Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
Odpovědět
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od htcjirka »

Tak zalezi co balik obsahuje a tentokrat toho bylo dost.
rEVERz
nováček
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: čtv čer 14, 2018 7:55
Zařízení: lumia 630DS, lumia 640DS LTE

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od rEVERz »

Včera/dnes se s aktualizacema rozthl pytel...snad to bude ku prospěchu věci ;-)
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od veigy »

Jednalo se o chybu ve store a Microsoft musel vydat tisicinove aktualizace. Žádné nové funkce, ani nic...
david949
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: pon zář 10, 2018 7:10
Zařízení: Lumia 930

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od david949 »

Ahoj všem,
jsem zde nově neboť nikde nemůžu vygooglit žádnou radu, ta mě prosím hned neamenujte.Mám celekem 3 problémy:

1)Mám L930 kterou jsem před cca měsícem podle návodu zde(v interpop tools) předělal na L950 abych dostal posled aktualizaci. To proběhlo ovšem když sem chtěl po instalaci a restartech znovu pustit interpop tools a předělat vše zpět na L930 tak app již nejde zpustit, chvilku se točí kolečo a pak to spadne zpět na hlavní obrazovku, chci se zeptat vadí to něčemu že to nechám takto předělané na L950?přijde mi že předtím se choval displej mnohem líp než po tomto záasahu( občas mi přijde že poblikává,lagguje a tak ) a nevím jestli je to tím nebo jen normal stav aktuálního systemu.

2)již cca od stejné doby co jsem to předělal na L950 mi přestaly korektně navigovat offline mapy,mapové podklady normálně stažené, ale ať zadám jakoukoliv adresu tak to napíše: vašemu výsledu nemůžeme nic najít nebo tak něco a zuste přejít online ( nemám datový tarif ) jak mile přpojím přes wifi tak každou adresu v pohodě okamžitě najde a můžu wifi i hned vypnout a pak už naviguje OK, jenže když někde jedu tak možnost zapnout wifi samozřejmě nemám,někdo podobnou zušenost, radu ?

3)již cca 14 dni mi nefunguje app meteoradar od autora Adam Lysák, při pokusu spustit, píše: neočeávaná chyba při komunikaci se serverem nebo tak něco, zkusil jsem odinstalovat a znova ale beze změny, používá ji zde někdo?funguje vám normálně, pokud ne tak neví někdo o nějaké alternativě?(jde mi o to mít živou dlaždici se snímkem na hlavní obrazovce-což tato app splňovala na 100%- u mě donedávna :( .

Sorry moc za délku, ale nevím jak to popsat v méně znacích.
David
ijon
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 201
Registrován: čtv zář 04, 2014 11:17
Zařízení: Lumia 950 SS VF

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od ijon »

ad 2): Připadá mi, že Mapy neumějí offline vyhledávat místa s některými českými znaky. "Kolín" nebo třebas "Drobovice" najde, "Seč" nebo "Čáslav" ne.

ad 3): Meteoradar nefunguje, zmizel i z Obchodu. Jediná jiná appka jsou Bouřky, kderá ale není zdaleka tak pěkná.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od htcjirka »

Meteoradar autor ukoncil, ukocil server a stahnul i apku ze Store.
Telefon offline bez dat, napsal jsem Čáslav našlo, dal jsem Seč, také bez potíží našlo.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
david949
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: pon zář 10, 2018 7:10
Zařízení: Lumia 930

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od david949 »

Ahoj,
je to jak píšeš, když napíšu třeba Slany ( a ne Slaný ) tak mam smůlu,kolikrát ale nazev presne ulice s diakritikou ani nevím a pak smůla no.


a díky za vyjádření k bodům 2 a 3 ( myslel jsem si to) někdo nějaký nápad nebo radu k bodu 1) ?



EDIT:srry nějak sem nebyl schopen to vložit sem tak link: (tohle mi to píše když se pokoušim hledat bez připojení k netu( s pripojenim to nemá problém najit i takto napsané. to je v celku past :( )
https://imgup.cz/image/L8Jc" onclick="window.open(this.href);return false;
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od htcjirka »

Ted jsem zkousel, najde to i bez diakritiky. Pokud nedám háčky ani čárky stejně to najde.
Dám Slany a najde to krasne offline Slaný.
Vse hledám offline samozrejme.
david949
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: pon zář 10, 2018 7:10
Zařízení: Lumia 930

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od david949 »

Jakto doháje, tak co kde dělám(mám nastavené špatně)? Mapy 5.1708.2764.2000

zkoušel sem to teď pro jistotu znovu a je to tak, když dam slany s vypnutym netem tak sem v haji a po chvilce tociciho se kolecka hlaska "v offline oblasti se nam nedari najit: Slany" pokud zapnu wifi a jed to dam znovu tak hned najde.

Mapy ČR jsem zkusil odebrat a stahnout znovu ale dělá to to samé, nějaký nápad?
ijon
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 201
Registrován: čtv zář 04, 2014 11:17
Zařízení: Lumia 950 SS VF

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od ijon »

Jsem na tom stejně, v "offlajnu" mi to občas najde, občas nenajde. Spíš nenajde. Čáslav nenajde offline v žádné variantě, s diakritikou, bez, malé nebo velké první písmeno... Verze Map stejná.
david949
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: pon zář 10, 2018 7:10
Zařízení: Lumia 930

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od david949 »

to je teddy smutná "navigace" když neumí moc dobře navigovat, nicméně alespoň díky za potvrzení, že není vada jen u mě už se¨m nevěděl co zkusit :/ :roll:

Ještě prosím nemá někdy nějaký doporučen,radu k bodu č.1 co jsem psal o pár příspěvků výš ?
+
EDIT: poradí někdo kde mám po připojení tel přes usb k PC nyní hledat fotky? už do toho koukám půl hodiny a prolejzám stovky složek a nejsem schopen to nají, asi sem tím interpop unlockem odemkl něco navíc jak psal Jirka o kus výše a mám tam teď šílenou směsici adresářů v kterých se nemůžu vyznat a ani filtr a hledání nepomáhá.
Díky za radu
KaMa
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: úte říj 31, 2017 14:57
Zařízení: Lumia 930

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od KaMa »

Phone\Data\Users\Public a tam jsou skožky jako jsi měl dřív než si odemknul plnej přístup.
Jinak ten Interoop zkus nainstalovat znova, nejdřív čtyři soubory ze složky Depencies a pak Interoop.
Spusť ho a v Interoop Unlock dej Restore NDTKSvc a restartni mobil. Pak zas Interoop Unlock a dej New Capability Engine Unlock a oprav si to v registrech na Lumii930. Tady máš tu aplikaci:
https://goo.gl/zEJvwi
Jestli to nepůjde, tak továrko a pak stejnej postup.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od htcjirka »

A aktualizace už se valí..

Anniversary Update - 14393.2485

Creators Update - 15063.1324

Fall Creators Update - 15254.530

KaMa, proc mu radis takove nesmysly? Kdyz chce zpatky jen tech par jednoduchych slozek tak se nedela ani znovu interop unlock, ani restote ntdk ani tovarko. Proc kdyz o tom nic nevis radis lidem takove hlouposti?
Tva rada je asi takova, kdyz by ti nekdo rekl, dosla me nafta a ty jsi mu poradil, at si do nadrze na palivo naleje vodu.
KaMa
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: úte říj 31, 2017 14:57
Zařízení: Lumia 930

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od KaMa »

Jaký nesmysly? Psal, že mu nefunguje Interoop, tak jsem mu poradil ať ho přeinstaluje a přidal odkaz, aby ho nemusel hledat jestli ho třeba už nemá.
Tak to nepřekrucuj! Chtěl telefon přejmenovat zpátky na Lumia 930. A zrušit plnej přístup ke složkám taky není problém, někdy to nejde jen vypnutím Full Filesystem Access (mě to nešlo), ale s tím jsem ho nechtěl hned zatěžovat.
david949
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: pon zář 10, 2018 7:10
Zařízení: Lumia 930

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od david949 »

Ahoj,
děkuji uzivateli KaMa za alespoň nějakou radum protože ten interpop opravdu nešel pustit tak jsem ho musel odinstalnout a už sem ho neměl, takže to aspoň nemusim nikde hledat. Ani nevím jestli to třeba ničemu nevadím že sem to nepřepsal z 950 zpět na 930, jen mi přišlo že od tý doby to se občas při listování třebav edge prostě lehce pozasekává nebo lagguje posun displeje, ale je možný že se to takhle rozjebalo jen nějakou další aktualizací kte¨rá byla v podobným datu když sem ten interpopunlck dělal.

Jirko ty by si mi tedy poradil co,když říkáž že kolega mi poradil naprostou chujovinu ?
KaMa
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: úte říj 31, 2017 14:57
Zařízení: Lumia 930

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od KaMa »

Já bych to přejmenoval zpátky na Lumia 930, už třeba jen kvůli novým aktualizacím, aby to nestahovalo věci pro 950.
Možná je tohle blbost u tel., ale u kompů to tak funguje, aktualizace běží podle konfigurace systému.
A jestli chceš zrušit plnej přístup ke složkám, tak udělej tohle:
- spusť Interoop Tools -> Interoop Unlock
- zapni Full Filesystem Access
- pod tím se ti otevře okýnko a do něj napiš C:\Data\Users\Public a potvrď vedle tlačítkem s obrázkem tužky pro zápis
- vypni Full Filesystem Acces
- restartuj telefon
- hotovo
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od htcjirka »

A kdyz uz jsme u interop unlocku, tak aplikaci interop tools nepouzivat na interop unlock. Ta se pouziva hlavne na odemknutui ruznych tweaku, importu registru a jako pekne zpracovany registry editor. Na interop unlock bez potizi, na jednio kliknuti a hlavne se 100% pocatecni ucinosti je tu odjakziva a primarne vcreg10.

Obrázek
david949
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: pon zář 10, 2018 7:10
Zařízení: Lumia 930

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od david949 »

Ahoj,
tak fotky už sem nalezl, (díky za navedení ).
Interpoptools sem si z toho linku stahl,naistaloval všechno podle navodu ale pak sem se zasek na kroku kde pises " Spusť ho a v Interoop Unlock dej Restore NDTKSvc a restartni mobil. Pak zas Interoop Unlock a dej New Capability Engine Unlock a oprav si to v registrech na Lumii930."
když appku spustim tak policko RestoreNDTKSvc je jakoby zapnutý "On" a nejde status změnit na Off
KaMa
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: úte říj 31, 2017 14:57
Zařízení: Lumia 930

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od KaMa »

A proč bys to vypínal, to jsem nepsal. Nech to zapnutý a zapni ještě New Capability Engine Unlock a pak si to přepiš zpátky na 930.
david949
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: pon zář 10, 2018 7:10
Zařízení: Lumia 930

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od david949 »

Aha, sorry,koukám že sem to špatně přečetl nebo pochopil, díky. mmchd neví někdo z hlavy ty default hodnoty, asi sem si to kkt nikde nepoznamenal(co tam bylo před upravou na L950) nebo jestli to mam někde googlit.
Díky KaMa, vypadá to že tohle forum už je jinak úplně mrtví ( není se čemu divit,když widle víc nemakaj než makaj a už sou u konce ale čekal sem že lidí co to ještě má je mnohem¨víc )
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Amazon [Bot], Bing [Bot] a 32 hostů