Prehrávanie médii s pripojeného USB klúča

Fórum věnované tabletům s operačním systémem Android
Odpovědět
vald
nováček
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: úte lis 19, 2013 18:08
Zařízení: LG X Screen, Lenovo TAB 4.8

Prehrávanie médii s pripojeného USB klúča

Příspěvek od vald »

Zdravím. Mám tablet Lenovo TAB 4.8 s podporou OTG. Chcem k nemu pripájať USB kľúč na prehrávanie médii. ( v prevažnej miere filmov). Na prepojenie mám túto redukciu:
https://www.alza.sk/premiumcord-usb-a-f ... .htm#popis" onclick="window.open(this.href);return false;
Po pripojení USB klúča sa mi síce súbory zobrazia, ale nedajú sa prehrať. (prehrávač oznamuje neznámu chybu).
Potreboval by som teda poradiť nejakú fintu, príp. aplikáciu, ktorá by to rozchodila.

Kľúč je naformátovaný v NTFS kvôli MKV filmom. Skúšal som aj starší kľúč s MP3 súbormi, naformátovaný na FAT32, ale neprehrá ani z toho. 2,5" HDD mi nevzalo pretože je delený na dve partície. Filmy uložené v telefóne alebo na microSDXC karte ale prehrá bez problémov. Lenže ja by som potreboval prehrávať priamo s USB kľúča, aby som nemusel furt kartu prekladať.
Cez kábel som prenos dát s PC na tablet nerozchodil. (Neviem prečo, proste to nefunguje). To ma priviedlo k myšlienke, že tomu niečo chýba. Mohla by to vyriešiť nejaká apka? (skúsil som Totalcomander s prídavným pluginom, ale nepomohol som si)

Nepochybujem o tom, že nie som sám kto niečo takéto rieši, tak snáď sa nájde dobrá duša ktorá poradí. Že vopred ďakujem.

PS: v tablete mám Android 7.1.1
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Prehrávanie médii s pripojeného USB klúča

Příspěvek od Tedy »

FlashDisk přes USB OTG jsmem nikdy nepoužil, ale zkusil bych ještě formát FAT/FAT16 s tím by si tablet měl rozumět lépe.
Pokud ani tohle nezabere netuším, zkus pak fóra o Lenovo či XDA a podobně.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Prehrávanie médii s pripojeného USB klúča

Příspěvek od veigy »

Zkoušel si přehrávat filmy třeba přes VLC, nebo jinou appku? Zkusil bych ještě flešku naformátovanou na exFAT...
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Prehrávanie médii s pripojeného USB klúča

Příspěvek od Tedy »

Ano exFAT jsem zapomel zmínit.
Každopádně na flashdisk není v první větě zmíněný NTFS nejvhodnější, ale závisí na jeho velikosti a obsahu.
Vždy bych ponechal původní formát který udělal výrobce a neměnil ho.
Případně dej USB Flashdisku stejný formát co má vložena microSDXC karta, když ani to nezabere možná ta redukce kdo ví.
vald
nováček
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: úte lis 19, 2013 18:08
Zařízení: LG X Screen, Lenovo TAB 4.8

Prehrávanie médii s pripojeného USB klúča

Příspěvek od vald »

Na NTFS som to formátoval kvôli MKV, ale exfat som neskúšal. Problém ale je že aj externý HDD mám na NTFS. Ale keby fungovala aspoň tá fleška, bolo by to super...
V každom prípade to skúsim a výsledok oznámim.
Zatiaľ díki.
vald
nováček
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: úte lis 19, 2013 18:08
Zařízení: LG X Screen, Lenovo TAB 4.8

Prehrávanie médii s pripojeného USB klúča

Příspěvek od vald »

Takže: USB kľúč preformátovaný na exFat. Vyskúšal som niekoľko aplikácií, ale moc som si nepomohol. Pomocou aplikácie OTG USB Host Checker som si dal preskenovať pripojenie. USB zariadenie síce identifikovalo ako správne, ale to je asi tak všetko. Na skúšku som si stiahol aj VLC player, ale ten súbory nenašiel. Správca súborov síce filmy našiel, ale prehrávač ich neotvoril. (VLC zrejme nedokáže prehrávať z ext. zdrojov)
Prehrávač používam XPlayer (zeleno-čierna ikona). Prehráva všetko, nezostane bežať na pozadí a nežerie toľko baterku ako VLC.

Suma, sumárum:
Ani jeden prehrávač USB nenájde. Správca súborov áno, ale neprerá z neho. Je to ako keď v PC nie je správny driver, ale OTG? mi detekuje: OTG OK. Tak teraz už fakt neviem.

Má niekto z vás ešte nejaký nápad? Vám to funguje?

PS: USB kľúč je Samsung FIT 128GB (USB 3.0)
https://www.samsung.com/us/computing/me ... -128bb-am/" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „Tablety s Androidem“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů