android - plynulost alebo sekanie a mrznutie

Potřebujete poradit s výběrem chytrého telefonu, tabletu nebo příslušenství? Pak jste tu správně!
osso
smartguru
smartguru
Příspěvky: 682
Registrován: pát pro 17, 2010 22:31
Zařízení: Lumia 950 XL, Lumia 830, Lumia 640 LTE, Nexus 5x

Re: android - plynulost alebo sekanie a mrznutie

Příspěvek od osso »

V nexuse 5x je snap 805 ale malo ram len 2gb a volnej býva tak 100-200 mb a to ani nemám vela apiek, takže minimálne 3gb optimum 4gb
kllr007
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: úte zář 11, 2012 12:54
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Žilina (SR)

android - plynulost alebo sekanie a mrznutie

Příspěvek od kllr007 »

ale prosimta take kecy. Aj SD635 ponukne dostatocny vykon, dolezite je odladenost. A porovnavat MediateK procesor podla antutu a usudit ze tak sa chovaju SD, no pobavil si aj mna.

osso - free RAM = wasted RAM !

Ak si po update na Oreo nespravil HR tak sa necuduj takymto psym kusom. Mozem ti kludne natocit bratom N5X ze funguje bezchybne, jak animacie tak otvoaranie aplikacii.
l0lz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 517
Registrován: úte pro 17, 2013 18:05
Zařízení: iPhone 6S, Surface Pro 3, Lenovo A7000

android - plynulost alebo sekanie a mrznutie

Příspěvek od l0lz »

Free RAM = wasted ram ? :grin: Možno v nejakom inom vesmíre, alebo skôr systéme. Ale ked kvoli tej nenažranosti systemu vie udržať ani nie polovicu aplikacii čo iné systemy tak to asi neplatí.. Fakt je minimum 3GB na androide.

Martina46 Ešte popripade nejaky Hulahei, tie su celkom použitelné s tymi ich čipmi a aj Lite verzie maju 3/4GB RAM (na prekvapenie)
Katikakus
varování
varování
Příspěvky: 57
Registrován: pát led 30, 2015 9:35
Zařízení: Sony

android - plynulost alebo sekanie a mrznutie

Příspěvek od Katikakus »

Hosi, nastudujte si, jak Android pracuje s pameti. Tohle nejsou Windows s jejich nesmyslnou spravou pameti. Ano free RAM = wasted RAM. V idealnim pripade by mela byt obsazena uplne.
kllr007
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: úte zář 11, 2012 12:54
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Žilina (SR)

android - plynulost alebo sekanie a mrznutie

Příspěvek od kllr007 »

katikraus bohuzial miestne obecenstvo nevie ako funguje Android potažmo Linux/Unix s RAM. Ako vidis mame tu odbornikov ktory vezmu MediateK, spravia nic nevypovedajuce skore v Antutu, porovnaju ho so Snapdragonom a urcia ako minimalny SD treba :)
Ale ked kvoli tej nenažranosti systemu vie udržať ani nie polovicu aplikacii čo iné systemy tak to asi neplatí.
Napríklad ? WP/W10M nema ich slavne resumingy ? iOS neobnovuje obsah aplikacii po otvoreni ?
Vsetko je to o vyvojaroch aplikacii samotnych. Ako je mozne ze FB (ktory nastastie nepouzivam) zozerie 200-300MB RAM a pol baterky k tomu ? Lebo naco optimalizovat vsak.
Ja niesom narocny uzivatel prakticky pouzivam len - browser + reddit + imgur + twitter - a medzi tymito 4mi som si mohol lubovolne switchovat bez toho aby ich system zabijal (hovorim o Nexus 5X s 2GB RAM).

Ak si ale precitate povodnu otazku zistite ze tam na vyber iPhone a pod niesu. Jedna sa o 100€ zariadenia kde si fakt vyskakovat nemozete a v tomto pripade bude najmensie zlo (dokonca by som povedal ze bude spokojnost kedze doteraz bola tázateľka spokojná s Galaxy Ace a Lumia 550) to xiaomi 4A.
Uživatelský avatar
_WTF_
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: úte lis 26, 2013 18:35
Zařízení: Huawei P9 lite,Sony Xperia Z, MS Surface 2 RT

android - plynulost alebo sekanie a mrznutie

Příspěvek od _WTF_ »

Katikakus píše:Hosi, nastudujte si, jak Android pracuje s pameti. Tohle nejsou Windows s jejich nesmyslnou spravou pameti. Ano free RAM = wasted RAM. V idealnim pripade by mela byt obsazena uplne.
Ty si to myslel opačne, že ? :grin: chápem občas sa preklepy stanú.

Ja mam Huawei P9 Lite. Ide celkom vpohode, Určite lepšie nez Xperia Z čo som mal. Hoci v RAMke toho moc neudrží. Ale nespôsobuje to sekanie. Iba keď niečo beží na pozadi. Podľa mna to je asi najlepšia voľba čo sa dá kúpiť. Stojí okolo 180€
Martina46
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 222
Registrován: pát kvě 09, 2014 5:09
Zařízení: Lumia 550

android - plynulost alebo sekanie a mrznutie

Příspěvek od Martina46 »

no pre mna zlozitosti tu citam, ale fakt je, ze tych 100€ sa jedna o akciovu cenu, cize co som kdesi vypisala tych par fonov, viem, ze si nemozem vyskakovat. co sa tyka galaxy ace, bol to moj prvy android a fakt som mala asi stastie na kus. nepouzivam ani ja FB, v podstate asi nic baterku zrave, ide mi o tu plynulost.
ale co sa tyka tu spominanej bezproblemovosti prve 3 mesiace, manzel ma napr. P9 lite, a rok a pol fici bez problemov, problem mal sa pamatovkou, tu zrusil a je to v pohode, asi je to aj kus od kusu.
lumia 550, no cakat2 sekundy na otvorenie kontaktu, dalsie 2 na moznost poisat sms atd, toto ma zerie, vlastne, ak by bol v ponuke este nejaky s w8.1, idem do toho, lacna L625 mi rok a pol ficala vynikajuco - tie spominane veci, co potrebujem a vyuzivam.
p9 lite, bohuzial uz moc :(

edit: cize mam v hlave teraz xiaomi redmi 4A
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Re: android - plynulost alebo sekanie a mrznutie

Příspěvek od Tedy »

osso píše:Mam nexus 5x 2gb ram a seka celkom dost aj z čistým Androidom, takže tak s tým Androidom
Je to asi model od modelu a na tom jak povedená je ROMKa.
Me se MotoX2014 nikdy nesekala a neseka, jak s původní defaultni EN ROM, tak teď s Pure Nexus, či Nexus experimence Custom. ROM.
Jinak ty 2GB jsou bráně jako minimum, ale jsou i modely které obstojně bezi 1GB na 5 či 6kovem androidu

Mimochodem jak jsi psal ó sekání Nm Nexusu5, někde jsem četl, snad v tehdejších recenzich, že MotoX2014 2nd, je prakticky to samé.
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

android - plynulost alebo sekanie a mrznutie

Příspěvek od relouth »

tak facebook ti napr nepojde plynule nikdy..kamaratka ma galaxy S8 a fb tam pri skrolovani trhal
Katikakus píše:Hosi, nastudujte si, jak Android pracuje s pameti. Tohle nejsou Windows s jejich nesmyslnou spravou pameti. Ano free RAM = wasted RAM. V idealnim pripade by mela byt obsazena uplne.
ako teda pracuje ? ja mam note 4 s 3GB RAM..kolega ma rovnaky fon s 4GB a obaja mavame free okolo 800MB
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

android - plynulost alebo sekanie a mrznutie

Příspěvek od Tedy »

Facebook je nenazrana aplikace a s kazdym updatem horsi, preplacanejsi a otravnejsi.
Za sebe doporucim bud nekde pohledat strasi APK verzi, nebo instalovat ve verzi lite, totez plati i pro messenger.
Matej.Vozdek
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: stř říj 08, 2014 20:59
Zařízení: SGN (GT-I9250)

Re: android - plynulost alebo sekanie a mrznutie

Příspěvek od Matej.Vozdek »

Nexus 5x je co se týká RAM výrazně podhodnocený... Můj na corruptnutou RAM umřel a už se že servisu nevrátil. Pro mě tehdy nastala otázka, co si pořídit místo něj, protože Nexusy, které jsem do toho okamžiku používal, už nejsou a Pixel si u mě neobhajil svoji přemrštěnou cenu (ani v jedné verzi).

Nakonec mám od července OneOlus 5 8GB RAM a 128GB ROM. Musím říct, že naprostá spokojenost. Právě na tomhle zařízení jsem pochopil lehkou nenazranost Androidu a nadruhou stranu taky poprvé vidím Android, který je opravdu bestiálně rychlý.

Android si na OP5 vezme klidně 3GB RAM jen po systém. Díky velké RAM prostě nemá důvod se omezovat a jede ve full load. Pro říkám, že 2GB RAM jsou limitujícím minimem pro jakž takž použitelné fungování na Androidu, ovšem pokud máte méně než cca 6GB RAM, vždy to bude jen kompromis.
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Re: android - plynulost alebo sekanie a mrznutie

Příspěvek od Mahtiel »

Měla jsem Redmi 3S s 2GB RAM, nyní mám Redmi Note 4 Global s 3 GB RAM. Jsem s Xiaomi relativně spokojená a třeba u Redmi Note 4 s vyšší RAM nemusím tolik aplikací uzamykat do RAM, aby nepadaly. U Redmi 3S mi poměrně často padaly hudební přehrávače, to se mi stává minimálně, když je nemám zamknuté. Pokud byste chtěla Xiaomi, bylo by lepší si připlatit za vyšší RAM, ale myslím, že i v případě Redmi 4A budete spokojená. :) Kdyžtak Redmi 4A má v rodině Pišta Hufnágl, zeptejte se ho. ;)
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

android - plynulost alebo sekanie a mrznutie

Příspěvek od veigy »

Co znamená, když je aplikace uzamknutá v RAM?
Uživatelský avatar
koumes
moderátor
moderátor
Příspěvky: 2027
Registrován: pon čer 09, 2008 20:01
Zařízení: Moto Z ; Moto Zoom
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

android - plynulost alebo sekanie a mrznutie

Příspěvek od koumes »

Jako by pripnuta ve spustenych app a nekillne ji system a nezavre.Maly spendlik tam je vetsinou.
Katikakus
varování
varování
Příspěvky: 57
Registrován: pát led 30, 2015 9:35
Zařízení: Sony

android - plynulost alebo sekanie a mrznutie

Příspěvek od Katikakus »

To je funkce v MIUI, ktera zabrni killnuti aplikace na pozadi. Je to vsak zasah do funogavni spravy pameti, navic to co popisuje neni standarndi chovani - neni duvod aby system shazoval prehravac.
Martina46
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 222
Registrován: pát kvě 09, 2014 5:09
Zařízení: Lumia 550

android - plynulost alebo sekanie a mrznutie

Příspěvek od Martina46 »

ja v podstate hudbu na mobile vobec neriesim, tak isto FB a podobne, jedine, co mavam na pozadi, je mail a prehliadac.
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Re: android - plynulost alebo sekanie a mrznutie

Příspěvek od Mahtiel »

No u Redmi 3S a PowerAmpu se mi to stávalo poměrně často, že jsem poslouchala hudbu do sluchátek a přehrávač spadl. Na Redmi Note už pro jistotu většinu přehrávačů, třebaže to asi není nutné, do RAM uzamykám... Jinak většinou poslouchám hudbu ve formátu flac, zde by mohl být problém...
Uživatelský avatar
koumes
moderátor
moderátor
Příspěvky: 2027
Registrován: pon čer 09, 2008 20:01
Zařízení: Moto Z ; Moto Zoom
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

android - plynulost alebo sekanie a mrznutie

Příspěvek od koumes »

Xiaomi ma DAC prevodnik? :D Tak to asi proto to padlo.
Na flac jedine Foobar2000 a nejlepe na necem,co umi flac nativne prehrat.Jinak to pada.
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

android - plynulost alebo sekanie a mrznutie

Příspěvek od relouth »

matiel vypni si ten blby,zbytocna setrick baterky a pojde ti to lepsie
kllr007
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: úte zář 11, 2012 12:54
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Žilina (SR)

android - plynulost alebo sekanie a mrznutie

Příspěvek od kllr007 »

Schvalne som zapol PowerAmp na Xperii T (1GB RAM), a nic nepada, beham s chrome po nete a prehravac prehrava dalej. FLAC samozrejme.

Niekde bude zrada, MIUI ma mnoho nastaveni co sa baterky a pod tyka mozno do toho zasahuju.
Odpovědět

Zpět na „Jaké zařízení si mám koupit?“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů