Přidávání účastníka akce v kalendáři

Diskuze o operačním systému Windows Mobile 6/6.1/6.5 a dalších vývojových větvích (6.5.x)
Zamčeno
Uživatelský avatar
lemurek80
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: pon říj 13, 2008 18:12
Zařízení: E-ten M750

Přidávání účastníka akce v kalendáři

Příspěvek od lemurek80 »

Ahojky,
včera jsem narazil na problém při přidávání účastníků akce,kterou jsem naplánoval v kalendáři.
Ať zvolím povinného nebo dobrovolného účastníka pokaždé mi systém /WM6/ nabídne jen zhruba dvě třetiny lidí v seznamu.Konkrétně po písmeno T.
Další kontakty přidat nemůžu.V telefonním seznamu vidím ale všechny lidi co tam mají být a když zkouknu kde mám kontakty uložený tak všechny jsou v paměti zařízení (E-ten M750) na SIM mám jen záchranáře operátorovo linky a manželku

Bohužel jsem tenhle úkon dělal naposledy začátkem prosince (tehdy vše fungovalo) a teď hledat soft kterej problém způsobil bude asi masakr...

Nesetkal jste se s tím někdo?
pankrejro
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 198
Registrován: stř úno 20, 2008 10:53
Zařízení: iPhone 7
Bydliště: Chrudim

Přidávání účastníka akce v kalendáři

Příspěvek od pankrejro »

Přímo jsem se s tím nesetkal. Ale může být problém v systému. Buď zkus nahrát opět kontakty ze sim do zařízení, anebo jednoduše vyzkoušej aplikaci GekoNewCal. Kromě dobré funkčnosti a přehlednosti je uzpůsobený pro ovládání prstem (rychlé nestavení a ovládání) a je myslím i v češtině.
Uživatelský avatar
lemurek80
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: pon říj 13, 2008 18:12
Zařízení: E-ten M750

Přidávání účastníka akce v kalendáři

Příspěvek od lemurek80 »

Ahojky,

tak jsem zkusil restart a nic nepomohlo.
V kontaktech mám plný seznam,v telefonu (aplikace ) taky plný seznam,když kouknu přes SPB na kontakty taky plný seznam...
Když ale chci přidat účastníka k akci v kalendáři vyjede mi seznam lidí jen po písmeno T a to jen část lidí začínajících od T.

Kontakty jak jsem psal jsou uložené v paměti zařízení,u naprostý většiny mám přiřazenou fotku a vyplněný ty detailní údaje,takže se na SIMku nevejdou.

Půjde nakopírovat na SIMku například jen tel.číslo a jméno?NApadlo mě že bych je všechny nakopíroval na SIMku a pak zpátky zkopíroval do paměti zařízení.Schválně co to udělá.Ale tím příjdu o data co nyní u těch kontaktů mám,nepletu se?

Jinak tenhle problém mě zas až tak netrápí,hlavně že mám všechny v seznamu,ale přeci jen mě to zaráží,proč mi to nabízí jen část kontaktů.Tam bude někde nějaká blbost zakopaná...a tuším že moje :roll: :tlem:
pankrejro
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 198
Registrován: stř úno 20, 2008 10:53
Zařízení: iPhone 7
Bydliště: Chrudim

Přidávání účastníka akce v kalendáři

Příspěvek od pankrejro »

Tak vlastní blbostí se trápíme často. Pokud tě to tolik netrápí tak to přežiješ, pokud ti to vadí tak udělej zálohu a HR. Ten soft si zkoušel? Jinak to že máš u kontaktů ostatní data a fotky tak to možná nějak blbne. Mrkni se do seznamu na všechny kontakty a pka na kontakty od "T" a zkus najít nějakou nesrovnalost.
Uživatelský avatar
lemurek80
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: pon říj 13, 2008 18:12
Zařízení: E-ten M750

Přidávání účastníka akce v kalendáři

Příspěvek od lemurek80 »

no zase sem s tím strávil pěkný posezení na záchodě :x ale na rozdíl u zobrazenýho vs. nezobrazenýho kontaktu jsem nekápnul.
Po vánocích sem přidával fotky ke kontaktům,ale ty sem přidal ke všem stejným programem(S2V),ve stejným rozlišení a přibližně stejný velikosti kB.
Ty bláho HR se mi nechce...zas vše instalovat...

nejvíc se těším až zejtra v hospě budu poslouchat od Palm kámoše hlášky tipu:"no jo widle,co bys čekal..."

Sakra to musí mít nějaký logický vysvětlení.
Netušíte někdo odkud se bere seznam kontaktů k přizvání účasti na akci v kalendáři?
DanielX
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 86
Registrován: stř říj 29, 2008 21:14
Zařízení: SE Xperia X2, HP iPAQ 114
Bydliště: Opava

Přidávání účastníka akce v kalendáři

Příspěvek od DanielX »

No nejaky bug tam bude, ja to teda nepouzivam, ale schvalne jsem si to zkusil a mam tam sice kontakty az do "Z", ale rozhodne ne vsechny, tak tretinu... lhostejno zda s fotkou nebo ne, nektere jsem ani neupravoval...
pankrejro
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 198
Registrován: stř úno 20, 2008 10:53
Zařízení: iPhone 7
Bydliště: Chrudim

Přidávání účastníka akce v kalendáři

Příspěvek od pankrejro »

To potvrzuje nějakou chybu. Zkus opravdu soft který jsem ti doporučil ;-)
Uživatelský avatar
lemurek80
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: pon říj 13, 2008 18:12
Zařízení: E-ten M750

Přidávání účastníka akce v kalendáři= VYŘEŠENO!!!

Příspěvek od lemurek80 »

VYŘEŠENO!!!

Pánové,tak tipujte kde byla chyba :oops: stydím se jak malej kluk že mě to netrklo dříve.
Na akci můžu přizvat jen ten kontakt u kterýho mám uvedenou emailovou adresu.To dá samossebou rozum,když kalendář odesílá pozvánky emailem.

Třeba se dočkáme změny ve WM 6.5 (7) a budeme moct pozvat nejen mejlem ale i SMSkou,nebo třeba přes Bluetooth

Takže ještě jednou díky za rady...nakonec pomohla ta porovnej rozdíl mezi kontaktem kterej se zobrazí a kterej se nezobrazí :o)

Jen pro pobavení postupoval sem:
1)kontrola formátu čísla (něco sem měl s +420 něco jen v národním formátu)
2)nastavení zobrazení jem...někoho mám první příjmení,u někoho přezdívku a u někoho jméno (mimochodem vynikající systém) :lol:
3)rozlišení fotografiií a jejich velikost (všechny byly 240x320 a kolem 100 kB)
4)vyzváněcí melodie
5)emaily -hele vole tady je zakopanej pes!!!
DanielX
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 86
Registrován: stř říj 29, 2008 21:14
Zařízení: SE Xperia X2, HP iPAQ 114
Bydliště: Opava

Přidávání účastníka akce v kalendáři= VYŘEŠENO!!!

Příspěvek od DanielX »

Jestli to nebude tim, ze clovek uz ceka nejaky problem a jednoduche reseni ho nenapadne... jako nenapadlo nikoho kdo sem nahlidnul :-)
pankrejro
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 198
Registrován: stř úno 20, 2008 10:53
Zařízení: iPhone 7
Bydliště: Chrudim

Přidávání účastníka akce v kalendáři

Příspěvek od pankrejro »

Tak jsem rád že aspon to porovnání kontaktů pomohlo. Jelikož tuto funkci nevyužívám (pozvání na akci) tak jsem moc nevěděl jak se v tom pohybovat. Ale hlavně že je vše vyřešeno. Tak ať se daří i na dále ;-)
Uživatelský avatar
lemurek80
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: pon říj 13, 2008 18:12
Zařízení: E-ten M750

Přidávání účastníka akce v kalendáři

Příspěvek od lemurek80 »

No jasně, nakonec pomohla hned první rada porovnat rozdíly...

Ještě kdybych věděl jak označit téma jako vyřešený,ale to asi dělaj moderátoři a ne autoři dotazu co?

Tak díky a doufám že třeba taky někdy někomu paradím...
:roll:
pankrejro
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 198
Registrován: stř úno 20, 2008 10:53
Zařízení: iPhone 7
Bydliště: Chrudim

Přidávání účastníka akce v kalendáři

Příspěvek od pankrejro »

Vše přichází se zkušenostmi :-) téma necháme bud otevřené nebo poprosíme o LOCK ;-)
Zamčeno

Zpět na „Windows Mobile 6/6.1/6.5/6.5.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 71 hostů