Tři věci, které jste možná o HTC Touch Diamondu nevěděli

Diskuze o operačním systému Windows Mobile 6/6.1/6.5 a dalších vývojových větvích (6.5.x)
Odpovědět

Přemýšlíte o koupi Diamondu?

Ano, zaujal mě
17
52%
Ne, raději se podívám po něcěm jiném
16
48%
 
Celkem hlasů: 33

Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Tři věci, které jste možná o HTC Touch Diamondu nevěděli

Příspěvek od Jiří Hrma »

Z níže přiloženého videa lze zjistit několik nových a zajímavých faktů, které jste možná o Diamondu nevěděli...

1. Díky pohybovému senzoru, který má Diamond integrovaný, lze nejen automaticky otáčet obraz v internetovém a obrázkovém prohlížeči, ale také s ním lze otočením snadno ztišit vyzvánění u příchozího hovoru. Je to velice elegantní řešení, představte si, že máte například telefon položený při jednání na stole a někdo vám volá, vy bez jediného stisku tlačítka Diamondem pouze otočíte, a vyzvánění ustane.

Obrázek

2. Stylus obsahuje magnet, pokud jej vyjmete při vypnutém displeji, dojde automaticky k jeho aktivaci (jelikož se předpokládá, že pokud stylus vytáhnete, budete chtít telefon používat). Pokud jej vyjmete během telefonního hovoru, otevře se aplikace poznámky .

3. Diamond byl původně obsahovat funkci "haptic-feedback", pokud byste se tedy dotknuli displeje, cítili byste na prstech jemné vibrace (nikoliv díky vibračnímu strojku v telefonu, ale díky technologii použité u displeje). Horace Luke, Chief Innovation Officer ale usoudil, že to může být spíše otravné než přínosné, a tak k reálnému nasazení nedošlo.

Obrázek

Diamond bude bezesporu zajímavý komunikátor plný drobných a užitečných vylepšení, které zatím jiné WM telefony nenabízejí. Sám se na něj velice těším, určitě bude o co stát.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=PDS5BKkmoTM[/youtube]

Tip: Přečtěte si naše podrobné preview.
JuriG
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 187
Registrován: pát kvě 05, 2006 21:42
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JuriG »

Tak to jsou velice zajimave inovace :-) nevypada to vubec zle :-) mls mls
Tomáš Kubec
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: pon čer 20, 2005 20:47
Zařízení: Lenovo P780
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Tomáš Kubec »

vše super, ale ty lesklé materiály mi nějak nejdou pod nos
nAscA
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát črc 29, 2005 17:31
Zařízení: Note 7, iPhone

Příspěvek od nAscA »

Smirkovym papirem si to muzes vylepsit ;)
Jinak vazne moc pekne, chtelo by to ale alespon zdvojnasobit tu vnitrni pamet a taky normalni vystup na sluchatka...
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Příspěvek od Standa »

Normální výstup na sluchátka? To se bohužel výrobcům, v době kosmických lodí a klonování, ještě nepovedlo implementovat :-)
No zrušit ten "diamantový" vzhled, tak jako druhé pda pro vedlejší příležitosti to nevypadá vůbec zle.
Sir Andrew
smartstar
smartstar
Příspěvky: 915
Registrován: pon čer 27, 2005 9:11
Zařízení: Lumia 925
Bydliště: Praha (+ Uherský Brod)

Příspěvek od Sir Andrew »

Je to k nicemu.
Vcera jsem testoval SPB MobileShell i PontUI a zadne UI neni pohodlnejsi a rychlejsi nez odladeny system.
Leskle LCD jde navic spatne cist. Proc by asi vyrobci delali matne folie?
TheMelin
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 69
Registrován: pon kvě 28, 2007 9:54
Zařízení: htc

Příspěvek od TheMelin »

Tu bleskovku autor psal, nebo si to nechal jen přeložit nějakým překladačem? Přijde mi ten text nějaký kostrbatý, ale jinak za pěkné postřehy :wink:
SPIKEBOY
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 142
Registrován: čtv srp 30, 2007 14:05
Zařízení: Galaxy S10+
Bydliště: Nové Zámky, SK

Re: Tři věci, které jste možná o HTC Touch Diamondu nevěděli

Příspěvek od SPIKEBOY »

Jiří Hrma píše:2. Stylus obsahuje magnet, pokud jej ...
;-) :tlem:

Ako som už spomínal, keby mal 3,5 jack a prisvetlovaciu diódu, tak v momente mením Kaisera. :P
Uživatelský avatar
Soap
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 240
Registrován: sob pro 15, 2007 20:13
Zařízení: 1+ 3T
Bydliště: Kyjov

Příspěvek od Soap »

a jak je to s grafikou, doufam ze nebude met problemi s filmama atd jako ostatni HTCcka
Kato
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 352
Registrován: sob zář 17, 2005 19:11
Zařízení: HTC Desire (AOS 4.2.2),Nokia Lumia 800, Apple iPad
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kato »

Takze heptic-feedback - to je to, co kolovalo po kuloarech pred uvedenim HTC Diamond, ze bude bomba... Hmm - celkem skoda, ze to tam nedali (kdyby se to dalo vypnout/zapnout SW, bylo by to idealni... celkem by me to zajimalo)

4Sir Andrew: Ohledne SPB Mobile Shell nesouhlasim. Imho je odladenej a rychlej minimalne stejne, jako system 8-)
A ohledne displeje - jako jo, i ne... Ano z pohledu, ze jde hur cist na slunku, ale ne z pohledu, proc se delaji matne folie --> folie ma ucel take kryci proti poskrabani (leskla nebo matna, je to jedno). Kdo chce matnou folii, aby na tom vic videl na slunicku za cenu trosku horsiho obrazu, tak si nalepi matnou folii a je po problemu. Ovsem obracene kdyby byl matnej displej, tak nalepenim leskle folie to nezlepsi, akorat to bude hazet odlesky :-D
mtb.biker
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: úte dub 15, 2008 13:52
Zařízení: HTC Desire WHITE, BlackBerry Torch, BB Bold 9000
Bydliště: Cheb+Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mtb.biker »

Anglicky téměř vůbec neumím, ale pochopil jsem z rozhovoru, alespoň tak mluví Horace Luke, že se uvažovalo o přední ploše Diamondu buď tvrzené sklo (něco jako má iPhone?), nebo o laminovaném plastu.

Jak to tedy bude víte? :roll:
lubo1
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: úte úno 05, 2008 12:34

Příspěvek od lubo1 »

ja,jakozto laik,bych se rad zeptal poverenejsich osob..:)
hodne me zaujal tenhle telefon,absenci slotu na karty me nejak neomezuje,doted jsem pouzival nejvic 4GB kartu a nikdy jsem si nestezoval,na muziku to staci,na filmy mam notebook:) a vydrz neresim,nikdy nejsem mimo civilizaci a elektrinu vic jak den:)

no a ted teda ty otazky-muj bracha pojede do ciny,tak premejslim,ze by mi moh tohodle milacka privest,prece jen tam bude za pakatel..ale bude tady normalne fungovat,nemate nekdo zkusenosti?nebude treba odblokovani,nahravani lokalizaci(staci mi anglicka)?a nerad bych tam mel nejakej rozsypanej caj na mobilu,ale kdyz to nema klavesnici ani nic podobnyho,tak to snad nehrozi:)
druha otazka-moc se nevyznam v pojmech jako touchflo atd..tak bych se zeptal jako poradnej laik:) bude to ovladani neco jako u iphonu?to me velice oslovilo a nebylo by marny,kdyby to tak bylo i u diamondu..
no a pak mam jeste urcite nejaky dalsi otazky,ale moje derava pamet vynechava,tak se ozvu,az me zas neco napadne:)

dekuji vsem za jakekoliv prispevky

//no a uz me napadla dalsi otazka:) jak se pisou smsky na touchscreenu?ja dosud pouzival qwerty..a zajimalo by me,jak je to reseny,navic,kdyz se to ovlada prsty..dekuji
lubo1
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: úte úno 05, 2008 12:34

Příspěvek od lubo1 »

nikdo nevi,nikdo neporadi? :cry: :cry:
Uživatelský avatar
Soap
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 240
Registrován: sob pro 15, 2007 20:13
Zařízení: 1+ 3T
Bydliště: Kyjov

Příspěvek od Soap »

melo by to jet vpoho na ceskych sitich, pokud se uz prodava v americe tak us by na nej mela byt nejaka lokalizace, ale stahnout ji bude asi tezsi
a touchflo je ovladani pomoci prstu,tedy neco jako iphone
pokud si sezens kvalitni soft. klavesku tak se to da ale chce to zvyk na qwerty to nema ale nebal bych se toho
SBDer
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 59
Registrován: ned dub 13, 2008 17:26
Bydliště: Bohumín/Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SBDer »

Co se dovozu z Číny týče, nemáš čeho bát, bude-li telefon zakoupen v důvěryhodném obchodě. Můj dobrý známý si takhle vozí různé značky mobilů už pár let (naposledy to byl odblokovaný iPhone :-) ) a nikdy neměl problém, telefony v našich sítích normálně fungují. Vždy tam byla nahrána kromě čínské i anglická lokalizace, takže z "rozsypaného čaje" mít strach nemusíš. Jen je dobré zvážit, že pokud budeš mít smůlu a něco se Ti pokazí, do záruční reklamace to nikde v Evropě nepřijmou.
lubo1
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: úte úno 05, 2008 12:34

Příspěvek od lubo1 »

vzdyt ja myslel,ze reklamacni rad musi platit v servisech te dane znacky po celem svete..hm tak to se radsi jeste nekde optam..
jinak o kolik (procentualne) tam maji pls levnejsi ty mobily?aby mi pak bracha neprivez diamond za 12k:-)
Uživatelský avatar
Soap
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 240
Registrován: sob pro 15, 2007 20:13
Zařízení: 1+ 3T
Bydliště: Kyjov

Příspěvek od Soap »

Odpovědět

Zpět na „Windows Mobile 6/6.1/6.5/6.5.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Amazon [Bot] a 15 hostů