Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
Odpovědět
OndraK123
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: ned črc 07, 2013 13:55
Zařízení: Lumia 950, Lumia 520 (pouze na nevigaci v autě)

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od OndraK123 »

To mě docela naštvali teda... A co Aladin, ten je taky už vypnutej, že nefunguje?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od htcjirka »

Aladin stal vzdycky za prd uz od zacatku, zacalo to jako beta a nikdy to nebylo dotazene do konce. Je pravdepodobne, ze i u teto apky uz autor vypnul servery. Meteoservis Pro je ale mnohem lepsi aplikaci a alternativou.
gonza
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: čtv srp 22, 2013 7:03
Zařízení: Lumia 830, Lumia 820, LG G7
Bydliště: Praha

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od gonza »

Tak Aladin i Můj T-mobile mě normálně fungují. Můj T-mobile měl dokonce někdy minulý týden aktualizaci (co měnili nebo spíše zrušili netuším). Druhou věcí je kvalita (to ale platí obecně u většiny appek pro WP). Můj t-mobile používám jen pro zobrazení zbývajících dat, u Aladina koukám jen na Meteogramy. Mnohem lepší, jak píše Jirka, je Meteoservis.
Pišta Hufnágl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 699
Registrován: pon zář 21, 2015 10:07
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 5 LTE 64 GB
Bydliště: Praha. Pochopitelně.

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Pišta Hufnágl »

Přestala mi fungovat aplikace Office Lens - a ze Storu už nainsatalovat znova nejde, končí to chybou. Restart nepomáhá. Je chyba na mém přijímači? :)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od htcjirka »

Ve Store je a lze ji i preinstalovat. Ted jsem to zkousel. Takze chyba je na tvem prijimaci.

Obrázek

Obrázek
OndraK123
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: ned črc 07, 2013 13:55
Zařízení: Lumia 950, Lumia 520 (pouze na nevigaci v autě)

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od OndraK123 »

Můj T-mobile už mi začal opět fungovat... Aladin mi nefunguje, ale nainstaloval jsem doporučený Meteoservis a máte pravdu, je to lepší apka. :-)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od htcjirka »

Jj, Meteoservis pouzivam nekolik let a opravdu kvalitne udelana aplikace a perfektni podporou.
Uživatelský avatar
mposvar
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 403
Registrován: stř zář 03, 2014 13:40
Zařízení: Telefon

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od mposvar »

I já používám Pro a spokojenost.
K tomu ještě roky opravdovou perlu pro W10M - METEOSTATION s místy jednotlivých uživatelů (od Radima Fryče).
tranmanhhung0905
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: pát říj 05, 2018 10:44
Zařízení: laptop

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od tranmanhhung0905 »

To by mě také zajímalo. Na windowsblogitalia je seznam OTA upgradu pro L1520, 636, 830, 930, 535, 640/XL, který začne zítra 17.
Nevím, jestli jiné Lumie budou muset počkat na další vlnu, nebo W10 Mobile půjdou zítra nainstalovat přes obdobu Insideru.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od imperator »

Da sa este niekde pozhanat baterka na lumiu 730 ale original ? Mal som ich zopár a furt rovnaké - nabíja do 78%
KaMa
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: úte říj 31, 2017 14:57
Zařízení: Lumia 930

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od KaMa »

Originál bych zkusil od nějakýho velkýho prodejce, třeba Alza, TSBohemia, ti by nemuseli mít čínský fake...
https://www.alza.cz/nokia-bv-t5a-2220ma ... 90.htm?o=1
https://www.tsbohemia.cz/nokia-bv-t5a-2 ... 54912.html
A pokud neseženeš originál, nebál bych se týhle:
https://www.avacom.cz/modely/mobilni-te ... /lumia-730
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od imperator »

Neoriginalu sa nejak nebojim - problem je v tom ze som skusil asi 4 (bola aj napr z datartu) ze vzdy nabijala do 78% - tak neviem ci tam je nejaky cip alebo elektornika - ktora pokial nie je original tak je problem - takze napr avacom moze urobit parametricky original ale neviem ci “okopiruje” aj tu nabijaciu techniku (vyjadrujem sa laicky ale rozumiete) jedine co mozem robit je vzdy objednat a nasledne do 14 dni vratit - co nerad robievam ale ked sa neda seriozne pouzit tak co mam robit
KaMa
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: úte říj 31, 2017 14:57
Zařízení: Lumia 930

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od KaMa »

Podle ceny bych tipoval, že TSbohemia bude možná originál. Můžeš to zkusit. To nabíjení na max. 80% dělají čínský nepodařený náhrady, mám s tím zkušenost u L930, taky jsem si naběhl...
Avacom má určitě dobrý baterie, to by ti potvrdil i zdejší guru. Jsou to náhrady, ale budou fungovat 0-100% a výdrž bude slušná.
Nebo vzít Polarcell, to je dobrá náhrada, chodí taky 0-100%, mám jí v L930, protože jsem originál už nesehnal:
https://www.ebay.co.uk/itm/PolarCell-Re ... SwrtFbZsLG
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od htcjirka »

imperator píše: sob říj 06, 2018 7:19 Neoriginalu sa nejak nebojim - problem je v tom ze som skusil asi 4 (bola aj napr z datartu) ze vzdy nabijala do 78% - tak neviem ci tam je nejaky cip alebo elektornika - ktora pokial nie je original tak je problem - takze napr avacom moze urobit parametricky original ale neviem ci “okopiruje” aj tu nabijaciu techniku (vyjadrujem sa laicky ale rozumiete) jedine co mozem robit je vzdy objednat a nasledne do 14 dni vratit - co nerad robievam ale ked sa neda seriozne pouzit tak co mam robit
Do 735 vezmi Avacom, funguje primo luxusne v Lumiich 950/950XL. Kam se hrabe original. Pred totuto znackou klobouk dolu. I to potvrzujiti co si ji na muj popud objednali.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od imperator »

Pozeram ze avacom ma aj na lumiu 650 - za 20 eur - asi najdrahsia na trhu ale nerobi mi to problem - radsej nez zas činsky šmejd.

Mám ešte jeden problém kedže som sa pustil do renovácie statších lumií - mam lumiu 650 a 640xl - u oboch HR a posledné aktualizácie ktoré sú oficiálne dostupné - ale u oboch mi v nastaveniach lidé visí synchronizácia uctu s predpokladam ze to aj zerie baterku - kde moze byt problem ? Rovnako dozadu na oboch zariadeniach zmizli kontakty ale na onedrive sú
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od htcjirka »

Ten Avacom je fakt zachrana a kvalita, nikdy bych necekal, ze neorigo baterie bude tak kvalitni.

To se deje u starsich uctu Windowslive/Outlook, neptej se me proc a nedostupnost kontaktu, ale i dat kalendare nebo vykricnik se synchronizaci zpusobuje pouze novejsi verze Outlook a Kalendar.
Novejsi verze Outlook a Kalendar totiz počítá a rozdeli kontakty a data kalendare na Microsoft ucet a Outlook ucet, pritom je to jedno a to same.. Kontakty a data kalendare to pak ocekava z Mictosoft uctu, ale data jsou u Outlook/Windowslive uctu. Ale baterku by to zrat nemelo.

U zarizeni, kterych se to deje je potreba pouzit max verzi Outlook a Kalendar 2015.8500.40496.0, vyssi ne.
Tade
smartguru
smartguru
Příspěvky: 604
Registrován: sob bře 09, 2013 11:14
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Trutnov

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Tade »

Jirko, Avacom je pouze na L950 XL. Pro menší verzi není.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od imperator »

htcjirka : a ako to docielim ? Ked urobim HR tak nejak zakazat aktualizaciu aplikacii a povolit len tie co chcem rucne ? Cize s vyssou verziou mi tie kontakty proste zmiznu vzdy ? mam tam teraz outlook pošta 16006.10827.20137

Inak na Lumii 650 mam build : 10.0.15254.530 a outlook pošta :

a na lumii 640 XL mam : 10.0.15063.1324 outlook pošta : 16006.10730.20115.0

Aky je rozdiel medzi tymi systemami ? su to spravne posledne aktualizacie oficialne ? ine mi neponuka
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od htcjirka »

Pres interop unlock outlook posta a kalendar odinstalujes a nainstalujes si svou verzi a nebudes ji aktualizovat. Appx jednotlivych verzi jsou vsemozne k dispozici.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od imperator »

Takze aj po HRčku tam budem mať novšie verzie čo ? Lebo tie novšie su v tých posledných verziách systému keď urobím HR ?

Inak vieš cca standby time u lumie 650 - s wifi - len po HR - jedna sim - ziadne ďalšie app nainštalované, žiadny glance screen. Koľko by mala tak vydržať na jedno nabitie - niesom si istý či ta baterka je odídená alebo len proste menej vydrží. A zároveň aby som vedel koľko má vydržať nová.
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů