Přechod z Windows 10 Mobile na Android

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
MartinL
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: sob úno 11, 2017 3:53
Zařízení: Samsung galaxy S7

Přechod z Windows 10 Mobile na Android

Příspěvek od MartinL »

Hodlám přejít na Android, ale rád bych nadále využíval maximum z Microsoft ekosystému. Celkem je mi všechno jasné, většina MS aplikací již v Google Play je (Outlook, OneDrive, Office, MS Launcher...), ale netuším jak s kontakty. Lze v Androidu nastavit synchronizaci kontaktů s Outlook Live People? A aby MS databáze kontaktů byla v Androidu defaultní? Předem díky za informace.
message tones, nokia tones
shicola
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 123
Registrován: pát zář 30, 2011 7:54
Zařízení: Lumia 930

Re: Přechod z Windows 10 Mobile na Android

Příspěvek od shicola »

Ahoj, mám to tak. Nainstaloval jsem outlook a ten mi přidal i kontakty. Dneska není problém používat MS aplikace. Outlook, Edge, OneDrive, Authenticator. Akorát kalendář v outlooku mi blbne, mám tam o den posunuté události, tak používám ten od Googlu.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Re: Přechod z Windows 10 Mobile na Android

Příspěvek od htcjirka »

Ano, lze. Jinak nektere veci cekej horsi, outlook je horsi na Androidu, Microsoft Launcher neni nic zvlastnho a dlazdice nenahradi, ale co uz.
Uživatelský avatar
mposvar
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 403
Registrován: stř zář 03, 2014 13:40
Zařízení: Telefon

Re: Přechod z Windows 10 Mobile na Android

Příspěvek od mposvar »

A dlaždice s info na home screenu MS Launcheru jsou kde? :-)
flemo
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 238
Registrován: čtv úno 14, 2013 15:15
Zařízení: Lumia 950 Black

Re: Přechod z Windows 10 Mobile na Android

Příspěvek od flemo »

Ak chces dlazdice, tak odporucam Launcher 10. V platenej verzii mas na dlazdiciach aj notifikacie. Outlook je IMHO biedny, lepsi klient je Nine, ale ten nie je lacny. Kontakty z MS konta bez problemov cez ktorykolvek mail klient podporujuci outlook.com (GMail, Outlook, Nine). OneDrive som viacmenej prestal pouzivat, zalohovanie fotiek na google drive funguje dobre, spolahlivejsie ako OneDrive na WM. Navyse, fotky vyfotene mobilom sa neodpocitavaju z 15GB.
Uživatelský avatar
mposvar
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 403
Registrován: stř zář 03, 2014 13:40
Zařízení: Telefon

Re: Přechod z Windows 10 Mobile na Android

Příspěvek od mposvar »

Zkoušel jsi ten Launcher 10 používat?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Re: Přechod z Windows 10 Mobile na Android

Příspěvek od htcjirka »

Lancher 10 to take nezachrani, snaha dobra, ale do originalu to ma daleko. Mam ho zakoupeny, ale je to polovicni reseni..
Aplikace na Android mam zakoupene v prepoctu za tisice korun, jenze u Androidu potrebujes na vsechno aplikaci, i na sms, zakladni od Google neskutecna hruza, tam to vyresila aplikace Textra atd, atd. Preplacanost, nelogicnost, rozbordeleny system neskutecne a jedno jestli je to cisty Android nebo nadstavba. Kolikrat nadstavba to ma prehlednejsi.

Launcher10 na Samsung Galaxy S9, malá náplast.

Obrázek
flemo
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 238
Registrován: čtv úno 14, 2013 15:15
Zařízení: Lumia 950 Black

Re: Přechod z Windows 10 Mobile na Android

Příspěvek od flemo »

Pouzivam ho niekolko mesiacov, podla mna je ok. Myslim si, ze uz nema zmysel plakat na hrobe WM. O lepsej nahrade dlazdic neviem.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Re: Přechod z Windows 10 Mobile na Android

Příspěvek od htcjirka »

Neni ptreba plakat, proste radeji vezmu a pouzivam stale pravé W10M. Android mam jen na testovani a znechuceni. ;-)
flemo
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 238
Registrován: čtv úno 14, 2013 15:15
Zařízení: Lumia 950 Black

Re: Přechod z Windows 10 Mobile na Android

Příspěvek od flemo »

Jirko, cakam, kym moja banka opatovne vyda aplikaciu, ktoru na jar stiahla, zavedie moznost platby cez NFC, Tesco vytvori appku pre Scan&shop+kartu, facebook vyda nativny W10 messenger (taky, co nebude nabiehat 10 sekund) plus zopar drobnosti, ktore sa mi teraz nechce vymenuvat. Hned potom sa velmi rad vratim k originalu. Samozrejme, na novom W10M telefone. BTW, nedavno som mal mobil v servise a pouzival som L950. Nafotil som nejake fotky a videa. Vacsia cast z nich dodnes nie je na OneDrive - Lumia lezi doma na stole, pripojena na nabijacku, wifi aktivna.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Re: Přechod z Windows 10 Mobile na Android

Příspěvek od htcjirka »

Cekej na co chces, nekdo ceka, nekdo uziva. Na onedrive si pouzij lepsi internet od operatora, co OneDrive pouzivam, nechybi me jedina fotak, vzdy jsem na netu, 90% jedu zejmena pres mobilni net a ncc nechybi. Ono ani to ostatni neni problem, jen je jednodussi brecet. Ted mam navic jak W10M, Android i iOS a stale radim W10M na prvni misto.
Tade
smartguru
smartguru
Příspěvky: 604
Registrován: sob bře 09, 2013 11:14
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Trutnov

Re: Přechod z Windows 10 Mobile na Android

Příspěvek od Tade »

WM už jsou opravdu nepoužitelné. Respektive ano, jsou použitelné, ale pro stále menší část uživatelů. Je to ta část, která se vejde do úzkého prostoru aplikací, které jsou ještě podporované nebo alespoň fungují. Pokud někdo cestuje a používá třeba mapy.cz nebo podobné aplikace, je v řiti. Letos v lednu jsem si navíc mohl třeba o mapě Vietnamu nechat na WM jen zdát a použít třeba tragickou HERE, která byl dostupná (jenže pro pěší je to bída). Mapy mi letos v létě už slušně padaly. Edge se na některých stránkách neuvěřitelně sekal, až spadl. Totálně pomalý messenger … Dalo by se pokračovat ještě dlouho. A není to jen o cestování, těch okruhů potřeb jsou mraky. Spousta lidí si tu stěžuje na aplikace a řešení problému je instalace starších verzí. Nehledě na to, že se na telefon člověk nemůže spolehnout. Tyhle kroky a padající klacky pod nohy jsou už opravdu jen pro fajnšmekry. Dříve to bylo fajn, byl jsem v zužujícím se prostoru lidí, kteří byli ještě ochotni některé problémy zkousnout, ale už jsem taky mimo... Palec nahoru asi už jen pro podporu do konce 2019. Den za dnem je stále jasnější, že kdo uteče, vyhraje :)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Re: Přechod z Windows 10 Mobile na Android

Příspěvek od htcjirka »

Zrovna Here Drive+ i Here Maps jsou stale podporovany vcetne cerstvych/aktualnich mapovych podkladu, ktere jsou uplne nachlup stejne a stejne aktualni jako na Androidu. Edge me nespadl na zadne strance ani jednou a funguje vytecne. Ano, mapy.cz na W10M nemaji zahrnuty nektere exoticke zeme, avsak ty stavajici jsou porad aktualizovany a opet stejne aktualni jako na Androidu a aplikace nepada, pouzivam ji casto spolecne se Smartmaps. Za mne, stale perfektni spolehnuti i funkcnost a radeji rano čapnu W10M telefon a Android (S9) a iOS (iPhone 8) necham vicemene odpocivat a odpo po praci na testovani a hrani.
Uživatelský avatar
mposvar
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 403
Registrován: stř zář 03, 2014 13:40
Zařízení: Telefon

Re: Přechod z Windows 10 Mobile na Android

Příspěvek od mposvar »

Každého volba.
Rozhodně není ještě ten správný čas.
Příští rok napoví.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Re: Přechod z Windows 10 Mobile na Android

Příspěvek od htcjirka »

Presne tak, kazdeho volba. ;-)
gorby
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 88
Registrován: pon pro 08, 2014 20:29
Zařízení: Nokia

Re: Přechod z Windows 10 Mobile na Android

Příspěvek od gorby »

Také jsem s nechutí provedl částečný přechod na android. Lumii950xl ale používám nadále, nemůžu se s ní rozloučit, ale postupně pomalu aplikace ubývají. Ale app pro mBanku je stále perfektně jednoduchá. Proč je na androidu tak složitá a nepřehledná? Mimochodem neporadí někdo jak využít Display dock k jiným ůčelům, než byl původně určen? Nechce se mi téměř nepoužitý vyhazovat.
Uživatelský avatar
mposvar
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 403
Registrován: stř zář 03, 2014 13:40
Zařízení: Telefon

Re: Přechod z Windows 10 Mobile na Android

Příspěvek od mposvar »

Telefon návratů, neskutečná hodnota.
Člověk pozná až když ji nemá.
Takže pěkně dokonce.
Poslední zhasnu a z hlavou nahoru...
Uživatelský avatar
Policak
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: pát dub 12, 2013 15:36
Zařízení: Lumia 550

Re: Přechod z Windows 10 Mobile na Android

Příspěvek od Policak »

Patetické kecy geronta, co se nedokázal přizpůsobit. Zase na druhou stranu, lepší používat mobil s minimem funkcí a být s ním spokojený, než se denně ztrácet v menu...
Tade
smartguru
smartguru
Příspěvky: 604
Registrován: sob bře 09, 2013 11:14
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Trutnov

Re: Přechod z Windows 10 Mobile na Android

Příspěvek od Tade »

Jo, slušně jsem nadzvedl obočí, když jsem ten výtvor četl. Trochu úlet, pokud to není vtip... Každopádně, jestli je spokojen, není nic lepšího ;)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Re: Přechod z Windows 10 Mobile na Android

Příspěvek od htcjirka »

Funkcne nejsem ani obohacen (u Androidu) a ani ochuzen (u Windows 10 Mobile), kdyz srovnam soucasne pouzivani Androidu versus W10M. Mobilni Windows stale povazuji za lepsi volbu. Nektere veci vcetne aplikaci jsou na Androidu zpracovany desne, kycovite, nelogicky.
iOS zcela vyrazuji, absolutne osekany, omalovankovsky az detsky system.
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 38 hostů