Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Diskuze věnovaná chytrým telefonům Lumia 720, 730, 800, 820 a 830
Odpovědět
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od pogo8303 »

L830 měla jedinou HW revizi, takže deska bude fungovat
Withman
nováček
nováček
Příspěvky: 42
Registrován: čtv lis 17, 2011 22:33
Zařízení: HTC 7 Mozart -> Nokia Lumia 620

Re: Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Withman »

malir66 píše:
kropovez píše:Na lumii 830 aktualizace oficiálně přišla, takže bych zkusil postupovat podle návodu a aktualizovat přes upgrade advisor. Jinak cenu to určitě má, protože 10 jsou jednoznačně lepší, jak 8.1 a navíc 30% nových aplikací už na nich nespustíš.
Sama nepřijde,musíš nainstalovat Poradce pro upgrade ze storu. Na win 8.1 se můžeš vrátit přes počítač a aplikaci wdrt.

Posláno z aplikace mtalk
Pánové děkuji, o této nutnosti jsem nevěděl. Nyní aktualizuji svou 830, pokud to bude ok, dám to i manželce na 640.

Hezký večer
Marty04
smartguru
smartguru
Příspěvky: 702
Registrován: čtv led 02, 2014 21:59
Zařízení: Nokia 8

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Marty04 »

Tak jsem dnes vyzvedával v Max-shopu svou 830 ze čtvrté reklamace. Ve spodní části displeje se mi zas udělaly takové světlé fleky, viditelné jen na bílém nebo světlejším pozadí. Plus jsou v šeru videt zas pro změnu na tmavém pozadí vidět shluky barevných zaseknutých pixelů. Obě tyto závady jsem už dvakrát reklamoval a vždy výměna displeje do deseti dní. Nyní to trvalo přesně 30 dní a výsledek?

Nebyla zjištěna žádná výrobní vada, displej nemá žádné vadné pixely. Ve spodním pravém rohu jsou prachové částice, zařízení není prachutěsné.
Záruční opravy nebylo třeba, bylo provedeno pouze obnovení továrního nastavení.


Tak jsem jim to tam zase nechal, že s tím nesouhlasím. Prodavač předtím ty vady viděl a i tenhle, co mi to předával. Tak jsem zvědav, jak to za měsíc dopadne. Třeba je kámen úrazu, že chci vrátit peníze. :-D A ještě mě pobavilo, že jsem měl telefon v portugalštině. :lol:
Uživatelský avatar
malir66
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 167
Registrován: pát led 08, 2016 22:48
Zařízení: Nokia Lumia 830

Re: Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od malir66 »

Jak jste na tom s blikáním obrazovky po posledním buildu 14393.189 ?

Sent from mTalk
xHeretic
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 144
Registrován: ned lis 26, 2006 19:08
Zařízení: Windows Phone!

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od xHeretic »

MagicQ píše:Trocha protireceni tam sice je, to jest pravda. Ale ja bych to prirovnal k normalnimu pouziti. Tohle neni zadny extrrem, na druhou stranu s tim nezachazim jako v bavlnce, to ani netvrdim. 830 neutrzila niktrrak spatny pady, ale jelijoz okraj je hlinikovy tak je to na tom znat. Stara 820 mela taky sramy od pouzivani, jenze tam to vyresil novy kryt.
Telefon byl reklamovan v Arvato. Fotky neposlali, resila to mamka a ta nezna praktiky servisaku takze se vic nepidila a jatu nebyl.
Btw pokud by byla moje reklamace zamitnuta. Muzu hodit svoji zakladni desku do jejiho telefonu? Nebo tam bude nejake dalsi omezeni? Myslim HW. V tu dobu uz mi o nejakou reklamaci nepujde.
Ty fotky si z Arvata můžeš kdykoliv vyžádat, napiš jim email, kam uveď IMEI toho telefonu a oni ti je pošlou.
Tu výměnu desky bych udělal, alespoň se přesvědčíš, jestli tam taky nemáš oxidaci.
Pokud tam bude, kup si nějaký isoprophanol s kartáčkem a zkus to vyčistit...někdy se to dá vydrbat pěkně, že technik nemusí na první pohled nic poznat a daný přístroj může vyměnit za komplet nový.
Je to vždcky o konkrétním člověku.
MagicQ
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 56
Registrován: sob lis 15, 2008 22:22
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od MagicQ »

No ja tam žádnou oxidaci po rozebrani nenasel. Nevím jak bych teda presne mela vypadat ale dle obrázku z googlu, nic takového jsem tam nenasel
xHeretic
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 144
Registrován: ned lis 26, 2006 19:08
Zařízení: Windows Phone!

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od xHeretic »

Může mít dost podob a velikostí. Když to ještě do letošního roku opravovalo Arvato, tak jsem tak nějak věděl co poslat a co ne...ale teď s Maďarskym IQOR člověk nikdy neví na koho tam narazí, takže kdyby ses pak dohadoval s děvčaty na infolince Arvata, ber to na vědomí, že oni už za to fakt nemohou :D
enc0re
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: pát srp 28, 2015 9:37
Zařízení: Lumia 830 White

Re: Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od enc0re »

malir66 píše:Jak jste na tom s blikáním obrazovky po posledním buildu 14393.189 ?

Sent from mTalk
Mam 14946 a obrazovka sem tam blikne.
cervikpetr
nováček
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: ned bře 16, 2014 16:22
Zařízení: Nokia Lumia 930
Bydliště: Čáslav

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od cervikpetr »

Svoji Lumii 820 jsem nahradil 830 ( pokrok kupředu ve všech směrech), ale mam otázku - jak je to momentálně s W10 na tomto modelu? Má smysl přecházet? Nedostatkem aplikaci na W8.1 netrpím, ale nechci tam cpát nedoladěný systém.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od imperator »

niekto ma tak a niekto inak - ale ked nemas problem s app - tak prave asi na tomto modeli sa oplati ostat na 8.1 ... ak niekto nadava na w10tky tak je to prave preto ze ma 830tku... rovnako aj ja co som ju mal tak tam bolo zopar bugov ktore som na ziadnom inom zariadeni nemal...
cervikpetr
nováček
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: ned bře 16, 2014 16:22
Zařízení: Nokia Lumia 930
Bydliště: Čáslav

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od cervikpetr »

Díky za rychlou reakci. Přečetl jsem toho mooc o w10 ale většina názorů je fakt 50/50. Mam chuť to zkusit ale vidina opětovného návratu k w8.1 a nastavování všeho mě odrazuje... To samé jsem měl i na 820, W10 stály za prd.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od imperator »

no ale 820tka je "nepodporovana", naproti tomu napr na 730 su vacsinou kladne ohlasy... sam som ju mal a rychlost a stabilita bola super :) keby si to mal ako sekundarny telefon tak kludne mozes skusit - ked ho mas nastaveny, stabilny a nic ti nechyba...tak ostan na 8.1 az kym nezacnes postradat vlastnosti a appky ktore ponuka len w10m :)
cervikpetr
nováček
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: ned bře 16, 2014 16:22
Zařízení: Nokia Lumia 930
Bydliště: Čáslav

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od cervikpetr »

Jistě se nakonec rozhoupu a dám je tam. Za tu zkoušku mi to asi stojí. Líbí se mi funkce navíc ale ze všeho nejvíc se bojím bagu fotaku a snížené výdrže baterie.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od imperator »

to som nemal... w10 som mal nahodene hned ako sa dalo rovno na 8.1tky a nebol problem az na cca 2 bugy tusim - tak som nakoniec urobil aj HR predsa len to neni update a cely novy system

inak tuto dole mas 2 bugy ktore boli charakteristicke len pre 830tku - ostatok ta moze kludne postretnut bezohladu na model :)

http://techblog.sk/bug-bash-windows10mobile/" onclick="window.open(this.href);return false;
enc0re
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: pát srp 28, 2015 9:37
Zařízení: Lumia 830 White

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od enc0re »

Sice pouzivam 10ku na 830ke aj pindam na nu, ale k 8.1 by som sa asi uz nevedel vratit. Na 10ke mi vadi, ze nejde plynulo - sekaju animacie, stale Pokracuje sa. Baterku to zerie fantasticky. Store kym najde aktualizacie tak si mozem ist spravit caj. Pri 8.1 by mi zase chybalo zmensenie DPI a tym padom 5te tlacitko v quick actions, to retardovane vypinanie Wifi ma nenormalne vytacalo, vstavane svetlo chybalo. Ked ti nic nechyba, ostan radsej na 8.1 a uzivaj si plynulost systemu.
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od relouth »

ja som teda viac cakal na 8.1 ako na 10..system rychlejsi,ale multitasking naprd
cervikpetr
nováček
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: ned bře 16, 2014 16:22
Zařízení: Nokia Lumia 930
Bydliště: Čáslav

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od cervikpetr »

Tak mám další otázku, jak jste na to s GPS u L8030? Načítání trvá strašně dlouho. I několik minut. L820 do 10s měla signál. Prní velký problém u L830 :-/
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Zapnu a nez reknu dve je zafixovano..Pri uplnem offline do tech 10sec v pohode.
cervikpetr
nováček
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: ned bře 16, 2014 16:22
Zařízení: Nokia Lumia 930
Bydliště: Čáslav

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od cervikpetr »

Mě to trvá celkem dlouho, momentálně zkouším továrko. Vidím že máš stejný FW, jak jsou na tom W10 se spotřebou baterky a funkčností?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Nestezuji si, vsechny telefony co mam jsou 1-2 denni telefony dle vyuzivani, ktere je u kazdeho jine.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 720/730/800/820 a 830“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů