Sony Ericsson ukončil spolupráci s HTC, na řadě je Mobinnova

Diskuze o operačním systému Windows Mobile 6/6.1/6.5 a dalších vývojových větvích (6.5.x)
Tobi777
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 77
Joined: Wed Nov 26, 2008 14:19
Zařízení: HTC Touch HD
Location: okolí Pardubic
Contact:

Sony Ericsson ukončil spolupráci s HTC, na řadě je Mobinnova

Post by Tobi777 »

Já jsem novým uživatelem WM (HTC touch HD) a jsem spokojen..občas se sice zasekne, ale to se stává i u symbian telefonů! A to s nim mám docela zkušenost..Celkově mi občas WM příjde rychlejší než symbian. Ale to je jen věc názoru.
Sir Andrew
smartstar
smartstar
Posts: 915
Joined: Mon Jun 27, 2005 9:11
Zařízení: Lumia 925
Location: Praha (+ Uherský Brod)

Sony Ericsson ukončil spolupráci s HTC, na řadě je Mobinnova

Post by Sir Andrew »

Už zase se to zvrhává v "WM proti zbytku světa" :)

Přesně jak psal Akrubek - drtivou většinu problémů si zaviní sám uživatel, nejčastěji svou hloupostí/neznalostí.
A kdo může za to, že neumí s WM? Mno MS a HTC, uživatel je přece bezchybný, že ano.
JanHavlicek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Posts: 154
Joined: Thu Dec 14, 2006 12:57
Zařízení: Xiaomi Redmi 2 2GB
Location: Praha

Sony Ericsson ukončil spolupráci s HTC, na řadě je Mobinnova

Post by JanHavlicek »

Takže se tady stejně shodujete, že je to systém víceméně pro zkušené uživatele a ne pro masy. O tom to je, uživatel by totiž neměl ani mít možnost "zavinit" nějaký ten problém. Něco stylu iPhonu, který je udělán přesně tak, aby se s tím opravdu nic nestalo a proto to má tak osekané možnosti.

Zatímco zkušený uživatel to má čas furt ladit, baví ho to a když nainstaluje nějakou "povedenou" aplikaci, tak ji zase odstraní se všemi následky. Tohle ale prostě není pro běžného uživatele a proto si myslím, že WM v jejich současné podobě by měly jít do ruky lidem, kteří se v tom výborně vyznají nebo to mají jako hračku

//edit: proč se tady o tom pořád bavíme, když je to diskuze/aktualita o něčem totálně jiném? :)
Vasek2015
nováček
nováček
Posts: 4
Joined: Tue Jan 06, 2009 16:00
Zařízení: SE W810i

Sony Ericsson ukončil spolupráci s HTC, na řadě je Mobinnova

Post by Vasek2015 »

Lidi jak se dá poznat taková pořádná recenze která j opravdu profesionální a né žádnej žvást? Pročetl jsem spoustu fór a recenzí jak na HTC touch HD tak na SE Xperii X1 a všude tvrdí něco jiného. Já sám nemám zkušenosti ani se symbianem a ani WM takže na tomhle poli jsem začátečník a moc rád bych si koupil bud Xperii a nebo touch HD. jenže je to už za trochu větší peníze a nerad bych je vyhodil za něco nefunkčního :-) Jde mi o to kde se dá sehnat nestranej pohled jak na SE tak na HTC. Nerad to říkám ale mám pocit že tu skoro každej je přívrženec oné či druhé skupiny a tím pak dost ovlivnuje úsudek druhých.
Sir Andrew
smartstar
smartstar
Posts: 915
Joined: Mon Jun 27, 2005 9:11
Zařízení: Lumia 925
Location: Praha (+ Uherský Brod)

Sony Ericsson ukončil spolupráci s HTC, na řadě je Mobinnova

Post by Sir Andrew »

Kvalitní recenze jsou zde na SmartManii a na ce4you.
Bláboly jsou na Mobilmanii (kromě případů, kdy jim to píše někdo jiný - jako nedávno Radek Hulán).
Vasek2015
nováček
nováček
Posts: 4
Joined: Tue Jan 06, 2009 16:00
Zařízení: SE W810i

Sony Ericsson ukončil spolupráci s HTC, na řadě je Mobinnova

Post by Vasek2015 »

tak to už jsem pochopil sám že mobilmánie stojí za ***** slušně řečeno :-D No tak s článkem od radka hulána jsme velice spokojen. jen jak vidím tak asi nejlepší bude jít do kameného obchodu a tam si oba zminované mobily vyzkoušet
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 3070
Joined: Sat Feb 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Location: Brno

Sony Ericsson ukončil spolupráci s HTC, na řadě je Mobinnova

Post by tslany »

ono je to těžký dnes nestraně něco vybrat... máme tu reklamy, recenze který vychvalujou vše co kopíruje iPhone, máme tu iPhoňáky, Touchisty ale i klasický PDAčkaře, např. Já :-)
v reklamách říkají že právě to je nejlepší, v recenzích že je všechno nejlepší ale má to jednu či dvě vady, o iPhonistech no comment, Touchisty taktéž pouze Touch série a nic jiného a PDAčkaři zavrhujou všechno jmenované.

Pokud se chce někdo přidat do poslední skupiny, tak musí mít pevnou vůli, znát fakta a mít již několikáté PDA
Vasek2015
nováček
nováček
Posts: 4
Joined: Tue Jan 06, 2009 16:00
Zařízení: SE W810i

Sony Ericsson ukončil spolupráci s HTC, na řadě je Mobinnova

Post by Vasek2015 »

to ja umim byt nestrany:-) jen mám dost těžké možnosti dosta něco takového do rukou :-) no tak reklamy těch si moc nevšímám :-) spíše se snažím dávat váhu tomu jaké stím mají zkušenosti uživatelé. ale jak vidím bude nejlepší si prostě oba přístroje vyzkoušet v obchodě a pak názákladě toho co mi padne ovladatelně líp tak to zvolím.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 12222
Joined: Tue Feb 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Location: Praha

Sony Ericsson ukončil spolupráci s HTC, na řadě je Mobinnova

Post by htcjirka »

No,diky tem praskajicim krytum bych se X1 zatim zrekl...
User avatar
Jiří Hanč
smartguru
smartguru
Posts: 553
Joined: Mon Mar 19, 2007 14:47
Zařízení: HTC HD2 NANDroid

Sony Ericsson ukončil spolupráci s HTC, na řadě je Mobinnova

Post by Jiří Hanč »

Nestranost (objektivita) je záležitost nemožná, každý máme jiné potřeby a tudíž je jiné i naše hodnoscení. Ona nebývá nestraná ani technická specifikace...

Taky bych raději počkal, jak se to s X1 vyvine... HD bych taky nebral, protože by mi prostě nevyhovovalo(však víme :-D ), aleto je zase pouze subjektivní názor...
Razor339
nováček
nováček
Posts: 23
Joined: Tue Dec 30, 2008 15:36
Zařízení: Htc Touch Pro

Sony Ericsson ukončil spolupráci s HTC, na řadě je Mobinnova

Post by Razor339 »

Jak říkám kdo chce telefonovat a psát sms až si koupí obyčejný mobil i se symbian.

Ja měl kdysi, pda hp (wm 2003 se), taťka htc artemis (wm 2005) a nyní mám htc touch pro a nemám stím žádné problémy zamozřejmně není to stejné jako volat s obyč. mobilem , ale ty možnosti na Wm ?? prostě spousta aplikací atd.
soubory dokumenty word atd naházim do htc a paráda jak do školy tak na jiné použití. To do normalního telefonu asi ne.
Kdo chce volat a mít spoustu možnosti -> WM, kdo volat ->obyč. telefon.
A není také špatné mít 2 přístroje obyčejný mobil + nějáký s WM. ?? Ale ty peníze ???

To je můj názor
.soul
nováček
nováček
Posts: 19
Joined: Mon Nov 24, 2008 21:15
Zařízení: Touch HD

Sony Ericsson ukončil spolupráci s HTC, na řadě je Mobinnova

Post by .soul »

htcjirka wrote:No,diky tem praskajicim krytum bych se X1 zatim zrekl...

Praskající kryty se objevují jen u modelů vyrobených v týdnech 44 a 46. To už je passé, takže bych se Xperie nebál.
User avatar
Jiří Hanč
smartguru
smartguru
Posts: 553
Joined: Mon Mar 19, 2007 14:47
Zařízení: HTC HD2 NANDroid

Sony Ericsson ukončil spolupráci s HTC, na řadě je Mobinnova

Post by Jiří Hanč »

Omyl...

Code: Select all

http://smartmania.cz/forum/viewtopic.php?f=39&t=11104#p80822
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 12222
Joined: Tue Feb 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Location: Praha

Sony Ericsson ukončil spolupráci s HTC, na řadě je Mobinnova

Post by htcjirka »

Podivej se na xda,v tech samych mistech praskaji i ze 45 tydne a i posledni ze 49 a 50 tydne.Navic zde na smartmanii jsem daval i fotku X1 ze 49 tydne- 14 dnu stary telefon a praskly.
.soul
nováček
nováček
Posts: 19
Joined: Mon Nov 24, 2008 21:15
Zařízení: Touch HD

Sony Ericsson ukončil spolupráci s HTC, na řadě je Mobinnova

Post by .soul »

Aha, tak to se omlouvám, to jsem zas uvěřil oficiálním žvástům od SE :)
Vasek2015
nováček
nováček
Posts: 4
Joined: Tue Jan 06, 2009 16:00
Zařízení: SE W810i

Sony Ericsson ukončil spolupráci s HTC, na řadě je Mobinnova

Post by Vasek2015 »

mno tak Touch HD se mi dosti zamlouvá.. jen trochu strach z toho že je to jen celé dotykové a žádné HW tlačítka. kdežto Xperie v té stříbrné barvě a výsuvnou klávesnici je fakt luxusni. Jenže je tu to praskání krytů což mně dosti od ní odrazuje. a myslím že jak tu někdo vypisoval ty týdny tak to je určo jen další reklamní trik aby se lidíé nezalekli kupovat další Xperie
Sir Andrew
smartstar
smartstar
Posts: 915
Joined: Mon Jun 27, 2005 9:11
Zařízení: Lumia 925
Location: Praha (+ Uherský Brod)

Sony Ericsson ukončil spolupráci s HTC, na řadě je Mobinnova

Post by Sir Andrew »

"...někdo vypisoval"? To je oficiální prohlášení Sony Ericssonu :wink:
PC
nováček
nováček
Posts: 17
Joined: Thu Nov 20, 2008 0:53

Sony Ericsson ukončil spolupráci s HTC, na řadě je Mobinnova

Post by PC »

Mám Xperii z 45.týdne, koupenou u T-mobilu... Ťuky ťuk, nikde nic ! Rozhodně bych se tento vysoce zajímavý komunikátor neodvážil označit za šmejd. Asi jsem to už psal - z bezpečnostních důvodů používám druhý stylus v balení, ale opravdu nechápu proč by mělo na Xperii cokoliv praskat,černá verze jíž vlastním je pogumovaná... Ani se neloupe, buď mám štěstí anebo jsou to nasazené kecy od konkurence. (Čím víc se lidi budou bát kupovat Xperii tím víc na tom budou profitovat ostatní.) Proto se zeptám na rovinu - praskal někomu (kromě pana redaktora) Xperie koupená v ČR u T-mobilu ?
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Posts: 2515
Joined: Sun Apr 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Location: Plzeň

Sony Ericsson ukončil spolupráci s HTC, na řadě je Mobinnova

Post by Ruslan Botsyurko »

No tak vzhledem k tomu, že se to řeší na xda-devu, na SmartManii a podobných forech, kde jsou uživatelé různých zanček PDA a ne na HTC-manii nebo Asus-manii, tak pochybuju, že půjde jenom o fám a snahu setřást konkurenta. Navíc pověst se kazí předevší firmě HTC, protože všichni ví, že X1čka pochází z výrobních linek HTC a je to zárověň i největší výrobce PDA, takže kdyby šířily falešné pomluvy o krytu Xperie, tak by to byl v podstatě 'vlastňák'.
Nevím jestli máš štěstí, ale na druhou stranu kdyby se praskání objevovalo uplně u všech Xperií, tak by byla odezva asi jiného rázu.

P.S.: HTCmanii a Asusmanii sem uvedl jen jako metaforu.
loocas
nováček
nováček
Posts: 29
Joined: Sat Nov 10, 2007 10:54
Location: Praha
Contact:

Sony Ericsson ukončil spolupráci s HTC, na řadě je Mobinnova

Post by loocas »

Omlouvam se za OT, ale bohuzel mam uplne stejne zkusenosti jako carlooser se svym HTC Kaiserem.

Zarizeni je to pomale, tezkopadne a vubec nesplnuje to, co slibovaly recenze a reklamy. Pri vyklopeni cekam nekolik vterin na prevraceni obrazovky a pak dalsich nekolik vterin, nez se zarizenim muzu zacit plnohodnotne pracovat (coz, mj. ma za nasledek to, ze klavesnici temer vubec nevysouvam a tudiz pro me kompletne ztratila kouzlo a smysl). Tlacikta nereaguji, po zaveseni hovoru dotykovy display nereaguje a naopak pri telefonovani si obcas, nechtene, polozim hovor uchem, prilis aplikaci instalovanych nemam, jen Sunnysoft Contacts, Lemmings, TotalCMD a XnView a ROM mam nejaktualnejsi. Dalsi obrovskou vadou WM je ergonomie. Mam pocit, ze WM proste neni system pro dotykove displaye, mozna pro stylus, coz neni problem, ale rozhodne ne DOTYKovy. Tlacitka jsou titerna, jejich mackani je narocny a nepresny, za chuze nebo v aute dokonce nemozny a vubec, celkove me jak TyTN, tak WM kompletne zklamaly a odradily od jakykoliv dalsi koupe do budoucna podobnyho zarizeni.
Post Reply

Return to “Windows Mobile 6/6.1/6.5/6.5.x”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests