Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
Odpovědět
Uživatelský avatar
groovox
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 293
Registrován: úte dub 22, 2008 14:34
Zařízení: ML950XL Alcatel IDOL4S Pro W10, NL1520, HTC HD2
Bydliště: Praha

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od groovox »

Nic, no, , updaty dobrý, trochu o ničem ale, nainstaluju a vlastně vše při starém, žádná viditelná změna se sa nekoná. Oslava taky ne. Koukám, že na hlavní stránce má puberťácká diskuse k článkům přednost před fórem. Uff, , Nu což na plat, doba se mění a priority taky. Nechci být špatným prorokem, ale celá slavná Smartmania jde bohužel do kopru.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od htcjirka »

To u Androidu take, ne vsechny zmeny musi byt viditelne. Vodotrysk z toho nevyskoci.
myscho
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 402
Registrován: pát pro 13, 2013 9:31
Zařízení: Nokia 8
Bydliště: Kolta

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od myscho »

To Messenger na W10 Mobile je tak osekaný, že tam ani nejde videochat ?? Lebo dnes som to skúšal a ani nebola možnosť prijať, hneď hodilo "zmeskany hovor" a ani možnosť zavolať späť...
Pritom na desktope pod W10 to v Messengeri ide
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Tedy »

Když jsem W10m používal na 640 byly aplikace od FB konverze z iOS a nestaly za nic, koukám že se to nezměnilo
myscho
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 402
Registrován: pát pro 13, 2013 9:31
Zařízení: Nokia 8
Bydliště: Kolta

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od myscho »

No vyzerá, že sa zrejme musím poobzerať po tých nových Nokiách (7.1 mi celkom padla do oka)
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Tedy »

Nové Nokie od HMD Global jsou myslím povedené, pokud nekoupíš naprostý lowend, budeš jistě spokojen
rEVERz
nováček
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: čtv čer 14, 2018 7:55
Zařízení: lumia 630DS, lumia 640DS LTE

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od rEVERz »

V týdnu proběhla pravidelná aktualizace a tady ani řádka :-(
Jinak nevím jak ostatním, ale obě 640(DS a XL) co doma máme se poslední dobou sekají jaxvině :-(
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od htcjirka »

930, 830 lítá zatím ok. O updatech píšu spíš na MM (pokud nezapomenu, i to se obcas stane).
Sem ne, protože, co se zrušil odkaz z hlavní strany, nikdo sem nechodí.
rEVERz
nováček
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: čtv čer 14, 2018 7:55
Zařízení: lumia 630DS, lumia 640DS LTE

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od rEVERz »

Jde to k šípku, vlastně i ty aktualizace byly později než vždy. Ale to možná i na desktop.
Taky se nám stává, že po připojení telefounů na nabíječku se tel.po nějaké době restartují. Baterkou to není.
Ani nevím jak to ladit - jako abych našel třeba nějaký log co se děje apod. :-(
Když vemu původní dvě 630DS, co ještě doma máme, tak ty s 8.2 šlapou jak víno. Nevím jestli je tam nějaký timer co by měřil
čas od resetu/vypnutí, ale myslím že od nákupu běží nepřetržitě. Tedy vyjma operací vyjmutí sim apod.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od htcjirka »

vlastně i ty aktualizace byly později než vždy.
Kazde druhe utery v danem mesici, zalezi, jak zacina mesic. Pokud ve stredu, pak je to logicky az v pulce mesice. ;-)
Takze pozdeji nebyly.
Jinak 830 a 930 take slapou jak vino. Nemohu si stezovat na jedinou vec, krome toho, ze skonci napr. nejaka aplikace, nedavno bankovni aplikace.
Restart take neni zpusoben soucasnou verzi. Spis ti jde do haje telefon po hw strance (deska ci cokolov jineho), pokud jsi si jisty baterkou.
rEVERz
nováček
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: čtv čer 14, 2018 7:55
Zařízení: lumia 630DS, lumia 640DS LTE

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od rEVERz »

Že by šly shodně oba telefony stejně do kopru stejným způsobem...to mi přijde nepravděpodobné.
Spíš to brzdí nějaká apka, mě napadá. Možná Viber se mi nějak nezdá poslední dobou - byť aktualizovaný není už dlouho.
Někdy na to juknu...
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od htcjirka »

Viber pouzivam a myslim, ze ten to nebude.
peeeeta
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 245
Registrován: stř zář 12, 2012 10:44
Zařízení: Lumia 950XL

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od peeeeta »

Tak od včerejška je smartbanking pro Windows phone/Mobile definitivně u FIO vypnutý.
lld
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 96
Registrován: ned úno 18, 2007 18:25
Zařízení: HTC 8310, HTC Uni, HTC HD2, Lumia 920, Lumia 950

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od lld »

Hmm, co už. Budu řešit přes web. Ale potřeboval bych appku, kde udělám fotku a do ní si můžu kreslit a dělat poznámky. Víte o něčem ?
Uživatelský avatar
groovox
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 293
Registrován: úte dub 22, 2008 14:34
Zařízení: ML950XL Alcatel IDOL4S Pro W10, NL1520, HTC HD2
Bydliště: Praha

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od groovox »

Fantasia Painter Free
Jirka66
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 94
Registrován: čtv čer 30, 2016 14:30
Zařízení: Microsoft Lumia 950 XL

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Jirka66 »

Zdravím,
bude se nějak vyvíjet a dolaďovat Windows 10 na Lumii 950 XL? Mám Lumii jak novou a nechci o ní přijít, takže bude nějaká možnost dál na ní pokračovat?

Dík za rady a info ;-)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od htcjirka »

Co by si chtel doladovat? Neprijdes o ni, stale bude fotit, volat, posilat sms, emaily atd.. :)
Jen nektere doinstalovane aplikace bud prestanou dostavat updaty anebo zcela zmizi ze Store anebo se casem stanou nefunkcni, pokud nebudou updatovany a nastane nejaka zasadni zmena na serverech pro danou aplikaci apod. Neco pojede porad, protoze je to stejne s velkymi Windows apod. Microsofti mapy i mapy Here pojedou take.
Karel235
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: pon led 04, 2016 15:51
Zařízení: Lumia 950 XL DS

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Karel235 »

Zkoušel jsem se ptát přímo v diskuzi k Lumia 950, ale tam už to asi umřelo, tak to zkusím prosím tady. V Lumii 950 XL mám vloženou micro SD kartu. Lumii připojím kabelem ke stolnímu počítači. Jak to udělat, aby ta paměťová karta se chovala pro PC jako flash disk? On se sice spustí na PC nějaký obslužný program (okno), který dovolí přes průzkumník jít do souborů, ale nefunguje to stejně jako flash disk. Nevím bohužel jak to změnit. Nevěděl by prosím někdo z vás?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od htcjirka »

Neumerelo, kdyz spojis jakoukoliv Lumii kabelem a tvou zminenou 950, v tento pocitac se objevi tvuj telefon jako by jsi mel dalsi disk, rozkliknes a vidis jak interni pamet tak pametovou kartu a muzes se tam libovolne hrabat. Pokud ti to nestaci anebo nefunguje, zkus jine pc nebo si sve pc dej do poradku.
Karel235
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: pon led 04, 2016 15:51
Zařízení: Lumia 950 XL DS

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Karel235 »

Moc děkuji za odpověď, aspoň teď vím, že nedělám něco blbě a že to nemusím speciálně nějak nastavovat. Chyba v nekorektním chování bude tedy jinde, zkusím to ještě na jiném PC a uvidím. Dělá mi to tu neplechu, že když to takto kabelem propojím a na PC si otevřu složku té karty (je to jako další disk, jak jsi napsal) a otevřu si WORD dokument, v něm něco přepíšu a potom to dám "uložit jako" aby mi vzniknul nový dokument (a ukládám zase na tuto kartu) tak se to pokaždé kousne, respektive se motá kolečko jako že to pracuje ale nic to neudělá, takže to musím ukončit a nic se neuloží. Na disk v PC se to uloží bez problémů. Kopírovat, přesouvat nebo mazat soubory z a na kartu lze přes PC průzkumník bez problémů. Kartu mám Samsung micro SDXC 64GB Evo Plus, novou, čerstvě zakoupenou a zformátovanou v Lumii. Lumii už mám dlouho, ale tohle jsem zkoušel až teď po zakoupení karty (do teď mi interní paměť stačila). Nemůže být blbá i karta?
Jen tak mimochodem, někde se tu psalo, že končí některé banky s aplikacemi na Windows 10 Mobile. Moje banka tam ani nikdy žádnou aplikaci neměla a já již dlouhé roky co mám Lumii spravuji své účty přes webové rozhraní banky (doufám, že to správně nazývám) a vše bez problémů, a to tam jsem docela často, tak jen, že i bez toho se snad dá obejít. Jinak jsem taky z těch posledních mohykánů, kteří čekají na nějaký zázrak z Microsoftu, abych mohl s klidným svědomím navázat na Lumii, až se podělá, a nemusel jít do Androidu nebo iPhonu. Od dob, co chytré telefony začali, tak jedu stále na mobilních windows, tak by mě mrzelo teď migrovat jinam, nikdy jsem jiný systém neměl.
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů