napadnutý telefon

Diskuze o systému Android (N, 6.x… tipy na úpravy, všeobecná diskuze)
Odpovědět
A.d.i.s.
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: pon pro 03, 2018 11:08
Zařízení: LG g2

napadnutý telefon

Příspěvek od A.d.i.s. »

Dobrý den, nevím, kam presně svuj dotaz zařadit, tak zkusím tady.
Je prosím možné, že se mi pres wifi (např. v práci nebo nekde v restauraci) může nabourat nekdo do aplikace, konkrétně třeba messenger nebo whats app. Respektive může takto někdo zjistit, s kým a co si píšu? Popř. jak jinak by toto bylo možné a můžu nejak zjistit, jestli mam nejak nabouraný telefon?
Predem moc dekuji za rady.
Mirdyn
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 295
Registrován: ned úno 15, 2015 22:28
Zařízení: Huawei P30 lite

Re: napadnutý telefon

Příspěvek od Mirdyn »

Pokud někdo zná tvoje jméno a heslo tak se ti do mobilu nemusí nabourávat, stačí se přihlásit do aplikace, pokud není vázaná na tel. číslo (whatsapp a pod). Přes wifi se ti do telefonu nikdo nedostane, ale když je otevřená (bez hesla) a máš přístup k routeru tak se dá sledovat veškerý datový provoz na síti, whatsapp šifruje sám, to nikdo nepřečte.
Jsou ale aplikace které dokážou přeposílat úplně veškerou činnost na mobilu včetně polohy a také ho plně ovládat. Stačí nechat odemčený mobil na cca 5 minut bez dozoru a může ti to tam někdo nainstalovat, samotnou aplikaci v telefonu nenajdeš , musíš udělat továrko. Klasicky - " můžu si od tebe zavolat, jdu ven tady je hroznej kravál" :) Nejčastěji to používaj žárliví partneři a firmy u služebních tel.
Mirdyn
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 295
Registrován: ned úno 15, 2015 22:28
Zařízení: Huawei P30 lite

Re: napadnutý telefon

Příspěvek od Mirdyn »

Ještě je taky možné že vaší komunikaci sdílí s přáteli tvůj protějšek a všichni se baví :)
A.d.i.s.
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: pon pro 03, 2018 11:08
Zařízení: LG g2

Re: napadnutý telefon

Příspěvek od A.d.i.s. »

Jde konkretne o ten whatsapp... proste nekdo zjistil s kym si píšu. Nevím, jestli i obsah. Kazdopadne ani tak me nenapada, jak je neco takového mozne... Fyzicky se k memu tel nikdo nedostal. Jde o pracovní sít, takže predpokladm, že s timto může nakladat nejaký admin. Proto me napada toto pres wifi jako jedina varianta a trochu me desi, pokud je to takto snadne? Jine vysvetlení me opravdu nenapada....Kazdopadne moc dekuji za odpoved.
Mirdyn
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 295
Registrován: ned úno 15, 2015 22:28
Zařízení: Huawei P30 lite

Re: napadnutý telefon

Příspěvek od Mirdyn »

Zrovna Whatsapp je velmi dobře koncově šifrovanej tak admin nic nepřečte, spíš někdo kouká přes rameno.
A.d.i.s.
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: pon pro 03, 2018 11:08
Zařízení: LG g2

Re: napadnutý telefon

Příspěvek od A.d.i.s. »

Opravdu v tomto pripade je varianta koukani přes rameno vyloučená... At to beru ze vsech stran, nic jineho me nenapda... O nic uz ted nejde, jen mi nejde do hlavy, jak se to mohlo stat, proto jsem aspon tohle chtela vedet a pripadne se podobne situaci vyvarovat...
Joint
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: stř led 18, 2017 16:47
Zařízení: HTC Desire 500

Re: napadnutý telefon

Příspěvek od Joint »

čau, s dovolením se vetřu :oops:
je možný, že byla v telefonu kdysi někým nainstalovaná šmírovací aplikace, která se přenesla zálohou/obnovením do novýho telefonu? Dneska jsme se o tom právě bavili, ale jsem v tomhle lama, takže nevím jak to funguje. Došlo k úniku prakticky čehokoli, Whatsapp, SMS, maily, fotky, snad i videa, takže musí bejt absolutní kontrola nad telefonem. Je možnost to nějak odhalit? Ve správci aplikací to asi nenajdu, to nebude úplně běžná aplikace. Nejvíc divnej mně tam je ten přenos do dalšího novýho telefonu, kterej 100% nikdo z minulosti do ruky nedostal. Nebo co takhle třeba vir v domácí síti? TV? Je to možný? Telefon je i minulej byl Sony, přesnější spec nevím.
Díky za odpovědi!
cosworth
nováček
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: stř dub 12, 2017 18:36
Zařízení: HP Elite x3

Re: napadnutý telefon

Příspěvek od cosworth »

a androidu to neni vir ale vlastnost
Joint
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: stř led 18, 2017 16:47
Zařízení: HTC Desire 500

Re: napadnutý telefon

Příspěvek od Joint »

No jo, ale tohle je cileny na konkretniho cloveka a informace jdou (sly) opet ke konkretnimu cloveku. Tezko bude velkej bratr resit nejaky osobni fotky.
cosworth
nováček
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: stř dub 12, 2017 18:36
Zařízení: HP Elite x3

Re: napadnutý telefon

Příspěvek od cosworth »

a co chces slyset. ano je to deravy system jako reseto ktery je vhodny akorat pro deti na hrani pokemonu a na hledani hajzliku.
Joint
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: stř led 18, 2017 16:47
Zařízení: HTC Desire 500

Re: napadnutý telefon

Příspěvek od Joint »

Já vím, moc čtení :-D
Přenášejí se aplikace z telefonu do telefonu při záloze/obnovení?
Mirdyn
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 295
Registrován: ned úno 15, 2015 22:28
Zařízení: Huawei P30 lite

Re: napadnutý telefon

Příspěvek od Mirdyn »

Root ( 1 min. ) + Mobile Tracker ( 2-3 min. s nastavením) = úplná kontrola zařízení ( vyzkoušeno )
Joint
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: stř led 18, 2017 16:47
Zařízení: HTC Desire 500

Re: napadnutý telefon

Příspěvek od Joint »

a ten přenos na novej přístroj? Případně reset do továrního nastavení to přežije?
Odpovědět

Zpět na „Operační systém Android“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů