Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Volná diskuze na libovolná témata...
Odpovědět
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od pogo8303 »

Zůstal jsem na radu veigyho u gboard, lepší zatím hledat nebudu - dá se na tom psát, slovo "ho" jak psal veigy, je asi největší problém predikce.. Ale na klávesnici WM to fakt zdaleka nemá
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Re: Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Mahtiel »

Jj slova ho, ji/jí, že/ze jsou na draka. :(
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Tedy »

Tak primárně je to pro AMOLEDy na IPSku se to na spotřebě jistě podepíše, když svítí všechny led podsvecujici panel s krystaly.
Na AMOLEDU pouze bíle text hodiny/datum/notifikace možná, zbytek černý je černý tedy vypnutý.
Osobně GS přímo nemám ale nedám dopustit na AmbientniDisplej, kterým disponuje naprostá většina Custom ROMek co pro můj Smart existují.

pogo8303
Nejlepší našeptávač byl.podle.me na WP8 tehdy když jsem měl Lumii 520, někdy v roce 2013, ten byl prakticky dokonalý, pak se to zhoršilo u WP8.1
Jaká je situace teď u W10m netuším.
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Re: Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Mahtiel »

Predikce WM a androidu kdysi se nedala srovnávat, ta na androidu byla naprosto nepoužitelná. A souhlasím s Tedym, že predikce na WM později začala trochu pokulhávat, kdežto úroveň na androidu se zvedala...
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Tedy »

Už delší dobu používám GBoard, funguje jak má, učí se také ale stále to chce kontrolovat samozřejmě a i přesto mi přijde, že našeptávač v WP8 byl ještě o fous lepší.
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Re: Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od SmetyCZ »

Mahtiel píše:Predikce WM a androidu kdysi se nedala srovnávat, ta na androidu byla naprosto nepoužitelná. A souhlasím s Tedym, že predikce na WM později začala trochu pokulhávat, kdežto úroveň na androidu se zvedala...
Tak nějak. Začalo to u WP8.1, kde ačkoliv MS tvrdil, že na to nešahali, opak byl pravdou. W10M mi přišlo, že se malinko našeptávač zvedl, ale na WP8 to pořád nemělo.
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Re: Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Sinpa »

Jumbo78 píše:
SmetyCZ píše: - aplikace z Play můžou samy od sebe instalovat další aplikace? Wtf? Já teda nejsem žádnej paranoik, ale tohle mi přijde jako slušný bezpečnostní riziko.

- nenašel jsem jedinou aplikaci pro maily, u který bych si mohl dát 1 ikonu pro soukromej a 1 pro firemní mail, zlatej outlook ve Win, třeba někdo poradí
- aplikace nemohou instalovat nic samy od sebe - vždy je třeba interakce uživatele

- například gmail, který běžně používám, umí ikony pro různé účty. A uměl to tuším i Nine.

Jelikož nám ale v práci zavedli MDM, musím používat tu jejich aplikaci na služební email.

Je to jiný systém než windows, člověk si musí nejdřív zvyknout na odlišnosti...
Čau,
kde najdu připnutí každého účtu zvlášť na plochu v Nine?
Nemůžu se k tomu dohrabat.
Jumbo78
moderátor
moderátor
Příspěvky: 704
Registrován: ned led 16, 2011 10:49
Zařízení: iPhone 7+ 256 GB
Bydliště: Jindřichov ve Slezsku

Re: Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Jumbo78 »

Jestli se nepletu, tak při přidávání widgetu na plochu se tě to zeptá, pro který účet ho chceš vytvořit.
Ale už ho dlouho nemám, protože nám to v práci změnili a používají MobileIron a jeho aplikace.
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od pogo8303 »

Tak já si tady odložím:
Tak mám zhruba měsíc provozu na Androidu (Mate 10 Lite):
Popravdě mi nechybí nic zásadního z W10M po stránce funkčnosti.
Zatím všechno šlape, jak má (v rámci možností).
Taky jsem tady hodně slýchával, jak ten windows funguje strašně špatně a na androidu je všechno super. Není to tak, občasné chybky jsou na každém OS. Vybral jsem si relativně dobrý HW, takže se mě zatím netýká žádné sekání a padání aplikací. Ale, hned při prvním spárování BT + HF zásek + restart systému (potom už vše ok), aktualizace zabezpečení zatím listopadová verze - nic moc, na údajně mrtvém W10M minulý týden pravidelná záplata. Naštěstí zrovna mého chipsetu se netýká meltdown ani spectre, ale i tak - já vím, "měl sis vybrat nějakého jiného výrobce, bla bla".... :-D.

Zvykl jsem si i docela na foťák, ale na rovinu, natáčení videa a kvalita fotek v porovnání Lumia 830 x Mate 10 Lite - Lumia měla o něco lepší fotky (tam je to subjektivně o chloupek), ale video má Mate 10 horší... Je to zřejmě i tím, že většina Lumií, co jsem vlastnil, měla Ois - myslel jsem si, že nebude problém vybrat do 10k něco s Ois... Opravdu není problém, není totiž nic :)

Co je hodně návykové, je čtečka otisku prstů - na Mate 10 Lite funguje opravdu bezchybně a rychle (v recenzi na SM, je psáno, že je pomalá - rád bych viděl rychlejší....)
Proky_cze
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 149
Registrován: stř čer 11, 2014 21:27
Zařízení: L950, L930, L920

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Proky_cze »

Minulý víkend jsem přešel taky na Mate 10 lite. A v úterý se vrátil k Lumii 950. Prostě to nešlo ;). Zvykl jsem si na aktivní ikony. Odemknu telefon a vidím vše, od emailu, sms, počasí, kalendáře. To jsem prostě nebyl schopen přes celý víkend na androidu nastavit. Dal jsem tam luncher od MS, ale ani ten není ono. Pak jsem zkusil app na ovládání TV LG. Šel až třetí. Pak jsem chtěl dostat kalendář z firemního Exchange na plochu. Byl to porod. No a fotky jsou proti L950 o kus níže. A co mě vadilo asi nejvíc, byly ovládací prvky. V app je to ruzně, ve FireFoxu je řádek na zadávaní adresy nahoře, prostě pořád jsem potřeboval přechytávat nebo dvě ruce...
Nakonec jsem zjistil, že stejně jiné app nepotřebuji, stačí mi ty co jsou na WM. Nehledě na to, že na WM jich mám docela dost zakoupeno a na androidu bych je musel platit asi znova...
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od pogo8303 »

Taky jsem si vzpomněl, hodně lidí taky tvrdilo, jak má na Androidu MS lepší služby a aplikace než na svém vlastním OS - no, např. MSN Weather se spouští docela pomalu, vypadá oproti W10M otřesně, klávesnici jsem řešil už nahoře - lepší než W10M prostě neexistuje, pak v rychlosti jsem si vzpomněl třeba na outlook - ovládání ve win super, android špatný, one drive to samý, atd. atd...
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od veigy »

Souhlas, taky nějak nevnímám, že by aplikace byly lepší. Naopak. Jediná aplikace, která asi funguje lépe a hlavně rychle je OneDrive. Vadí mi outlook a chybí mi Fotky...
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Re: Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od SmetyCZ »

Tesat. A taky Groove.
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od relouth »

na w10 uz nevyjde ziadny insider..ziadne novinky uz..bezpecnostne zaplaty do konca 2018 a hotovo..skoda
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od veigy »

Bezpečnostní záplaty musí být minimálně do konce 2019...
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od htcjirka »

Nic noveho s temi novinkami, to uz se vi/deje pomalu rok, ano bezpecnostni zaplaty do konce roku 2019, pohoda.
Novinku uz zadnou nepotrebuji, W10M umi vsechno a mnohde vic jak konkurence.A do toho konce roku 2019 se ten mobilni svet obecne opet nekam posune.
stewo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 138
Registrován: sob srp 23, 2014 18:03
Zařízení: L820/L950 MINULOST/ SG S9 + SG Watch
Bydliště: Trnava Slovakia

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od stewo »

Žiaľ zopár vecí nevie a medzi nimi napr. rozpoznávanie reči v cz/sk.... :???: app pošta a výmena správ blbne... app telefón občas spadne...
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od htcjirka »

Posta ani zpravy neblbnou, pouzivam denodenne.Ani aplikace telefon me jeste nikdy nespadla, takze tvuj lokalni problem.
stewo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 138
Registrován: sob srp 23, 2014 18:03
Zařízení: L820/L950 MINULOST/ SG S9 + SG Watch
Bydliště: Trnava Slovakia

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od stewo »

Sa mi zdá že si už raz písal že si ich reinštaloval... resp. odporúčal reinstal
stewo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 138
Registrován: sob srp 23, 2014 18:03
Zařízení: L820/L950 MINULOST/ SG S9 + SG Watch
Bydliště: Trnava Slovakia

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od stewo »

htcjirka píše:Posta ani zpravy neblbnou, pouzivam denodenne.Ani aplikace telefon me jeste nikdy nespadla, takze tvuj lokalni problem.
myslím že tu: Příspěvek od htcjirka » ned led 14, 2018 18:36
To delaji nove verze techto aplikaci, ja to vyresil odinstalaci jak aplikace Kalendar+Posta tak aplikace pro zasilani zprav.Instaloval starsi osvedcene verze a nektualizaci techto aplikaci.

viewtopic.php?f=213&t=39740&start=5760#p418974
Odpovědět

Zpět na „Off Topic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam.cz a 13 hostů