Xperia X1: Panely

Diskuzní koutek věnovaný komunikátorům od Sony Ericssonu (Xperia X1, X2)
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Xperia X1: Panely

Příspěvek od Jiří Hrma »

/EDITED BY FAROKH:
Sloučení příspěvků. Sem vkládejte tipy na různé nové x-panely, případně i dotazy a návody.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------
SPB Mobile Shell nově i v panelech SE Xperia X1 (video):
Sony Ericsson Xperia X1 disponuje speciálním tlačítkem, které vyvolává nabídku panelů. Ty si lze představit jako další obrazovky Dnes nebo nabídky s dalšími funkcemi. Sony Ericsson již dříve vypustil SDK, aby usnadnil vývojářům tvorbu dalších panelů. Společnost SPB Software House se toho samozřejmě rozhodla využít a výsledkem je zbrusu nový Mobile Shell se speciální optimalizací pro Xperii. Když jsem měl Xperii v rukou a krátce ji testoval, psal jsem o tom, že v systému nenajdete žádné uživatelské prostředí, které by bylo optimalizováno pro lepší ovládání pomocí prstů, Xperia zkrátka obsahuje téměř čistý Windows Mobile.

Obrázek

Někomu by to ale mohlo vadit a právě upravený Mobile Shell pro Xperii by tento problém mohl vyřešit. SPB Software House rovněž se Sony Ericssonem navázala spolupráci (podobně jako s E-TENem/Acerem) a budoucí uživatelé Xperie tak přímo v systému tuto upravenou verzi Mobile Shellu naleznou, a to zcela zdarma. Ti, kteří už Xperii mají (ve Švédsku se například už prodává), si upravený Mobile Shell mohou stáhnout přímo ze stránek Sony Ericssonu (přímý odkaz na CAB soubor). U nových verzí ROM pro Xperii tedy můžeme očekávat i integraci Mobile Shellu do panelů.

Mobile Shell v panelech Xperie
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Vf44dukS9Lc[/youtube]

Zdroj: WMexperts
pfhawk
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 125
Registrován: úte čer 24, 2008 18:31
Zařízení: iPAQ 214, N900
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pfhawk »

hmm pekny, jsem si rikal, ze na tom videu na youtube od jednoho sveda to tam vypada na efekty z Mobile Shell v tom jednom panelu...
Mong3R
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 275
Registrován: pon lis 17, 2008 18:03
Zařízení: SGN II + Lumia 930
Bydliště: Ostrov (KV)

Příspěvek od Mong3R »

Jo tak to už se těším sakra :-), používám Shell na NOKII E51 a jsem spokojen jupí. Už aby přišla X1 sakra.
X-HURD
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 65
Registrován: pát říj 17, 2008 16:27
Zařízení: Samsung Galaxy S4 White Frost

SPB Mobile Shell nově i v panelech SE Xperia X1 (video)

Příspěvek od X-HURD »

Používám a je parádní . . . škoda jen, že to má takovou šedou barvu, takže to vypadá jako černobílý displej . . . při příchozím hovoru či sms se ikonky zbarví . . . ještě je žluté slunce . . . mno ale jinak to je parádní. Zatím nejlepší doplňující panel co jsem našel.

edit: jo a ještě mi tam chybí takový to vedle té baterky kdy se dá povypínat všechno co běží v pozadí . . . nevím proč to tam nenechali.
řidič Lukyn
nováček
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: stř led 14, 2009 9:07
Zařízení: HTC HD2

SPB Mobile Shell nově i v panelech SE Xperia X1 (video)

Příspěvek od řidič Lukyn »

No vypadá to velmi dobře.Podařilo se mně to stáhnout ale nevím do čeho to mám nakopírovat aby jsem to mohl používat.Díky za ochotu.
Ten přecho z Nokie je pro mne docela šok. :oops:
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

SPB Mobile Shell nově i v panelech SE Xperia X1 (video)

Příspěvek od IkE Blaster »

Tak proč jsi šel do WM, když o něm nic nevíš? :) Já vím, zkusit se má vše, ale měl sis najít nějaké informace, emulátory atd.

K tématu - pokud to je cab, tak zkopírovat do PDA a tam spustit, pokud to je exe, tak s největší pravděpodobností spustit v PC a připojit PDA k AS/Centru zařízení
řidič Lukyn
nováček
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: stř led 14, 2009 9:07
Zařízení: HTC HD2

SPB Mobile Shell nově i v panelech SE Xperia X1 (video)

Příspěvek od řidič Lukyn »

Jj díky.To je pravda.Ale měl jsem jeden problém a musel jsem si vzít Xperii!! :cry: A pokouším se s tím pracovat a když to nepude tak to prodám.Tak kdyby někdo měl zájem tak se může ozvat.
řidič Lukyn
nováček
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: stř led 14, 2009 9:07
Zařízení: HTC HD2

SPB Mobile Shell nově i v panelech SE Xperia X1 (video)

Příspěvek od řidič Lukyn »

Ještě takový malý dotaz.Když mám češtinu a nahraji si SPBmenu tak to pořád bude česky????Nerad bych něco pokazil :wink: když se mi podařilo češtinu tam dát.
Děkuji
SaintPaul
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 66
Registrován: stř led 07, 2009 17:36
Zařízení: Orange SanFrancisco = ZTE Blade

Xperia X1: Panely

Příspěvek od SaintPaul »

Na blogu Xperiancer je odkaz na nový ActiveX panel.
Je zatím ve fázi vývoje , ale vypadá velice mile a zajímavě. Obrázky pochází z blogu Xperiancera.

Linky na obrázky sem nejdou postnout, proto se mrkněte přímo na blog.

Zelené stéblo vlevo dole je stav baterie. Pokud je bíle podsvícený , znamená to nabijení.
Květ vlevo slouží pro vstup ke zprávám. Muchomůrka dole je Bluetoth. Bílé kuličky na stonku WiFi a kytka vpravo nahoře je seznam hovorů. Konvalinka ( nebo zvonek ) slouží k nastavení vyzvánění.
Klik na hodiny slouží pro nastavení budíku.
Barevné pozadí má návaznost na denní či noční dobu. Ve dne je pozadí žluté a večer šedé. Dokonce se objevil názor, že je tento panel propojen s počasím ( zřejmě s SPB weather ) a pokud při předpovědi prší, tak prší i na panelu :-)))

EDIT - vyšla nová aktualizace s květinami - Growing Panel – More to it… (Updated)
Marihuan
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 51
Registrován: sob úno 23, 2008 23:15
Zařízení: SE Xperia Neo
Kontaktovat uživatele:

Nový panel - Growing

Příspěvek od Marihuan »

Vypadá to dobře...každopádně vyzkouším...
loleklel
nováček
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: sob pro 27, 2008 16:08
Zařízení: HTC HD2

Nastavení výchozího panelu

Příspěvek od loleklel »

dobry den,vzdy pri vypnuti a zapnuti xperie mi telefon nastartuje do nejakeho vychziho panelu ale ja bych potreboval aby startoval do jineho abych ho nemusel pri kazdem zapnuti menit,v navodu jsem nic nenasel protoze ten jeden panel tam nejde vubec zmenit.
diky za rady
Kolda.o
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 174
Registrován: stř črc 16, 2008 8:42
Zařízení: SE T68i + Xperia Z + Xperia Tablet S
Bydliště: kousek od Roudnice nad Labem a castecne Praha
Kontaktovat uživatele:

zobrazeni panelu pri spusteni xperie

Příspěvek od Kolda.o »

XperiaTweak
loleklel
nováček
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: sob pro 27, 2008 16:08
Zařízení: HTC HD2

zobrazeni panelu pri spusteni xperie

Příspěvek od loleklel »

tak jsem si stahnul xperiatweak z oficialnich stranek (nejnovejsi verzi)
a to prepinani panelu mi nefunguje.

jeste navic kdyz zapinam mobil a chci zadat pin a kliknu na cislo tak se mi nabidka pin zavre a nastartuje bez prihlaseni k sim karte

je to nejaky bug ci co? muzete mi nekdo poslat odkaz na funkcni a ozkousenou verzi
diky moc
X-HURD
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 65
Registrován: pát říj 17, 2008 16:27
Zařízení: Samsung Galaxy S4 White Frost

Nový panel - Growing

Příspěvek od X-HURD »

Tak já to stáhnul nainstaloval a mám prostě bílou obrazovku když ten profil aktivuju? Nechybí mi něco doinstalovat nebo tak něco?
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Nový panel - Growing

Příspěvek od Jiří Hrma »

Nainstaluj si ActiveX plugin, stahuj zde (je pro Growing panel potřebný).
marsualk
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: pon bře 16, 2009 17:27
Zařízení: SE Xperia X1

PontUI Panel - podpora českých znaků?

Příspěvek od marsualk »

Mate nekdo zkusenosti s panelem Pontui 2 Home ?

Libi se mi jeho uplne prizpusobeni pro ovladani prsty a moznosti customizace, jedinym problem je, ze PontUI nenabizi v nabidce pocasi zadna ceska mesta a v kontaktech misto diakritiky pise cislice.. Coz je neprijemne a degraduje to panel..

Nevite, zda se s tim da neco delat? Na oficialni strankach jsem nasel nejake patche pro jine jazyky nez je anglictina, pro cestinu vsak zatim jeste nic nepripravili..

Diky za pomoc
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

PontUI Panel - podpora českých znaků?

Příspěvek od Jiří Hrma »

Tohle už se tady parkrát řešilo, PointUI má s českými znaky problémy :-( pokud máš chuť, můžeš zkusit autorům napsat a třeba jim s tím pomoci... zatím se k tomu nikdo nerozhoupal.
marsualk
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: pon bře 16, 2009 17:27
Zařízení: SE Xperia X1

PontUI Panel - podpora českých znaků?

Příspěvek od marsualk »

Díky za rychlou odpověď!

Na svých stránkách slibují, že příští verze (2.0.30b), která by měla být vydána každou chvílí, bude plně podporovat Unicode Font. Takže se snad dočkáme podpory českých znáků. Bylo by to perfektní, snad vyjde opravdu brzy :-)
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

PontUI Panel - podpora českých znaků?

Příspěvek od Jiří Hrma »

Tak to je skvělá zpráva pro spoustu čtenářů. Budu je sledovat a jakmile vydají novou verzi, hodím to do bleskovek.
X-HURD
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 65
Registrován: pát říj 17, 2008 16:27
Zařízení: Samsung Galaxy S4 White Frost

Nový panel - Growing

Příspěvek od X-HURD »

Tak activeX plugin pomohl, ale ten panel je podle mě oničem :-(. Mělo se to víc propracovat . . . kdyby z toho udělali takové tamagoči :-D. Zalévat květinky, krmit zvířatka . . . prostě, aby se to tam rozkvétalo a hemžilo broukama podle toho jak se o to každý stará :-D. A né ,mít zmeškené hovory a příchozí sms, zaplé BT . . .mno prostě všechno, aby to vypadalo trochu k světu . . .
Odpovědět

Zpět na „Sony Ericsson Xperia“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů