[app] GroupMe

Diskuze o Windows Phone a Windows 10 Mobile aplikacích. Máte tip na zajímavý program? Šup sem s ním!
Odpovědět
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

[app] GroupMe

Příspěvek od imperator »

Tuto apku Ms prezentoval ako nahradu za zrusene priestory - no nie je to celkom nahrada - nieco z toho nahradza ale inym spôsobom... kazdopadne je to absolutne ukazkova UWP app - zatial som ju len skusmo pouzival ale nenasiel som ani jeden bug. resp jeden je znamy - ak niekto prijme video vie ho iba prehrat nie prijat

ale... vidno ked je sprava odoslana ci je precitana a ci sa odosiela
standartne mozte pouzivat smajlikov z klavesnice + pridava vlastnych + vyhladavac na gify a videa
odpisovat sa da z listy a z actioncentra + prispevky sa daju likovat z listy a centra (predsa len to bolo cielen akoby na skupiny)
ku kontaktu si mozte dat vlastny ton
v skupinach ale aj kontaktoch viete zdielat obrazky, udalosti kalendara
je na vsetky platformy + PC
viazana na tel cislo ako whatsapp
notifikacie funguju ukazkovo na lockscreene, na dlazdici
kontakt sa da pripnut...

skuste...
nevyhoda... malo kto to pouziva takze ho musite nalakat
a ma to iba svetlu temu
zoublu
nováček
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: pon črc 18, 2016 23:54
Zařízení: Lumia 950XL

Re: [app] GroupMe

Příspěvek od zoublu »

S aplikací jsem až na pár nedostatků spokojen a používám ji denně. Chtělo by to tmavé téma, u skupin přidat @mention (nemám odzkoušeno, ale má to mít dle nápovědy asi jen iOS), klávesou Enter vytvořit nový řádek a ne hned odeslat zprávu, přidat vícenásobný výběr pro obrázky i soubory, nezmenšovat posílané obrázky, samozřejmě vyřešit ten bug s videem. Jedinou obrovskou chybu vidím v přidávání kontaktů. Synchronizace kontaktů (aplikace zjistí z adresáře Lidé kontakty, které užívají GroupMe a přidá je do seznamu kontaktů) nefunguje. A není jiná možnost než vytvořit skupinu a poslat dotyčné osobě pozvánku na mail. V ten moment jde vytvořit i přímá zpráva. Vyzkoušeno u přítelkyně, bratra i kamaráda (lumia 640, 650 a 950XL) a i u nich je problém. Chápu, že je aplikace určená především pro skupinové konverzace, ale přidávání kontaktů je základ. Verze aplikace 2.15.10.0. Máte stejný problém nebo jsem výjimka?
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

[app] GroupMe

Příspěvek od imperator »

@mentions funguje, kontakt staci že ti nápise on ako prvý a už možte písať ale áno je to chyba :-/ ostatne áno sedí - ale aj tak to je co aa týka prevedenia top app - teda prekonal by ju whatsapp ak by bol uwp
zoublu
nováček
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: pon črc 18, 2016 23:54
Zařízení: Lumia 950XL

Re: [app] GroupMe

Příspěvek od zoublu »

Jo mentions vyzkoušené a funguje. Jak napíše první? Já nemám možnost najít a natož zkontaktovat danou osobu jinak než píši. V kontakty - najít a pozvat přátele mám aktivní jen Synchronizovat kontakty. Když vytvořím novou přímou zprávu, tak mohu přidat jen jeden z již uložených kontaktů. Přišel jsem jen na fígl vytvořit skupinu a přes přidávání členů do vyhledávacího pole se mi zobrazí i nabídka přidat kontakt poté, co napíši email nebo číslo dotyčné osoby a poté vyplním celý "formulář". Poté již dotyčné osobě mohu poslat přímou zprávu a vytvořenou skupinu zrušit bez nějaké jiné aktivity.

Mohl by někdo s androidem či jablkem vyzkoušet přidávaní členů? Já jen jestli to je chyba verze aplikace nebo komplet aplikace na platformě.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

[app] GroupMe

Příspěvek od imperator »

Malokto to pouziva takže ti asi nikto neodpovie (jedine že na mspoweruser)

Snáď len že keby tento update aj na wp došiel

https://mspoweruser.com/groupme-for-ios ... -and-more/" onclick="window.open(this.href);return false;
zoublu
nováček
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: pon črc 18, 2016 23:54
Zařízení: Lumia 950XL

Re: [app] GroupMe

Příspěvek od zoublu »

Vyzkoušeno na Androidu a tam v najít a přidat přátele je seznam kontaktů z adresáře telefonu, kterým se může poslat pozvánka do aplikace. Dále po kliknutí na synchronizovat kontakty se zobrazí právě přidané kontakty do kontaktů aplikace. Asi tedy chyba aplikace pro Windows, ale trvá už několik verzí.

Mám prozatímní návod pro uživatele GroupMe pro Windows, jak přidávat nové kontakty nebo spíše jak si přidat již existující přátele, kteří mají GroupMe.

Nastavte si aplikaci k obrazu svému. Vytvořte skupinu a jak se vám objeví stránka Přidat členy, tak se vám během zadávání do pole "Zadejte jméno, e-mail nebo telefon" objeví nabídka "Přidat kontakt". Klikněte na ni a vyplňte hlavičku (jméno, e-mail, telefon) tak, aby se shodovala s informacemi s již existujícím profilem vašeho kamaráda (alespoň e-mail nebo telefon). Kliknutím na přidat (fajfka) se vám kontakt přidá nejen do skupiny, ale i do kontaktů v aplikaci. Danému kontaktu se na mail zašle pozvánka do skupiny a může ji klidně ignorovat. V tuto chvíli můžete skupinu smazat a již lze danému kontaktu napsat přímou zprávu. Nyní se informace dané osoby v kontaktech aktualizuje dle jeho nastavení. Pokud do jakékoliv, třeba již vytvořené skupiny s vámi, přidá jiný člen skupiny i další nové členy, tak se vám též uloží do kontaktů. To stejné můžete udělat i vy přidáváním vlastních kontaktů, kdy se ostatním členům skupiny uloží do kontaktů.

Kamarád, který má android, si může lehce synchronizací kontaktů přidat existující kontakty do svého seznamu kontaktů a v okamžiku, kdy vám napíše přímou zprávu, se vám vytvoří nejen nová konverzace, ale i nový kontakt vašeho kamaráda ve vašem seznamu kontaktů. Může však vytvořit rovnou novou skupinu a všechny vaše známé i s vámi do ní přidat. Dle informací výše, se vám všechny kontakty uloží do kontaktů aplikace.

Dle mého testování budou kontakty uloženy v aplikaci i po smazání skupiny, a to aniž byste si někdy napsali přímou zprávu nebo by si kontakty napsali přímou zprávu navzájem.

Doufám, že to někomu pomůže
zoublu
nováček
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: pon črc 18, 2016 23:54
Zařízení: Lumia 950XL

Re: [app] GroupMe

Příspěvek od zoublu »

Pokud někomu stále nefunguje synchronizace kontaktů a pozvánky do aplikace, tak mě pomohlo přepnout jazyk telefonu do US/UK angličtiny (asi bude jedno jaký jazyk to bude). V tu chvíli se mi tyto problémy odstranili. Poté stačí jazyk přepnout opět zpět a vše je nadále funkční.

Pozn.: Předchozí dlouhý příspěvek je tedy zcela zbytečný.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

[app] GroupMe

Příspěvek od imperator »

Ja som pozeral a mam tam jeden kontakt pridaný z adresara a to som nerobil nic... ostatných mi ukazuje len preto že su v skupinách v ktorých som aj ja - a jedného ktorého mam v adresari a pisem si s nim mi neukazuje - ale - podľa coho on hľadá a urcuje kto je v groupme - whatsapp to robí podľa tel.cisel - a tu ? co musí mat kontakt uvedene ? predpokladám že to nebude meno priezvisko...
zoublu
nováček
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: pon črc 18, 2016 23:54
Zařízení: Lumia 950XL

[app] GroupMe

Příspěvek od zoublu »

Co jsem se poptával, tak ten, kdo měl již dříve změněn jazyk či region nebo ho stále používá, tak mu synchronizace funguje. Kdo si GroupMe nainstaloval v CZ regionu či jazyku (SK jsem nezkoušel), tak ten měl většinou problém s tou synchronizací, resp. ani mu aplikace nespolupracovala s adresářem v telefonu, protože se ani nezobrazovala nabídka kontaktů v Najít a pozvat přátelé skrze zaslání pozvánky. Po změně jazyka vše začalo fungovat.
Když jsem si tehdy přidával kontakty tak, jak jsem psal v tom dlouhém příspěvku, tak se zdárně kontakt přidal (a následně se sám přejmenoval dle daného účtu kontaktu) jen přes telefonní číslo či email. Na rozdíl od Whatsapp není GroupMe vázán přímo na číslo (a je tak možno využívat ho zcela bez něj; u WhatsApp legálně nikoliv), takže dalším kritériem je tedy email. Ten by teoreticky měl být uložen u kontaktu v telefonu asi jako osobní email. Tehdy předpokládám i správnou synchronizaci s kontakty v telefonu. Jméno je ošemetné, protože není na rozdíl od emailu a telefonního čísla jedinečné, takže v případě dvojího kontaktu stejného jména by byla neplecha.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

[app] GroupMe

Příspěvek od imperator »

takze najprv pozrie u môjho kontaktu email, pripadne cislo a podla toho porovna ? Meno by v podstate nemalo brat do uvahy vôbec z titulu ze to by som si mohol pridat kde koho (dona sarkar, dan rubino) len tak ze by som si pridal kontakt a nazval ho spravnym menom a potom by som im mohol vypisovat :D
zoublu
nováček
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: pon črc 18, 2016 23:54
Zařízení: Lumia 950XL

Re: [app] GroupMe

Příspěvek od zoublu »

Vypadá to tak. Porovná to s profily GroupMe kontaktů. Ale ruku za to do ohně nedám [GRINNING FACE WITH SMILING EYES] Jméno nebere určitě. Tak jak píšeš. Protože to by se zrovna Dona Sarkar nestačila divit kolik by ji nejen od tebe přišlo sprostých slov [GRINNING FACE WITH SMILING EYES]
Odpovědět

Zpět na „Aplikace a software“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 hostů