Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Volná diskuze na libovolná témata...
Odpovědět
Tade
smartguru
smartguru
Příspěvky: 604
Registrován: sob bře 09, 2013 11:14
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Trutnov

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Tade »

Windows je nesmysl ... to jsou moudra. Ještě k tomu, když tu máme tak ,,skvělé" a ,,vychytané" systémy, jako Android a iOS.
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Tedy »

Nikdo netvrdí ani ja jak jsou skvělé a vychytaný nebo to tu někde v posledních příspěvcích snad padlo? Opět vyhrálo to trochu horší, srovnání viz třeba Beta vs. VHS svého času.
Je to možná horší ne tak dobré napsané, viz. něčí řeči obslepenxi Linuxu a Javy,ale funguje to v posledních verzi stabilně a spolehlivé což se třeba ó iOS v posledních verzích, práve říci nedá....Apple se na to ale nevykašle a brzy udělá opravy.
dufulo
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 342
Registrován: čtv pro 23, 2010 1:26
Zařízení: HTC Desire HD, Evo 3D

Re: Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od dufulo »

Takže Windows je dokonalý systém s budúcnosťou? :)
Alebo aspoň používaný systém?
Čo aplikácie?

Ale áno, pokiaľ iba voláš, píšeš sms a využívaš funkcie n3310, občas urobíš fotku, je na teba ten mobil až moc smart :)
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Tedy »

Placka s startovní cenou přes dvacet kačen.
V té době systém těžce nedodělaný (pak at někdo mele hubou že má Apple s iOS teď potíže...) a nejistou budoucnosti.
MS si od 950tek a W10m hodně sliboval, jak to nastartuje cestu k úspěchu a chytnou se další výrobci.
Jo chytlo se HP a hořce toho lituje a podle jednoho článku MS i obviňuje ze zmařené investice.....jsou nepoučitelní, není to poprvé co v něčem utopili prach ale je fakt že onne nouzi nemají, takže je to v dalším fungování, naštěstí nijak neohrozí.
Ostatní výrobci jako Samsung či Huawei, kteří už se jednou spálili, byly naštěstí rozumní a i Huawei po prvním zaříznutí jedné verze se nechali slyšet, že s mobilními win nechce již nikdy mít nic společného a toho se drží.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od veigy »

Tohle všechno bylo dáno, bohužel, změnou vedení.
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Re: Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Krayzie »

dufulo píše:Takže Windows je dokonalý systém s budúcnosťou? :)
A podme naspat do skoly (ak si z nej uz vysiel), lebo mas ocividne problemy s chapanim napisaneho textu.

Ak si to nepochopil, tak mobilny windows skoncil kvoli zlym rozhodnutiam MS (zapricinenym aj vymenou vedenia) a s tym suvisiacim nezaujmom developerov, resp. nedostatkom 3rd party appiek. Samozrejme, ze tomuto vsetkemu nepomohol ani Google svojim aktivnym bojkotom celej platformy. Ale o tomto vsetkom sa toho uz napisalo mraky. Na poslednych stranach sa riesila len ergonomia ovladania iOS a AOS a v tomto meritku su zrovna iOS a AOS na tom ovela horsie v porovnani s W10M, nehovoriac o WP7.X/WP8.0. To je jednoducho fakt, ci sa ti to paci alebo nie.
dufulo píše:Ale áno, pokiaľ iba voláš, píšeš sms a využívaš funkcie n3310, občas urobíš fotku, je na teba ten mobil až moc smart :)
Niekto s IQ hupacieho konika, podla toho ako (ne)chape napisany text, tu ide davat rozumy co je a co nie je "smart"!

Uz so mal podobnu debatu s typkom v diskusii, ktory podla toho, ze nevyuzivam telefon na videa a hudbu usudil, ze mi staci 3310, lebo podla neho su videa a hudba to "najsmartovejsie".
dufulo
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 342
Registrován: čtv pro 23, 2010 1:26
Zařízení: HTC Desire HD, Evo 3D

Re: Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od dufulo »

Krayzie píše:Na poslednych stranach sa riesila len ergonomia ovladania iOS a AOS a v tomto meritku su zrovna iOS a AOS na tom ovela horsie v porovnani s W10M, nehovoriac o WP7.X/WP8.0. To je jednoducho fakt, ci sa ti to paci alebo nie.
Je mi to dokonca ukradnuté.

K zbytku, ego si si nadávkami zvýšil, gratulujem ti. Stará ťa určite pochváli že máš tvrdšie péro :).

Nezáujem Googlu je snáď pochopiteľný, mať to argument že aj kvôli tomu padol Windows, hm.

S Windows bolo všetko zlé od začiatku do konca, proste odpad, kde drobné percento magorov našlo zaľúbenie v dlaždiciach :)
JuaNex
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 180
Registrován: ned črc 27, 2014 10:40
Zařízení: Samsung Galaxy S4
Bydliště: Slovakia

Re: Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od JuaNex »

Riesia sa tu same extremne situacie. Ked to tu citam, tak mi pripada ze tu ide skor o tvrdohlavost a nie o nestranu diskusiu. Napriklad ta ergonomia ovladania... Dobre, je tu vela veci ktore mi nepripada najlepsie riesenych, ale moje "zapasenie" na fore s tym nic neurobi a tak teda ja mam vyhodu ze 5" telefon nemam problem ovladat jednou rukou, takze prakticky ja problem nemam. Beriem to ako esteticke hladisko :-) Manzelka ma 5,5" telefon a male ruky, takze vzdy by ho musela ovladat dvomi rukami. A v neposlednom rade si treba uvedomit ze vacsina ludi ani nevie co je ergonomia a budu pouzivat co dostanu do ruky. Ale nebudem predsa nadavat ze ja nebudem pouzivat smartfon, lebo prakticky neexistuje ziaden na 100% taky ako by som ja chcel.
Ja nemam so svojim telefonom najmensi problem. Pouzivam ho uz 4 roky a pokial pojde nemam najmensi dovod ho menit. Funguje vsetko, stiahnut si viem co chcem, sice zostal na Droide 5.0.1 ale v tom nevidim problem. Keby chcem tak mam telefon s takou podporou ze behom 10min si viem nahodit aj Droid 8 (Oreo) so stabilnou funkcnostou. Ja ale niesom fanusik neoficialnej podpory, aj ked s tym mam dost skusenosti z vlastneho zaujmu :-D
Mam svojich cca 70 aplikacii o ktorych viem ze za kazdych okolnosti vyriesim co potrebujem s telefonom. Nove nejak neinstalujem, jedine ak maju vyborne recenzie a v niecom mi pomozu. Hru osobne nemam ziadnu.
Niesom velmi narocny pouzivatel, len chcem aby to co chcem fungovalo bezchybne. Mal som v minulosti aj iOS a nebol s nim problem (obcasne padanie aplikacii co sa mi na droide paradoxne vobec nestava), prisposobil som sa hocicomu co dobre funguje. Nemal by som problem ani s Win keby to co potrebujem ide ako hodinky. Nemam dovod si stazovat na ziaden OS. Ved predsa niesme technologicky dinosauri :-D

@mobile
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Tedy »

Krayzie
Hele napsal jsi to dobře a asi to tak i bude.

Nicméně s těmi verzemi.....za mě,já byl nejvíc spokojen s WP8, 8.1 jeste sla, desítky mi vůbec nesedly.
MS nevěděl už kam.to vlastně vést, tunneconznoos,tu z androidu a stával se z toho prostě kočkopes a rychlost v závislosti na HW šla take dolů.
Platilo u 7x a 8x ze systém běží stále stejné rychle atnjde ó lkw nebo top a lidé to dávali i za příklad, jako přednost tohoto systému ve srovnání s androidem.
Nakonec i toto lidé nebo spíš jeden konkrétní člověk u desítek otočili a když jsme měli 640ku a postěžoval si mimochodem na rychlost ve srovnání s osmickani, dočkal jsme se arogantní až výsměchu odpovědi "Máš si koupit pořádný mobil a ne sr..u"

Zatímco se android od 5.1 po současnou 7 a nejde 8 verzi, neskutečně zlepšil, s wm to šlo pořádně do riti a zdá se že je tohle dočasně snad i u iOSu smutné a i na uznávám že skvělosti tohoto systému se zdá být minulosti....snad se v Apple včas proberou.
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Tedy »

Celkem dobré a podobá se jednomu Alcatelu.
Zajímalo by mě, zda je ještě nějaké šance že by MS vzal sve rozhodnutí ó ukončení vývoje zpět.
Celou dobu nic a teď když to zarizli, ke tohle už druhý Smart.
Do prodeje jde mobilní zombie, smartphone s mrtvým systémem Windows 10: https://mobil.idnes.cz/redir.aspx?c=A17 ... _android_z" onclick="window.open(this.href);return false;
Podpora asi poběží, drobné updaty min rok budou, ten druhý až tak jistý zase není, mohou to ukončit dřív.
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Krayzie »

Tedy píše:...za mě,já byl nejvíc spokojen s WP8, 8.1 jeste sla...
WP8.1 bol uz prvy naznak, ze to, co bolo na WP skvele, t.j. ergonomia (pridanie notifikacneho centra tahom zhora) a jedinecnost niektorych vlastnosti (napr. systemove prepojenie s FB a Twitterom, aj ked pre mna osobne nepodstatne a nevyuzite zalezitosti) a tym aj cele napredovanie platformy pojde "do kopru".

Sranda bola, ze pri W10M zaviedli (ne)ergonomicke prvky z iOS/AOS (hamburger, rusenie spodneho action baru, rusenie pivotu a zavadzanie tabov bez swipu), ale velmi rychlo pochopili, ze tadial cesta nevedie a potom to zacali vracat spat (takze tych stazovatelov na ergonomiu bolo asi viac ako dvaja ludia).
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od veigy »

S tím bohužel souhlasím. Už WP8.1 začínal být trošku přešlap (třeba na L620 vyloženě tragédie)... Ačkoliv propojení s FB byl vynuceny krok, nikoliv dobrovolný. Osobně se mi koncept se mi libi, hlavně UWP, ale ta odladěnost a některé ergonomické přešlapy jsou spatne...
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Re: Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Krayzie »

dufulo píše:K zbytku, ego si si nadávkami zvýšil, gratulujem ti. Stará ťa určite pochváli že máš tvrdšie péro :).
Mas pravdu, trochu som to prehnal, nezvyknem klesnut k osobnym invektivam, sorry.
dufulo píše:Nezáujem Googlu je snáď pochopiteľný, mať to argument že aj kvôli tomu padol Windows, hm.
Vsetci dobre vieme, aku vojnu viedol Google s MS ohladom YT appky, takze nie, nejednalo sa len o nezaujem, ale o aktivny bojkot.
dufulo píše:S Windows bolo všetko zlé od začiatku do konca, proste odpad, kde drobné percento magorov našlo zaľúbenie v dlaždiciach :)
Toto je to, co nedokazes pochopit. WP prisiel s radikalne novym UI/UX oproti konkurencii. Vela ludi to od zaciatku nechcelo akceptovat prave preto, ze to bolo radikalne ine. Ale to, ze ten system bol po ergonomickej stranke dotiahnuty takmer k dokonalosti (chcelo to drobne vylepsenia ohladom pivotov, zlepsovanie funkcionality live tiles, ...), nemoze popierat ani ten najzarytejsi fanusik iOS/AOS, pokial je aspon trochu objektivny.
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Re: Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Krayzie »

JuaNex píše:...ide skor o tvrdohlavost a nie o nestranu diskusiu. Napriklad ta ergonomia ovladania... Dobre, je tu vela veci ktore mi nepripada najlepsie riesenych, ale moje "zapasenie" na fore s tym nic neurobi...
Ano, moje zapasanie na fore s tym pravdepodobne nic neurobi, ale to neznamena, ze prejdem na inu platformu a tie ergonomicke faily budem zrazu obhajovat.
Ja ako uzivatel, ktoremu maximalne vyhovovala ergonomia WP jednoducho nemam kam prejst. Volil som iPhone SE, lebo je to podla mna jedine zariadenie na trhu, ktore je este ako tak rozmerovo akceptovatelne. Tym padom nemam moznost vyberu OS, ale som "nuteny" pouzivat iOS, ktory je plny ergonomickych failov, ktore nechcem len sucho akceptovat.
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Tedy »

Krayzie
Ano 8.1 už byly náznaky něco na přání uživatelů dali po vzoru androidu, ale stále to ještě šlo.
Jinak asi nejhorší bylo totálně ukradené menu nastavení a funkcí u 8.1 to tuším začalo a přetrvávalo až do desítek kde to pak nějak sjednotili.
Navíc s každým updatem se to celé rozházelo.
Android ať je jaký chce,má menu také obsáhlé a místy nepřehledné, je ale jasné Lepsi a přímočařejší, vše je tam kde čekám.

Jinak souhlas s tím jak zabili integraci FB přímo do systému, právě timhke ztratili spoustu uživatelů.
Okecavali ti změnami na straně FB, prosím i kdyby ó to přece přizpůsobit ale....tohle jim plno lidí vyčítalo včetně mě
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od veigy »

Facebook postupně odstřihl všechny 3rd party klienty. S tím nikdo nic nenadělá. Kroky FB jsou nepopulární, ačkoliv pochopitelné...
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Tedy »

Jo chtějí tonkit pod kontrolou a je to jejich pisecek to máš asi pravdu.
Sám na androidu používám altrlernativni klienty ty Fella či Simple Pro a přijde mi že ti běží přes webové rozhraní, tohle snad fb nezabije.
osso
smartguru
smartguru
Příspěvky: 682
Registrován: pát pro 17, 2010 22:31
Zařízení: Lumia 950 XL, Lumia 830, Lumia 640 LTE, Nexus 5x

Re: Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od osso »

Tak už mám doma lg g6 a je to paráda rýchle jak blesk, oproti lumii

Sent from my LG-H870 using Tapatalk
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od imperator »

Osso diki za obsiahle zhodnotenie :-D
osso
smartguru
smartguru
Příspěvky: 682
Registrován: pát pro 17, 2010 22:31
Zařízení: Lumia 950 XL, Lumia 830, Lumia 640 LTE, Nexus 5x

Re: Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od osso »

imperator píše:Osso diki za obsiahle zhodnotenie :-D
No není čas na širšie zhodnotenie, zatim len sa z oznamujem [emoji3]

Sent from my LG-H870 using Tapatalk
Odpovědět

Zpět na „Off Topic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů