Prechod z WM10 na Android - áno či nie?

Potřebujete poradit s výběrem chytrého telefonu, tabletu nebo příslušenství? Pak jste tu správně!
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Prechod z WM10 na Android - áno či nie?

Příspěvek od qwerty »

zdvojenie kontaktov bol problem aj na WP. Najlepsie je mat vsetky kontakty iba na jednom ucte. Takze asi ta caka porobit si v tom poriadok, ale to aj mna, opravil som iba nieco, lebo nieco mam na exchange, nieco v google a nieco v outlooku.
K tomu Huawei: zda sa mi za tie peniaze nic extra, Xiaomi Redmi Note 4 je za nizsiu cenu a s podobnymi parametrami. A navyse je k nemu na XDA kopec ROM s cistym Androidom, keby ti MIUI nevyhovovalo.
spire011
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 180
Registrován: stř lis 06, 2013 23:06
Zařízení: Xiaomi Mi Note 10 Lite

Prechod z WM10 na Android - áno či nie?

Příspěvek od spire011 »

qwerty píše: K tomu Huawei: zda sa mi za tie peniaze nic extra, Xiaomi Redmi Note 4 je za nizsiu cenu a s podobnymi parametrami. A navyse je k nemu na XDA kopec ROM s cistym Androidom, keby ti MIUI nevyhovovalo.
No zistil som, ze ten super prenajom od alzy je vlastne blbost, takze ten telefon zoberiem asi niekde cez inzerat. Ale ten huawei sa mi fakt velmi paci. Zdvojenie kontaktov bol naozaj aj moj problem na windowse, pricom kontakty mam IBA v konte live. Takze nechapem, preco sa mi zdvojili... hm no idem pozerat tie xiaomi, aj ked som na ten huawei silne zamerany :D V podstate mam zaujem o telefon, ktory bude mat aspon 5", minimalne FullHD displej a musi mat co najtensie okraje. Preto sa mi paci ten huawei. No a cena - nanajvys tak 250eciek.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Prechod z WM10 na Android - áno či nie?

Příspěvek od veigy »

A v jaké cenové hladině hledáš telefon?
spire011
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 180
Registrován: stř lis 06, 2013 23:06
Zařízení: Xiaomi Mi Note 10 Lite

Prechod z WM10 na Android - áno či nie?

Příspěvek od spire011 »

No ako som pisal v predoslom prispevku, asi tak do 250E. Ked ratam, ze 950XL predam mozno za 2 stovky s prizmurenymi ocami :)
joeslovakia
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 244
Registrován: čtv zář 10, 2015 16:57
Zařízení: lumia 930, lumia 925

Prechod z WM10 na Android - áno či nie?

Příspěvek od joeslovakia »

ak nemas problemy s 950XL tak by som na tvojom mieste nemenil. ja som presiel z lumie 930 na android len kvôli tomu ze zacal blbnut mikrofon. ked volam tak ten na druhej strane ma bud pocuje normalne alebo uplne ticho. a taktiez z nicoho nic vypadne siet a neda sa volat ale pritom na telefone je signal. vtedy som musel telefon restartovat a uz isiel. neviem preco su tieto dve chyby
spire011
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 180
Registrován: stř lis 06, 2013 23:06
Zařízení: Xiaomi Mi Note 10 Lite

Prechod z WM10 na Android - áno či nie?

Příspěvek od spire011 »

No a teda vysledok je, ze si nespokojny? A aky telefon si kupil? Ono ja prave popisujem, ze nejake tie problemy praveze mam, ale najvacsi problem je, ze za tie roky, co ho mam, ma uz hrozne nudi. Predsalen 5-6 rokov je dost dlha doba, kedy clovek uz upadne do stereotypu. Ale to je asi bez ohladu na OS - asi by som chcel zmenu aj keby mam 6 rokov iOS alebo Android :)
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Prechod z WM10 na Android - áno či nie?

Příspěvek od veigy »

Já jsem byl na WP/WM od Omnie 7 (2011) a přecházel jsem z iPhone 3GS... Teď jsem na Androidu a dost rychle jsem si zvyknul. Ale šlo mi to lépe, než na iP...
joeslovakia
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 244
Registrován: čtv zář 10, 2015 16:57
Zařízení: lumia 930, lumia 925

Prechod z WM10 na Android - áno či nie?

Příspěvek od joeslovakia »

s windowsom som bol ovela viac spokojny.
spire011
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 180
Registrován: stř lis 06, 2013 23:06
Zařízení: Xiaomi Mi Note 10 Lite

Prechod z WM10 na Android - áno či nie?

Příspěvek od spire011 »

Aha, a aký telefón si kúpil? A nespokojný si s čím konkrétne? Aspoň nejako v skratke, nech som v obraze. Vďaka.

Este taký detail - vidím, ze dost ľudí s Androidom používa Onedrive. Prečo? Veď ten nefunguje poriadne ani mne na wm10, ktoreho je sucastou, ako potom funguje na Androide? Lepšie? A prečo užívateľ Androidu radšej nepoužíva Google disk? Nie je to s Androidom kompatibilnejsie?
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Prechod z WM10 na Android - áno či nie?

Příspěvek od qwerty »

pouzivam preto, ze mam predplatene Office a teda 1TB na Onedrive. Ale nic ti nebrani pouzivat oboje
Uživatelský avatar
peter34
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 163
Registrován: úte lis 28, 2006 13:15
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9, BlackBerry Classic
Bydliště: Ružomberok

Prechod z WM10 na Android - áno či nie?

Příspěvek od peter34 »

Mne funguje Onedrive bez problémov vrátane nahrávania fotografií z foťáku.
spire011
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 180
Registrován: stř lis 06, 2013 23:06
Zařízení: Xiaomi Mi Note 10 Lite

Prechod z WM10 na Android - áno či nie?

Příspěvek od spire011 »

No, mne ako kedy. Ak dam nahrat fotku, tak behom 5 sekund vyhodi chybu, ze subor sa nepodarilo nahrat. Ale fotku tam nahra. Inokokedy pre zmenu nevyhodi ziadnu chybu, ale fotku vobec nenahra :D No je to šou s tym systemom niekedy. Ale pre mna ma malu kapacitu, mne vyhovuju fotky google a ich neobmedzena kapacita. A tiez jednoduchy pristup ku google disku cez gmailovy ucet. Preto by som to asi na androide riesil skor gmailovymi sluzbami.
Uživatelský avatar
peter34
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 163
Registrován: úte lis 28, 2006 13:15
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9, BlackBerry Classic
Bydliště: Ružomberok

Prechod z WM10 na Android - áno či nie?

Příspěvek od peter34 »

Ja mám nastavený automatický upload a mám tam všetky fotky aj videá. Ale používam aj Google Photos takže som istený :grin:
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Prechod z WM10 na Android - áno či nie?

Příspěvek od qwerty »

spire011 píše:
peter34 píše:Mne funguje Onedrive bez problémov vrátane nahrávania fotografií z foťáku.
No, mne ako kedy. Ak dam nahrat fotku, tak behom 5 sekund vyhodi chybu, ze subor sa nepodarilo nahrat....
... mne vyhovuju fotky google a ich neobmedzena kapacita.
Moc to sledujes. Neries to a uvidis, fotky tam budu
Na WP to obcas cosi vyhlasovalo aj mne, na Androide kupodivu nie, udajne MS apky na androide funguju lepsie. GDRIVE je obmedzeny na 20GB, nie?
spire011
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 180
Registrován: stř lis 06, 2013 23:06
Zařízení: Xiaomi Mi Note 10 Lite

Prechod z WM10 na Android - áno či nie?

Příspěvek od spire011 »

Gdrive je obmedzeny na 15GB, ale google fotky maju neobmedzenu kapacitu - uz teraz tam mam cez 100GB fotiek a videi. Len skoda, ze na WM na to neexistuje aplikacia (teda na gdrive nejaka existuje, ale nie je to bohvieco. No a na google fotky aplikacia nie je vobec).
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Prechod z WM10 na Android - áno či nie?

Příspěvek od Tedy »

Google drive je free 15GB
Co se týká uploadu na google fotky, týká se to i videí, když se v nastavení zvolí "Vysoká kvalita" je úložný prostor neomezený a zdarma.
Google fotky zmenší a mírně zkomprimuje, mám to takto nastavené.
Přílohy
IMG_20171213_205523.jpg
(83.82 KiB) Staženo 35 x
spire011
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 180
Registrován: stř lis 06, 2013 23:06
Zařízení: Xiaomi Mi Note 10 Lite

Prechod z WM10 na Android - áno či nie?

Příspěvek od spire011 »

Hej, pricom tie fotky su nejako skomprimovane, ale rozlisenie ostava rovnake - takze ked tam hodim 16mpix fotku, tak aj vysledna fotka na google photos ma 16mpix. A da sa z toho v pohode fotka vytlacit - nie je to vobec nijako poznat (aspon teda ja ako bezny uzivatel v tom nejaky velky rozdiel nevidim).
l0lz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 517
Registrován: úte pro 17, 2013 18:05
Zařízení: iPhone 6S, Surface Pro 3, Lenovo A7000

Prechod z WM10 na Android - áno či nie?

Příspěvek od l0lz »

Neviem aký máš budget, ale zo skuseností ti radím, že siahni určite na iPhone ak máš možnosť :D Androidu som viac krat dal šancu a vždy som skoro prišiel o nervy, už nikdy viac :-)
spire011
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 180
Registrován: stř lis 06, 2013 23:06
Zařízení: Xiaomi Mi Note 10 Lite

Prechod z WM10 na Android - áno či nie?

Příspěvek od spire011 »

NECITUJ porad ty posty nad tvymi!

Sakra no to si ma nepotesil - mne sa okrem iPhone X nepaci ziadny :D Mojej drahej som sice na Vianoce minuly rok kupil 6s, aj je spokojna, ale ja mam dojem, ze moja salka kavy to nie je... neviem preco... a co konkretne je take hrozne na tom systeme? :D ja fakt neviem, nemal som android telefon v ruke uz roky...
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Prechod z WM10 na Android - áno či nie?

Příspěvek od veigy »

Abych to tak přirovnal, tak je to něco jako Windows na PC. Občas prostě něco nefunguje a musíš to řešit. Občas je nutný restart, aby něco začalo fungovat atd... Ale každopádně mi to připadá po mobilních Windows jako procházka rájem, i když to nějaké chyby má. Mně třeba ta omezenost Applu vadí. A taky to, jak více a více zvětšuje pomyslné hranice svého ekosystému. Ačkoliv teď s iOS 11 se už chyby nevyhýbají ani Applu...
Odpovědět

Zpět na „Jaké zařízení si mám koupit?“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů