Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Volná diskuze na libovolná témata...
Odpovědět
Mashiro147
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: úte dub 11, 2017 20:07
Zařízení: Lumia 640

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Mashiro147 »

Lidi...... ani nevíte, jak se těšim, až si koupim mobil s Androidem :D
Nedostatek aplikací už mi leze krkem.
Sice existují alternativy, ale já chci offiko appku a né nějakou napodobeninu s polovinou funkcí, často placenou a hnusnou.

R.I.P Windows Mobile
Mashiro147
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: úte dub 11, 2017 20:07
Zařízení: Lumia 640

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Mashiro147 »

Pišta Hufnágl píše:Koupil jsem dceři jako první telefon Xiaomi 4A. K fungování asi nemůžu říct nic špatnýho (kromě pochopitelného trápení s nastavováním, měl jsem to v ruce prvně). Ale ten design systému! Úplně mě to vrátilo do dob Symbianu (a ten si alespoň držel jednotný font). Tohle je jednoduše hnusný. Vypadá to jak rozsypaný lentilky. Až mi Lumia doslouží, tak do toho Androida půjdu, anžto JáTelefon je vizuálně podobně hnusnej a navíc nesmyslně předraženej. Ale radost z toho teda mít nebudu.
A ohledně aplikací - malá hraje ráda šachy. Na Woknech jsou ve Store cca 4 aplikace, z toho dvě v pohodě. Na Androidu jich je bambilion, včera jsem se snažil najít nějakou rozumnou, a když už jsem z telefonu mazal dvacátou sračkoidní, vzdal jsem to. Podle hodnocení se absolutně nedá vybírat. Leda tak na osobní doporučení někoho známýho. Děs běs.

Mimochodem, k telefonu mi přibalili promo kód na KukiTV na 60 dní zdarma, aktivace možna do 31.12.2017. Teď maj akci na webu, že taky 60 dní zdarma, takže když se to zkombinuje, máte 4 měsíce. Já to nevyužiju. Nechcete to někdo?
Jenomže vzhled a funkce Androidu si může upravit výrobce a pokud je výrobce šunt, tak systém bude šunt.
Měl jsi koupit nějakou jinou značku a né low endové Xiaomi 4A od výrobce, který ani oficiálně není v Evropě.
Pokud vím, tak aplikace v Google Play se řadí od nejlépe hodnocené, takže si měl stáhnout tu nejlepší a ta by asi i nejlepší byla.
Na Androidu má člověk alespoň výběr, který mu na Windows Storu schází, jelikož má dohromady asi 10 použitelných aplikací.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od imperator »

Krayzie píše:imperator: A co GS a Live Tiles? Vobec nechybaju? Alebo je to len mala dan za ten 100% fungujuci telefon? Do konca roka asi prejdem aj ja. Priatelke chcem kupit iPhone 7 Plus 128GB, ja si vystacim s iPhone SE 32 (prip. 64) GB a konecne sa aspon priblizim k idealnej velkosti telefonu.
To mas tak - vsetko na lumii bolo fajn - keby aj vsetko nemalo hacik - mozem ti to vymenovat - inaksie by som samozrejme nemenil

1.Glance Screen vs Raise to wake- super vec - nakoniec som ju ale musel nechat na cca 3-5 minutovom intervale lebo keby bola zapnuta cely cas vedela vyzrat baterku - u iphonu mas rozsvietenie obrazovky po zobrani do ruky alebo zdvihnuti - vonku je to 100% nahrada Glance screenu - ktory mal po AU ako bonus to ze trebalo este cakat kym nabehnu spodne ikonky - ktore sa sem tam vynechali a sem tam aj nenabehli - tuto sa ti rozsvieti lockscreen a rovno vidis aj vsetky notifikacie - takze pokial si v terene a telefon mas vo vrecku tak je to lepsie - leziaci na stole je to horsie tam sa bud rovno prihlasis alebo tuknes inym prstom na home button a pozries len notifikacie - opäť - pokial by to ms nie len odladil ale aj pridal funkcie tak GS vyhrava - takto je riešenie od applu aspoň 100% funkčne

2.Hello vs Touch ID - Hello sa nikdy nedostalo von z bety - nefunguje - hlavne teraz cez leto cez slnecne okuliare iba cez take slabe a aj to niekedy a inak trva dlho - dalej sposobuje problemy s fotenim z lockscreenu kde casto resetlo telefon alebo fotak zamrzol - touch ID je milisekunda - fotenie z losckreenu 100%

3.Edge vs Safari - pred AU mi nechcelo ani syncovat oblubene polozky - zakladna funkcionalita prepojenych systemov - Safari syncuje historiu, hesla, oblubene, casto navstevovane, ale aj otvorene taby na Macu - gesta funguju prijemne od hran telefonu a nie ze chcem posunut stranku doprava lebo som ju zoomol a hodi ma to o stranku naspäť - edge pri prehliadani rozhorucil telefon - niekedy aj sekol - a hlavne nechaval pri 3GB ram aj predchadzajucu stranku nacitat znova takze ak si clovek pripravil formular mrkol sa do ineho tabu a vratil sa mal reload. Edge mal problemy aj s oznacovanim textu alebo vysuvanim klavesnice

4.Instagram - ten odstranil naschval funkciu kde stacilo podrzat na lumii prst a zvacsil sa obrazok a odobral ju uplne - tuto su prijemne peek a pop funkcie s 3D touch + pri prehliadani a pozerani live videos nehreje a nezere baterku.

5.Mailovy klient - na lumii sem tam nahradil mail inym mailom, alebo nevedel zobrazit a ulozit prilohy - na ios 100% funkcnost vsetkych ottestovanych mailov - na kazde konto sa da nastavit ci maju byt bannery notifikacie alebo odznaky - takze jedine minus je nemoznost priponutia samostatnych uctov. Tie bugy platia aj pre desktop

6.Kontakty a kalendar - bezproblemove natiahnutie z outlooku - dokonca kalendar funguje snad este lepsie a rychlejsie ako na lumii

7.Poznamky a pripomienky na ios - absolutne rychla synchronizacia s macom - onenote je oproti tomu velmi pomaly ale zaroven aj velmi velky program. Pripomienky aj ulohy v kalendari maju prijemny bonus pripomenut sa v danej lokacii ktoru si nastavim (ak pridem do obchodu vyskoci co mam kupit napr.) Mensi bug som nasiel ze ked som odstranil pripomienku ktora mala nastaveny cas tak zalozka casovane pripomienky ju stale zobrazovala stacilo vypnut zapnut pripominenky :D nic strasne teda

8.Groupme - ma dark mode a ma aj synchronizaciu z kontaktov - 2 veci ktore na WM chybali inak to tam bola jedna z ukazkovych app

9.Navigacia nie je nic specialne zatial som skusil len na kratku trasu - tak nejak opakovala dookola ulicu a kde mam odbacat ale ako nudzovka to staci - posledne dokazene mapy tiez nebola slava :)

10.Fotak a galeria - Lumia fotila bezkonkurencne o tom niet pochyb - vyssie rozlisenie pomahalo zoomu ale... v tme a z bleskom robila megasaturovane obrazky, mala dlhe ostrenie, z losckreenu s hello sa sekla, a HDR nerobila skoro nikdy, live photos boli fajn ale privelmi kratke. Nasledna fotka bola pri zobrazeni cierna takze sa trebalo vratit dopredu a dozadu aby ju zobrazilo. a ked isiel clovek hned do galerie nenasiel ju tam lebo sa nesychronizovali sipky takze trebalo bud cakat alebo restartovat fotogaleriu atd atd... tuto je zdielanie a vsetko okolo brutal rychle, HDR bezchybne, live photos dlhsie, s bleskom foto normalne, tlacidlo na fotenie nahradza tlacidlo hlasitosti. v 7micke spolu s OIS, 4xled uz je to vyrovnany konkurent a hlavne softverovo odladeny... Aplikacia photos syncuje okamzite vsetko je paradne a brutalne rychle

11.icloud - je mozne za 12 eur rocne mat 50GB takze uplne vpohode

12.itunes a apple music dostupne aj u nas - nie ako xbox music a pod. zobrazenie album artu na loscreene - rovnako aj ovladanie na loscreene a v dolnom vysuvacom centre

13.rychlost je bezkonkurecna ale porovnavam o dost rychlejsi stroj - ale podla mna aj keby som zobral iphone 6 tak aj ten pojde rychlejsie ako lumia - tam to pokaslali proste... pokial si clovek este vypne tie dzinove animacie v "accessibility" tak ma rychlost na urovni preklikavania okien vo windowse - proste hned okamzite - brutal

14.distribucia - vsade su nejaki premium resseleri kdezto na surface phone bude treba asi kontaktovat CZ pobocku nech mi to stiahne napr z nemecka. To je snad vtip. na eu sa kasle absolutne

15.Velkost zariadenia 4,7 je paradna po 950 a XL je to lahoda na jednu ruku - a pri tom stroji su zas 4" uz marenie vykonu a uzitku aj ked je to nadherne kompaktne - skoda ze SE osidili trosku viac nez by sa patrilo ale pokial by vyslo SE 2 napr s A10 procakom a este aj inym dizajnom tak to moze byt mega. Vacsi ale uz nikdy - ak bude iphone vacsi. tak kupim rovnaky a dam nanho 4 roky zaruku alebo co...

16.displej - vzdy som hovoril dajte mi hd displej a lepsiu vydrz baterky a prekusim to - stalo sa - displej ma na slnku lepsi kontrast - na slnku nehreje preto ze ziari, farby su nadherne, hd rozlisenie nie je strasne - troska to vidno - ale ked sa pozriem na baterku hned ma prejde slintanie na vyssie rozlisenia.

17.nabijanie a vydrz - vydrz je bezkonkurencna - dnes som vytiahol rano s 50% a vecer som mal 15% a to som podusil paradne - lumiu som nabijal 3x - mala sice quick charge ale pokial pouzijete 12W nabijacku nabije sa asi tak 1:40 cca od nuly... je to taky polovicny quick charge ale za hodinku moze byt aj od 20% do 80% napr. je to vklude.

18.fluent dizajn - paradoxne vsade v ios vidim fluent - niekedy svetelne efekty, blur je skoro vsade, solid ikonky su podobne tym s w10

19.Live tiles - vela som ich nepouzival a dizajnovo boli paradne - tuto to nahradi widgetove centrum - ano plocha su mrtve ikonky ale ten pocit rychlosti a stability to celkom slusne vynahradi - rovnako ako swipe doprava

20.Prepojenie s macom - okamzite - sms, volania, copy paste, handooff, wifi itunes - vsetko co som uz davno pradavno pisal ze mal MS kruto skopirovat a boli by to najlepsie telefony k windowsom - takto je lepsie k windows este aj android.

21.Aplikacie - nezacal som stahovat ani facebook ani messenger ani snapchat, zato som stiahol csob aplikaciu ktora je na uplne inej urovni, tesco clubcard appku takze mam kuponiky konecne po ruke, zopar peknych hier - ale hovorim - mne staci vyladeny core system - na sto milionov appiek kaslem.

22.Buducnost - buducnost je taka ze sucasny system zanikne pride asi nieco nove vid. sekcia distribucia - takze v tomto si davam MS pauzicku a uvidime - ale vidim to tak ze zas bude trvat 5-10 rokov kym vznikne nieco zmysluplne

Ale aby som len nechvalil pokial som dobre zistil na ios stale niesu sms dorucenky, neda sa blokovat anonmny hovor zato blokovane kontakty sa synchronizuju, na macu napr nie je instagram ani groupme uwp takze len cez browser

Tak co staci ti to zhruba ?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od htcjirka »

Imperator: Jedine dobre, ze je spokojenost. ;-)
osso
smartguru
smartguru
Příspěvky: 682
Registrován: pát pro 17, 2010 22:31
Zařízení: Lumia 950 XL, Lumia 830, Lumia 640 LTE, Nexus 5x

Re: Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od osso »

Imperator otázka: Si si kúpil aj Mac? :)
Pišta Hufnágl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 699
Registrován: pon zář 21, 2015 10:07
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 5 LTE 64 GB
Bydliště: Praha. Pochopitelně.

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Pišta Hufnágl »

Mashiro147 píše: Měl jsi koupit nějakou jinou značku a né low endové Xiaomi 4A od výrobce, který ani oficiálně není v Evropě.
No to je nápad! Koupit osmiletýmu špuntovi jako první telefon něco z čela hitparády... :)
Navíc nikde neříkám, že je to šunt. HW je za tu cenu nadprůměrný a zpracování bez chyby. S touhle značkou mám zkušenosti co do jiných přístrojů (hlavně powerbanky) a design i zpracování byly vždycky v cajku. Mluvil jsem o tom, že SW je hnusnej. Osahal jsem si i ten bájný "čistý" Android, a furt je to hnusný. To že tobě se líbí, bohužel není zrovna relevantní, pro mě.
Pišta Hufnágl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 699
Registrován: pon zář 21, 2015 10:07
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 5 LTE 64 GB
Bydliště: Praha. Pochopitelně.

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Pišta Hufnágl »

Mashiro147 píše: Pokud vím, tak aplikace v Google Play se řadí od nejlépe hodnocené, takže si měl stáhnout tu nejlepší a ta by asi i nejlepší byla.
Bohužel, tak to ani ve snu není. Řídit se podle toho pochybného "hodnocení" má asi podobný smysl, jako řídit se podle kávové sedliny. Informační hodnota nulová.
Pišta Hufnágl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 699
Registrován: pon zář 21, 2015 10:07
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 5 LTE 64 GB
Bydliště: Praha. Pochopitelně.

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Pišta Hufnágl »

Mashiro147 píše:Na Androidu má člověk alespoň výběr, který mu na Windows Storu schází, jelikož má dohromady asi 10 použitelných aplikací.
To je svatá pravda. Na druhou stranu 98% z toho je brutální balast.
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Krayzie »

imperator: Suhlasim s tym, ze na Lumii uz to davno nie je co byvalo. Na druhej strane, nie vsetky vsetky body, ktore vypisal, by boli pre mna + tak ako pre teba:

1.Glance Screen vs Raise to wake - pre mna je GS dolezity prave ked je telefon na stole. Pravda, obcas vie GS pekne zblbnut a neukazuje nic, ale kedze ja mam telefon v drvivej vacsine niekde polozeny a casto ho nemam pri sebe, tak prave letmy pohlad na GS velmi casto pouzivam (GS mam na Always on)

2.Hello vs Touch ID - Hello nepouzivam, aj ked ziadne okuliare nenosim (ani slnecne). Touch ID by som ale urcite pouzival.

3.Edge vs Safari - MAC nemam ani neplanujem a tu je hlavny problem. Ci prejdem na iOS alebo AOS, EDGE nie je ani na jednom a kedze moj hlavny prehliadac na vsetkych PC je EDGE (Chrome mi do ziadneho PC nesmie a FF je v poslednej dobe otras pouzivat), tak pridem o SYNC zaloziek.

4.Instagram - nepouzivam.

5.Mailovy klient - Sice sa obcas najde nejaky bug, ale inak som s Outlook Mail pre W10 spokojny a pouzivam ho na vsetkych PC aj telefone. V kazdom pripade, prechod na ineho klienta v telefone by mi ale problem nerobilo.

6.Kontakty a kalendar - som spokojny s tym, co je vo W10 (pouzivam na PC aj telefone), ale nemal by som problem prejst na iny v telefone.

7.Poznamky a pripomienky na ios - nepouzivam, vsetko drzim v hlave.

8.Groupme - nepouzivam.

9.Navigacia - obcas pouzijem a s Windows Maps som aj po CU stale spokojny.

10.Fotak a galeria - som spokojny, nic mi nehapruje, ale asi by som bol aj na iOS.

