Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Volná diskuze na libovolná témata...
Odpovědět
dufulo
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 342
Registrován: čtv pro 23, 2010 1:26
Zařízení: HTC Desire HD, Evo 3D

Re: Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od dufulo »

Krayzie píše:Pri pohlade na iOS som vzdy so slzou v oku zaspominal na W10M, az som to nevydrzal a vratil sa. Absolutne totiz nechapem, ako tie 2 "najlepsie" a najrozsirenejsie mobilne OS mozu byt plne takychto zasadnych ergonomickych nedostatkov...
Keď je gui prednejšie ako použiteľnosť.
Dodufuloval som :)
Smrť ergonomickým nedostatkom.
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od SmetyCZ »

Krayzie píše:Ja uz neviem ci plakat alebo sa smiat. Vcera som si povedal, ze vyskusam Google Earth na iPhone, len tak zo srandy, kedze Google aktivne bojkotoval mobilny windows. Stiahol som a spustil appku a ...
20171205_143842000_iOS.png
To si zo mna akoze Google robi srandu? To mam fakt tukat na 3 bodky v pravom hornom rohu, aby sa mi zobrazilo menu zarovnane do laveho spodneho rohu? Boha, co to ti vyvojari v Google (a Apple) hulia za matros? Dal by som si, mozno by som konecne pochopil celu tu zvratenu koncepciu ovladacich prvkov na "najlepsich" "mobilnych" OS.
Ty kráso, to je masakr. Kdybych věřil na konspirační teorie, klidně bych věřil, že to tam dávaj schválně, aby musel člověk přehmátnout a pak je šance, že mu tel spadne a jde koupit jiný :D

Ne, tohle nedokáže ospravedlnit žádná studie, vždyť tohle bije přímo do očí, jaká je to blbost.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od imperator »

Dufulo ti povie ze funkcnost to vynahradi aj keby si mal na tie tri bodky samostatny ovladac dialkovy
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Tedy »

imperator píše:Omg ta cistota wp Gui... je to nenahraditelne bohuzial...

Obrázek

pouzit swipe doprava, dat moznost spodne ovladacie prvky poprehadzovat zmenit zuzit a pod. a samozrejme dalsi vyvoj a vsetky tie veci + novy divajs... masaker no... toto budu pametat iba stari harcovníci :)
Tak oproti iOS asi ano.
Já zkoušel nedávno šestku a třeba popisky ikon, take díky super rozlišení,jsou hrozně mrnave.
Defaultni tapeta také moc nepřidá.
Je sice možnost v nastavení zvětšit text ale ikon se to netýká.
Nevím na moto x která má Full HD jsou popisky tak akorát.
Každopádně GUI WP/WM není vůbec zlý, ač já spíše preferuji ikony.
Kdo chce a bude mu na androidu scházet, může zkusit některý Launcher ale úplně ono to samozřejmě není.
Pak je možnost z XDA nahodit pokud je, nejaku Custom ROM která znění GUI k nepoznání od WP/WM a jde do hloubky.

Jinak jsem si vzpomněl na prvotinu tehdejší Nokie a pokus o dlaždicový androidu.
https://m.mobilmania.cz/nokia-x-smartph ... /a-1326771" onclick="window.open(this.href);return false;
Úplně zlý nebyl ale neměl větší úspěch.
dufulo
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 342
Registrován: čtv pro 23, 2010 1:26
Zařízení: HTC Desire HD, Evo 3D

Re: Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od dufulo »

imperator píše:Dufulo ti povie ze funkcnost to vynahradi aj keby si mal na tie tri bodky samostatny ovladac dialkovy
Ty sa robíš hlúpy, alebo naozaj si?
Ja viem že to ovládanie nie je dokonalé, môj príspevok bol o inom.
Že na wp takú aplikáciu ani nemáš a môžeš si akurát tak utrieť sopel a odbavovať sa nad gui v internetovom prehliadači.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od imperator »

A ty zas zatvaras oci nad tym ze vacsina app aj gui je retardovanych a vdaka takym ako ty to ani nikto nebude menit... sak funguje to
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Krayzie »

imperator: +1
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Krayzie »

Tedy píše:Každopádně GUI WP/WM není vůbec zlý, ač já spíše preferuji ikony.
Kdo chce a bude mu na androidu scházet, může zkusit některý Launcher ale úplně ono to samozřejmě není.
Pak je možnost z XDA nahodit pokud je, nejaku Custom ROM která znění GUI k nepoznání od WP/WM a jde do hloubky.
Fakt je ten, ze ziadnym launcherom nezmenis sposob ovladania aplikacii (ci uz systemovych alebo 3rd party). To je cely problem. Ano, na AOS existuju pokusy o live tiles, ale vzdy to budu len pokusy, lebo ziadny launcher ti nodorobi LT funkcionalitu to lubovolnej appky. Takisto, ziadny launcher ti len tak nezmeni sposob vysunutia notifikacneho centra, neprehodi ti vyhladavaci riadok v lubovolnom browseri do spodnej casti, neprehodi ti ovladacie prvky z hornej casti obrazovky do dolnej casti, ...
Kazdy vo WP (do verzie 8.0) videl len LT, ale nikto neriesil ze cely system mal, co sa ovladania tyka, ako jediny na trhu, hlavu a patu. Zamerne nepisem WP8.1 a W10M, lebo tam uz boli pokusy o zavedenie tych idiotskych prvkov z iOS/AOS a cele to uz akosi zacalo postradat logiku.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od veigy »

Jen takový tip do diskuse, v mobilním Chrome na Androidu jde momentálně přesunout adress bar dolů aktivací hodnoty na screenu. [emoji4]Obrázek
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Tedy »

Krayzie
Tak ano, netvrdím že to jde dokonale, to ani nemůže.

Veigy
Dobrý tip, tohle má myslím experimentální Google Canary a možná i Chrome BETA.
Pro někoho je to lepší dole, ale ja jsem si navrchu léta zvyknul a ani mi to nepřijde.
dufulo
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 342
Registrován: čtv pro 23, 2010 1:26
Zařízení: HTC Desire HD, Evo 3D

Re: Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od dufulo »

imperator píše:A ty zas zatvaras oci nad tym ze vacsina app aj gui je retardovanych a vdaka takym ako ty to ani nikto nebude menit... sak funguje to
Kde zatváram oči? Cituj mi tú časť príspevku prosím...

Nie je retardovaný ten, kto radšej používa retardovaný mŕtvy systém bez aplikácií, ale honí si nad dokonalým gui? :)
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od imperator »

Ja mam ip7 - a je to rokmi nabalujuci sa system urceny na 3,5” zariadenie ale dnes je to kazdemu jedno tak ako aj tebe - urcite nikde nevypisujes v diskusiach - ani ty ani nikto z 1,5miliardy novych predanych androidov - ono to totiz je pouzitelne - ale ohavne a da sa to aj lepsie. Zmenit to mohol iba velky hrac a ten sa na to vykaslal - lebo zas nedopracoval ten “ostatok” skoda.

Veigy tie nastavenia vyzeraju ako windows 95 tvle
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od veigy »

Jsou to pokročilé možnosti pro testery a vývojáře. Nic běžne dostupné pro obyčejné uživatele. Design nic moc, ale v této sekci na tom nevidím nic špatného...
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Krayzie »

imperator píše:Ja mam ip7 - a je to rokmi nabalujuci sa system urceny na 3,5”...
Kvoli tomu Jobs odmietal vacsie uhlopriecky. Dobre vedel, ze ten system jednoducho nie je dobre navrhnuty pre uhlopriecky nad 3.5" alebo slize s pomerom 9:16 (a viac). Dovolim si tvrdit, ze ani na 4" v pomere 9:16 to uz nie je vhodne.

Google pri tvorbe AOS obslahol iOS a nikto sa nad nevhodnostou UI nepozastavoval. Povodne som si myslel, ze teraz to aspon vedia, ale ovladacie prvky z Google Earth ma presviedcaju o opaku.
dufulo píše:Kde zatváram oči? Cituj mi tú časť príspevku prosím...
A v ktorom prispevku si vyjadril suhlas s retardovanym UI/UX iOS/AOS? Namiesto toho, si si vzdy len kopol do "mrtveho" OS bez aplikacii, o ktorom vsetci vieme a preto sme presli inam (poniektori sa o tom aspon snazime :-) ).
dufulo píše:Nie je retardovaný ten, kto radšej používa retardovaný mŕtvy systém bez aplikácií, ale honí si nad dokonalým gui? :)
Kto tu hovori o retardovanych pouzivateloch (nedavno si sa kvoli tomu do mna pustil)? Piseme tu o nelogickom a casto nepouzitelnom UI/UX a ty namiesto argumentov kopes do nas.

Ja som pravdepodobne specificky pripad. Pocas pracovneho dna mi totiz telefon lezi na stole (preto mi na iPhone chyba GS) a vsetko riesim cez PC (daleko jednoduchsie, rychlejsie a prehladnejsie). Telefon pouzivam hlavne ked nie som pri PC (obed. prestavka, chodza, nakupy, vylety, ...). Doma mi telefon zasa vacsinou niekde lezi na stole (zasa mi chyba GS) a ked chcem nieco najst, kupit, ..., tak si vzdy zapnem PC. Kvoli mojim zvyklostiam preto nechcem velky telefon, naopak, chcem najmensi, aky sa da kupit. A prave kvoli stupidnemu UI/UX mi uz iPhone niekolkokrat zahucal na zem (hlavne pri nakupoch, kedy v jednej ruke taska/nakupny vozik s detmi a v druhej telefon) lebo nejaky kreten nadesignoval ovladacie prvky do najnevhodnejsej casti obrazovky.
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Re: Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Mahtiel »

Zrovna dneska jsem hledala na Google Play a narazila na reklamu na jakýsi Launcher, nestačila jsem se divit, co chtěl za práva, třeba takový Nova Launcher a Tesla Unread se spokojí tak s třetinou...ObrázekObrázek
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Re: Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od SmetyCZ »

dufulo píše:
imperator píše:Dufulo ti povie ze funkcnost to vynahradi aj keby si mal na tie tri bodky samostatny ovladac dialkovy
Ty sa robíš hlúpy, alebo naozaj si?
Ja viem že to ovládanie nie je dokonalé, môj príspevok bol o inom.
Že na wp takú aplikáciu ani nemáš a môžeš si akurát tak utrieť sopel a odbavovať sa nad gui v internetovom prehliadači.
A vy zase mlátíte černochy? Téma bylo debilní gui v droid aplikacích. To, že je lepší aplikace s otřesným gui než žádná, dochází asi každýmu.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od imperator »

Kvoli tomu Jobs odmietal vacsie uhlopriecky. Dobre vedel, ze ten system jednoducho nie je dobre navrhnuty pre uhlopriecky nad 3.5"
no on skor vymyslel zariadenie take aby sa dobre ovladalo a nanho urobil OS - tie 4-4,3" by este povolil...ale riesil by to v tych rozmeroch pripadne potom v bezramcekovom ale stale 4" a ja si myslim ze stale jeden model... alebo mozno nie tazko povedat... neviem ci dnes ludia vymenili telefon aj za televizor, alebo maju pocit ze cim vacsi displej tym "hodnotnejsi" telefon (niekedy to tak platilo)
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od SmetyCZ »

Jinak, připadá někomu, že tohle GUI je špatně?

Obrázek

https://www.microsoft.com/en-us/store/p ... zdncrfhzbl#" onclick="window.open(this.href);return false;
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Krayzie »

imperator píše:neviem ci dnes ludia vymenili telefon aj za televizor, alebo maju pocit ze cim vacsi displej tym "hodnotnejsi" telefon (niekedy to tak platilo)
Tiez tomu nerozumiem. Resp., mozno to aj dokazem pochopit u ludi, ktori su stale v pohybe a potrebuju "robit" v terene. Ale drviva vacsina ludi su kancelarske krysy. Na druhej strane, ja mam na PC v praci uplnu volnost, kedze som ITckar a vsetky PC su pod mojou kontrolou (preto nemam ziadnu potrebu si komplikovat zivot spinenim displeya telefonu). Na videa a pohodlne citanie je aj 6" malo a aj keby cestujem do prace 2 hodiny denne, tak by som si radsej zobstaral 10" tablet ako cumet do 6" obrazovky.
dufulo
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 342
Registrován: čtv pro 23, 2010 1:26
Zařízení: HTC Desire HD, Evo 3D

Re: Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od dufulo »

SmetyCZ píše:
dufulo píše:Ty sa robíš hlúpy, alebo naozaj si?
Ja viem že to ovládanie nie je dokonalé, môj príspevok bol o inom.
Že na wp takú aplikáciu ani nemáš a môžeš si akurát tak utrieť sopel a odbavovať sa nad gui v internetovom prehliadači.
A vy zase mlátíte černochy? Téma bylo debilní gui v droid aplikacích. To, že je lepší aplikace s otřesným gui než žádná, dochází asi každýmu.
No to som rád že sa na niečom zhodneme :), veď o tom boli moje príspevky...

Btw téma bola debilné gui v aplikáciách, musel som sa vrátiť na os bez aplikácií s krásnym gui.
Odpovědět

Zpět na „Off Topic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů