Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
Odpovědět
JiriE
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 120
Registrován: úte lis 01, 2011 10:30
Zařízení: Lumia 930

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od JiriE »

dave297 píše:Tak, problém s nemožností otevření PDF se projevil i u mne.

Co mě ale po poslední aktualizaci nejvíc vadí je, že mi přestaly chodit SMSky pro potvrzení platby ze zahraniční banky, kde mám účet. Veškeré ostatní SMSky chodí, akorát z banky nic... Řešil jsem to s bankou (reklamace, kterou řešilo jejich IT oddělení). Dnes jsem obdržel jejich stanovisko - SMSky jejich systém generuje a odesílá. Chyba na straně přístroje (mám MS 950XL DS) nebo operátora. Reklamace u operátora - neprováděli žádnou změnu v systému, mám to řešit s bankou...

Pokud SIMku dám do tel. s Androidem nebo IOS, tak SMSky z banky chodí....

Pro informaci - procházel jsem všechny možná nastavení telefonu, povolil všechny aplikace, kontroloval blokování hovorů, x-krát restartoval tel. - nic nepomohlo... Do obnovení továrního nastavení se mi nechce, protože bych to musel nechat bez obnovy ze zálohy a výsledek není jistý.

Nakonec jsem to vyřešil změnou tel. čísla v bance pro odesílání SMSek (na manželku, která má Iphone).

Výsledek - ikdyž jsem postupně procházel od Symbianu a NOKIE na MS a windows (systém se mi líbí a max vyhovoval), musím z důvodu funkčnosti začít uvažovat o změně.

Uvidím,co se objeví na MWC a pak se rozhodnu, jak dál... :-(
Manželka má podobný problém s potvrzovacími SMS-kami, ale vždycky je najde v zablokovaných zprávách (nebo tak nějak se to jmenuje, používá ještě WP 8.1)
Proky_cze
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 149
Registrován: stř čer 11, 2014 21:27
Zařízení: L950, L930, L920

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Proky_cze »

bohužel s SMS mám také nedobré zkušenosti. Ale opačně, nejdou odeslat. Resp, dám odeslat, tváří se jako odeslaná a nepřijde doručenka... Ani mi nedotazí sms... tak restrtnu telefon a najednou jsou odesílané zprávy zobrazeny jako "nejde odeslat, zkusit znovu!. Dám znovu a už to odejde. Stalo se to na třech L950 u třech uživatelů...
Tade
smartguru
smartguru
Příspěvky: 604
Registrován: sob bře 09, 2013 11:14
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Trutnov

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Tade »

W10M je bohužel o stále větších kompromisech. A netýká se to jen aplikací. Kdybych neměl telefon pouze rok a půl (z mého pohledu), už bych se porozhlížel po Androidu - bohužel... Ale s tímto jsem při nákupu L950 v té době počítal, to se musí přiznat.

+ nedostupnost vyměnitelných baterií. Na co je nám teď výhoda vyměnitelné baterie, když jsou všude jen fake šmejdy? MS jsou v tomto opravdu h***da...

Teď jsem byl s telefonem na horách a při 40 % se mi začal telefon restartovat, což nikdy nedělalo. Baterie jde už samozřejmě po nabití taky dost rychle dolu.
ijon
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 201
Registrován: čtv zář 04, 2014 11:17
Zařízení: Lumia 950 SS VF

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od ijon »

Ve firmě vcelku hromadně upouštíme od Lumií (co nám taky zbývá), což v praxi znamená zmigrovat alespoň kontakty do Androidu nebo Jablka. Takový osvědčený způsob je nainstaloval Microsoftí appku Contact and Message Backup, zazálohovat kontakty do vcf, nahrát nebo v případě Jablka poslat mejlem na nový foun a naimportovat. Jinak to v podstatě nejde, protože přístup k kontaktům je přísně zakázán.
Jenže v pár případech tato úžasná microsoftí aplikace při backupu prostě spadne. Pak nezbývá než přenos přes Outlook.com účet. Jenže to také funguje jen "někdy", na jedné Lumii mi běží synchronizace kontaktů už asi den a nevypadá to, že by chtěla doběhnout. Vůbec je práce s microsoftím účtem tragická, někdy je nutné udělat alias, aby to vůbec začalo fungovat, někdy to nefunguje, někdy zase jo... Ale chápu, je to zdarma, co bychom chtěli.
To jen tak na okraj, pokud máte nějaký jiný osvědčený způsob migrace, dejte vědět. Stejně nás to čeká všechny, dřive nebo později.
slon72
nováček
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: úte zář 24, 2013 8:45
Zařízení: iPhone7 32GB

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od slon72 »

Zdravím,
před rokem jsem též řešil kontakty při přechodu na iphone - mizení nebo množení v outlooku a samovolné změny údajů např. data narození.
Z outlook.cz jsem udělal export do .csv , založil google účet s dvoufázovým ověřením jen pro kontakty - import 990 kontaktů v rámci minut a to samé pak do iphonu a kupodivu již rok klepu na display - vše OK.
Uživatelský avatar
groovox
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 293
Registrován: úte dub 22, 2008 14:34
Zařízení: ML950XL Alcatel IDOL4S Pro W10, NL1520, HTC HD2
Bydliště: Praha

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od groovox »

Na stránkách Microsoftu se opět prodávají Lumie :-)
https://www.windowslatest.com/2018/02/2 ... ws-phones/" onclick="window.open(this.href);return false;
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od htcjirka »

:smile: :)
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Tedy »

Šlo o chybu eshopu, na mobilenet u je o tom článek.
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od SmetyCZ »

No tak jestli jsou ty pitomci schopní takovýhle boty, tak už...

Velkej bič, malej dvůr.
bizzon83
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: ned srp 27, 2017 10:30
Zařízení: Nokia 930 32GB

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od bizzon83 »

Na L640XL kterou jsem si přejmenoval v registrech na l1020 jsem měl AU. Teď Tea nová aktualizace nešla nainstalovat tak jsem si řekl že vyzkouším přejmenovat zpět na L640XL a nechám si nainstalovat nejnovější verzi win10phone a udělal jsem chybu. Ty pdfka mě dostali! Zkoušel jsem nějaké appky ze storu, ale buď jsem ji neumel nastavit nebo to prostě nejde. Nemohl jsem nastavit aby když klepnu na soubor pdf tak se mi otevře v appce kterou jsem si naistaloval. Existuje taková možnost?
Jinak jsem přes WDRT nainstaloval 8.1 pak upgradoval na win10 přejmenoval na L1020 a fungují na AU a pdfka jdou v edge.
Toť má zkušenost.
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Tedy »

SmetyCZ píše:No tak jestli jsou ty pitomci schopní takovýhle boty, tak už...

Velkej bič, malej dvůr.
Popravdě takový omyl je hodně zvláštní...
Uživatelský avatar
Róbert J
nováček
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: ned úno 26, 2017 20:48
Zařízení: Microsoft Lumia 950XL,

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Róbert J »

Nevedel by niekto z Vás mi pomocť?

Stalo sa to že som robil na Lumii 950 XL obnovu továrenských nastavení kvôli tomu ze som mal problem ze sa mobil zacykloval. Robil som obnovu bez zálohy.
Ale všetko ide v pohode a mohol by som povedať aj svižnejšie aj po výmene batérie. Ale jedna aplikácia mi tak trochu nechce fungovať. Jedna sa o 3D View priložím screnny dosť tažko sa to popisuje. :D


Obrázek

Obrázek
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od htcjirka »

Ano, to je normální zobrazení, pokud ji obsahuje seznam, ale nemáš staženou/aktualizovanou poslední verzi ze Store.
Uživatelský avatar
Róbert J
nováček
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: ned úno 26, 2017 20:48
Zařízení: Microsoft Lumia 950XL,

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Róbert J »

no ono v Store nájde iba tu verziu pre PC nemozem najst tu pre mobilnú nevedel by si poradit ako na to.
tm0807
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: úte lis 21, 2017 9:52
Zařízení: Lumia730DS a Lumia 532DS

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od tm0807 »

Na L730 verze 15063.909 se mi taky neotevírají PDF přímo z mailu, Edge to zkusí otevřít a pak napíše jen "tato stránka má problémy s načtením" možnost volby v čem to chci otevřít samozřejmě nemám, jediná možnost je uložit si to někam a pak třeba přes PDF Viewer Plus ručně otevřít.
---
Další problém mám s baterii. Pořídil jsem novou baterii, má to být originál NOKIA je to na ní i napsáno, vypadá úplně jako ta co tam byla, ale nabíjí se jen na 80 procent. Ve fórech se píše, že telefon tu baterii nepozná jako originál a proto ji nabíjí jen na 80 aby ji nepřebil. Zkoušel jsem úplně vybít i hard reset a nic, nepomohlo.
Marek7
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: čtv bře 08, 2018 9:23
Zařízení: Lumia 640 XL

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Marek7 »

Mám Lumii 640 XL DS s Win 10 (10.0.15063.909). Včera jsem by nucen provést hard reset, ale po naběhnutí a aktualizacích aplikací se mi ztratila ikona Telefonu SIM2. Není ani ve výpisu aplikací. Ikona Zpravy SIM2 je a funkční. Setkal se s tím někdo? Díky za rady
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od htcjirka »

Ano, chyba byla obnova do tovarnich dat, kde jak u CU, tak FCU vymaze ikonu SIM2.
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od SmetyCZ »

To jako fakt? To už trochu přehánějí, ne?
tm0807
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: úte lis 21, 2017 9:52
Zařízení: Lumia730DS a Lumia 532DS

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od tm0807 »

Na L730DS verze 15063.909 také po HR už nemám rozděleno telefon SIM na 1 a 2, ale je to sloučené dohromady a rozpojit to nejde, už jsem si zvykl. Zasílání zpráv rozpojit jde, ale předešel jsem Microsoft a spojil si to preventivně už sám. Aneb co Microsoft spojil, člověk nerozlučuj.
Marek7
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: čtv bře 08, 2018 9:23
Zařízení: Lumia 640 XL

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Marek7 »

Dnes jsem provedl znovu hard reset bez obnovy zálohy, zrušil jsem aktualizaci appky Telefon a ikona pro SIM2 zatím drží.
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google a 33 hostů