VIDEO - Přehrávání - řešení

Diskuze o aplikacích, programech, TouchFLO 3D a dalších utilitách
JardaBar
nováček
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: úte lis 18, 2008 11:52
Zařízení: Xperia

VIDEO - Přehrávání - řešení

Příspěvek od JardaBar »

Zdravím fanoušky HáDéčka :).
Tak asi jako všichni jsem se i já pustil do hledání optimálního rozlišení a kodeku videa pro TouchHD. Experimentoval jsem na základě zkužeností z XDA Developers a jiných webů, kde převážně chválili FLV video codec a AVI container jako optimální pro přehrávání videa na Touch HD. FLV kodek ale nenabízí příliš kvalitní kompresi, obraz je při rychlých scénách až příliš "poškozen" a mě osobně se tedy toto řešení nelíbilo. Našel jsem proto dvě další cesty, které vás snad zaujmou ...

Co budete potřebovat:
- MediaCoder (http://mediacoder.sourceforge.net/), pro kompresi videa a zvuku
- CorePlayer (http://coreplayer.com/content/view/28/69/), pro přehrávání videa, pokud nechcete používat Windows Media Player

VARIANTA A

První postup pro kompresi videa byl ušit na míru přehrávání v CorePlayer. Tento přehrávač, ač není zdarma dodáván s TouchHD (proč? :-( ), nabízí výbornou kvalitu obrazu a stejně tak dobrou ergonomii ovládání. Bohužel si neporadí s každým kompresním formátem stejně dobře a tak je potřeba film překonvertovat do takové komprese, která v CorePlayer získá nejlepší výsledek.

Níže jsou uvedeny konkrétní údaje o kompresi zvuku a videa pro plynulé přehrávání filmů v tomto přehrávači.

VIDEO: 600x360, codec MPEG4, container AVI, bitrate 1000kbps, 25fps či 23.98fps
AUDIO: LAMEP MP3, bitrate 96 kbps, stereo

Pokud vyrobíte takovýto formát videa, získáte v benchmarku CorePlayer výsledek přes 100%, konkrétně cca 110% (rezerva je důležitá na dynamické scény filmu). Video bude ostré, velmi ostré, dynamické scény se nebudou zasekávat a zvuk bude stále na slušné kvalitě, obvzlášť s kvalitními sluchátky, které si můžete do 3,5" jacku připojit.



VARIANTA B

Druhý postup pro kompresi videa byl ušit na míru přehrávání v Media Player. Pokud nechcete utrácet za CorePlayer (stojí cca 600Kč), vystačíte si s Windows Mobile Media Player, a kupodivu nebudete ochuzeni co se kvality přehrávání filmu týká. Pokud zvolíte níže uvedené hodnoty komprese videa a zvuku, Media Player video přehraje také krásně plynule.

VIDEO: 560x350, codec H.264, container MP4, bitrate 900kbps, 25fps či 23.98fps
AUDIO: FAAC, bitrate 96 kbps, stereo

Media Player má sice pomalejší odezvy v GUI, pokud toto video spustíte, ale aspoň je vidět, že veškerý procesorový čas přehrávač věnuje videu a výsledek stojí za to. Opravdu parádní obraz.


Doplnění:
Ač se v diskusích objevují informace o tom, že Media Player zvládne přehrát i 800x480, nemohu s nimi souhlasit. Ona to sice pravda je, Media Player přehraje MP4 container s H.264 při rozlišení 800x480 bodů skoro plynule, ale datový tok 900kbps již rozlišení nestačí a výsledný obraz je v dynamických scénách horší než v mém doporučeném nastavení. Tažke jsem rozlišení o něco snížil a dosáhl tím lepší kvality obrazu. Změnu rozlišení stejně na tak jemném LCD nepoznáte, resp. dá se to zanedbat :-).


Čím převádět a jak:

K převodům videa jsem používal výše zmíněný MediaCoder, který zvládá i vkládání titulků, ořezy obrazu, deinterlace a spoustu dalších potřebných funkcí a navíc je zdarma. :-) Aby jste mohli rovnou převádět a nemuseli program nastavovat sami, přikládám k příspěvku soubory s nastavením (tzv. pressets).

Pro rychlejší čtení dat z paměťové SD karty telefonu doporučuji nainstalovat CAB z adresy: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=446366, konkrétně ... tnyynt SD TuneUP.cab http://forum.xda-developers.com/attachm ... 1226827760


Toť vše. Teď už jen přeji příjemné sledování filmečků na vašem HD :-).
Přílohy
MediaCoder_presets.rar
Pressets for MediaCoder
(996 bajtů) Staženo 647 x
CETahoma.rar
Český font pro titulky.
(53.77 KiB) Staženo 478 x
MediaCoder__window.jpg
Okno z programu MediaCoder
(216.15 KiB) Staženo 222 x
Legend
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 59
Registrován: úte pro 02, 2008 22:06
Kontaktovat uživatele:

Další informace k práci s multimediálními soubory v HDčku

Příspěvek od Legend »

Přehrávač mi není schopen zobrazit mp3 sobory, které jsem si nahrál na kartu.
Po nahrání souborů na paměťovou kartu je potřeba provést soft-reset telefonu, ten si poté skladby automaticky vyhledá.

Lze nastavit vlastní soubor ve formátu MP3 jako zvonění či upozornění na zprávu?
Samozřejmě, je ale nutné tento soubor umístit do správné složky a to jsou:

\Windows
\Windows\Rings
\My Documents
\My documents\My Ringtones

V případě setrvání problémů by vyzvánění mělo fungovat po převodu souboru z MP3 do formátu WMA.

Jak si nastavím playlisty?
Přehrávání playlistů podporují programy CorePlayer nebo Tcpmp.
hafush
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: čtv srp 21, 2008 23:08
Zařízení: HTC Touch HD CZ
Bydliště: Praha 4

VIDEO - Přehrávání - řešení

Příspěvek od hafush »

Toto je dobré.
Já ale doufám,že brzy vyjde nová verze CorePlayeru a již nebude nutné videa "šít na míru" pro HD.
Bylo by super,kdyby HD zvládalo 800*480, bitrate 1500kbps, 25fps.
viz. stránky CorePlayeru : Apple iPhone,Touch and Google Android COMING SOON!
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

VIDEO - Přehrávání - řešení

Příspěvek od IkE Blaster »

Obavam se, ze jedine, co dokazi trochu upravit je podpora nejnovejsiho divx codecu a dekodovani flv kontejneru. Vyrazny narust vykonu se vazne ocekavat neda
Lutri
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 76
Registrován: čtv lis 27, 2008 11:15
Zařízení: Samsung Note2 =o)

VIDEO - Přehrávání - řešení

Příspěvek od Lutri »

Nazdar přátelé, včera vyšel nový CorePlayer v1.3.0 Build 6213
Ještě jsem ho netestoval, ale snad se k tomu dnes dostanu. Hned jsem se s Vámi běžel podělit :tlem:
Lemmy
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 299
Registrován: pon lis 24, 2008 8:59
Zařízení: HTC HD
Bydliště: Plzen

VIDEO - Přehrávání - řešení

Příspěvek od Lemmy »

Version 1.3.0 build 6213 (20081208):
- FIX: YouTube playback
- FIX: ISO8601 'zulu' (Z) dates
- FIX: ogg Speex and Theora detection
- FIX: AVI parsing fixes
- FIX: Anamorphic aspect ratio in AVI
- FIX: Probe for UDP streams
- FIX: ID3v2.4 size parsing
- FIX: Aspect setting with prerotated portrait videos
- FIX: Misc. FLV issues
- FIX: PalmOS: Memory usage
- FIX: OS X: Keyboad shortcuts
- ADD: More YouTube stream options (from 50 kbps to 2 Mbps)
- ADD: Basic HTTP proxy support
- ADD: Basic HTTP authentication
- ADD: Improved file caching
- ADD: Support EntryRef in ASX playlists
- ADD: Low delay streaming option
- ADD: Better support for embedded cover art
- ADD: Merge the list of artist into album artists (on by default)
- ADD: Reload network files on startup option (off by default)
- ADD: Desktop: Always on top option
- CHG: CoreUI speed optimizations & fixes
- CHG: XML parsing speed
- CHG: Prefer UDP streaming for RTSP by default

OS: wm 5/6
CPU Support: ARM9, ARM11, MIPS
Tobi777
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 77
Registrován: stř lis 26, 2008 14:19
Zařízení: HTC Touch HD
Bydliště: okolí Pardubic
Kontaktovat uživatele:

VIDEO - Přehrávání - řešení

Příspěvek od Tobi777 »

Prosim Vás :tlem: dokáže HDčko přehrát film i s nějakými titulky? Nebo jestli to dokáže aspoň nějaký SW na HD.Díky :tlem:
JardaBar
nováček
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: úte lis 18, 2008 11:52
Zařízení: Xperia

VIDEO - Přehrávání - řešení

Příspěvek od JardaBar »

No TCPMP to umělo, ale na HD nejede. Tak to řeším podle návodu výše. Překonvertuju film a titulky do něj vložím (do video stopy) pomocí MediaCoder.
samson010
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 88
Registrován: pon zář 15, 2008 14:30

VIDEO - Přehrávání - řešení

Příspěvek od samson010 »

JardaBar : dik moc za navod skusal som to na coreplayer a funguje to bez sekania .-)
Googler1
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 52
Registrován: pát lis 21, 2008 10:23

VIDEO - Přehrávání - řešení

Příspěvek od Googler1 »

ako sa cez MediaCoder 0.6.2.4222 upravuje rozlišenie? diky za odpoved
JardaBar
nováček
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: úte lis 18, 2008 11:52
Zařízení: Xperia

VIDEO - Přehrávání - řešení

Příspěvek od JardaBar »

Záložka Picture ... a tam povol Resize.
Googler1
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 52
Registrován: pát lis 21, 2008 10:23

VIDEO - Přehrávání - řešení

Příspěvek od Googler1 »

diky už to mám a ešte poslednú otázku ako sa v MediaCoderi upravuje audio bitrate? diky
JardaBar
nováček
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: úte lis 18, 2008 11:52
Zařízení: Xperia

VIDEO - Přehrávání - řešení

Příspěvek od JardaBar »

Záložka Audio a vpravo je u příslušného kodeku posuvník Bitrate.
Uživatelský avatar
Kwazzy
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 336
Registrován: ned zář 14, 2008 9:47
Zařízení: HTC HD2
Bydliště: EU

VIDEO - Přehrávání - řešení

Příspěvek od Kwazzy »

Jedna otazka ... kam mam nakopirovat ten font pro pripadne pridani titulku? Udelal jsem jedno videjko pro WMP a ... jde pouze zvuk. Co se mohlo poo..? Je zapotrebi nainstalovat nejaky kodek? Asi preci jen koupim ten CorePlayer ... WMP je furt i na PPC o nicem!
JardaBar
nováček
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: úte lis 18, 2008 11:52
Zařízení: Xperia

VIDEO - Přehrávání - řešení

Příspěvek od JardaBar »

Viz. příloha ... Záložka Subtitles a pak klikneš na nalezení titulků <...>.
Přílohy
MediaCoderSubtitles.jpg
Přidání titulků ...
(181.38 KiB) Staženo 127 x
zdf
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: čtv pro 18, 2008 13:13
Zařízení: HTC Touch HD
Bydliště: Praha

VIDEO - Přehrávání - řešení

Příspěvek od zdf »

Prevedl jsem video(576x240) podle navodu, ale mam protazene postavy na vysku, jde to nejak oriznout?
Muze mi nekdo poradit.
Uživatelský avatar
Kwazzy
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 336
Registrován: ned zář 14, 2008 9:47
Zařízení: HTC HD2
Bydliště: EU

VIDEO - Přehrávání - řešení

Příspěvek od Kwazzy »

v MediaCoderu to jde ... kdyz moc dobre anglicky neumis (muj pripad), nebo se Ti nechce hledat ang.slovicka ... prepni si program do cestiny. Zakladni nabidka bude pocestena. Zbytek pochopis ... v zalozce obrazek najdes tlacitko oriznout, defaultne je to disabled, prehupsni to na manual, nebo jsou tam i dalsi moznosti. Me na Vistach program trochu blbne, nevidim font, ale když natahnu titulky tak to jede normalne v cestine. Supr programek, az se verit nechce, ze je freeware. Trochu me ale mrzi ne moc dobra funkcnost na 64bitech. Jaksi to druhe jadro nevyuziva dostatecne ... cca 50%. Program ma i super kamarada, MobilDVD. Na Vistach se mi to ale nepodarilo rozbehat. Nevim co s tim je, mozna mam jen bordel v kompu, ale to bych se dost divil.
Jinak kdyz nastavis manual a kliknes na oriznout ... otevre se Ti okno s prehravajicim pozadovanym filmem a krome toho, ze si skontrolujes jak to asi bude vypadat s titulkami, si jeste muzes okno oriznout jak se Ti zalibi.
Spinner
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 86
Registrován: pát zář 12, 2008 23:02
Zařízení: HTC EVO 3D - SAMSUNG GALAXY NOTE
Bydliště: Rychvald

VIDEO - Přehrávání - řešení

Příspěvek od Spinner »

Já používám pro převod videa program SPB Mobile DVD. Je sice nutno si jej koupit, ale komfort práce s ním stojí za tu investici.
spermosh
smartstar
smartstar
Příspěvky: 811
Registrován: pon říj 13, 2008 10:48
Zařízení: HTC One X+
Bydliště: Praha 10

VIDEO - Přehrávání - řešení

Příspěvek od spermosh »

ja osobne video neprehravam, ale kdyz bych zacinal, zvolil bych si DVDfab - ten video prevadi dobre a pripadne bych potom sel do neceho "poloprofesionalnejsiho"
marabu
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 73
Registrován: úte zář 16, 2008 16:58
Zařízení: HTC Touch HD
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

VIDEO - Přehrávání - řešení

Příspěvek od marabu »

Chtěl bych se zeptat na pár věcí ohledně konvertování.
1) jak dostat video z DVD? MediaCoder umí jenom z jednoho souboru do druhého, takže mi to udělá 4 videa, což je k ničemu. Zkouším avi.NET a ten zatim vypadá rozumně, ale ... viz bod 2
2) jak je to vlastně s poměrem stran? DVD hlásí rozlišení 720x576, což je poměr 1,25:1, zároveň je ale ve formátu 16:9, což je 1,8:1, video se ale konvertuje v poměru 2,35:1 a rozlišení HD je 800x480, což je pro změnu 1,7:1. Takže dokázal by mne někdo vysvobodit z těchto čísel? Domnívám se, že důležité je to konvertované rozlišení 2,35:1, které zobrazuje čistý poměr videa (bez černých pruhů). Umí Coreplayer zobrazit toto video správně nebo z něj udělá hubený postavy (jak psal zdf) a s poměrem stran si nedělá starosti?
3) z jakých videí děláte konverzi pomocí MediaCoderu? Přecijen videa v rozlišení 600xNěco a víc moc nejsou a zvětšovat video je k ničemu a bitrate taky většinou moc přes 1000 neni. Je to tedy z důvodu přidání titulků přímo do videa a upravení poměru stran přidáním černých pruhů?
Jako příklad bych uvedl, když mám video 640x272, 800kbps a titulky zvlášť, tak použiju MediaCoder, pro přidání pruhu nahoru a dolu, abych se dostal na rozlišení 640x384 (případně na zmiňovaných 600x360), bitrate nechat a vložit titulky? Obávám se, že mi to akorát zvětší velikost již dost velkého souboru a tím se znovu dostávám k otázce, zda CorePlayer potřebuje mít poměr stran 1,7:1.

Předem děkuji za případné rady a polopatický postup. :wink:
Odpovědět

Zpět na „Software a multimédia“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů