Výběr telefon pro dítě.

Potřebujete poradit s výběrem chytrého telefonu, tabletu nebo příslušenství? Pak jste tu správně!
Brire
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: stř lis 08, 2017 10:11
Zařízení: Samsung

Výběr telefon pro dítě.

Příspěvek od Brire »

No problém tady vidím už v tom, že já iPhone nemám. Celkově v tomhle věku kupovat dítěti iPhone mi nepřipadá jako dobrý nápad. Ať už je starý nebo nový.
Sentinel65
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 154
Registrován: úte pro 10, 2013 20:12
Zařízení: Honor 8

Výběr telefon pro dítě.

Příspěvek od Sentinel65 »

Brire píše:Dobrý den, potřeboval bych poradit nějaký mobilní telefon nebo jiné komunikační zařízení pro 9leté dítě. Dcera začala chodit na keramiku a potřebovali by jsme možnost jak nás kontaktovat, že už jí můžeme vyzvednout. Jako samozřejmě jí můžu koupit jakýkoliv mobil, ale říkám si jestli v tomhle věku to není ještě trochu moc brzo, aby měla vlastní telefon. Za každou radu budu nesmírně rád.
Tak prvotní pozadavek byla zakladni komunikace s dcerou, tak proc resit nejake zabezpeceni telefonu nebo dokonce koupe IPhone :-D Vzhledem k veku bych doporucil uz zminovane Xiaomi Redme 4A (cena cca 2500), pokud se to zda moc penez, pak nejaky tlacitkovy. Decka v tomhle veku si na tom budou stejne hrat, ale kdyz mu nekde spadne a rozbije se, tak vzhledem k te cene to nebude tolik mrzet. Vidim to u vnoucat (9+11 let), oba uz maji praskle displeje.
Brire
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: stř lis 08, 2017 10:11
Zařízení: Samsung

Výběr telefon pro dítě.

Příspěvek od Brire »

Mě zase tak nejde o cenu telefonu jako spíš o to jestli ten telefon vůbec kupovat. Nechci aby pak na tom dítě sedělo pořád.
Sentinel65
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 154
Registrován: úte pro 10, 2013 20:12
Zařízení: Honor 8

Výběr telefon pro dítě.

Příspěvek od Sentinel65 »

To je otázka priorit, tak buď mám tu potřebu, aby mé dítě bylo nějakým způsobem na příjmu prostřednictvím telefonu, nebo ne. To jestli si na něm bude hrát je pak otázka domluvy (případně další výchovy), existuje i software, kterým lze nastavit, co si na mobilu dítě může pustit, pokud by to bylo nutné a na domluvy rodičů nereagovalo dle jejich představ.
Výhoda také může být v tom, že rodič může mít přehled, kdy dítě odejde z domova do školy, nebo naopak, kdy se vrátí ze školy.
buben13
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: pát lis 18, 2016 14:06
Zařízení: HTC

Výběr telefon pro dítě.

Příspěvek od buben13 »

Někde jsme viděl i hodinky pro děti, které zastávají roli mobilu, ale nevím jak to přesně funguje.
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Výběr telefon pro dítě.

Příspěvek od mike-biker »

Kup obyčejný tlačítkový mobil, něco za pár stovek. Když bude mít lepší, tak mu ho hned ukradnou, nebo na tom bude 25 hodin denně pařit hry.
Brire
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: stř lis 08, 2017 10:11
Zařízení: Samsung

Výběr telefon pro dítě.

Příspěvek od Brire »

Ano o něm jsem taky uvažoval, ale zase jsem někde četl, že by se za to mohli děti smát. Dnes už hodně dětí nastupuje s moderním mobilem do školy. Zase bych nerad potomka vystavoval nějakým posměškům.
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Výběr telefon pro dítě.

Příspěvek od SmetyCZ »

Když bude mít nejnovější iPhone, budou se mu smát kvůli něčemu jinýmu. Telefon je jenom záminka.
Brire
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: stř lis 08, 2017 10:11
Zařízení: Samsung

Výběr telefon pro dítě.

Příspěvek od Brire »

To asi ano, ale stejně tlačítkový telefon mi připadá zbytečné kupovat a hlavně nevím jestli se dělají ještě nějaké normálnější. Vím, že jsou tlačítkové mobily pro starší lidi.
Jumbo78
moderátor
moderátor
Příspěvky: 704
Registrován: ned led 16, 2011 10:49
Zařízení: iPhone 7+ 256 GB
Bydliště: Jindřichov ve Slezsku

Re: Výběr telefon pro dítě.

Příspěvek od Jumbo78 »

Comeback Nokia 3310... Například
Brire
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: stř lis 08, 2017 10:11
Zařízení: Samsung

Výběr telefon pro dítě.

Příspěvek od Brire »

Nevím, ještě o tom popřemýšlím.
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Výběr telefon pro dítě.

Příspěvek od Tedy »

Když levný nenáročný telefon,celkem by mě zajímalo jak běhají ultra levné telefony 1.4-2.3K prodávané v Tescu,pod značkami iLikeAKAI,Homtom.Cobalt,Yankee a dalšími.
Všechny bez vyjímky mají displeje 5-5.5-6" QuadCoreMTK 1-1.4Ghz,8GB ROM a 1GBRAM nejčastěji s nainstalovaným Android Nougat 7/7.1
Brire
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: stř lis 08, 2017 10:11
Zařízení: Samsung

Výběr telefon pro dítě.

Příspěvek od Brire »

Tak nakonec se manželce zalíbila ta možnost těch hodinek. Koupili jsme dceři k Vánocům lamax watchy. Já jsme je moc nezkoušel, ale žena má od nich aplikaci v mobilu a celkem si je pochvalovala. Píši jen kdyby to někoho zajímalo nebo sám hledal něco podobného. :)
Odpovědět

Zpět na „Jaké zařízení si mám koupit?“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů