Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Volná diskuze na libovolná témata...
Odpovědět
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od htcjirka »

Nic noveho.Microsoft s telefony skoncil, tak co by predstavoval.. ;-)
Tade
smartguru
smartguru
Příspěvky: 604
Registrován: sob bře 09, 2013 11:14
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Trutnov

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Tade »

Ve WM bylo a je spousta aplikací, které se dají používat "full" s možností přispění vývojářům. Ale je to na každém, zda přispěje nebo ne a ty aplikace jsou bez reklam.
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Re: Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od SmetyCZ »

imperator píše:Nieco take mam asi u 2 app - ale reklama bola vsade asi u 10 youtube klientoch s tym ze si ju vies po zaplateni odstranit - proste nemas demo a full ale s reklamami a za poplatok bez - tomu sa nevyhnes nikde - ci si si myslel ze app zadarmo bude mat funkcie ako platena ?
Ale jo, já to beru. Ale ve WP/W10M byl třeba jenom reklamní proužek, ne tohle zvěrstvo.

Což mě zhnusilo, že jsem jí rovnou smazal a i u toho uninstall dialogu jsem měl strach, že na mě vyskočí reklama.

Btw asi všechny aplikace na win jsem měl bez reklam, že vzkazuju srdečný poděkování do Redmondu.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od htcjirka »

SmetyCZ píše:Jinak, že Android = reklamosystém je naprosto přesně vystiženo.
Bohuzel.. :cry: Na to se ani neda zvyknout.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od imperator »

smety tak to si mal asi stastie...
ja som skusal asi 10 youtube klientov... a vsetky mali len dole pruzok - bez ziadnych fullscreenov - samozrejme za poplatok odstranit... takze celkom jemne a seriozne... ani jeden klient (a to som ich skusil asi 20) sa nevyrovna mytube na wm... a original youtube - staci ze ho necham na pozadi... a zozere celu baterku za par hodin... uplne votrelecka aplikacia... horsia jak spyware... tak teraz pouzivam EverTube... da sa celkom... suma sumarum = na ios nie je jediny seriozny a funkcny youtube klient

no a vcera som aktualizoval na ios11 a ziadna slava - vyzera to ze skusim este HR - ale podla komentov si polepsim len o nieco - a nechce sa mi to robit...
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od SmetyCZ »

S tím youtube se mi stalo přesně to samý, baterka padala jak kurz rublu.

Fakt nadhodím jednu věc - dneska není problém vyrobit HW skoro jakejkoli telefon. 3D touch, glance screen, bezdrátový nabíjení, 41MPx foťák, zahnutý rohy, čtečka otisku/ksichtu, rychlonabíjení a já nevim co ještě za kraviny okolo. Funguje to.

Ale co se týče SW, je to ve světě mobilů (teď nepočítám za mě osobně iOS, protože s ním nemám zkušenosti) neuvěřitelná bída, beze srandy a to myslím smrtelně vážně.

Před 50 lety jsme lítali do vesmíru s dnešní de facto kalkulačkou a fungovalo to. Pro win messenger/facebook potřebuje člověk 8jádrový/3GB RAM dělo, aby se to hejbalo a stejně to startuje pomalejš jak noťas s SSD diskem.

No nic, já asi fakt budu muset skončit u iPhone, protože android je opravdu zgerb. Večer jsem zkoumal jen tak ze zvědavosti, co mi žere nejvíc baterku. Jednoduchá sync aplikace, co syncuje FB kontakty/události, protože ta linuxácká blbost to prostě nativně neumí a musí se stáhnout extra aplikace (jako beze srandy!).

Ale zase si v tom můžu kompilovat jádro, stáhnout alternativní rom nebo jiný ikonky. udavte se závistí!

Hele já jsem pracoval v polygrafii, kde jsme tiskli reklamy, vždycky jsem si myslel, že trpím reklamní slepostí. Po zkušenostech s droidem jsem krapet přehodnotil názor.
Uživatelský avatar
marYan
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 254
Registrován: ned pro 11, 2011 12:53
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge
Bydliště: Bratislava

Re: Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od marYan »

Udalosti z fcb nemusis synchronizovat cez ziadnu aplikáciu. Je to 5min prace (2min hladas na googli,3min nastavujes) nastavenie linku priamo v kalendari ktory pouzivas (google, outlook a pod). Urobis to cez pc 1x a funguje to. Pouzival som to aj na wp10 kdr sa do kalendára udalosti z fcb nesynchronizovali

Odoslané z SM-G950F pomocou Tapatalku
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od SmetyCZ »

Jo, to jsem našel, pravda. Ale furt je to nějakej workaround, čekal bych, že to prostě bude umět ta aplikace nativně.
Uživatelský avatar
marYan
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 254
Registrován: ned pro 11, 2011 12:53
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge
Bydliště: Bratislava

Re: Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od marYan »

Neobhajujem android,ale moj nazor je taky, ze presne z toho dovodu, preco prestala nativna podpora fcb previazanosti s wp 7.5 atd nefunguje to nativne ani na androide... Jak to je na iOS? Nepoznam, nepouzivam ten system. Vstavane apky (kalendar,kontakty) podporuju synchro s fcb uctom?

Odoslané z SM-G950F pomocou Tapatalku
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od imperator »

Nejaky testik

http://allaboutwindowsphone.com/feature ... a_950_.php" onclick="window.open(this.href);return false;
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od SmetyCZ »

Agropress to vidí jinak :D

https://mobil.idnes.cz/iphone-8-plus-ne ... iphone_vok" onclick="window.open(this.href);return false;

Jinak mi ten výběr fotek na allabout přijde neuvěřitelně stupidní, za mě plichta (jednou lepší 950, jinde iPhone), což potvrzuje i ten test. A to je 950 na trhu 2 roky.
spellshaper
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 429
Registrován: pát dub 08, 2011 19:41
Zařízení: Lumia 930, Surface Pro 3

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od spellshaper »

Většina serverů ale cituje DxO mark a svoje testy nedělá (= současná novinářská praxe). Zajímavá je také poznámka o tomto serveru ve výše uvedeném článku. Tedy že server telefony 950 nikdy netestoval. Zajímavé jsou také další praktiky "spolupráce" s vybranými firmami. Měl jsem pochybnosti o některých jejich testech už dříve, takže bych se výše uvedenému vůbec nedivil.

U iPhone fotek je použita stejná úprava, jakou jsem viděl u kompaktů Sony. Jde o takovéto máznutí ostrých hran, které velmi pěkně vypadá při zmenšené fotografii, ale při detailu je vidět, že se hrany ztrácí.

Ani podle těch fotografií si netroufnu říct, že 950 fotí lépe, ale drží se rozhodně slušně a přiznám se, že jsem to nečekal.

EDIT: Jo a pro zasmání, mrkněte, kde je Lumia 808 nebo 1020... tím je asi řečeno vše. Jsou to sice prehistorické telefony, ale jejich optiku nikdo nepřekonal a takový server by to měl reflektovat.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od veigy »

Důvod špatného umístění L1020 a 808 je hlavně kvůli SW, nebo rychlosti... Bohužel DxO testuje i tyto ohledy a tam třeba L1020 naprosto selhává... Ale taky obecně se mi DxO moc nelíbí, jejich metodika je občas prazvláštní a to, že netestovali vůbec L950(XL) je pro mne nepochopitelné...
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Krayzie »

Tak mi to nedalo a kedze priatelka presla z L950XL na iPhone 7 Plus 128GB, tak ja som si min. tyzden zakupil iPhone SE 32GB. Po cca tyzdni to zhodnotim asi takto:
+ HW, resp. rozmery, konecne mam telefon a nie tablet (ano, aj L950 bola pre mna privelka)
+ touch ID je luxus v porovnani s Hello na Lumii (preto som ho pouzival asi den a myslim si, ze face ID na iPhone X je krok spat)
+ rychlost, rychlost, rychlost
+ vydrz, v pondelok rano o 6:30 som ho dal dole z nabijacky a teraz mam 15% (WiFi aj data stale zapnute, 3 emailove ucty na push, whatsapp, feedly)
- fotak (s tym som pocital)
- iOS, vyzera hrozne, organizacia plochy strasna, nemoznost odstranit stock aplikacie aspon z plochy, chyba swipe do stran (napr. v aplikacii telefon)
- nekonzistentnost ovladania a UI 3rd party aplikacii (raz je "edit" vlavo hore, raz vpravo hore, raz je "done" vpravo hore, inokedy vlavo hore)
- notifikacne centrum (to ako vazne nemozem zrusit viac ako jednu notifikaciu jednym tahom/tapom?)

Zatial asi tak. Ak to zhrniem, tak W10M je ovela prehladnejsi, konzistentnejsi, modernejsi OS s najlepsim UI/UX. Zial, rychlostne je to totalny slimak (nechapem ako sa toto MS podarilo). Osobne som nikdy nemal problem s vyberom appiek (na iPhone mam nainstalovane len to, co som mal aj na Lumii). Kazdopadne, hlavne kvoli rychlosti a konecne (po dlhej dobe) rozumnej velkosti telefonu ostavam na iPhone SE a Lumia ide do suplika (zatial nepredavam aj ked vyzera ako nova). Velka skoda, ze Nadella (a vlastne cely MS) umyselne zarezal WP/WM, na iOS s prehladom mal, stacil konzistentny vyvoj (ten skoncil uz pri WP8.1) a dobra ponuka telefonov.

Inak ten urban legend o lepsich MS aplikaciach na ostatnych platformach nechapem. V iPhone pouzivam Office aplikacie, Outlook, Onedrive, Remote Desktop a MS translator. Nemam pocit, ze by co i len jedna z tychto appiek bola na iOS aspon o trochu lepsia. Skor naopak, Outlook mail pouzivam na Lumii, desktope (aj ked mam aj Outlook 2016, tak ho nepouzivam) a na iPhone a posledny menovany mi pride najhorsi (vsak si ani neviem pridat vlastne zvukove oznamenie).

PS: MS hateri, tak predsa sa na android foru nestretneme (tak ako som slubil :-) )
osso
smartguru
smartguru
Příspěvky: 682
Registrován: pát pro 17, 2010 22:31
Zařízení: Lumia 950 XL, Lumia 830, Lumia 640 LTE, Nexus 5x

Re: Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od osso »

Nadella urobil osudovú chybu ktorá privedie MS na dno, nebude to za rok za dva ale možno za desať, MS mal vela čiernych dier napr. Bing ktorý bol dlhé roky, možno aj desať v mínuse ale nezabalili to a teraz je v zisku, aj keby mobilná divízia bola dlho v červených číslach postupne dobrým marketingom a podporou by sa market share dostavil, a s nim aj podpora vyvojarov, v europe už bol podiel väčší ako mal Apple, ale dilino z cloud divizie radšej tlaci Azure a o365, ale firmy nikdy nenahradia consumer market ktorý by casom začal zarábať, tiež mi je zle z pol ročného vývoja w10, este ani nestihnu vychytať bugy v poslednej verzii a už je na svete nova, kludne by stačil rocny interval ako ma apple s Macmi.. Toz tolko
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od veigy »

Psal jsem to už do tématu s OnePlus 5, ale hodím to i sem. Kupoval jsem první Android v životě a musím říct, že zatím převažují spíše pozitiva. Respektive největší negativum je, že blbne bluetooth (což snad opraví aktualizace) a foťák je horší než na L950XL. Jinak jsem vlastně spokojen a je mi líto, jak W10M dopadl :( Stojím si za tím, že koncepcí je to nejlepší systém, ale bohužel to takhle dopadlo...

+ Dal jsem na uživatelské hodnocení a zvolil Talon for Twitter a musím říct, že zatím super! Když nezklame, má potenciál nahradit Tweet It! Synchronizace polohy čtení funguje v pořádku.
+ Rychlost stále skvělá, baterie drží dobře. S aplikacemi se už sžívám a vůbec to vypadá dobře.
- Včera mi Bluetooth sežralo kus baterky. Taky mi vypadává Handsfree v autě. Snad si to sedne, nebo to aktualizace opraví.
+- Počasí jsem zvolil Meteoservis, stejně jako na Windows. Jen na Androidu ta aplikace vypadá hůř a je také méně aktualizovaná. Chybí mi obdoba aplikace MeteoStation (tipy uvítám).
+- Medializovaný želé efekt postihl i mě. Kdybych o něm nevěděl, tak si myslím, že je to způsob animace v Androidu... zbytečná aféra. Nutno podotknout, že na mém kousků je (de)efekt minimální a vůbec při používání nepůsobí rušivě.
+++ Asi ještě brzo hodnotit, ale ten telefon nejde za jeden den vybít! (hry nehraju)
- Zatím největší slabostí vidím fotoaparát :( kdyby se raději vyprdli na dvě čočky a udělali jeden s kvalitou L950...
+- Jak píše Krayzie, že mnozí považují MS appky za kvalitnější na ostatních platformách, tak mi to taky nějak nepřijde... hlavně obecně v ekosystému Androidu sou ty appky spíš průměr, nefungují špatně, ale TOP to není...

Ale musím rozporovat názor Ossa, protože si rozhodně nemyslím, že toto rozhodnutí přivede Microsoft ke krachu. Nadella sice udělal z našeho pohledu velmi nepopulární rozhodnutí, ale ekonomicky to mělo smysl velký. Špatně se to poslouchá, ale asi je to tak. A to říkám i přesto, že se mi aktuální směr Microsoftu vlastně moc nelíbí...
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Krayzie »

Nemyslim si, ze MS padne na dno. Azure a O365, resp. firemne prostredie ich bude stale (resp. este dlho) drzat. Ale v consumer segmente pojdu do kytek. Stale menej a menej ludi bude vyuzivat PC/NB (nie moj pripad). Zatial to totiz vyzera, ze cely consumer segment sa presuva na telefony a z nich nema MS prijmy (ak neratam O365).
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od veigy »

Myslím si, že momentální vyloženě "smartphone" éra, kde opravdu Microsoft výrazně ztrácí, již brzo skončí (náznaky už jsou vidět na Applu) a Microsoft bude mít opět šanci do prostředí naskočit. A s vývojem systému, který funguje na všem možném, čili i na budoucích opravdu "osobních počítačích", má zkušeností snad nejvíce (pokud nepočítám Linux)...
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Krayzie »

Ale osobne si neviem predstavit, co moze smartphone eru nahradit.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od imperator »

Konecne dobra debata... planujem aj ja velku recenziu na iphone 7 - z pohladu top dlhorocneho WM usera :D

veigy : nemyslim si ze bude mat moznost opat naskocit... a ak tak presne rovnako tvrdo ako naskakoval s w10 mobile pripadne wp7.0 - ako si myslis ze by mohol naskocit ?

krayzie : smartphone eru by som nazval "sport billy" erou - ale iba ak poznate ten serial :D

https://www.youtube.com/watch?v=huJlDsfXf5U" onclick="window.open(this.href);return false;

ale to je skor pre starsie rocniky... ten chlapec billy vybral nieco malicke z tasky a zvacsil to... takze v tej taske mal kadeco... a to je aj smartfon ktory sam o sebe nie je nicim rovnako pri odpojenom internete

Najnovsie prichadza augmented reality - pre doktorov, analyza oblohy...postav si obyvacku s ikeou vo vlastnej obyvacke atd...
a kto asi bude robit tieto app na microsoftacky novy hw ? urobi sa android urobi sa ios... takze MS moze naskocit na velky prd

dalsi krok moze byt kludne aj hologram ktory ti vyjde z displeja a budes to mat ako v startreku... ale zatial co ostatni budu mat vsetko co doteraz + hologram... MS pride len s hologramom a ostatok nic... a jeden system vsade... ok... ale napr tie AR appky... tie su ti naprd na desktop...aj na xbox...zas ide len o smartfony... facebook tiez nepozuivas na xboxe aktivne... jeden system vsade je akorat tak vyhodne z ekonomickeho a programatorskeho hladiska...ale z predajnostneho to akorat tak dobre znie - mame jeden system vsade...a dalej sa pytam co ponuka...no ponuka to ze nemame zariadenia mili zakaznici
Odpovědět

Zpět na „Off Topic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 15 hostů