11.icloud - Vyhovuje mi OneDrive (mam 40GB free), ale ten myslim ze funguje OK aj na iOS.

12.itunes a apple music - hudbu v telefone neriesim.

13.rychlost - uz to davno nie je WP7, takze zlepsenie by som urcite privital.

14.distribucia - suhlasim.

15.Velkost zariadenia 4,7 - suhlasim, aj ked na to, ze ma iPhone iba 4.7" su jeho rozmery obrovske. Mne by urcite viac vyhovoval iPhone SE (4" nie su pre mna obmedzenim), ale odradza ma stary design, snad udrzia male rozmery SE aj s dalsou generaciou.

16.displej - suhlasim, HD je plne dostacujuce.

17.nabijanie a vydrz - ja nabijam teraz cca kazdy druhy den, takze v pripadne polepsenia si o dalsi den je to len lepsie.

18.fluent dizajn - to mi je viac menej ukradnute (mne sa najviac pacil design WP7), ale celkovy design iOS je pre mna pekne povedane grc.

19.Live tiles - toto mi asi bude chybat najviac.

20.Prepojenie s macom - MAC nemam a neplanujem.

21.Aplikacie - Pre mna viac menej irelevantne.

22.Buducnost - Buducnost mobilov od MS (ak nejaka je) sa pobera nespravnym smerom (pre mna). Nemam zaujem o PC vo vrecku, takze aj ked pridu so Surface phone, tak to nebude pre mna. Nehovoriac o stale sa zvacsujucich rozmeroch vraj mobilnych zariadeni.


Inak vdaka za obsiahle zhodnotenie.
Mich77
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: čtv pro 03, 2015 16:49
Zařízení: Lumia 950 XL DS, LG G6 DS 64GB quad DAC

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Mich77 »

Nejsem moc fanda dlouhých příspěvků, ale imperator mě navnadil, abych se taky podělil o zkušenosti.

Tak já nakonec našel náhradu za svou 950XL v LG G6.

Po zklamání z S8, která mi k srdci nepřirostla, hlavně ten zahnutý displej, čtečka vedle foťáku a taky cena. Jako dárek pro ženu, jsem to ještě neřešil, ale dát dalších dvacet ještě pro sebe, za ty prachy ten telefon nic extra nenabízí.

Pak jsem zkoušel Oneplus 5, protože má zajímavou cenovku, ale jeho výhoda je jen čistý Android. Jinak mi přišlo, jako bych si koupil mobil z roku 2016. Obrovské rámečky, menší a horší displej než v Lumii, přitom byl telefon vyšší a ovládat jednou rukou se nedal a foťák se na Lumču nechytal ani náhodou. Ještě že jejich vrácení ve 14-ti denní lhůtě funguje na výbornou.

Pak se mi náhodou dostala do ruky G6 a bylo hned jasno. Perfektně padne do ruky, působí bytelně a kvalitně, neklouže.
IPS displej je krásný a hlavně je rovný, takže se dobře ovládá. Displej je o něco větší než v 950XL a telefon je přitom menší, dobře se ovládá jednou rukou.
Voděodolnost asi nevyužiju, ale třeba se bude někdy hodit.
Čtečka otisku prstů je super rychlá, odemykání obličejem nepoužívam, nemůžu soudit.

Systém je svižný, bez zbytečného balastu jako je v S8. Funguje odemknutí i zamknutí displeje dvojím poklepem jako u Lumie. Taky má GS stejně jako Lumie, takže i když leží na stole, vidím vše potřebné. Výdrž dva dny na jedno nabití je úplně běžná a pod den půl jsem se ještě nedostal.

O systému se nebudu rozepisovat, řeší se to tady pořád. Já měl rád Android i Windows, každý má to svoje. Vyzdvihl bych ale synchonizaci fotek a videa, která prostě na Lumii často hapruje, ale na Androidu je perfektní jak u Google fotek, tak u Onedrive. Microsoft prostě na svou mobilní platformu kašle a poslední dobou to je vidět čím dál víc. Mimochodem k telefonu dostanete 100GB dat na Google disku na dva roky.

Sehnal jsem si korejskou verzi, 64GB, dual-sim a jako bonus quad DAC, takže výborný zvuk.
Cena bezkonkurenčních 10,5k a na tom telefonu je bez debat vidět, za co si člověk zaplatil.

Foťák je výborný a je to první telefon, u kterého mi duální řešení dává smysl. Už žádné couvání když chcete zabrat více lidí na oslavě, nebo nějakou památku na výletě atd. Jen přepnete na širokoúhlý objektiv a do záběru se vám vejde vše a často uděláte fotky co jiní prostě nepořídí. Je to dost praktické a návykové. Nějaké černobílé senzory a zoom, proboha kdo u mobilu potřebuje zoom. Podle mě LG jako jediné používalo hlavu.
Ještě jsem neměl možnost otestovat nahrávání videa na koncertu, protože v tom Lumia vynikala. Ale v manuálním režimu se dá zapnout Hi-Fi nahrávání a nastavit si i úroveň hlasitosti, takže výsledek čekám určitě lepší než u dvou zmíněných telefonů nahoře, ty se na Lumii nechytají.

No, sepsal jsem to hlavně jako doporučení, protože je telefon dost opomíjený, ani já jsem o něj původně neuvažoval. Nakonec se z něj vyklubala výborná náhrada. Četl jsem, že má LG špatnou pověst, ale to měl i Windows mobile, když jsem do něj před rokem a půl šel a ve výsledku to vůbec nebyla pravda a rok a půl jsem spokojeně fungoval. Bohužel se Microsoft rozhodl jak se rozhodl.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od veigy »

To zní dost dobře :) až na drobnost - já bych teda v telefonu ZOOM strašně rád... Jinak moje pozornost se upíná spíše směrem Nokia 8... mám nutkání po pár letech vyzkoušet TOP Android a pak se uvidí...
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Sinpa »

Zahnutí na S8 mi nevadí, čtečka mi přijde v pohodě dosažitelná (má dlouhé prsty) a nemá problém se tam trefit na první šmak. Oproti G6 je LCD lepe čitelný a mám QI nabíjení (G6 u EU verze ne). V S8 je balustu minimum, nevím co tě tam vadí. Naopak podpora bude delší jak u G6, tou zrovna LG pověstné není..
Mich77
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: čtv pro 03, 2015 16:49
Zařízení: Lumia 950 XL DS, LG G6 DS 64GB quad DAC

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Mich77 »

To nebylo myšleno jako hate, jestli to tak vyznělo. Žena je s S8 spokojená a je to skvělý telefon. Jen má každý jiné preference a mi úplně nesedl. Ten displej jak je zahnutý, je ještě větší nudle než třeba u G6, u sledování filmů nebo youtube mi to vadilo. Když člověk přechází z toho velkého u 950XL, tak je holt náročný :tlem:
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Mahtiel »

Rozhodně bych nedoporučovala nákup smartfounů značky Vernee. Co tak čtu, tak spousta uživatelů si stěžuje na nulovou podporu, upgrady systému téměř žádné. Naposledy tady na SMARTmania byl odkaz na "contest", v němž mělo být vyčleněno 100 smartfounů Vernee Mars Pro. Předpokládali zřejmě větší zájem, poněvadž termín soutěže posunuli o dost dopředu a nakonec vybrali jen 13 šťastlivců :D No svědčí to o pochybné věrohodnosti firmy. Takže raději od této značky opravdu ruce pryč :)
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od relouth »

Mashiro147 píše:
Pišta Hufnágl píše:Koupil jsem dceři jako první telefon Xiaomi 4A. K fungování asi nemůžu říct nic špatnýho (kromě pochopitelného trápení s nastavováním, měl jsem to v ruce prvně). Ale ten design systému! Úplně mě to vrátilo do dob Symbianu (a ten si alespoň držel jednotný font). Tohle je jednoduše hnusný. Vypadá to jak rozsypaný lentilky. Až mi Lumia doslouží, tak do toho Androida půjdu, anžto JáTelefon je vizuálně podobně hnusnej a navíc nesmyslně předraženej. Ale radost z toho teda mít nebudu.
A ohledně aplikací - malá hraje ráda šachy. Na Woknech jsou ve Store cca 4 aplikace, z toho dvě v pohodě. Na Androidu jich je bambilion, včera jsem se snažil najít nějakou rozumnou, a když už jsem z telefonu mazal dvacátou sračkoidní, vzdal jsem to. Podle hodnocení se absolutně nedá vybírat. Leda tak na osobní doporučení někoho známýho. Děs běs.

Mimochodem, k telefonu mi přibalili promo kód na KukiTV na 60 dní zdarma, aktivace možna do 31.12.2017. Teď maj akci na webu, že taky 60 dní zdarma, takže když se to zkombinuje, máte 4 měsíce. Já to nevyužiju. Nechcete to někdo?
Jenomže vzhled a funkce Androidu si může upravit výrobce a pokud je výrobce šunt, tak systém bude šunt.
Měl jsi koupit nějakou jinou značku a né low endové Xiaomi 4A od výrobce, který ani oficiálně není v Evropě.
Pokud vím, tak aplikace v Google Play se řadí od nejlépe hodnocené, takže si měl stáhnout tu nejlepší a ta by asi i nejlepší byla.
Na Androidu má člověk alespoň výběr, který mu na Windows Storu schází, jelikož má dohromady asi 10 použitelných aplikací.
MIUI je jedna zu naj nastavieb androidu,ak nie uplne najlepsia..to ze sa mu nepaci dizajn droidu je o niecom inom..
xiaomi je oficialne v europe..tusim uz mate aj kamenny obchod v prahe
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Sinpa »

Xiaomi v Praze https://www.google.cz/url?sa=t&source=w ... ZGzWE1cQpw" onclick="window.open(this.href);return false;
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od imperator »

Kto nemá kupujte

https://www.hej.sk/mobilny-telefon-noki ... 900-modry/" onclick="window.open(this.href);return false;
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od pogo8303 »

Dovolím si rýpnutí k tématu, když se tady postupně zamykají nevhodná témata. Bavíme se tady, nehádáme se. Hodně lidí přešlo jinam, diskuze je bez problémů. Jsem rád, že je vidět, kdo ty problémy způsoboval, když nám tady bylo podsouváno, že se chováme jak malý děti.

Za sebe názor nezměním - 23tis. za 7+ prostě nedám, takovou hodnotu pro mě ten telefon nemá. Očekávám, že 8 bude v prodeji kolem 30tis... Důvody k přechodu stále nenastaly, pokud nastanou, zbývá pouze na zkoušku Nokia, příp. Xiaomi, nic jiného pro mě asi nepřipadá v úvahu...
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od imperator »

pogo je to tak... napisal som v com iphone devizuje - ale napr krayzie tieto problemy vobec nema a v podstate by si iphonom ak nie pohorsil tak minimalne by ostal na rovnakom - ja som dost profitoval - ono dolezite aj je - ci mas k tomu desktopovy system a ako ti na prepojeni zalezi... kazdopadne k windowsu je viac prepojeny aj ios aj android nez w10 - alebo aspon casom sa to takto planuje...

osso - ja som mal vzdy na macbooku winy - ale aj na desktope som zacal mat potiaze - kdezto macos je opat bezproblemovy a spolu s iphonom je to dost silna dvojica...
zlieva
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 282
Registrován: čtv srp 08, 2013 6:32
Zařízení: NOKIA LUMIA 620/ LUMIA 920 Black/ LUMIA 950 SS

Re: Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od zlieva »

No keď už prejsť k Androidu,.... mohol by tu nejaký Androista poradiť program na sťahovanie filmov a MP3 z Yutube? Ktorý bude aj fungovať bez problémov tak ako to funguje na WP10M? Už som skúšal niekoľko a v žiadnom to nejde. A nemám nervi na skúšanie stoviek ďalších až nejaký nájdem.
Odpovědět

Zpět na „Off Topic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů