Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Volná diskuze na libovolná témata...
Odpovědět
duch
nováček
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: stř dub 26, 2017 16:08
Zařízení: S6 edge plus

Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Příspěvek od duch »

pogo8303 píše:Kdyby ses radši věnoval tapetování sekce pro android, tam ti to jde docela slušně. Ale než tam hodíš všechny aplikace ze store, o kterých tam není zmínka, to ti bude trvat minimálně do konce života... no vlastně, života asi těžko, když jsi duch... :-D
Dal jsem tam jen ty co mám - tomu se říká tapetování ?? Někteří třeba ani o nich nevědí a nebo vadí že to dělám?
Nějak to nechápu - nesmím citovat co je na fóru abych nepopudil, nesmím se podělit o aplikace které nejsou warez a používám je. Nezlob se na mě silně mi to začíná připomínat jedno nejmenované fórum kde jsem taky tak informoval o možnostech jednoho systému a byl mazáno.
přece tady existuje pro dlaždice
viewforum.php?f=144" onclick="window.open(this.href);return false;
autoři tam taky tapetovali??
Já se tam jen inspiroval.
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Příspěvek od SmetyCZ »

Až se bude někdo ptát na nastavení mailu v iPhonu, taky tam nacpeš, jak to máš ty v androidu a budeš tomu říkat "podělit se o aplikace"?

Jseš neuvěřitelně otravnej.
duch
nováček
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: stř dub 26, 2017 16:08
Zařízení: S6 edge plus

Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Příspěvek od duch »

Jo - dal jsem to do vlákna o androidu - to je překvapení že. Asi to nevíš.
Tam jsem se podělil - co ti na tom vadí - nevěříš?
tak se podívej sám
viewforum.php?f=110" onclick="window.open(this.href);return false; což je vlákno
Operační systém Android
Kdo z nás je mimo mísu? Ty že. Jak trapné že ....
Jumbo78
moderátor
moderátor
Příspěvky: 704
Registrován: ned led 16, 2011 10:49
Zařízení: iPhone 7+ 256 GB
Bydliště: Jindřichov ve Slezsku

Re: Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Příspěvek od Jumbo78 »

To už by mohlo stačit - ze všech stran... Vraťte se k diskuzi o budoucnosti WIN.
A přestaň citovat poslední příspěvky.
Pišta Hufnágl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 699
Registrován: pon zář 21, 2015 10:07
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 5 LTE 64 GB
Bydliště: Praha. Pochopitelně.

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Pišta Hufnágl »

Koupil jsem dceři jako první telefon Xiaomi 4A. K fungování asi nemůžu říct nic špatnýho (kromě pochopitelného trápení s nastavováním, měl jsem to v ruce prvně). Ale ten design systému! Úplně mě to vrátilo do dob Symbianu (a ten si alespoň držel jednotný font). Tohle je jednoduše hnusný. Vypadá to jak rozsypaný lentilky. Až mi Lumia doslouží, tak do toho Androida půjdu, anžto JáTelefon je vizuálně podobně hnusnej a navíc nesmyslně předraženej. Ale radost z toho teda mít nebudu.
A ohledně aplikací - malá hraje ráda šachy. Na Woknech jsou ve Store cca 4 aplikace, z toho dvě v pohodě. Na Androidu jich je bambilion, včera jsem se snažil najít nějakou rozumnou, a když už jsem z telefonu mazal dvacátou sračkoidní, vzdal jsem to. Podle hodnocení se absolutně nedá vybírat. Leda tak na osobní doporučení někoho známýho. Děs běs.

Mimochodem, k telefonu mi přibalili promo kód na KukiTV na 60 dní zdarma, aktivace možna do 31.12.2017. Teď maj akci na webu, že taky 60 dní zdarma, takže když se to zkombinuje, máte 4 měsíce. Já to nevyužiju. Nechcete to někdo?
Uživatelský avatar
peter34
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 163
Registrován: úte lis 28, 2006 13:15
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9, BlackBerry Classic
Bydliště: Ružomberok

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od peter34 »

Na šachy skús Chess-Wise, je celkom slušná a dokonca je aj pre BB OS10.
Pišta Hufnágl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 699
Registrován: pon zář 21, 2015 10:07
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 5 LTE 64 GB
Bydliště: Praha. Pochopitelně.

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Pišta Hufnágl »

Dík. :)
(a abych ti poděkoval, nutí mě to ke znakům navíc, protože samotný dík se odeslat nedá. :) )
Pišta Hufnágl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 699
Registrován: pon zář 21, 2015 10:07
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 5 LTE 64 GB
Bydliště: Praha. Pochopitelně.

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Pišta Hufnágl »

Teď jsem se dozvěděl, že na Androidu lze aplikace instalovat na SD kartu jen po "rootu". To jako vážně? V roce 2017? :)
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Mahtiel »

Myslím, že na Androidu 5 to šlo na Xiaomi i bez rootu, ale nevím jak to bude nově na Nougatu
Jumbo78
moderátor
moderátor
Příspěvky: 704
Registrován: ned led 16, 2011 10:49
Zařízení: iPhone 7+ 256 GB
Bydliště: Jindřichov ve Slezsku

Re: Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Jumbo78 »

SD karta je nespolehlivá. Proto systém nativně neumožňuje instalaci aplikací na SD kartu. Nehledě na to, že je daleko pomalejší, než interní paměť.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od htcjirka »

Je to tak, i ty dnes nejdrazsi a nejrychlejsi karty nedosahuji takove rychlosti jako interni pamet.
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Re: Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Mahtiel »

Osobně jsem na Redmi 3S jednu aplikaci hodila na SD kartu (po rootu), byla jsem limitována vnitřním úložištěm, nyní mám úložiště dvojnásob větší (32GB) a pohoda :) popravdě mne fascinuje na Androidu, kolik místa vnitřního úložiště je rezervováno pro systém. Třeba u Redmi 3S z 16 GB jsem k dispozici měla jen asi kolem 9 GB
Tade
smartguru
smartguru
Příspěvky: 604
Registrován: sob bře 09, 2013 11:14
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Trutnov

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Tade »

Je to mazec. Bude to tvrdej pád do Androidího světa :( Ten MS mě fakt s***.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od imperator »

Chlapci zo smútkom oznamujem že som vymenil 2 950tky za iPhone 7
Uvidíme zatiaľ testujem a podám hlásenie :)
Uživatelský avatar
koumes
moderátor
moderátor
Příspěvky: 2027
Registrován: pon čer 09, 2008 20:01
Zařízení: Moto Z ; Moto Zoom
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od koumes »

Dobre si se rozhodnul,aspon co se tyka fotaku,je to hodne dobre.
Ruafa
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: úte led 12, 2016 16:42
Zařízení: Apple iPhone 8 64GB

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Ruafa »

Já přešel z Lumie 640 LTE na iPhone SE 128 GB, (je to v podstatě iPhone 6s v menším provedení).
culis
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 145
Registrován: úte říj 27, 2009 2:12
Zařízení: Galaxy S7

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od culis »

Tak když už jsme u toho přecházení, už 14 dnů jedu na Galaxy S7. Předtím Lumia 925, stále na WP8.1.
Něchtěl jsem se vzdát Glance Screen a bezdrátového nabíjení, takže moc velký výběr nebyl.

Telefon vcelku v pohodě, i když i on se dokáže na 1-2 vteřinky zamyslet. Sám jsem zvědav, co budu říkat za rok :tlem: , jestli už to mají fakt vyřešeno.

Jinak, pár aplikací navíc je fajn, ale systém aktivních dlaždic je podle mě nepřekonaný a docela mi chybí.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od imperator »

Tak podavam hlasenie zatial po prvom dni a poznatky. Zatial prevlada nadsenie povedal by som az moc - uvediem aj preco

Vydrz - pravdepodobne vdaka "novemu" big.little procaku, mensiemu displeju a rozliseniu a vdaka "optimized" aplikaciam - lumia pri edgi hriala ako kozub a rovnako sa to tykalo aj instagramu - stacilo pozerat stories ci live video a baterka isla vkuse dolu a telefon ako pekáč - najskor preto lebo urcite vyuzivalo alebo velmi zatazovalo cpu namiesto pouzitia nejakeho kodeku alebo spracovanim gpu = neoptimalizovana app, rovnako aj edge - pri beznom browsovani hlavne tam kde sa vyskytovalo vela javascriptu ci disqus tak uplny pekac a baterka vcude - ono aj co som tu cital aj keby moju baterku trebalo menit po polroku do toho som uz teda ani nemal chut investovat

Touch ID vs Hello - hello nechali zdochnut v bete a okrem pomalosti nefunguje hlavne teraz v lete cez slnecne okuliare - touch id je brutal rychle - neporovnatelna vec

Foto - som prekvapeny ze v noci podava paradne vysledky - cez den samozrejme oukej, ale kazdemu fotaku zatopia horsie podmienky takze este budem testovat - zatial vysoka spokojnost (pravdepodobne vdaka zvysenej citlivosti a OIS aj na foto)

Obrázek

Vonku uplna tma - takze v tomto sa uz vyrovna lumii + ako bonus dostanete fakt rychle ostrenie a ukladanie

Ukladanie foto mimochodom doteraz na lumiach nefunguje OK - Galeriu treba zatvorit a zrusit z multitasku a znova otvorit - pockat kym sa pretocia sipky atd - skoda doteraz neopravili

Aj pocas telefonovania som mal potiaze - telefon som dal od ucha a cierna obrazovka - kym som ho odblokoval zablokoval parkrat tak to trvalo - toto funguje na ip bezchybne

Mail na lumii neukazoval dobre prilohy alebo ich neukazal vobec alebo nevedel stiahnut. Tuto OK

Safari je paradne synchronizovane s macOS - otvorene taby na macu, hesla-klucenka, historia, rychlost.
Dalsia vec - lumia ma 3GB ram ale v pameti si nechal tak 3 taby - ostatne stale reloadol - otras
Edge niekedy nevytiahol klavesnicu, zahrieval telefon.

V store som nestahoval ziadnu aplikaciu naviac len preto lebo appstore ponuka toho 100 milionov - stiahol som to iste co na lumii ani ten snapchat som nestiahol - ale konecne instagram + safari - hodina browsovania hore dole a mozno tak 10% dole - pravdepodobne ten .little cpu pomaha preto som isiel aj skor do 7 mičky.

3D touch je fajn - jemne rozsirenie tych ikoniek - na MS rozhranie to nemá ale MS ho zase zabil tym ze bud dlazdice neboli transparentne alebo neobsahovali ziadne podtlacitka ci podfunkcie. Tuto nahradza wp obrazovku skor stranka s widgetmi.

Prekvapeny som s kvalitou zvuku cez ten lacny adapterik - je vlastne rovnaka akoby bol jack vo vnutri ip
Kalendar a kontakty som bezproblemov nahodil po pridani outlook.com konta

Zatial som nenasiel SMS dorucenky - predpokladam ze ip ich nema od zaciatku doteraz :D

Rozmer je fantasticky - konecne mensi mobil... Aj teraz pocas pisania donho tukam a prehliadaval co by som este spomenul a stale ma 100% - masaker - nechcem si predstavit co vydrzi plusko ;oI

Apple zdravie je rychlejsie a prijemnejsie ako ta band aplikacia + telefon vie odmerat aj vybehnute schody - celkom fajn bonus... Zatial nemam nainstalovani ani slavny FB ani messenger - žráč baterky a balast - cize appstore nevyuzivam ako hlavnu devizu - chcel som zaklad ale konstatne stabilny - fotak, mail, internet, insta, zdravie, hudba, poznamky a pripomienky, synchronizacia - tu ma s macOS fakt perfektne...

Pacil sa mi predavac v istores - ktory hovoril objektivne - napr ze apple sa uz velmi dalej neposuva a je velmi konzervativny a nechce riskovat, alebo ze vyvoj v technologiach je taky ze sa stretneme o 5-10 rokov a namiesto applu tam bude stat MS store... je to tak - karta sa moze obratit postupne ale aj rychlo a nikto sa nebude stacit divit - preto som osobne zvedavy na dalsi vyvoj - no momentalne uz som mal vyhroteny tak pomer bugy / vydrz / celkovy vyvoj - ze skusam ios + macOS a porovnavam :)
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od imperator »

Vcera som pozeral film o kygovi na itunes - cca hodina a dalsiu hodinu klipy na youtube a 15% baterky dole - masaker - musi tomu pomahat aj ips - lebo amoked ked sa rozžhaví a este qhd tak to je brutal

Inak pokial mi stačí merať denne kroky tak na to plne postacuje krokomer v iphone nie ? (Rovnako ako v lumii teda len tuto sa mi zda ze ukazuje trosku viac prejdenych krokov)

Momentalny testing - hodina browsovania na slnku pri prechadzke - dole 15 % - ziadne zahriatie - Lumia minimalne 25% a topí ako rúra

icloud - 50GB ročne - stoji 12 eur - to nie je až take strasne oproti 30GB zadara u onedrive - myslim ze polacneli
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Krayzie »

imperator: A co GS a Live Tiles? Vobec nechybaju? Alebo je to len mala dan za ten 100% fungujuci telefon? Do konca roka asi prejdem aj ja. Priatelke chcem kupit iPhone 7 Plus 128GB, ja si vystacim s iPhone SE 32 (prip. 64) GB a konecne sa aspon priblizim k idealnej velkosti telefonu.
Odpovědět

Zpět na „Off Topic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů