Nokia 930 a nativní Windows mobile 10

Diskuzní fórum věnované smartphonům Nokia Lumia 930, 925, 920 a 900.
Odpovědět
Mercirius
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: čtv úno 16, 2017 18:16
Zařízení: Nokia 930

Nokia 930 a nativní Windows mobile 10

Příspěvek od Mercirius »

Ahoj, přešel jsem u mé 930 z 8.1 na 10 a toto jsem řešil skrze program přímo v původním systému 8.1.
Jde mi o to že bych chtěl na telefonu provést továrního nastavení,ale ta na 99% proběhne zase do 8.1 a tam by podle mě nastal na 90% problém s načtením dat z mé zálohy která je nyní již z Wp10. Jenže jak mám toto vyřešit?
Lumii 950 XL se mně zatím kupovat nechce.
Má s tímto někdo zkušenosti a je toto vůbec možné? Začal mně totiž zlobit fotoaparát. Velmi rád s telefonem fotografuji a v poslední době se mně asi 4x až 5x stalo že se mně fotografie po vyfotografování neuložila.Měl jsem na telefonu již něco přes 1700 fotografií a videí. Zkusil jsem nyní vše přehrát a z telefonu vymazat jelikož mě napadlo že by mohla být chyba v zatížení paměti i přes to že jsem měl volných ještě cca 6 GB bylo to cca 13 GB dat. Zatím jsem nyní chybu nevypozoroval ale nejraději bych zkusil systém přeinstalovat a podle výsledku bych se rozhodl co dál. Lumii 950 XL určitě koupit chci ale Nokia 930 mně zatím plně dostačuje.

(Doplněno) ---Díky moc za rady. Nevěděl jsem že se přehraje při upgrade přímo instalační oddíl. Zítra nebo pozítří se pustím do reinstalace.

Dodatečný a ne moc důležitý dotaz :

Chtěl bych se ještě zeptat zda má někdo zkušenosti s videem u Nokie 930. Mám nyní po upgradu na Windows mobile 10 možnost pořizovat video ve 4k a zjistil jsem že kvalita je o mnoho lepší nežli ve FULL HD :tlem: Je pravda že jsem to zatím moc nezkoumal.Opravdu jsem to nechápal jelikož ve FULL HD u h.264 mně perfektní kvalita u celovečerního filmu odpovídá cca na 10 GB a v tomto ohledu mě kodek h.265 neskutečně překvapil.

Upraveno
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia 930 a nativní Windows mobile 10

Příspěvek od htcjirka »

Necetl jsem to cele, je to moc dlouhe.Reaguji na začátek.
Pokud jiz v telefonu mas Windows 10 Mobile pomoci upgrade aplikace, je prehrany systém a tudíž obnova do tovarnich dat pomoci menu v telefonu ti nevrati 8.1, ale zustanou ti desitky, tak jak chces.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Nokia 930 a nativní Windows mobile 10

Příspěvek od veigy »

Je to tak, jak říká Jirka. Rozčleň ten text do odstavců, v půlce jsem se v tom ztratil :D
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Re: Nokia 930 a nativní Windows mobile 10

Příspěvek od SmetyCZ »

tl;dr

Pokud chceš přejít na W10M, stáhni si upgrade advisor, po něm HR.
invia
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 116
Registrován: ned led 11, 2015 14:46
Zařízení: lumia 930

Re: Nokia 930 a nativní Windows mobile 10

Příspěvek od invia »

Nevim, jestli mam neco spatne v telefonu, ale pri nahravani do 4k se mobil tvari, ze nahrava, ale ve vyslednem videu je nahranych pohych par sekund ci minut a potom se sekne obraz a jde jen zvuk :/
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Re: Nokia 930 a nativní Windows mobile 10

Příspěvek od Sinpa »

930 4k nemá.
Nebo se pletu?
partykiller
nováček
nováček
Příspěvky: 45
Registrován: sob kvě 14, 2011 21:41
Zařízení: Lumia 930

Re: Nokia 930 a nativní Windows mobile 10

Příspěvek od partykiller »

4k má
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia 930 a nativní Windows mobile 10

Příspěvek od htcjirka »

Ano pletes Sinpo, ma 4k a funguje bez potizi.
Invia : A prehravas vysledne video v PC anebo telefonu?Nektere pc i notebooky totoz maji problem zkousnout a bezchybne to prehrat.Jen se radsi ptam.
invia
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 116
Registrován: ned led 11, 2015 14:46
Zařízení: lumia 930

Re: Nokia 930 a nativní Windows mobile 10

Příspěvek od invia »

Zatim sem to prehraval pouze v lumii primo. Zkusim to na notebooku. Myslim ze i5 s gt650 sli ve VLC playeru by to mela zvladnout bez problemu
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Nokia 930 a nativní Windows mobile 10

Příspěvek od pogo8303 »

OT: Poslední dobou mám radši v PC na přehrávání media player classic - přehraje opravdu skoro všechno, což jsem si dřív myslel i o VLC, ale třeba video z mojí zrcadlovky neumí ani vlc. Pokud nemáš media player classic, nejlepší je stáhnout přímo balík kodeků k-lite, kde je součástí (ideální nejprve všechny ostatní kodeky odinstalovat, aby nedošlo k nějakému konfliktu).
Mercirius
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: čtv úno 16, 2017 18:16
Zařízení: Nokia 930

Nokia 930 a nativní Windows mobile 10

Příspěvek od Mercirius »

Moc díky za pomoc. Telefon jsem bez problémů uvedl do továrního nastavení a je to přesně tak jak napsal Jirka a Veigy. Dokonce mně přišlo že reinstalace byla rychlejší nežli u Windows mobile 8.1. Nicméně mám místo modrých dlaždic světle modré dlaždice a musel jsem nastavovat opětovně probouzení dvojím poklepáním. To ze zálohy nějak asi vymizelo. Tak to jsou maličkosti. Ale nechápu to ověřování. Už v minulosti jsem z toho byl vždycky vyšinutý a přehazoval jsem sim kartu jako idiot do druhého telefonu a tam jsem si nechal poslat ověřovací kód na SMS. Jenže teď jsem druhý telefon neměl a SMS v tom autorizačním menu nepřijde. Potom je tam volba získat aktivační kód skrze aplikaci. Tu jsem si instaloval v minulosti jenže primárně mně přestala jaksi fungovat ale hlavně jak se k té aplikaci mám dostat z toho autorizačního menu.. To nejde. Hledal jsem na počítači ve Store autorizační aplikaci a tam jsem nic takového nenašel. Potom v tom autorizačním menu byla ještě volba že mám na osobním počítači zadat WWW adresu pro získání autorizačního kódu a to jsem zkusil a našel jsem tam navíc možnost zaslat autorizační kód na email což jsem si řekl že je super do té doby nežli jsem zjistil že toto nelze zaslat na můj email na Outlook.cz. Takže jsem byl už vzteklý jelikož jsem neviděl jediný důvod abych si zakládal další email až mě nakonec napadlo zvolit v autorizačním menu sdělení kódu skrze telefonický hovor a ten prošel.. Takže taková úplná hloupost ale proč proboha tohle nezpřehlední. Proč nemůže být doručena SMS když hovor přijde. Nebo proč to tam nenapíší. No nic. Mám radost. Jinak jak píše Invia tak to se mně stalo taky u posledního 4k videa které jsem pořizoval. Potřeboval jsem si natočit něco pro dokumentaci a vzniklo mně video o velikosti cca 800 KB které je statické a je tam jen úvodní obrázek. Nicméně tohle jsou ojedinělé příhody a uvidím teď jak to bude po obnově systému chodit.

Jinak mě trochu naštvalo že dříve jsem měl Nokii 625 s Windows mobile 8.1 a tablet Lenovo s Windows 8.1 a tam fungovalo to že se mně sdílela historie u vyhledávání. Třeba jsem si dal v Google.com na telefonu něco vyhledat a následně to bylo automaticky hned v historii vyhledávání i na tabletu a to teď u Windows 10 nemám a další věc se týká cloudu. Na tabletu Lenovo s Windows 8.1 bylo v aplikaci OneDrive třídění podle obsahu fotografií. Systém třeba poznal že na fotografii je louka nebo houba či budova. A taky mám pocit že tam byla funkce která dokázala rozpoznávat text z fotografií. Těšil jsem se že toto bude ve Windows 10 více rozpracované a ono nic. Tohle úplně zmizelo a což o to ta historie ve vyhledávači není tak důležitá ale ty funkce na OneDrive byly bezvadné. Často si fotografuji různé poznámky a informace třeba z nástěnek a skrze toto bych si mohl informace dohledat a i třídění bylo třeba takové hezké že člověk si zvolil příkladně houby a vyhledaly se mu všechny fotografie s houbami. Nevím proč tohle Microsoft odstranil a z mého pohledu je to škoda..
Mercirius
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: čtv úno 16, 2017 18:16
Zařízení: Nokia 930

Nokia 930 a nativní Windows mobile 10

Příspěvek od Mercirius »

Rád bych doplnil že telefon mně zatím funguje skvěle a problém s neukládáním pořízených fotografií jsem zatím nezpozoroval takže to vypadá že reinstalace systému toto odstranila. Jinak se omlouvám za mystifikaci. Trochu jsem se zabýval videem u mé Nokie 930 a před tím jsem přehlédl že Nokia 930 nativně video ukládá do formátu h.264. Skrze program Format Factory lze snížit datový tok a jistě je lepší výsledek pokud pořídím video v rozlišení 4K a potom si ho převedu do FULL HD v počítači. Pouze jsem nepřišel na to proč mně nefunguje v programu Format Factory převod do h.265. Video se převede ale jde mně potom jen zvuk. Video přehrávám v nejnovějším přehrávači VLC a jiné videa ve formátu h.265 které jsem si stáhl mně fungují zcela bez problémů.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 930/925/920 a 900“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 34 hostů