Nastaveni GPRS u O2 prepaid?

Diskuzní fórum pro majitele zařížení HP iPaq 614 a další...
Odpovědět
homi
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 207
Registrován: pon úno 05, 2007 9:52

Nastaveni GPRS u O2 prepaid?

Příspěvek od homi »

Tak jsem se nechal zlakat akci O2, 3 mesice inet zdarma. Koupil SIMku,dobil 200.-,aktivoval pomoci SMS (ve tvaru A IVM1 C3). Sluzba aktivovana,bohuzel GPRS nejede. Zkousel nastavit IP,DNS,ale porad nic. Bohuzel na netu nastaveni pro ipaq neni,zkousel nastavit dle jinych mobilu,ale bohuzel. Funguje to nekomu,poradite s nastavenim? Na O2 neschopni,opet jsem vratil o 15let zpatky.

PS.
Na stejnem mobilu pouzivam SIM od Vodafone a T-mobile(Surf+),obe funguji bez problemu,bez toho,ze bych musel neco nastavovat,nevim,co si mam o O2 myslet.
kissman
smartguru
smartguru
Příspěvky: 533
Registrován: pon čer 11, 2007 22:41
Zařízení: Lenovo P70
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kissman »

tak vzhledem k tomu ze predpokladam ze mas ipaq 614ku tak si pust HP iPaq Data Connect (Start > Settings > Connections > HP iPaq Data Connect), zvol "Czech Republic a EUROTEL PRAHA - GO" a mas po starostech :)

o O2 si muzes myslet co chces :) jejich chyba to neni :)
homi
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 207
Registrován: pon úno 05, 2007 9:52

Příspěvek od homi »

toto mam samozrejme nastavene, zkousel i to bez GO,nekolik restartu a nic. Data zkousel pres IE,Operu,rss. Jeste mne napadlo,jestli nedojde k aktivaci az po pulnoci (ale to by snad jelo normalni GPRS). U O2 uz mne se...,ze nejde poradne (pres inet) zjistit,jake sluzby jsou aktivovane,pres tu plechovou hubu opruz.
kissman
smartguru
smartguru
Příspěvky: 533
Registrován: pon čer 11, 2007 22:41
Zařízení: Lenovo P70
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kissman »

mas aktivovane datove prenosy? :)
homi
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 207
Registrován: pon úno 05, 2007 9:52

Příspěvek od homi »

a jak to zjistim? predpokladam, ze jo,2x mluvil s zakaz.linkou,tak to snad nastavili.
homi
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 207
Registrován: pon úno 05, 2007 9:52

Příspěvek od homi »

No tak se podelim o martyrium:
Dva dny jsem zkousel ruzna nastaveni a v po vyrazil do mobilky, kde jsem koupil kartu.Chtel zjistit,zda je problem v karte nebo v PDA. Prodavajici strcil moji SIM do nejakeho mobilu a GPRS fungovala.Mezitim jsem pozadal o pujceni nejake SIM O2, abych vyzkousel na svem iPaqu, svete div se: opet inet fungoval. Takze, jsem zkusil svoji nefungujici a najednou taky fachcila.
Po dalsim testovani jsem zjistil, kde je asi problem. Pouzivam program nodata na blokovani GPRS. Tento naprosto v poho funguje s predpl. Vodafonu i T-mobilu, ovsem s O2 ne. Samozrejme, ze pri pokusu o testovani jsem mel vsecky data na enabled, presto inet nesel. Potom, co inet fungoval, jsem jej zkusil zablokovat (pomoci nodata), ale inet stejne jel. Po restaru uz ovsem ne. A opet nefungoval, ikdyz jsem dal enabled(tentokrat ovsem ani restart nepomohl),musel jsem vytvorit nove spojeni.
Toto mi vcelku vadi:
1)doma pouzivam na pripojeni k netu wifi (inet:stahnu maily,rss news,pocasi...,posilam sms),jak zaridim,aby inet jel pres wifi a ne pres gprs?
2)casto se pohybuji v pohranici,jak zablokovat gprs roaming (chtel bych ale dostavat sms)?
Odpovědět

Zpět na „Hewlett-Packard“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti