Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Volná diskuze na libovolná témata...
Odpovědět
Proky_cze
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 149
Registrován: stř čer 11, 2014 21:27
Zařízení: L950, L930, L920

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Proky_cze »

Tak jsem před velikonocemi přešel z Lumie 950 na LG V30. Hledal jsem něco s bezdrátovým nabíjením, slušným foťákem a když už, tak alespoň s IP68. No a LG v recencích zněl výborně...
Zkrátím to, z bláta pod okap, možná ani z toho bláta jsem nevylezl. Mám sice miliardu aplikací, ale ty základní úlohy s telefonem jsou horší. Fotí hůř, bezdrát nejde na stávající nabíječce (asi je jinde cívka), jeden pád z 40cm a telefon s vojenskou certifikací odolností má po display. Po 14 dnech už špatně funguje tlačítko hlasitosti... Asi u LG ještě neslyšeli o automatickém hlasitém telefonování při oddálení telefonu od ucha... Ale zato já slyším v telefonu od protistrany, hej, co říkáš, neslyším tě, co? pořad dokola...
A prostředí Androidu raději nekomentuji. Utrpení s přechodem a synchronizací kontaktů nebudu rozvádět.
Telefon jde na reklamaci, do ruky se vrací L950....
mbelas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 586
Registrován: pát pro 14, 2012 8:07
Zařízení: Home and office ML950XL white

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od mbelas »

Já vydržím u L950XL co to jen jde. Mám jednu rezervní baterku, po roce a půl jedu stále na původní baterce a občasný restart se vyskytl ale jednou za měsíc tak.....jinak vše jede,dle mě je foťák nepřekonatelný :-) Do zásoby jsem si pořídil L1020 a když porovnám tak fotky jsou z L1020 lepší :-) Video lepší u L950XL
Jeden mobil má žena a druhý já pracovní .......max.spokojenost ve všech ohledech......
osso
smartguru
smartguru
Příspěvky: 682
Registrován: pát pro 17, 2010 22:31
Zařízení: Lumia 950 XL, Lumia 830, Lumia 640 LTE, Nexus 5x

Re: Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od osso »

Nevie niekro poradit nejaku klavesnicu na android co aspon trocha bude taka dobra ako na windows mobile, som zufaly s tych klávesníc [emoji849][emoji848]

Sent from my LG-H870 using Tapatalk
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od veigy »

Já si oblíbil nejvíc defaultní Google Keyboard. Našeptávání až na slovíčko "ho" je lepší a inteligentnější než na Windows. Vypadá dobře a dá se do jisté míry i přizpůsobit. Jediné co nemá je dedikovaná klávesa na háček a čárku. Ale to si zvykneš.
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Krayzie »

Uz to vsetci tolko nerieste :-) Ja som presiel na iPhone SE v septembri 2017 a aj ked som bol (som stale som) z iOS znechuteny, tak som rad, ze som presiel. Ten telefon mi totiz uplne znechutil pohlad na vyvoj dnesnych mobilnych technologii, hlavne softwaru (ziadny vyvoj, len stagnacia, hlavne, co sa uzivatelskeho komfortu tyka) a prestal som sa o telefony zaujimat. Telefon sice funguje bez problemov (aj ked mam po reklamacii druhy kus), ale je to cele take nemasne/neslane. Smartmaniu navstevujem uz len z nostalgie tak 1-2 krat tyzdenne (predtym cca 5-8 krat denne), zgrcam sa z prvych komentov pod clankami od znamych (hlavne neregistrovanych) trollov, potukam si po hlave v zmysle "ako som mohol tieto nezmysly tak zrat" a stranku opustim. Cize v konecnom dosledku som teraz maximalne spokojny.
zlieva
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 282
Registrován: čtv srp 08, 2013 6:32
Zařízení: NOKIA LUMIA 620/ LUMIA 920 Black/ LUMIA 950 SS

Re: Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od zlieva »

Pekné zhodnotenie.. :D
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od pogo8303 »

@Krayzie: Jo, v diskuzích pod články by se vyřádil nějakej psycholog - ten rozvoj různých poruch tam je neskutečný...

Jinak mám to stejně, chodím sem už minimálně a sleduju, že fórum je mrtvé. Co se týče zvyknutí si na android, je to pro mě takový nutný zlo, ale v podstatě mám všechny programy co potřebuju (což jsem měl i na WM, když jsem odcházel), a tak nějak momentálně ten android prostě funguje celkově lépe (pro mě - momentálně Huawei P20 Lite)... Doma máme ještě Lumii 830 - její jediná výhoda jsou dobré fotky, jinak už tam nevidím jediný přínos... Občas se nějaká fotka sice neuloží, ale jinak šlape stále dobře i s původní baterkou.
Ale chtěl jsem zkusit něco jiného novějšího, tak jsem zkusil Huawei Mate 10 Lite - neměl jsem žádný problém, pak jsem se dostal k testování P20 lite - a na to, že mám rád klasické 16:9 displeje, tak prostě problém s 18:9 a výřezem nemám. Dá se na to velice rychle zvyknout. Taky už vím, že kdyby třeba zítra MS představil nějaké nové zařízení, tak do něj momentálně nejdu, počkám si rok dva, kam se to pohne...
osso
smartguru
smartguru
Příspěvky: 682
Registrován: pát pro 17, 2010 22:31
Zařízení: Lumia 950 XL, Lumia 830, Lumia 640 LTE, Nexus 5x

Re: Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od osso »

Ja som tiež spokojný s Androidom celkovo už som si zvykol, len tie klávesnice ma srali ale už som si nastavil gboard a je to lepšie ako default LG alebo Swiftkey, apky su oveľa lepšie ako na WM, aj tie MS teraz keď zarezu teams a pomaly aj ostatné apky už ani iná možnosť nebude ako prejsť na iOS alebo Android, ešte mám aj 950 xl z nostalgie [emoji16]

Sent from my LG-H870 using Tapatalk
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od veigy »

Já musím říct, že jsem s Androidem taky spokojen. Výrobce se snaží, už mám i 8.1... klávesnice gboard je podle mě super (až na "ho')... Výdrž baterie na stejnou kapacitu přímo neuvěřitelná... Jen po foťáku L950 si stýskám...
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Re: Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Mahtiel »

Jj taky mám z klávesnic nejraději klasický gboard a to HO mne taky štve. :) Sice někteří vychvalují Swiftkey, ale ten mi moc nesedl...
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od veigy »

I mně nesedl... jak funkčně, tak hlavně otřesným designem...
osso
smartguru
smartguru
Příspěvky: 682
Registrován: pát pro 17, 2010 22:31
Zařízení: Lumia 950 XL, Lumia 830, Lumia 640 LTE, Nexus 5x

Re: Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od osso »

Swiftkey ma ale šípky

Sent from my LG-H870 using Tapatalk
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od veigy »

gboard zase tahání po mezerníku :)
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od pogo8303 »

Ale to tahání po mezerníku ti občas odtáhne písmeno, když chceš používat stejně jako "trackpoint" na WM klávesnici. :)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od htcjirka »

imperator píše:Moc by som sa nesmial - pravdepodobne to budu iste konstalacie napr instalovane updaty rovno na 10.3.3 a pod - kazdopadne aj keby to bol pripad jeden z 50 milionov - zalozi sa thread a pisu tam dalsi - je pekne ze sledujes aj ine fora ale zatial co ja som mal na 5 lumiach stale nejake potiaze zatial si idem 9 mesiacov “bezchybne” na ios...

Keby sa ms tomu venoval aj dalej - mozeme sa aj dalej bavit - naproti tomu je wp8.1 pre mna monstrozne stabilny a funkcny - skoda ho
Kdyz to ctu, W10M je (pouziju tva slova) monstrozne stabilni oproti iOS..
Spis by meli dat aktualizaci s opravou, kdy mam airpods pripojene a posloucham hudbu treba na inlinech a nahodou pri vypinani telefonu a strkani do kapsy udelam screenshot(power+volumeup) a pokud ho nedam ulozit nebo smazat, tak se to sekne a je cerna obrazovka, telefon jede dal, zamyka se, odemyka se, ale je stale cerny displej. Drzim dvojhmat pro vypnuti, soft reset nic nereaguje az po cca dvou minutach naskoci displej a na nem vsechny vyvolane akce bleskem za sebou se zobrazi. Dela to od posledni aktualizace. Nemyslim tu malou ted na 11.3.1 Dojebali ten iOS jak mohli, kde jsou ty stare casy, kdy nic nelagovalo.
Dev
17:35
Bohužel tohle dělá systém. Jedenáctka se opravdu sakra nepovedla a je to rozhašené na všech přístrojích, někde víc, někde míň, ale blbne to pořád. Už ani nevěřím, že to bude někdy lepší. iOS fungovalo bezvadně v dobách když bylo pár iphonů, možná ipad, ale teď je v nabídce a hlavně v konfiguracích velký rozdíl a nedaří se jim to optimalizovat jako kdysi. Jejich snaha aby bylo vše propojené vede ještě k dalším problémům. Snad se z toho vylízají.
Oskar
1 15:01
Mám iPhone X 2566gb, a po prechode z top androidov, ktoré som používal pár rokov, je to neskutočné sklamanie... seká, laguje, odomykanie nefunguje, aplikácie ako youtube, instagram, niekedy načitáva aj 5 minut, ale väčšinou je to tak 30-40 sekund kým sa načíta youtube a nabehnú videa na domovskej obrazovke, a to neprehanam. Pri instagrame cakam posledný mesiac aj minutu kým z bielej obrazovky (alebo z obrazovky ktorá zobrazuje neaktualizovaný obsah) sa stane aktualizovaná s prispevkami. Veľmi dlho načitáva videa na youtube, twitch v porovnaní s mojími predošlými android telefonmi. V internete problém nieje, robí to na mobilných dátach 4g, aj na rôznych wifi pripojeniach. Je viac vecí, ktoré na tomto telefone nefungujú ani ako na telefone za 250€, a nie to už za tých 1400€, ktoré som za neho vysolil....
A bohuzel, nejsou to ojedinele pripady.
Jumbo78
moderátor
moderátor
Příspěvky: 704
Registrován: ned led 16, 2011 10:49
Zařízení: iPhone 7+ 256 GB
Bydliště: Jindřichov ve Slezsku

Re: Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Jumbo78 »

Rozhodně je těch problémů procentuálně (počet problémů vs počet prodaných kusů) méně než na Win... Jedu na 11.2.2 (iP 7+ 256 GB) a nemám žádný z výše uvedených problémů.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od htcjirka »

To rozhodne neni, stejne jako ty nemas problem, ja nemam roky jediny problem, ha a ted co?
Uživatelský avatar
marYan
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 254
Registrován: ned pro 11, 2011 12:53
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge
Bydliště: Bratislava

Re: Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od marYan »

Ze vas to este bavi.mobilny win je mrtvy a to nie je tvrdenie moje ale sameho tvorcu tohto systemu. Je jasne, ze htcjirka bude ten system obhajovať aj ked bude posledny clovek na svete,co mobilny win používa. Všetci ostatny presli na ios alebo android, ina moznost aktuálne nie je, bez ohľadu na to co bude htcjirka tvrdiť. pouzival som mobilný win od 7 po 10, ale nebudem si kupovať 2r stary hw (lum8a 950) so systemom, ktory nikoho nezaujima (tym myslim tvorcov aplikaciii) lebo to bolo fajn. Lumia 950 okrem fotaku (aj to je uz asi diskutabilné) je 2r stary zariadenie, ktore nemoze v nicom konkurovat sucasnym vlajkivym lodiam (ios,android). O tom hnusnom plastovom prevedi tohto svojhi casu premioveho modelu skoda reci (vrzgajuce plasty atd, čo btw kritizoval svojho casu aj htcjirka). mal som ju pol roka, takže viem o com to je. Som rad ze som ju predal este ked mala aku taku hodnotu.

Odoslané z SM-G950F pomocou Tapatalku
Jumbo78
moderátor
moderátor
Příspěvky: 704
Registrován: ned led 16, 2011 10:49
Zařízení: iPhone 7+ 256 GB
Bydliště: Jindřichov ve Slezsku

Re: Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Jumbo78 »

htcjirka píše:To rozhodne neni, stejne jako ty nemas problem, ja nemam roky jediny problem, ha a ted co?
No, rozhodně neříkáš pravdu. V minulosti jsi zde o problémech psal, nestojí mi za to, to hledat.
Dále, stačí si najít na netu problémy mobilních WIN a problémy iOS. No a pak to srovnat s množstvím prodaných zařízení.
Prostá logika a matematika...
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od htcjirka »

O takovych problemech, ktere nedosahuji techto, zadny OS neni 100% spolehlivy, ale to co predvadi ostatni OS a ted IOS je do nebe volajici. Za 4 leta na mych zarizenich jestli 3-4 restarty a zadne lagovani, studnice spolehlivosti, to co predvadi nyni iOS je opravdu vysmech. Jeste me o tom chvilku vypravej. :-D
A staci najit na netu problemu s Androidem a iOS, tolik asi k tve logice. :tlem:
Odpovědět

Zpět na „Off Topic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů