Synchronizacia s Thunderbirdom

Diskuze o komunikátoru HTC Touch Diamond (MDA Compact IV)
Odpovědět
Budmil
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: čtv lis 13, 2008 10:39
Zařízení: MDA Compact IV
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Synchronizacia s Thunderbirdom

Příspěvek od Budmil »

Ahoj, stale sa s WM zoznamujem, mam Compacta IV cca 2 tyzdne.
Ako mailoveho klienta pouzivam Mozillu Thunderbird s ktorou som spokojny. Kontakty tam sice nemam, ale viem si predstavit, ze by som ich tam mal ako zalohu. Ide o to, ze mi absolutne nejde nijako zosynchronizovat MDA s Thunderbirdom. Nasiel som soft Birdie Sync ktory vraj bezproblemovo funguje, ale mne sa to nijako este nepodarilo. Thunderbird je nastaveny ako defaultny mailovy klient, postup je taky, ze som nainstaloval Active Sync, potom Birdie Sync, ale nezosynchronizovalo mi to nic. Pri instalacie Active Syncu mi napise, ze nie je ziaden klient predvoleny ako defaultny (co je blbost bo Thunderbird je defaultne nastaveny), ze nech pustim Outlook a nastavim ho ako default - co nerobim lebo ho nepouzivam. Pri instalacie Birdie Syncu vypise, ze nech "odskrtnem" veci ako contacts, tasks, calendar ktore by boli konfliktne s Outlookom, co som vzdy urobil. Ak som dal zosynchronizovat iba mail, tak mi vypise, ze ucet nei je v MDA nastaveny, ze ho musim najprv tam vytvorit, aks om to aj urboil, tak to neslo. Ja len potrebujem mat zosynchronizovane hlavne kontakty, maily menej, ale aj to by som uvital.
Je tu alternativa, ze kontakty mat len s Outlookom synchronizovane a maily nemat (nebudem pouzivat outlook na maily). Samozrehnme sa mi pri jedinom pokuse vyskusania synchronizacie s outlookom vymazali vsetky kontakty :P
Ak ma niekto nejaku skusenost pls help.
P.S. vzdy ak mam niekde zadat text, tak je na klavesnici vzdy zapnuta T9, musim to prekliknut, na ABC, da sa to prestavit?

Dakujem
pirda
nováček
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: pát čer 01, 2007 7:37
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Synchronizacia s Thunderbirdom

Příspěvek od pirda »

No ja pouzivam Thunderbirda, ale nesynchronizuji emaily, ale kalendar a to s googlem, pres goosync a v praci z googla na exchange. Pak jeste existuje nejakej Synthesis SyncML, kerej synchronizuje Kontakty, events a tasks ale asi taky s googlem. Ty kontakty jsem zkousel a bylo to ok, ale uz si to moc nepamatuju, protoze to bylo davno a demo licence je jaksi expirovana, mozna bych s tim mel neco udelat. Ale co? Koupit? nebo zagooglit ... :smt024
Budmil
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: čtv lis 13, 2008 10:39
Zařízení: MDA Compact IV
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Synchronizacia s Thunderbirdom

Příspěvek od Budmil »

Takze ak chapem spravne, maily si nesynchronizoval, ale kontakty ano? a inak nevie niekto ako vypnut tu T9 na stalo?
pirda
nováček
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: pát čer 01, 2007 7:37
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Synchronizacia s Thunderbirdom

Příspěvek od pirda »

Presne tak, emaily NE a kontakty a kalendar ANO. Oba pres google.
Budmil
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: čtv lis 13, 2008 10:39
Zařízení: MDA Compact IV
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Synchronizacia s Thunderbirdom

Příspěvek od Budmil »

cez google? a to ako? bo neviem ako sa to robi...a pouzival si teda ten soft birdie sync?
pirda
nováček
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: pát čer 01, 2007 7:37
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Synchronizacia s Thunderbirdom

Příspěvek od pirda »

1) vytvoris si na googlovi kalendar
2) do PocketPC to synchronizujes pres GooSync nebo myslim, ze google vydal taky nejakej jejich softik
3) na PC do thunderbirda si stahnes lightening nebo jak se to jmenuje a to synchronizujes s google calendarem.

Celkem easy, pokud neni letni cas nebo pokud nemas nejakou zaplatu, jinak to trosku posouva cas o hodinu. Nevim ale jestli to bylo tim letnim casem nebo zaplatou, ale fakt nevim, jak se ta zaplata jmenuje.
Budmil
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: čtv lis 13, 2008 10:39
Zařízení: MDA Compact IV
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Synchronizacia s Thunderbirdom

Příspěvek od Budmil »

hmmm mne islo len o to, normalne zosynchronizovat Compacta IV s Thunderbirdom, tak jednoducho ako s Outlookom, len pomocou tej Birdie Sync aplikacie...
buraccio
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: úte črc 01, 2008 22:03

Synchronizacia s Thunderbirdom

Příspěvek od buraccio »

:idea: to by mně taky zajímalo. Outlooka nepoužívám a všechno mám v Thunderbirdovi. :) . . .
Odpovědět

Zpět na „HTC Touch Diamond“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 58 hostů