Surface Pro (2017)

Diskuze věnovaná tabletům s operačním systémem Windows 8.1 & Windows 10
Tade
smartguru
smartguru
Příspěvky: 604
Registrován: sob bře 09, 2013 11:14
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Trutnov

Surface Pro (2017)

Příspěvek od Tade »

Nikdo se k tomu zatím neměl, tak zakládám nové téma. Nejnovější verze Surface Pro je tu bez číselného označení. Na fórech Windows Central to odlišili rokem vydání v závorce, tak jsem si dovolil to napodobit.

Specifikace z amerického MS Store:
https://www.microsoft.com/en-us/store/d ... trbjk/S1SN

Ceny z německého storu (předobjednávka):
https://www.microsoft.com/de-de/store/d ... 2317-de-de

128 GB / Intel Core m3 / 4 GB RAM ... 949 €
128 GB / Intel Core i5 / 4 GB RAM ... 1149 €
256 GB / Intel Core i5 / 8 GB RAM ... 1449 €
256 GB / Intel Core i7 / 8 GB RAM ... 1799 €
512 GB / Intel Core i7 / 16 GB RAM ... 2499 €
1 TB / Intel Core i7 / 16 GB RAM ... 3099 €

Nově není přidáno Surface Pen ... 100 $ (+ daň)
Klávesnice opět k zakoupení zvlášť ... 129 $ + daň nebo 179 € (Alcantra povrch)

LTE verze přijde později tento rok s údajně mírným příplatkem. m3 a nově i5 verze budou pasivně chlazeny, takže žádné výdechy na bocích jako u SP4.

Zde je záznam z konference: https://www.theverge.com/2017/5/24/1568 ... anos-panay
spellshaper
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 429
Registrován: pát dub 08, 2011 19:41
Zařízení: Lumia 930, Surface Pro 3

Surface Pro (2017)

Příspěvek od spellshaper »

Byl jsem poměrně překvapen, kolik vylepšení v něm nakonec bylo (čekal jsem jen procesor). Největší změnou je asi to pero a náklon. Pro současné majitele to není úplně důvod k upgrade, ale kdybych se teď rozhodoval, co koupit, tak nevím jestli bych šel do výrazně zlevněného SP4 nebo SP(17) - imho ten název je debilní, až do verze 9 by to klidně šlo číslovat.
Tade
smartguru
smartguru
Příspěvky: 604
Registrován: sob bře 09, 2013 11:14
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Trutnov

Surface Pro (2017)

Příspěvek od Tade »

Já to vidím, ze koupím verzi pro 2017 a klávesnici a pero z SP 4. Na czc je klávesnice ted za 2 tisíce. Pokud vyjdou recenze dobre a nebudou nějaké faily, vypadá to na velmi povedenou verzi.
spellshaper
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 429
Registrován: pát dub 08, 2011 19:41
Zařízení: Lumia 930, Surface Pro 3

Surface Pro (2017)

Příspěvek od spellshaper »

Klávesnice asi ne, ale to pero mi přijde jako značný pokrok oproti SP4 verzi. Nevím o kolik je nové pero dražší, ale snížená odezva a náklon za nějaký rozumný příplatek stojí.

EDIT: Teď koukám znovu na ten OP a pokud je pero vážně za 100$, tak to už je docela silná přirážka. To se asi opravdu vyplatí jen pro grafika, na běžné poznámky to je moc.
Tade
smartguru
smartguru
Příspěvky: 604
Registrován: sob bře 09, 2013 11:14
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Trutnov

Surface Pro (2017)

Příspěvek od Tade »

Jo ta cena je masakr. Hlavně je to podstatné zvýšení ceny oproti SP4. Surface Pro má dost vylepšení, ale nezdá se mi tak revoluční, aby si zasloužil být o 100 dolarů dražší, než předchozí verze. Hlavně nejsem grafik a pero předpokládám budu využívat minimálně, takže ještě zvážím, jestli vůbec koupit tu starší verzi pera.
Mich77
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: čtv pro 03, 2015 16:49
Zařízení: Lumia 950 XL DS, LG G6 DS 64GB quad DAC

Surface Pro (2017)

Příspěvek od Mich77 »

100 dolarů navýšení?? SP4 pro se dá přes UK store teď koupit za 22 tisíc verze i5 a máš v ceně i pero. Klávesnici koupíš v czc za 2 tisíce. Takže rozdíl je skoro 400 dolarů. To za to opravdu nestojí. Ale počkám si na nějaké akce za půl roku. Jako zařízení se mi to moc líbí.
Tade
smartguru
smartguru
Příspěvky: 604
Registrován: sob bře 09, 2013 11:14
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Trutnov

Surface Pro (2017)

Příspěvek od Tade »

Jojo, při standardní ceně je to už celkem velký rozdíl.
spellshaper
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 429
Registrován: pát dub 08, 2011 19:41
Zařízení: Lumia 930, Surface Pro 3

Surface Pro (2017)

Příspěvek od spellshaper »

Je ale zajímavé, že i5 verze je bez aktivního chlazení. Počkal bych na testy, ale pokud tam není nějaké podtaktování nebo umělé snižování výkonu, tak je to poměrně velké +. Navíc výkonově by na tom byl lépe než SP4 s i7.
Na to pozor také při srovnání ceny: SP3 i5 < SP4 i5 < SP i5, výkonově je na tom nová verze vždy lépe (tedy pokud u SP nakonec nebude nějaká ta přiškrcená verze, aby to pasiv uchladil).

Jinak pero bych rozhodně koupil i pokud nejsi grafik, alespoň to starší. Na drobné náčrtky a poznámky se hodí, dokonce se s ním dá například v Nebo napsat i poměrně slušný text.
Tade
smartguru
smartguru
Příspěvky: 604
Registrován: sob bře 09, 2013 11:14
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Trutnov

Surface Pro (2017)

Příspěvek od Tade »

První recenze vycházejí. Tuto z WCentral brát samozřejmě trochu s nadhledem, ale vypadá to letos opravdu dobře :) https://www.youtube.com/watch?v=J2SfdCf1uHQ
spellshaper
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 429
Registrován: pát dub 08, 2011 19:41
Zařízení: Lumia 930, Surface Pro 3

Surface Pro (2017)

Příspěvek od spellshaper »

Zdá se, že nový i5 Surface Pro je opravdu povedený. I bez aktivního chlazení překonává můj i5 Surface Pro 3 v grafice 2,2x a jinak zhruba o +40%.

Zde zdroj + velmi povedená recenze, pokud plánujete používat i na nějakou tu grafiku:
http://surfaceproartist.com/blog/2017/6 ... ller-combo" onclick="window.open(this.href);return false;

Jinak na Surface Pro (všechny poslední modely), funguje i nový stylus od Wacomu:
http://www.wacom.com/en-hk/products/stylus/bamboo-ink" onclick="window.open(this.href);return false;
Tade
smartguru
smartguru
Příspěvky: 604
Registrován: sob bře 09, 2013 11:14
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Trutnov

Surface Pro (2017)

Příspěvek od Tade »

Super je, že ani po zátěži se neomezuje výkon procesoru u i5 .. to se opravdu velice povedlo viz třeba zde: https://www.youtube.com/watch?v=4kmT3TuUA5s od 12. minuty. 12:30 jsou i teploty na procesoru po půl hodině hraní.
l0lz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 517
Registrován: úte pro 17, 2013 18:05
Zařízení: iPhone 6S, Surface Pro 3, Lenovo A7000

Surface Pro (2017)

Příspěvek od l0lz »

To chladenie je super, tá i5.
Pro 3 je oproti tomu vrak :grin: Keď vydali pro 3, a videl som vnutornosti, už vtedy som si povedal, že to nemôže byť dobre uchladené :grin: a ani nebolo. Po 20 minutach sa drastiky zniži vykon.

Ale nový Surface PRO drží brutalne aj pasívne. i7 je vykonovo iné delo :grin:

Čo som ale prekvapený je nový iPad Pro. Graficky aj Procesorovo je len o niečo slabší ako i7 s iris. Ale skoro zrovnatelný.
Tade
smartguru
smartguru
Příspěvky: 604
Registrován: sob bře 09, 2013 11:14
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Trutnov

Surface Pro (2017)

Příspěvek od Tade »

Jojo i5 verze výkonem na ipad nemá. To se jim povedlo. Jinak mi ale přijde ipad jako hračka. Klávesnice, naklapeni a samozřejmě SW :-D To sorry jako… Design je subjektivní, ale taky nic moc oproti surface.

Je hezky ze se člověk u SP nebude muset bat, co udělá za dva roky vetrak u pasivnich reseni. I když podelat se muže něco jiného :) ifixit dal známku 1/10 takže no chance :-D

Půjdu urcite do i5 8gb verze. Jen ještě cekam na lepsi cenu (neoficiální).
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Surface Pro (2017)

Příspěvek od veigy »

Ta opravitelnost, resp. rozebíratelnost je věc, která mi u Surface produktů fakt vadí... Surface Laptop dostal dokonce 0/10...
Tade
smartguru
smartguru
Příspěvky: 604
Registrován: sob bře 09, 2013 11:14
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Trutnov

Surface Pro (2017)

Příspěvek od Tade »

Jojo, je to daň za „kompaktnost", ale otázkou zůstává, jestli by to nešlo řešit alespoň tak, aby se dalo dostat k baterii.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Surface Pro (2017)

Příspěvek od veigy »

já se domnívám, že je to spíš daň za bezšroubkovost a design... jsou i tenčí stroje, které jdou rozebírat... mě by jenom zajímalo, co dělá MS se Surface, které mu přijdou na reklamaci...
spellshaper
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 429
Registrován: pát dub 08, 2011 19:41
Zařízení: Lumia 930, Surface Pro 3

Surface Pro (2017)

Příspěvek od spellshaper »

l0lz píše:Čo som ale prekvapený je nový iPad Pro. Graficky aj Procesorovo je len o niečo slabší ako i7 s iris. Ale skoro zrovnatelný.
Pokud je to tak, tak je to dobrá zpráva pro Windows ARM verzi. Ale vzhledem k tomu, že je to úplně jiný typ čipu, tak bych byl k podobným "testům" skeptický, srovnávají nesrovnatelné.

Už při nějaké ukázce Windows ARM řekl sám člověk z Microsoftu, že pro běžné použití je to srovnatelné, ale některé "specifické" aplikace na ARMU dost váznou. Bohužel nebyl konkrétní, ale je evidentní, že ARM není na některé úkony běžného PC optimalizovaný (což nevím jestli je HW omezení nebo by to šlo optimalizací změnit).
Tade
smartguru
smartguru
Příspěvky: 604
Registrován: sob bře 09, 2013 11:14
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Trutnov

Surface Pro (2017)

Příspěvek od Tade »

veigy píše:já se domnívám, že je to spíš daň za bezšroubkovost a design... jsou i tenčí stroje, které jdou rozebírat... mě by jenom zajímalo, co dělá MS se Surface, které mu přijdou na reklamaci...
Řekl bych, že se pokusí sundat displej bez jeho poškození a buď se to povede nebo ne :) Výměna baterie pro SP4 byla myslím někde za 200 dolarů nebo tak nějak, takže předpokládám, že se do toho dostali.
l0lz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 517
Registrován: úte pro 17, 2013 18:05
Zařízení: iPhone 6S, Surface Pro 3, Lenovo A7000

Surface Pro (2017)

Příspěvek od l0lz »

aha. nie až tak :grin: Geekbench nieje adekvatny na testovanie GPU, v 3Dmark bol iris vraj až 2x vykonnejši ako A10X.

To s tou reklamaciu aj mna zaujima. Surface pro 3 sa doslova nedal otvoriť bez rozbitia skla. Mne kvoli vetraku čo chrčal poslali hneď novy kus.
Tade
smartguru
smartguru
Příspěvky: 604
Registrován: sob bře 09, 2013 11:14
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Trutnov

Surface Pro (2017)

Příspěvek od Tade »

Nevím, jsou to moje spekulace. Ale ta výměna baterie byla možná - pokud ne na SP4, tak na 3 určitě. Navíc pokud to zvládne otevřít bez poškození ifixit, tak musí i MS. Asi se to nepovede vždy bez poškození, ale někdy určitě ano :)

Navíc vím skoro s jistotou o tom, že se prodávají repasované SP ... (ne jako nové samozřejmě)
Odpovědět

Zpět na „Tablety a další zařízení“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů