Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Volná diskuze na libovolná témata...
Odpovědět
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Příspěvek od SmetyCZ »

Nazdar zpátečníci, jsem tu, abych vám otevřel oči.
O víkendu jsem se plácl přes kapsu a za pár šlupek koupil xiaomi (redmi 3s), kterou teď zkusím chvíli používat místo L950.
Nečekal jsem to, ale po nahrání věcí od MS (Arrow Launcher, Office/Onenote, Outlook..) se to dá celkem i používat.

Co se mi zatím líbí:
- kvalita některých aplikací, třeba Outlook umí zařvat, když přijde e-mail do nějaké podsložky, proč tohle na W10M nefunguje, je mi záhadou a vždycky bylo
- zatím se to neseká
- dá se nastavit hodně věcí, třeba i naplánovaný vypnutí a zapnutí, ale předpokládám, že to je věc procesoru (Mediatek).
- fb aplikace, jo, svět na tom nestojí ale rychlost fakt dobrá
- dioda (pamatujete, jak jsme řvali,aby MS rozdejchal tlačítka?Díky bohu je odstranil a my si tak už nemáme na co ztěžovat)
- přihlašování přes účty v telefonu, např. když jsem v jedný aplikaci přihlášenej přes MS účet, další si to umí pobrat a nemusím znovu zadávat heslo

Co se mi nelíbí:
- najít WP like klávesnici s dobrým našeptávačem je nadlidskej úkol, chci aby vypadala 1:1, buď neexistuje nebo jsem jenom slepej
- nejdou mi kopírovat složky (!) přes PC na kartu, ačkoli jsem připojenej přes MTP, si snad budu muset udělat nějaký FTP, ne?
- když chci udělat něco s nějakou aplikací, tak se tam motaj i ty systémový, já chápu, že je to všechno free, cool a open, ale nepřijde mi to moc bezpečný, to samý i miliarda složek viditelná při připojení přes PC.
- když něco pohnojim, asi nemám šanci ten krám připojit na PC a na pár kliknutí vrátit do funkčního stavu

Tož zatím takhle. Už si jenom koupím v Číně chytrý hodinky a až mi přijdou, budu mít patent na rozum a povolenku vám otevřít oči! :-D
Pišta Hufnágl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 699
Registrován: pon zář 21, 2015 10:07
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 5 LTE 64 GB
Bydliště: Praha. Pochopitelně.

Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Příspěvek od Pišta Hufnágl »

Umíš rusky? Neumíš. Tak máš prd a ne patent na rozum! ;-)
hotovyrado

Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Příspěvek od hotovyrado »

SmetyCZ > hodinky co jsem tak koukal, tak banda hodně kupuje Lemfo LF16 (okolo sta doláčů), ale já holt nosím klasické mechanické Certiny/TAGy :-)
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Re: Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Příspěvek od Mahtiel »

Smety: mám taky Redmi 3S s až na výjimky spokojenost. Chci si ovšem nahrát českou týdenní MIUI ROM. Kdybys chtěl, tak fórum miuios.cz, je i na Tapatalku.
Jinak mám verzi 2/16 GB a trochu zápolím s nedostatkem místa ve vnitřním úložišti. V Marshmallow alespoň v Xiaomi bez rootu nelze instalovat aplikace na SD kartu.
BTW: pokud chceš někoho naštvat v hospodě, Xiaomi obsahuje aplikaci na dálkové ovládání TV atd. Jednou jsem v hospodě přepla program v TV a pán, který měl ovladač se nestačil divit :D
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Re: Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Příspěvek od Mahtiel »

Tady je odkaz s postupem, jak nainstalovat českou týdenní ROM: https://www.miuios.cz/viewtopic.php?t=14788" onclick="window.open(this.href);return false;
EDIT: v prvním příspěvku ve vláknu tedy
hotovyrado

Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Příspěvek od hotovyrado »

Co je to za kktina? Na SD nešlo v A5, ale v A6 jde na SD ukládat programy běžně, ale je otázkou, jak je to v MIUI ROMce....

Jo, v MIUI se dá nastavit že se SD tváří jako vnitřní úložiště a naopak, kdysi jsem to dělal ještě předtím než jsem měl první Lumii, ale nyní už si nepamatuji....

Zkus se prokopat tímto tématem...

https://miuios.cz/viewtopic.php?t=2418" onclick="window.open(this.href);return false;
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Re: Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Příspěvek od Mahtiel »

Příspěvky jsou v tom vlákně skoro 3 roky staré. Dokonce je problém u některých aplikací extrahovat soubory na SD kartu. Třeba extraktor od Xiaomi to umí, ale v RARu se mi to zatím nepodařilo. Mělo by se to dát někde povolit, ale ještě jsem nepřišla na to, kde to lze.
hotovyrado

Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Příspěvek od hotovyrado »

tenhle prográměk je celkem používán

https://play.google.com/store/apps/deta ... ak.Link2SD" onclick="window.open(this.href);return false;
nebo jim podobne.
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Re: Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Příspěvek od Mahtiel »

Jenže stále se to točí u nutnosti rootu, do toho se mi zatím moc nechce. Až tak android neovládám, ale později asi stejně budu muset :)
Uživatelský avatar
koumes
moderátor
moderátor
Příspěvky: 2027
Registrován: pon čer 09, 2008 20:01
Zařízení: Moto Z ; Moto Zoom
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Příspěvek od koumes »

Root jako takovy se hodi nejvic na Samdungy,balastu je tam moc.Jinak root sem mel pouze na Adblock a par vychytavek kernelu hlavne na HTC,jinak neni potreba nekomu,kdo tomu nerozumi hodne.
Na LG a Sony sem ho nepotreboval treba vubec,ale na Huawei by to byla nutnost,kvuli tem ficuram ohledne baterky.
finchcz
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 384
Registrován: pát říj 11, 2013 22:42
Zařízení: Samsung Galaxy A5 (2017), Lumia 920 (WP8.1)

Re: Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Příspěvek od finchcz »

SmetyCZ píše:- nejdou mi kopírovat složky (!) přes PC na kartu, ačkoli jsem připojenej přes MTP
omezeni MTP, ne androidu nebo WP/WM (kde to taky neslo/nejde)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Příspěvek od htcjirka »

Na mobilních Windows muzes kopirovat slozky bez omezeni.
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Re: Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Příspěvek od SmetyCZ »

finchcz píše:
SmetyCZ píše:- nejdou mi kopírovat složky (!) přes PC na kartu, ačkoli jsem připojenej přes MTP
omezeni MTP, ne androidu nebo WP/WM (kde to taky neslo/nejde)
Přesně tak, jak píše Jirka, na mobilních Windows můžeš kopírovat celé složky.

Nakonec to šlo přes plugin v Total Commanderu, nějakej bug/bordel u Číňanů, připojeno samozřejmě přes MTP.
finchcz
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 384
Registrován: pát říj 11, 2013 22:42
Zařízení: Samsung Galaxy A5 (2017), Lumia 920 (WP8.1)

Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Příspěvek od finchcz »

me teda na WP nikdy slozky do telefonu kopirovat nesly, musel jsem je vytvorit rucne a pak do nich nakopirovat soubory. chovalo se to stejne jak v exploreru, tak treba v tcmd, win7
iljusin66
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: ned črc 29, 2012 11:27
Zařízení: Lumia 950 -> Samsung S7

Re: Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Příspěvek od iljusin66 »

Hledám pro přítelkyni náhradu za L830. Velikost by měla být obdobná, tj. 5", dobře fotící, dobře vypadající, s ofiko zastoupením v ČR, cena do 8k, nový. Nějaký tip?
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Re: Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Příspěvek od Mahtiel »

Napadá mne třeba Honor 8 lite 2017 https://www.svetandroida.cz/honor-8-lit ... ace-201702" onclick="window.open(this.href);return false;
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Příspěvek od imperator »

Skôr huawei nova
hotovyrado

Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Příspěvek od hotovyrado »

Kasli na ofiko zastoupeni, vyssi cena za ofiko zastoupeni neni adekvatni delce moralni zivotnosti a kvalita provedeni i vykonu je u cinskych pristroju okolo 100USD na urovni "ceskych" pristroju za 2-3 nasobek.... Mrkni na UMi Diamond, nebo CUBOT Cheetah 2. Radeji dam kazdy rok/dva tri litry za novy telefon (pri koupi noveho pristroje za 8 litru v Cesku ty tri litry za rok ztrati bezpochyby) ale jsem furt s vykonem i designem IN a po roce jej vrazim do auta/na motorku jako navigaci, nebo jako druhy/treti pristroj... nebuduju si z telefonu pomnik, je to stejna spotrebka jako povleceni v posteli, mozna i levnejsi nez ono.... Na tomto pozadi se jen musim smat, kdyz "nekdo" kupuje uz dnes (ne tak za rok) vybehove lacině plastové Lumie 950 do zalohy :-) ....omlouvam se, to neni k smichu, ubohost je k placi
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Příspěvek od SmetyCZ »

Kupovat si to zásoby telefony je k ubohost k pláči?

Ty prostě nedovedeš pochopit, že každej máme priority v životě jinak, co?
hotovyrado

Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Příspěvek od hotovyrado »

SmetyCZ > kupovat si COKOLIV, co moralne na stupnici casu zastarava do zalohy, to je ubohost... Nicmene nikoho jsem nejmenoval....

Jasne, nekdo ma jako zivotni prioritu uvazovat v zivote racionalne, jiny zase nema problem, kdyz pred vetsinovym auditoriem dela ze sebe blbce.... kazdemu, co jeho jest

P.S.: Pokud si "nekdo" mysli, ze kupuje neco, co v budoucnu bude "veteran" cenu navysujic, v tom pripade jeho pocinani samozrejme chapu :-D
Odpovědět

Zpět na „Off Topic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů