Dotaz na nektere programy + hw

Diskuze o aplikacích, programech, TouchFLO 3D a dalších utilitách
Odpovědět
spermosh
smartstar
smartstar
Příspěvky: 811
Registrován: pon říj 13, 2008 10:48
Zařízení: HTC One X+
Bydliště: Praha 10

Dotaz na nektere programy + hw

Příspěvek od spermosh »

Ahoj,mam dotazy ohledne tri programu,tyka se zarizeni HTC Touch HD a jedne hw zalezitosti.
Prvni se tyka WkTasku, aplikaci jsem nainstaloval, ale nikde nemuzu najit zastupce na jeji spusteni a aplikaci nikde nevidim, zkousel jsem instalaci jiz nekolikrat, ani v Remove Programs neni, ve slozce Program Files je slozka WkTask, v teto vsak jsou jen dva soubory, s priponou mui - nevite, co s tim? Mozna aplikace ani neumi tyhle WM.
Dalsi otazka se tyka aplikace Sunnysoft Contacs, v teto aplikaci v nastaveni mam nastaveno, aby fungovala jako vychozi kontakt manager, nedeje se vsak tak, kdykoli prejdu do kontaktu, spusti se mi nativni WM kontakt manager.
Podobne se tyka i aplikace ThumbCal, proste nikde ji neumim nastavit jako vychozi kalendar - citelne mi chybi neco jako "Nastavit vychozi programy" nebo to neumim najit.
Dale mam trosku technicky dotaz - da se telefon (pres bluetooth) pouzivat jako modem k pripojeni na internet v linuxu? Konkretne Linux Mint.
ziminix
VIP
VIP
Příspěvky: 1279
Registrován: čtv čer 14, 2007 7:38
Zařízení: ...
Bydliště: Třebíč

Dotaz na nektere programy + hw

Příspěvek od ziminix »

Pokud se ti WkTask nespustil po instalaci, tak ho najdes v programech. A pokud ho nemas ani v seznamu programu, tak se ti nenainstaloval. Jinak na WM 6.1 běhá v pohodě.

Co se týče těch dalších programů, zkoušel jsi udělat po nastavení soft reset?

K tomu modemu, jít by to mělo, ale více ti s tím asi poradí spíše na fóru zaměřeném na linux.
spermosh
smartstar
smartstar
Příspěvky: 811
Registrován: pon říj 13, 2008 10:48
Zařízení: HTC One X+
Bydliště: Praha 10

Dotaz na nektere programy + hw

Příspěvek od spermosh »

tak zkusim WkTask nainstalovat znovu, naposled, pokud ani ted nedojde ke kyzenemu vysledku, aplikace ma smolika :D

soft reset jsem od te doby udelal nekolikrat, bez vysledku

mno, ja vim, ze to jde, me slo spis o to, jak to nastavit s timto PPC, jsem to jeste nezkousel, me to teprve odpoledne napadlo a jeste jsem se k tomu nedostal
ziminix
VIP
VIP
Příspěvky: 1279
Registrován: čtv čer 14, 2007 7:38
Zařízení: ...
Bydliště: Třebíč

Dotaz na nektere programy + hw

Příspěvek od ziminix »

Pokud by to s těmi aplikacemi pořád nešlo nějak vyladit, zkusil bych udělat hard reset, a nainstalovat třeba jenom tu jednu aplikaci a pokud by to hned nefungovalo, tak ještě zkoušet. Jinak samozřejmě předtím zálohu.

Osobně si myslím, že Linux je systém docela všestranný, a řadu věcí zvládne už od začátku, aniž by to člověk očekával. Doporučuji tedy vyzkoušet.
spermosh
smartstar
smartstar
Příspěvky: 811
Registrován: pon říj 13, 2008 10:48
Zařízení: HTC One X+
Bydliště: Praha 10

Dotaz na nektere programy + hw

Příspěvek od spermosh »

tak WkTask me nenadchl, zase jsem ho smazal, ale podarilo se mi ho nainstalovat, predtim jsem zkousel jen CZ verzi rovnou

mno,v Linuxu se mi podarilo HD-PC spojit, ze se videli, vymenili si passkey, ale nevim, co dal zatim
ziminix
VIP
VIP
Příspěvky: 1279
Registrován: čtv čer 14, 2007 7:38
Zařízení: ...
Bydliště: Třebíč

Dotaz na nektere programy + hw

Příspěvek od ziminix »

Můžu se zeptat, čím tě WkTask nenadchl? Co ti na něm vadilo, co ti chybělo?
spermosh
smartstar
smartstar
Příspěvky: 811
Registrován: pon říj 13, 2008 10:48
Zařízení: HTC One X+
Bydliště: Praha 10

Dotaz na nektere programy + hw

Příspěvek od spermosh »

zacalo to tou instalaci, kdy se proste nepovedlo nainstalovat ceskou verzi
pokracovalo to po spusteni, bez jakehokoli nastaveni mi zmenila graficky layout (ikonka krizku a dalsi ikonky aplikaci u nabidky start - ostatni ikony ale prestaly fungovat) - jeji ikony se vubec nehodily do meho tematu (klasicke HTC) a nikde jsem neobjevil, jak tento program nastavit jakkoli - proste se mi jen objevily ikony, ktere mi znemoznovali dalsi fungovani a navic jeho hlavni ukol (sprava spustenych programu) jsem nikde neobjevil.
ziminix
VIP
VIP
Příspěvky: 1279
Registrován: čtv čer 14, 2007 7:38
Zařízení: ...
Bydliště: Třebíč

Dotaz na nektere programy + hw

Příspěvek od ziminix »

Tak to je někde chyba, takhle by to asi nemělo dopadnout.
spermosh
smartstar
smartstar
Příspěvky: 811
Registrován: pon říj 13, 2008 10:48
Zařízení: HTC One X+
Bydliště: Praha 10

Dotaz na nektere programy + hw

Příspěvek od spermosh »

mam zkusit nainstalovat znovu nebo mi v tom muze delat "bordel" jina aplikace? treba nativni task manager od htc?
ziminix
VIP
VIP
Příspěvky: 1279
Registrován: čtv čer 14, 2007 7:38
Zařízení: ...
Bydliště: Třebíč

Dotaz na nektere programy + hw

Příspěvek od ziminix »

V tom by mohl být problém, protože oba programy sdílí krížek, takže by to mohlo kolidovat. Doporučuju ho vypnout a vyzkoušet znovu, protože WkTask je jinak užitečný program. Ta správa úloh jinak funguje tak, že v horní liště máš místo názvu v případě více spuštěných úloh zobrazené jejich ikonky. Pokud máš jen jednu, tak je tam klasicky její název. Jinak v nastavení máš možnost změnit si vzhled křížku.
spermosh
smartstar
smartstar
Příspěvky: 811
Registrován: pon říj 13, 2008 10:48
Zařízení: HTC One X+
Bydliště: Praha 10

Dotaz na nektere programy + hw

Příspěvek od spermosh »

jak to vypnu? mam vyple cele TF3D, jen na today obrazovce, jakoze se mi nezobrazuje - musim udelat jeste neco? nebo jak ho jinak vypnout? nejak nevidim jeho nastaveni nebo odinstalovani nikde
andre7
nováček
nováček
Příspěvky: 40
Registrován: ned črc 03, 2005 12:00
Zařízení: HTC Touch HD "Blackstone"
Bydliště: Prešov

Dotaz na nektere programy + hw

Příspěvek od andre7 »

Help me :tlem: Zhanam uz asi tyzden Mymobiler 1.23. Pokial viem je to freeware, pouzival som starsie verzie pri predoslych htcckach. Vacsina linkov na nete je na domovsku stranku ktora nejde zobrazit. Nijak sa k tomu nemozem dostat a uz som dost dlho hladal. Vopred vsetkym dakujem za pomoc, popripade aspon navrhy :twisted:
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Dotaz na nektere programy + hw

Příspěvek od IkE Blaster »

Spermosh - precti si nejakou recenzi a zjistis, jak to funguje... Takze ve zkratce - task manager ti nahore na liste ma zobrazit listu spustenych procesu, jako na PC. Do nastaveni vseho mozneho se dostanes drzenim stylusu na krizku. Delsi dobu. Dalsi nastaveni je pak drzenim na danem tasku.

Vzhled krizku lze pomoci WkTasku menit, lze i zachovat puvodni vzhled. Vse v nastaveni.

Kdyz to shrnu, tak jsi nainstaloval program a vubec jsi nevedel, co dela, nebo co ma delat...
ziminix
VIP
VIP
Příspěvky: 1279
Registrován: čtv čer 14, 2007 7:38
Zařízení: ...
Bydliště: Třebíč

Dotaz na nektere programy + hw

Příspěvek od ziminix »

Ten TaskManager od HTC musí jít vypnout, někde v nastavení nebo tak, nebo možná po rozveření toho křížkovýho menu jestli tam není nějakej odkaz na nastavení.
spermosh
smartstar
smartstar
Příspěvky: 811
Registrován: pon říj 13, 2008 10:48
Zařízení: HTC One X+
Bydliště: Praha 10

Dotaz na nektere programy + hw

Příspěvek od spermosh »

IkE Blaster píše:Spermosh - precti si nejakou recenzi a zjistis, jak to funguje... Takze ve zkratce - task manager ti nahore na liste ma zobrazit listu spustenych procesu, jako na PC. Do nastaveni vseho mozneho se dostanes drzenim stylusu na krizku. Delsi dobu. Dalsi nastaveni je pak drzenim na danem tasku.

Vzhled krizku lze pomoci WkTasku menit, lze i zachovat puvodni vzhled. Vse v nastaveni.

Kdyz to shrnu, tak jsi nainstaloval program a vubec jsi nevedel, co dela, nebo co ma delat...
a kdybys ty cetl moje predchozi prispevky, zjistil bys, ze mi to takto prave nefunguje (asi v tom dela bordel HTC task manager)
Uživatelský avatar
flatliners
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 62
Registrován: ned říj 26, 2008 9:52
Zařízení: iPhone 6 64GB SpaceGray

Dotaz na nektere programy + hw

Příspěvek od flatliners »

WkTask mi funguje skvěle,hned po instalaci je nastaven jako defaultní,pak stačí změnit v nastavení(dlouhé zmáčknutí v pravém horním rohu today obrazovky)jazyk na češtinu...
spermosh
smartstar
smartstar
Příspěvky: 811
Registrován: pon říj 13, 2008 10:48
Zařízení: HTC One X+
Bydliště: Praha 10

Dotaz na nektere programy + hw

Příspěvek od spermosh »

tak po nekolikatem preinstalovani aplikace bezi korektne (zadne zmeny mi ale neprijde,ze jsem delal,nechapu) - kazdopadne pekna aplikace, konecne muzu vyuzivat naplno - vsem dekuji za pomoc
ziminix
VIP
VIP
Příspěvky: 1279
Registrován: čtv čer 14, 2007 7:38
Zařízení: ...
Bydliště: Třebíč

Dotaz na nektere programy + hw

Příspěvek od ziminix »

Super. Užij si ji :)
MichalP
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: ned pro 07, 2008 18:27
Zařízení: HTC Touch HD

Dotaz na nektere programy + hw

Příspěvek od MichalP »

jinak tady mas info, jak to pouzivat:

http://palmare.idnes.cz/konec-nedostatk ... ogramy_ram
spermosh
smartstar
smartstar
Příspěvky: 811
Registrován: pon říj 13, 2008 10:48
Zařízení: HTC One X+
Bydliště: Praha 10

Dotaz na nektere programy + hw

Příspěvek od spermosh »

dekuji za tip na clanek, ale clanek nic moc (moc toho nerika, nebo nerika toho vic, nez po par minutach pouzivani aplikace)

mam ale jiny problem, uzaviraci krizek mam nastaven na minimalizaci, presto se mi nektere aplikace zaviraji rovnou (treba CorePlayer), muze to byt nastavenim primo v te aplikaci?
Odpovědět

Zpět na „Software a multimédia“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 59 hostů