí sms?
Pokud ano, tak to bude zřejmě nějak poškozený hudební soubor a stačilo by ho znova nahrát do složky Windows(kdyžtak řekni jaký ton, ja ho sem uploadnu).
Aby ses ujistil, že je problem v tomhle, tak zkus ten 'nefunkční' ton nastavit jako vyzvaneni a nech se od nekoho prozvonit. Jestli se nic neozve, tak je to jasný. Ikdyž mě se nic podobnýho ještě nestalo. Většinou to buď funguje, nebo nehraje nic kvůli nějakému softwaru.
skyluke.
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 85
Registrován: ned pro 28, 2008 21:19
Zařízení: HTC Touch Diamond, HTC Hero
Kontaktovat uživatele:

vyzvánění sms - nefunguje

Příspěvek od skyluke. »

Soubor porušený není, zkoušel ten samý nastavit jako vyzvánění hovoru a normálně se přehraje. I tón pro sms jsem změnil a žádná změna. Spíš bych to tipl na nějákou nechtěnou změnu v registrech. Zkoušel jsem i Diamond Tweak a pořád nic. Tady nastavení vyzvánění: http://skyluke.pavouk1.org/temp/screen07.png
Budmil
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: čtv lis 13, 2008 10:39
Zařízení: MDA Compact IV
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

vyzvánění sms - nefunguje

Příspěvek od Budmil »

Mam uplne presne ten isty problem a vobec neviem co s tym. Vsetko mi fungovalo bezproblemobo, ale nainstaloval som Slide to answer a slide to unlock 2 (ten som nasledne vymazal lebo sa zariadenie zablokovalo aj ked bola pustena navigacia) a odvtedy mi neprehra zvuk prichodzej sms aj ked mam vsetko zapnute, zvuk je tiez defaultny, ked ho dam v nastaveniach prehrat, tak ho prehra, ale ked dojde sms, tak nic, len koliesko blika... skusal som aj ine zvuky a tiez je ticho pri prichodzej sms...
jozinzbazin
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: úte lis 18, 2008 18:32
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

vyzvánění sms - nefunguje

Příspěvek od jozinzbazin »

To skyluke: nepomohl by tento program? http://www.palmserver.cz/modules.php?na ... e&sid=2215
JZB
skyluke.
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 85
Registrován: ned pro 28, 2008 21:19
Zařízení: HTC Touch Diamond, HTC Hero
Kontaktovat uživatele:

vyzvánění sms - nefunguje

Příspěvek od skyluke. »

Slide to Answer mám také, po odinstalaci stále stejný problém, takže tím to asi nebude ;)
jozinzbazin
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: úte lis 18, 2008 18:32
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

vyzvánění sms - nefunguje

Příspěvek od jozinzbazin »

V souvislosti s tématem jsem se chtěl podívat, jak mám řešenou možnost změny vyzvánění na sms. Po stažení nové ROM mi ženský hlas oznámí, že jsem obdržel zprávu. Koukal jsem i na stránku: http://skyluke.pavouk1.org/temp/screen07.png a jaké bylo moje překvapení, že tam vlastně vůbec nemám možnost konkrétně přiřadit jakýkoli zvuk. Tak nevím, jestli je to neměnný stav daný ROMkou?! Marně jsem se snažil najít složku, ve které by se ten hlas nacházel. Jak vyplynulo z jiných diskuzí jsem pochopil, že by to nemělo být v "internal storage", ale v kořenovém adresáři woken. Jenže JAK se tam dostanu? Pokud mi někdo poradí (step by step pro lamy), budu fakt moc rád. Díky.
JZB
Pozn. Diamond, ROM od Dutyho v. 4.
skyluke.
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 85
Registrován: ned pro 28, 2008 21:19
Zařízení: HTC Touch Diamond, HTC Hero
Kontaktovat uživatele:

vyzvánění sms - nefunguje

Příspěvek od skyluke. »

Ten Oist se nakonec zdá nepoužitelný ;) Při vypnutém dispeji vůbec nereaguje ani mobil na novou dorucenou sms, natoz aby prehrál zvuk. Když je dislej aktivní tak zprvu fungoval normálně, po restartu už ani ani nepíp ;)
Jinak zvuk přiřadit jde, vyrolovat nabídku a pak si jen vybrat ;)
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

vyzvánění sms - nefunguje

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

S tim nefunkčním vyzváněním už mě nic jiného kromě HR nenapadá, ale když tak toužíte po ženském hlasu při příchozí sms, tak vám ho sem dávám v příloze. Používám tahle oznamování taky a nejenom u sms. Je mnohem příjemnější se probudit do rána když virtuální ženská z PDA oznámí 'Good morning, it's time to wake up' než nějakým protivným budíkem.
Přílohy
Notify-SMS.rar
(50.65 KiB) Staženo 277 x
jozinzbazin
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: úte lis 18, 2008 18:32
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

vyzvánění sms - nefunguje

Příspěvek od jozinzbazin »

Tak ještě jednou, prosím: poradí někdo, jak se dostat do složky, ve které jsou (nebo by měly být) uloženy zvuky na sms? Viz. můj příspěvek výše. Děkuji předem.
JZB
Budmil
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: čtv lis 13, 2008 10:39
Zařízení: MDA Compact IV
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

vyzvánění sms - nefunguje

Příspěvek od Budmil »

Je mozne aby slide tu unlock 2 /inak fajn vec keby to neblokovalo mobil aj ked je pusteny TT7/ nieco pokazil? podla mna je to blbost, takze tomu moc neverim. Mohlo by pomoct zmazanie vsetkych sms? Inak do HR sa mi moc nechce. Ak spravim zalohu cez SPB Backup tak programy a Manilu (Diamondovske prostredie pre Compacty) tam asi budem musiet znova instalovat, nie?
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

vyzvánění sms - nefunguje

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

2 Budmil:
Se Slide2Unlock nemám zkušenosti, ale s SPB Backup ano. Pokud si uděláš kompletní zálohu v SPB, tak po HR nebudeš muset instalovat absolutně nic, ani samotný SPB backup. Záloha se ukládá do speciálního samorozbalovacího EXE a po HR na něj stačí tapnout a nechat proběhnout obnovu. Po softresetu pak budou zpátky všechny prgramy, nastavení , sms, kontakty, schůzky,... Ale zkus hlavně jestli ti bude po HR bez obnovy zálohy fungovat vyzvánění sms. Pokud ano a po obnovení zálohy systému to zas přestane fungovat, tak za to může nějaký software a jediným řešením bude udělat zase HR a obnovit jen kontakty, sms, kalendář atd, nikoliv programy. Ty pak instalovat jeden po druhém a tak zjistíš který z nich za to může. Celkově ale doporučuju necpát do PPC každý prog, který najdete na netu, některé opravdu nadělají víc škody než úžitku. Pro začátek zkus odinstalovat Slide2Unlock nebo programy, které podezříváš a udělat softreset, někdy se problém vyřeší i takhle jednoduše.

2 Jozinzbazin:
Zvuky pro vyzvánění(všechny), které byly původně v systému, se ukládají do složky \Windows
Svoje vlastní zvuky můžeš ukládat i do \Windows\Rings nebo My Documents\My Ringtones v interním úložném prostoru
Dostaneš se tam nejlépe pomocí free programu Total Commander pro PPC tak. Když ho nainstaluješ a spustíš, tak stačí tapnout nahoře na talčítko s vyobrazeným lomítkem ( \ ) a zobrazí se kořenový adresář, tam jsou i složky Windows, My Documents a další.
Přílohy
TotalCMD.cab
(457.47 KiB) Staženo 134 x
jozinzbazin
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: úte lis 18, 2008 18:32
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

vyzvánění sms - nefunguje

Příspěvek od jozinzbazin »

To farokh: děkuji za vyčerpávající odpověď. Už jsem myslel, že to tady nikdo neví :lol:
JZB
Budmil
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: čtv lis 13, 2008 10:39
Zařízení: MDA Compact IV
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

vyzvánění sms - nefunguje

Příspěvek od Budmil »

Takze som spravil HR a zvuk sms fungoval, ked som dal obnovu z SPB Backup, tak uz zas nesiel...uz naozaj neviem co s tym, ani po odinstalacii naposledy intalovanych programov zvuk na sms nefunguje. Asi nezostava nic ine ako obnovit iba kontakty atd. a vsetky programy nainstalovat znova, inak uz naozaj neviem a pekne ma to @#%$#@$% !
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

vyzvánění sms - nefunguje

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Tak to znamená, že za to může některý z programů a jiná cesta zřejmě není. Já si pro jistotu vždy nechávám na kartě instalačky programů, dělám pravidelně zálohu systému a instaluju jen podstatné programy. JEdnou jsem měl problém se zvuky(ale to zas nefungoval zvuk uplně), který byl způsobený utilitou SRS Wow HD, která zlepšuje zvuk. Na staré ROMce mi fungoval a na nové mi po instalaci přestaly fungovat zvuky... Problém hledej hlavně v programech , které nějakým způsobem mění nebo upravují system/registry. Hry a běžné programy to nezpůsobí.
skyluke.
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 85
Registrován: ned pro 28, 2008 21:19
Zařízení: HTC Touch Diamond, HTC Hero
Kontaktovat uživatele:

vyzvánění sms - nefunguje

Příspěvek od skyluke. »

Tak jsem byl donucen udělat HR, bez zalohy a sms zvuky už fungují normálně. Slide to Answer vylučuju ;)
Odpovědět

Zpět na „Windows Mobile 6/6.1/6.5/6.5.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot], Semrush [Bot] a 65 hostů