Prechod z WM10 na Android - áno či nie?

Potřebujete poradit s výběrem chytrého telefonu, tabletu nebo příslušenství? Pak jste tu správně!
mariane
nováček
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: ned dub 23, 2017 8:43
Zařízení: Lumia 925, Lumia 950 XL

Prechod z WM10 na Android - áno či nie?

Příspěvek od mariane »

Mám zhodou okolností firemný Galaxy S6 2 roky a ide stále svižne, aj teraz na nougate. Používam ho dlho s launcherom Arrow, teraz už premenovanom MS Launcher. Lumiu 950 XL nejako doderiem a prejdem zrejme časom na niektorý Sony.
Čo mi chýba na WM10 - hlavne waze, gopro na párovanie s kamerou na bike, appka na protonmail (pod iOS aj drodid-om je), v marci 2018 zarežú smartbanking CSOB SK...
Katikakus
varování
varování
Příspěvky: 57
Registrován: pát led 30, 2015 9:35
Zařízení: Sony

Prechod z WM10 na Android - áno či nie?

Příspěvek od Katikakus »

Tady se opet vyjadruji lide, kteri nemaji nejmensi poneti a zkusenosti, resp, pokud nejake maji, tak jsou 5 let stare a chteji radit jinym.

Takze, dnes i telefon s Androidem za $200 bude spolehilve fungovat - viz modely Xiaomi.
Galaxy S6 nejvic trpela na nadstavbu Touchwiz, jinak ten telefon ma i dnes dostatek vykonu - staci se podivat, jak slape s AOSP/Lineage.
Pokud clovek pri vyberu trochu premysli (coz evidentne nekteri nedelaji), bude mu moderni telefon s Androidem fungovat naprosto bez problemu. Vyzaduje to vsak take premyslet pri instalovani aplikaci - neinstalovat kazdou kravinu, cist hodnoceni, recenze uzivatelu a zajimat se o opravneni aplikaci, ktere instaluji.
Zcela je potreba se vyhnout antivirum, pseudosetricum pameti a ruznym optimalizatorum - tyto aplikace nemaji zadny realny prinos, naopak, nejcasteji jsou pricinou ruznych problemu a zpomaleni. Android je dnes natolik pokrocily system, ze o vsechny veci ohledne pameti a vykonu se umi postarat sam.
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Prechod z WM10 na Android - áno či nie?

Příspěvek od SmetyCZ »

Takže aby si mohl člověk pořídit telefon s androidem:

1) vybrat si telefon s tou správnou nadstavbou, třeba ne Samsungy, ačkoli jsou jedni z nejprodávanějších

2) přemýšlet, co instaluje a dělat tak práci za google, kterej si má ohlídat Play, aby tam nebyla kdejaká kalkulačka, která zahltí systém

3) hodnocení - není moc relevantní, není to tak dlouho, co byla slavná Účtenkovka hodnocená jako jedna z nejlepších aplikací, ačkoli je byl zprasenej zgerb

4) neinstalovat tyhle šetřiče apod., protože se o to stará android sám, proč teda jsou v Google Play?

...a do toho řešit oprávnění. Si fakt myslíte, že si tohle dokáže "normální" (mimo smartmanii, nečte každou recenzi ke každýmu telefonu a aplikaci) člověk ohlídat sám? S tolika proměnnýma?

Je pravda, že Android se posunul, před pár lety by byl telefon za 3k totálně nepoužitelnej, v tom má Google plus.

Ale i tak je to k pos*ání, pardon my french.
Katikakus
varování
varování
Příspěvky: 57
Registrován: pát led 30, 2015 9:35
Zařízení: Sony

Prechod z WM10 na Android - áno či nie?

Příspěvek od Katikakus »

Ne, nic z toho nemusi, nesmi pak brecet v diskusich na SM jak je ten Android strasne pomaly. Tak snadne to je.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Prechod z WM10 na Android - áno či nie?

Příspěvek od veigy »

Sorry, ale tohle neberu. Pokud telefon se po dvou-trech letech zpomalí tak, že pomůže akorát alternativní ROM, tak je to prostě špatně. A lidma to není.
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Prechod z WM10 na Android - áno či nie?

Příspěvek od SmetyCZ »

Katikakus píše:Ne, nic z toho nemusi, nesmi pak brecet v diskusich na SM jak je ten Android strasne pomaly. Tak snadne to je.
No tak když opominou jedno z těch pravidel a mají z toho skoro těžítko, tak se jdou zeptat, překvapivě, na fórum o telefonech.
spire011
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 180
Registrován: stř lis 06, 2013 23:06
Zařízení: Xiaomi Mi Note 10 Lite

Prechod z WM10 na Android - áno či nie?

Příspěvek od spire011 »

A teraz mi k*rva vysvetlite, ako je možne, že Windows som mal 3 roky na jednom telefóne (L930), telefón som v živote nemusel čistiť, instaloval som tam kopec blbosti, vypinal som ho raz za pol roka, a aj tak bol aj po 3 rokoch ako novy a fungoval bez zaváhania, a aj napriek tomu všetci ten systém hejtujú a onanujú nad androidom.
Katikakus
varování
varování
Příspěvky: 57
Registrován: pát led 30, 2015 9:35
Zařízení: Sony

Re: Prechod z WM10 na Android - áno či nie?

Příspěvek od Katikakus »

veigy píše:Sorry, ale tohle neberu. Pokud telefon se po dvou-trech letech zpomalí tak, že pomůže akorát alternativní ROM, tak je to prostě špatně. A lidma to není.
To jsem napsal presne kde? Zrejme jsi ne uplne pochopil muj prispevek. Pokud to tedy byla reakce na me.

Smety: No a na foru jim zkusenejsi poradi. Pak jsou tu ale taci, kteri breci a zaroven rady odmitaji, ze? Smartphone je dnes velmi pokrocile a schopne zarizeni. Vznika obrovske mnozstvi aplikaci, mnohdy zbytecnych, nebo skodlivych (tak to vzdycky bylo a take bude) a uzivatel opravdu musi pouzivat hlavu, jak jsem psal vyse. Nikdo to za nej neudela. Tohle patri k zakladni gramotnosti uzivatele smartphonu. Kdyz to zvlada bez problemu moje 70leta mama, tak to asi nebude tak slozite.

Spire011: Sice jsem zadny telefon nepouzival 3 roky (menim je casteji), ale uplne stejnou zkusenost mam s Androidem - telfon i tablet. Tablet mam ctvrtym rokem, nikdy jsem ho necistil. jednou pri major upgradu udelany Factory reset cca dva roky zpatky a porad funguje jako novy. I kdyz ti tady nekteri budou tvrdit, ze to neni o lidech, pamatuj, je to vzdycky jenom a pouze o lidech.
spire011
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 180
Registrován: stř lis 06, 2013 23:06
Zařízení: Xiaomi Mi Note 10 Lite

Prechod z WM10 na Android - áno či nie?

Příspěvek od spire011 »

No hej, je to o ľuďoch, ale ja som ten telefón nikdy nesetril a mam dojem, ze keby som sa tak správal k Androidu, tak ho dávno asi hodím o zem, lebo by som mal z neho nervy :)) (ak teda vychadzam z toho, co tu od niektorych citam). Proste Windows v mobile je pre mna bezudrzbovy system. Neviem si predstaviť, ze by sa mi telefon zacal zrazu spomalovat a musel by som ho vypnut alebo vycistit. To som NIKDY nezazil. Je toto v dnesnej dobe nutne na androide? Ak ano, tak nic, tak si kupim asi iPhone. Ja nemienim sluzit telefonu. Ja som kedysi tiez menil telefóny s Androidom casto, ale odkedy som kúpil prvú lumiu, tak som zistil, ze ten systém je uplne super a uz som ho odvtedy nevymenil. Akurát teda by som chcel po tých rokoch zmenu. A teda tiez sa bojím toho, ze o rok mi tam dokopy nic nepôjde. Ani internet banking csob mi uz nejde...fakt cele zle.
Katikakus
varování
varování
Příspěvky: 57
Registrován: pát led 30, 2015 9:35
Zařízení: Sony

Prechod z WM10 na Android - áno či nie?

Příspěvek od Katikakus »

Ne, neni to nutne. Precti si jeste jednou, co jsem napsal. Naopak - ruzne cistice jsou to nejvetsi zlo pro Android.
Vysvelim polopaticky, protoze vidim, ze nekteri nezkuseni tady siri naprosto zbytecny FUD.

Daily driver (telefon na denni pouzivani) nainstaluji na zacatku vsechny potrebne aplikace (u me pres 60, za ty roky mam proste vybrane a odzkousene aplikace ktere potrebuji a o kterych vim, ze funguji) a pouzivam bez problemu treba 2 roky - zadne zpomalovani ani zahlcovani se nedeje - neni k tomu duvod.

Pokud si chci "hrat", experimentovat a zkouset ruzne blbosti, instalovat nezname veci atd. pouziju na to zalozni telefon, u ktereho mi nevadi, kdyz se neco vinou spatne napsane aplikace pos*ere. Tohle rozhodne nebudu delat s telefonem, ktery pouzivam jako daily driver. NIKDY! Udelal by to jenom hlupak, ktery pak bude v diskusich sirit zminovany FUD.

A tohle plati bez ohledu na OS. Spatne napsane aplikace se totiz vyskytuji na vsech.
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Prechod z WM10 na Android - áno či nie?

Příspěvek od pogo8303 »

Ano a za ty dva roky to bez problémů přežije všechny vylepšení a aktualizace zabezpečení a nové verze Androida... Tomu sám nevěříš, jestli teda nemáš nějakýho super androida, kde ti výrobce za dva roky nenabídne aktualizaci ničeho... Tímhle konstatováním jsi to shodil úplně... Dál asi nemá cenu nic s tebou řešit, protože jsi to takhle určitě nemyslel a zase jsme tě nepochopili.
Edit: Takže si vlastně z otevřeného androidu uděláš uzavřený systém tím, že si na začátku nainstaluješ všechno potřebný a potom už nic... Jo, tak to jsou potom ty výhody kde :tlem:
Katikakus
varování
varování
Příspěvky: 57
Registrován: pát led 30, 2015 9:35
Zařízení: Sony

Prechod z WM10 na Android - áno či nie?

Příspěvek od Katikakus »

Naopak, vyrobce meho telefonu je v aktualizacich na absolutni spicce - Sony - ty tomu klidne rikej superandroid. Zbytek zatim nebudu komentovat. Zkus to preformulovat, takhle to nedava vubec zadny smysl.

Edit: az ted jsem si vsiml telefon v tvem podpisu. OK, tim se vse vysvetlilo, nic vic uz psat nemusis.
Uživatelský avatar
mposvar
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 403
Registrován: stř zář 03, 2014 13:40
Zařízení: Telefon

Prechod z WM10 na Android - áno či nie?

Příspěvek od mposvar »

To kdy a co si uživatel koupí, je nakonec rozhodnutí pouze jeho.
Stále je však mít na paměti, že se jedná o spotřební elektroniku, nic víc.
Katikakus:
Co to máš napsáno pod nickem?
Něco podobného měl i Egee, už jsem ho dlouho tady nikde neviděl.
Tak kdyby jsi ho na společné cestě potkal, pozdravuj ho.
Děkuji.
l0lz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 517
Registrován: úte pro 17, 2013 18:05
Zařízení: iPhone 6S, Surface Pro 3, Lenovo A7000

Prechod z WM10 na Android - áno či nie?

Příspěvek od l0lz »

spire011 píše:A teraz mi k*rva vysvetlite, ako je možne, že Windows som mal 3 roky na jednom telefóne (L930), telefón som v živote nemusel čistiť, instaloval som tam kopec blbosti, vypinal som ho raz za pol roka, a aj tak bol aj po 3 rokoch ako novy a fungoval bez zaváhania, a aj napriek tomu všetci ten systém hejtujú a onanujú nad androidom.
Tak ak to nechceš riešiť ani naďalej, tak jednoznačne iPhone..
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Prechod z WM10 na Android - áno či nie?

Příspěvek od Tedy »

mposvar píše:To kdy a co si uživatel koupí, je nakonec rozhodnutí pouze jeho.
Stále je však mít na paměti, že se jedná o spotřební elektroniku, nic víc.
Katikakus:
Co to máš napsáno pod nickem?
Něco podobného měl i Egee, už jsem ho dlouho tady nikde neviděl.
Tak kdyby jsi ho na společné cestě potkal, pozdravuj ho.
Děkuji.
Egee už tu myslím není, krátce tady byl jako komirek a pak to vzdal.
Mimochodem ten kvůli kterému měl warning jej sám měl také ale nechlubí se tím pochopitelně...a bohužel už jim nedisponuje.
Být tu moderátor má tu okamžitý blok stejně jako na AF tam má Nick ale zaplaťpánbůh nechodí a to je dobře....moderátoři by si s ním poradili znám je dobře
osso
smartguru
smartguru
Příspěvky: 682
Registrován: pát pro 17, 2010 22:31
Zařízení: Lumia 950 XL, Lumia 830, Lumia 640 LTE, Nexus 5x

Re: Prechod z WM10 na Android - áno či nie?

Příspěvek od osso »

Ja som tiež prešiel z 950 xl na LG G6, zatiaľ len pozitívne skúsenosti, systém je svižný bez problémov akurát som sa hral to s builtin apkami a keď som pár zakázal tak začalo blbnut volanie nevedel som zdvihnúť hovor, tak som to dal nazad a už ok
Windows phone mám už od wp7 Omnia 7, ešte stále funguje [emoji3], ale čo dorobil ms s tým Windows mobile 10, škoda slov, nemali to pustiť, systém je ergonomický najlepší ale funkčnosť stále chyba, a apky to sa nedá porovnať na droide je všetko a často aj vlastné ms apky lepšie ako na Windows spomeniem len napr. rdp klient, teams atď. Jedna aplikácia čo mi na droide chyba je mspoweruser [emoji16] u mňa hladký prechod z Windows na droid. Uvidíme po nejakom čase ako sa to bude správať. Takže nebáť sa prejsť je to v pohode [emoji6].
Btw Lumia ešte stále ako záložný phone funguje [emoji3]

Sent from my LG-H870 using Tapatalk
spire011
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 180
Registrován: stř lis 06, 2013 23:06
Zařízení: Xiaomi Mi Note 10 Lite

Prechod z WM10 na Android - áno či nie?

Příspěvek od spire011 »

Tak ono musim povedat, ze fungovat systemom, ze budem mat primarny a sekundarny telefon mi pride trochu neprakticke. Proste mam telefon, kde nainstalujem vsetko, co potrebujem a ked je nieco zle napisane, no tak to odinstalujem a necakam, ze mi to sposobi nejake vyrazne problemy. Ja som na minulu L930 nainstaloval tolko sajrajtu za tu dobu, ze sa to ani neda poratat - co nefungovalo som odstranil a vybavene, telefon stale ako novy. Ono najviac ma stve, ze aplikacii nie je dost a aj tie co tam su, sa nedaju porovnat s aplikaciami pre iOS. Napr. program na ovladanie mojej TV, alebo Wi-Fi tlaciarne - vzdy najdem iba jednu jedinu appku, a aj ta vyzera jak spred 10 rokov. Sice funguje, ale vsetky nastavenia su iba zakladne a ziadny zazrak to nie je... ja to vidim tak, ze kupim ten Huawei a ked uz ine nie, budem sa aspon tesit, ze mam pekny telefon (aspon mne sa fakt paci). A prinajhorsom ho o par mesiacov predam a skusim zas nieco ine. Ale ten windows je fakt uz hrozne okresany co do aplikacii :( A dost ma to stve, lebo by som ho nikdy nemusel menit.
ijon
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 201
Registrován: čtv zář 04, 2014 11:17
Zařízení: Lumia 950 SS VF

Prechod z WM10 na Android - áno či nie?

Příspěvek od ijon »

Ona není otázka "jestli přejít", ale kdy a kam. Android se opravdu značně zlepšil, appek je spoustu, člověk si spíš jen musí dát pozor na to, co instaluje, aby systém nezahnojil balastem. W10M jsou (byly) v tomto mnohem lepší. Jenže skutečně už pomalu není co instalovat a "díky" snaze Microsoftu nefunguje ani ta navigace. Zůstala jen dobrá integrace s Exchange.
IOS - kromě ceny zařízení mě odrazuje uzavřenost systému, už jen systém nahrávání hudby do mobilu výhradně přes iTunes spárovaným s jediným kompem prostě odmítám. Navíc mám takový dojem, že se na sedmičkové "jablko" stačí křivě podívat a je rozbitý displej.
Výhoda je, že z Čajny seženete zajímavý Android na pokusné účely za pár dolarů. Koupil jsem si takto Kicaa Mix, kupodivu mi už přišla bezpečnostní záplata na Bluetooth, kterou zvučné značky ještě nemají. Nahrál jsem navigaci Here, nějaký Folder Player na hudbu a pár základních appek, které potřebuju. Asi bych s tím docela dobře dokázal žít. Pro podnikové účely byly W10M nejspíše bezpečnější volbou, ale není kde brát.
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Prechod z WM10 na Android - áno či nie?

Příspěvek od Tedy »

Nefunguje navigace snahou MS jak tomu rozumět, ta v jejich aplikaci "Mapy"?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Prechod z WM10 na Android - áno či nie?

Příspěvek od htcjirka »

a "díky" snaze Microsoftu nefunguje ani ta navigace.
Co ti nefunguje na navigaci od Microsoftu??
Odpovědět

Zpět na „Jaké zařízení si mám koupit?“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů