Tři věci, které možná nevíte o komunikátoru SE Xperia X1

Diskuzní koutek věnovaný komunikátorům od Sony Ericssonu (Xperia X1, X2)
Odpovědět
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Tři věci, které možná nevíte o komunikátoru SE Xperia X1

Příspěvek od Jiří Hrma »

V poslední době se na internetu objevilo spoustu videí a preview nového Pocket PC od Sony Ericssonu. Xperia X1 je jedním z nejočekávanějších zařízení tohoto roku, my pro vás máme seznam tří věcí, které jste možná o X1 nevěděli.

1. Telefon má čtyři signalizační LED diody, dvě na každé straně. Diody mohou blikat například při zmeškaném hovoru, nepřečtené SMS, aktivním Wi-Fi modulu. Lepší obrázek si o tom můžete udělat z přiloženého videa.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=W8ZL2-QEFoM[/youtube]


2. V telefonu je předinstalovaná aplikace Handango InHand, která vám zprostředkuje pohodlný nákup aplikací z méně pohodlného serveru Handango (kauza 1, kauza 2). Má prý jít o jakousi konkurenci pro AppStore Applu, no našla by se i lepší řešení.

3. Xperia dokáže natáčet video ve VGA rozlišení, tedy 640×480px (včetně zvuku). Většina dnešních komunikátorů zvládá maximálně 352x288px, i když takový E-TEN glofiish V900 si s VGA už také poradí.

Zdroj: PocketNow
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Příspěvek od mike-biker »

Signalizační diody jsou výborné, mě to vyhovuje, když se letmo podívám a hned vidím. ;-) . Aplikace půjde doufám vymazat a o videu vím, to je slušné. Jen se ještě spekuluje o výši RAM. Původně měla být 128Mb, teď 256Mb a dokonce se šíří i verze 384Mb.
AndyS
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 140
Registrován: ned kvě 07, 2006 12:55
Zařízení: Samsung Galaxy S3
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od AndyS »

s tou RAM je to krapet komplikovanejsi. SE pouzila chipset, ktery ma sam o sobe vnitrni RAM, takze se to do toho pripocitava... Nadruhou stranu mnohe stranky smichaly RAM a ROM, takze je v tom pekny gulas. Dle mych info ma 512ROM a 256 (+ asi 32MB v cpu)RAM. Teda jestli si to pamatuju spravne :-)
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Příspěvek od mike-biker »

256Mb je velice slušné a postačí. 128Mb by přece jen bylo už asi málo. Zvlášť, když je otevřeno více aplikací na pozadí. U Symbianu UIQ3 to problém nedělalo a to bylo k dispozici jen ca 80Mb Ram. Ale Widličky jsou náročnější na memory.
Lausien
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 190
Registrován: ned pro 23, 2007 17:03
Zařízení: HTC Touch Pro
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lausien »

Vsichni tu basnite o vic jak 128MB RAM a pritom sem jeste do nedavna jel na E-TENovi X500+ a vcelku stacil :-)
Jinak ta RAM by mela byt jako v Raphaelovi.
Ten nakup radsi no coment.
Diodky se hodej :-0
Ale stejne, Xperia.....
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od IkE Blaster »

Pane boze, jak vam muze 128mb ram nestacit? Nedivim se, kdyz zapnete TF3D a zbyde vam v necinnosti 50MB RAM, ale ja mam (diky font cache predevsim) kolem 48MB volne RAM (kdybych to posteloval naopak, tak 74MB, ale takhle jsou rychlejsi nabidky) a jeste se mi nestalo, ze bych sel pod 15MB.

Nevidim zadny problem se 128MB RAM... (4 aplikace - PocketMusic, BeeJive, NetFront, FunContact + today pluginy v UltimateLaunch a mel jsem 27 MB RAM volne)
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Příspěvek od mike-biker »

Stačí, stačí. V roce 1992 mě stačilo na kompu 2Mb RAM a 80Mb HDD. :lol: Ale co když budou za rok náročnější aplikace? Vyměňovat každých pár měsíců. Jinak newim, co proti 256Mb máte?! 8-)
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od IkE Blaster »

Tak proti 256MB RAM samozrejme nic nemam a temer vsude se u Xperie uvadi 256RAM/512ROM.

Nj, pak sly velikosti relativne (ve smyslu od techto cisel) dost nahoru (v '95 bezne 1GB disk apod., mam doma fakturu na takto stary PC - dobra je grafika - 2D 1MB (to je cely popis)

No nic, zacina OT, tak to koncim
Libunda
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 440
Registrován: čtv pro 11, 2008 9:47
Zařízení: HD2, iPAD, iPhone4, HTC One X
Bydliště: Náchodsko

Handango

Příspěvek od Libunda »

mike-biker píše:Signalizační diody jsou výborné, mě to vyhovuje, když se letmo podívám a hned vidím. ;-) . Aplikace půjde doufám vymazat a o videu vím, to je slušné. Jen se ještě spekuluje o výši RAM. Původně měla být 128Mb, teď 256Mb a dokonce se šíří i verze 384Mb.
To byla první vec, kterou jsem udelal. Odinstalil jsem Handango. Jenze........ po restartu to otravuje s dvema error hláskama, ze nejde najít nejaký soubor. Takze klasická odinstalace není uplne cistá, Asi se bude muset hrávnout do systému.
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Tři věci, které možná nevíte o komunikátoru SE Xperia X1

Příspěvek od mike-biker »

Musíš vymazat zbytek v systému - Program Files a je to. 8-). To je jen u tohoto prográmku, jinak odinstalace ostatních je relativně čistá. Už jsem to psal na SEManii, kdyžtak dej TC prohledat soubory - zadej tam InHand a ten soubor smaž. :idea:
Odpovědět

Zpět na „Sony Ericsson Xperia“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů