Prechod z WM10 na Android - áno či nie?

Potřebujete poradit s výběrem chytrého telefonu, tabletu nebo příslušenství? Pak jste tu správně!
spire011
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 180
Registrován: stř lis 06, 2013 23:06
Zařízení: Xiaomi Mi Note 10 Lite

Prechod z WM10 na Android - áno či nie?

Příspěvek od spire011 »

Zdravim. Riešim takúto dilemu. Mám Lumiu 950XL. Som s ňou v podstate spokojný, hoci je z môjho pohľadu horšia ako L930-tka, ktorú som mal predtým. Skrátka systém mi neustále padá, telefón sa reštartuje, blbne odomykanie dúhovkou (ak ho mám aktivované, telefón sa pri každom treťom spustení Hello reštartuje) a je tam ešte zopár vecí, ktoré ma štvú. Ale z globálneho pohľadu som aj tak spokojný - windows mobile (resp. windows phone predtým) mám už asi 6 rokov, keďže mi ten systém vyhovuje. Ale popravde už ma trochu začína systém ako taký nudiť čo do užívateľského rozhrania. Hlavne ak vidím všelijaké nové a nové "vychytávky", ktoré ponúka android. Takže začínam rozmýšľať o prechode na android (možno len dočasne). Zaujala ma ponuka od Alzy, ktorá ponúka telefón na prenájom - v ponuke je Huawei Mate 10 Lite, ktorý sa mi asi páči najviac čo do vzhľadu a zhodou okolností je aj najlacnejší. Otázka je, či takýto telefón splní to, čo od neho chcem - svižné reakcie systému, žiadne zadŕhanie 10x denne (ako som na to bol zvyknutý kedysi pred 6-timi rokmi na androide). Alebo to bude podľa vás po L950XL šliapnutie vedľa? Viem, že mám lepší displej, aj foťák, aj 4K video, aj 60 fps video, ale sú to veci, ktoré asi budem vedieť oželieť. Vďaka za postrehy - budú užitočné, keďže ešte nie som vôbec pevne rozhodnutý.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Prechod z WM10 na Android - áno či nie?

Příspěvek od veigy »

Záleží, jak ti to všechno sedne. Ale osobně jsem v září utekl k OnePlus 5 a jsem fakt spokojený. Windows mi sice občas trošku chybí, ale určitě převládá spokojenost. Pohoršil jsem si jen ve foťáku, ale za to rychlost je čtyřnásobná a výdrž na baterii dvojnásobná. Jsem strašně rád za čistý Android, což bohužel není případ Huawei.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Prechod z WM10 na Android - áno či nie?

Příspěvek od htcjirka »

Chce si tim osobne projit, dokud to nevyzkousis/nezazijes nazivo, nerozhodnes se.Takze vyzkousej nejaky android telefon (dej na rady kluku) a sam poznas zda-li to byla spravna ci spatna volba.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Prechod z WM10 na Android - áno či nie?

Příspěvek od veigy »

Souhlas, šel jsem na to stejně. Zkoušel jsem i iOS a to mi nesedí vůbec (a to jsem dříve vlastnil 3GS)...
spire011
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 180
Registrován: stř lis 06, 2013 23:06
Zařízení: Xiaomi Mi Note 10 Lite

Prechod z WM10 na Android - áno či nie?

Příspěvek od spire011 »

Ono keby som nevidel ponuku Alzy na ten prenájom telefónu, asi by ma to ani nenapadlo riešiť. Ide o to, že som len nedávno dal 250eur za túto 950XL a nechcelo by sa mi platiť ďalších 300 za nejaký android fón. Takže ak na firmu zoberiem ten Huawei za 19 eur mesačne bez akýchkoľvek ďalších nákladov či akontácie, tak to ani nepocítim a možno 950XL ešte za 2 stovky predám :) Ja som naposledy mal android 4 (Ice Cream Sandwich) a viem, že to nejaká veľká sláva nebola... ale je mi jasné, že ten systém asi prešiel nejakým vývojom a dnes to bude už niečo iné (dúfam). Iba by som chcel vedieť, či je ten Huawei Mate 10 Lite dobrá voľba alebo ani nie :) Či je to úplný low end, čo mi toho veľa neponúkne, alebo je to celkom slušný telefón možno aj porovnateľný s tým čo mám teraz :) A ešte taký detail - v čom je lepší "čistý" android? Viem teda, že to je android bez nejakých nadstavieb a neviem ešte čo všetko, ale aká je v tom výhoda? Je to napr. potom rýchlejšie, alebo...?
Uživatelský avatar
Freeloader
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 397
Registrován: čtv říj 18, 2012 20:41
Zařízení: Nokia 8

Prechod z WM10 na Android - áno či nie?

Příspěvek od Freeloader »

tiez som dlho cakal, ale teraz nelutujem (a to som velky Windows fanusik)

Windows je jednoducho za opicami a strasne pozadu oproti Androidu, skus a uvidis

ked chces byt co najblizsie k Windowsu tak si kup Nokiu s Androidom a nainstaluj si launcher od MS (mas tam vsetky ich appky ako OneDrive, Office alebo Outlook)
spire011
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 180
Registrován: stř lis 06, 2013 23:06
Zařízení: Xiaomi Mi Note 10 Lite

Prechod z WM10 na Android - áno či nie?

Příspěvek od spire011 »

Tak ono ja by som chcel vyskúšať niečo nové. A ak by som nemal ten launcher, tak mi Onedrive nebude fungovat? Inak este k tomu - totiz ja mam vela veci na google disku a na google fotkach, pretoze sa mi s tym lepsie pracuje ako s Onedrive - Onedrive mi raz funguje, raz nie, no nemam k nemu velku doveru. A kedze Windows velmi nechce spolupracovat s google diskom ani s google fotkami, tak to budem musiet asi riesit prechodom na android. Ale uvidim... :)
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Prechod z WM10 na Android - áno či nie?

Příspěvek od veigy »

Pokud už jsi na google službách, tak ti to přechod na Android jen usnadní. Microsoft Launcher je jen volitelná část Microsoft služeb, na to aby ti fungoval OneDrive a další věci, ho nepotřebuješ.

K tomu Huawei. Osobně se mi moc nelíbí jejich prostředí. Čistý Android je subjektivně hezčí, objektivně rychlejší a méně přeplácaný. Také u čistého Androidu je daleko větší pravděpodobnost včasných aktualizací.
spire011
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 180
Registrován: stř lis 06, 2013 23:06
Zařízení: Xiaomi Mi Note 10 Lite

Prechod z WM10 na Android - áno či nie?

Příspěvek od spire011 »

Aha, ale teda z takýchto známejších výrobcov asi nikto neponúka čistý android, či hej? Ja teda ale vôbec neviem, ako dnes vyzerá čistý android a ako android od Huawei alebo Samsungu a podobne... je tam nejako veľmi veľa rozdielov? A v čom všetkom? Ale to sa možno ani nedá rozpísať a asi by som si to mohol naštudovať niekde inde, či? :)
Massik
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: stř pro 05, 2012 15:19
Zařízení: Lumia 950 DS
Bydliště: Ústí nad Labem

Prechod z WM10 na Android - áno či nie?

Příspěvek od Massik »

Spousta výrobců ma čistý android, treba Nokia. A Nokia 8 ci 9 nebude vubec spatna volba. Ja osobne jsem po dlouhe dobe WP vzdal uz v květnu, z 950 jsem presel na Huawei Mate 9 Pro a super phone, naprostá spokojenost, zadny restart ani zasek. No a protože musím mit vzdy novinku tak ted mam Mate 10 Pro a max. spokojenost. Doporučuji. Kam se po vyzkoušení hrabe nakousnuty jsblko. Vubec mi to jic neřeklo.
spire011
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 180
Registrován: stř lis 06, 2013 23:06
Zařízení: Xiaomi Mi Note 10 Lite

Prechod z WM10 na Android - áno či nie?

Příspěvek od spire011 »

No tak ja dúfam, že ten Huawei Mate 10 Lite bude na tom podobne. Ako tak pozerám videá, tak android sa mi začína celkom páčiť. Pravda je, že otcovi sme kúpili na narodeniny Samsung J3, a ten telefón celkom slušne seká a občas mrzne.. tak som taký na pochybách. Ešte taký jeden detail - je nejaká výhoda v spojení Windows Mobile 10 s Windowsom 10 v PC? Ja totiž používam Windows7, Windows 10 som nikdy neskusil - existujú nejaké vychytávky pri spojení medzi týmito systémami?? Viem, že je možné tuším posielať SMS cez prostredie PC, ale o ničom inom neviem.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Prechod z WM10 na Android - áno či nie?

Příspěvek od veigy »

Z toho, co ti nenabídne s jiným systémem, chybí akorát aplikace "Fotky" a posílání SMS přes Skype... A možná ještě synchronizace motivu :D a pak taky ještě pár UWP aplikací, třeba můj oblíbený TweetIt!
spire011
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 180
Registrován: stř lis 06, 2013 23:06
Zařízení: Xiaomi Mi Note 10 Lite

Prechod z WM10 na Android - áno či nie?

Příspěvek od spire011 »

Aha.. a este taky detail - ako je to s kontaktmi pri androide? Na WM ich mam pekne prepojene s FB, takze skoro kazdy kontakt ma aj svoju fotku a kopu dalsich informacii, ktore telefon odniekal zobral. Pri androide nieco take existuje? Alebo tam sa to prepajat neda a ked chcem mat napr. fotky pri kontaktoch, musim ich tam nahrat manualne? Vdaka.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Prechod z WM10 na Android - áno či nie?

Příspěvek od veigy »

Vidíš, to by mě taky zajímalo :D zatím jsem na nějakou jednoduchou cestu nepřišel. Alespoň ty obrázky by se mi líbily... Takhle se mi jen automaticky přidaly je kontaktům údaje z WhatsApp, ale bez fotek...
spire011
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 180
Registrován: stř lis 06, 2013 23:06
Zařízení: Xiaomi Mi Note 10 Lite

Prechod z WM10 na Android - áno či nie?

Příspěvek od spire011 »

Ono ja aj v tomto mám aktuálne problém - totiž ako microsoft konto som si nastavil gmailovú adresu, pričom ten istý gmail mám nastavený aj ako mailové konto v združenej pošte a hoci mám kontakty synchronizované iba s hlavným gmail kontom telefónu, mám ich zduplikované. Niektoré sú akoby z jedného konta, iné zasa z toho druhého konta a celkovo tam mám nejaký bordel, ale už sa mi to nechce riešiť. Sú tam a hotovo :D Akonáhle ale odstránim gmail konto zo združenej pošty, skoro všetky kontakty mi zmiznú ... pričom všetky sú na hlavnom konte telefónu... ale zmiznú aj tak... nechápem.. Inak práve som našiel na jednom fóre info o tom, že sa kontakty s Facebookom na androide prepojiť dajú a zobrazujú sa potom aj s fotkami, ale následne som zasa našiel, že už to bolo zrušené, a že to ide iba cez appku Sync.me alebo tak nejako... no blbé, že k tomu treba appku, ale čo už.
Uživatelský avatar
p.a.Ť.o
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1029
Registrován: čtv čer 23, 2005 8:45
Zařízení: iPhone 6S Silver, Galaxy S20+

Prechod z WM10 na Android - áno či nie?

Příspěvek od p.a.Ť.o »

Kontakty na androidu jsou boj :-( Na WM v pohodě, na ios v pohodě, ale ten guláš co je na androidu.. Posunutá data narozenin, zdvojené, ztrojené (sice jsou provázané), ale i tak. Fotky různé, už to raději ani nechci řešit. V kontaktech mám obecně pořádek, ale v androidu se jich bojím "dotknout" - po posledním čištění a opravě jsem si polovinu z nich smazal :-(
spire011
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 180
Registrován: stř lis 06, 2013 23:06
Zařízení: Xiaomi Mi Note 10 Lite

Prechod z WM10 na Android - áno či nie?

Příspěvek od spire011 »

No to si ma teda nepotešil - ja som rád, keď mám práve v kontaktoch poriadok :( A nestačí jednoducho kontakty mať na jednom gmail konte, s ktorým potom prepojím telefón a zosynchronizuje sa mi to? No neviem teda, toto by mi asi vadilo :(
Uživatelský avatar
p.a.Ť.o
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1029
Registrován: čtv čer 23, 2005 8:45
Zařízení: iPhone 6S Silver, Galaxy S20+

Prechod z WM10 na Android - áno či nie?

Příspěvek od p.a.Ť.o »

Gmail nepoužívám, pouze firemní exchange a osobní live. Facebook, Skype a Whatsapp jsem vypnul. Firemní skype mi např. přidával u každého kontaktu nesmyslně asi 50 stejných telefonních čísel. Jsem to nakonec vzdal.

Jinak teda přechod rozhodně doporučuji, WM je omezený systém, jednou nohou (nebo už oběma) cestou do kytek. Měl jsem WM rád, ale už aspoň nemusím řešit jestli nějaká aplikace je nebo není, atd. V tomhle to je určitě plus.

A co mě třebas na androidu vadí je fakt, že si nemůžeš koupit třebas plnou aplikaci namísto aby v ní byly reklamy. Klidně jednorázový poplatek, i vyšší, ale prostě buď reklama, nebo nic není řešení (týká se hlavně her) :-(
spire011
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 180
Registrován: stř lis 06, 2013 23:06
Zařízení: Xiaomi Mi Note 10 Lite

Prechod z WM10 na Android - áno či nie?

Příspěvek od spire011 »

Hm, divne... To by som cakal, ze to funguje na kazdej platforme takto... ze ked si aplikaciu kupim, reklamy zmiznu... a to plati pri vsetkych aplikaciach alebo len pri niektorych?
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Prechod z WM10 na Android - áno či nie?

Příspěvek od veigy »

Jenom někde. Se sadou aplikaci, co používám já, se mi podařilo reklamy za poplatek odstranit, nebo mi nevadí.

A kontakty mám na googlu a nějak extra bordel v nich nemám. Ale radši se do nich moc nehrabu. Jenom snad v autě mám u některých kontaktu zdvojená čísla.
Odpovědět

Zpět na „Jaké zařízení si mám koupit?“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů