Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Diskuze o prvních smartphonech s Windows 10 Mobile…
Odpovědět
zikii
nováček
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: ned čer 21, 2015 18:00
Zařízení: Lumia 950 XL

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od zikii »

htcjirka píše:Lumia Camera se musí instalovat "bokem".
Vkládám pro vase testovaní Lumia-Camera-Beta-2015.717.1205.3383 - tam poloha nekdy je a nekdy vůbec ne, jinak vse ostatní chodi, nastaveni filtru zvuku, rozliseni apod.
Pak vkládám Lumia-Camera 2015.626.1041.2739 - u té mě chodí poloha na 100% přesnost, pozor, nesmite mit automaticke aktualizace ve store, jinak se tato verze updatne na novejsi verzi, kde po spusteni uvidíte jen "louceni".Akorát v ni není možnost změna filtru zvuku (ale je aktivni na 100Hz) a rozliseni je 5MPx-16Mpx atd.

http://www.uschovna.cz/zasilka/LIXLAJHSZ65JYVNX-258/" onclick="window.open(this.href);return false;

Výhodou i je, ze s Lumia Camera 2015.626 vratite napr. Lumii 930 při nahravání videa - dolby 5.1
Tak jsem nainstaloval bokem aplikaci Lumia-Camera 2015.626.1041.2739 a po pár dnech testování musím konstatovat, že oproti defaultní foto aplikaci Kamera, už jsou u fotek konečně správné souřadnice, takže sláááva... Ovšem používání aplikace Lumia Camera považuji za nouzové řešení, poněvadž je tam několik problémů:
1) Neumí k fotkám kromě souřadnic přidat i nadmořskou výšku, což uměly i mé předchozí Lumie L925 i L610 (když se dívám na fotky) a očas nadmořskou výšku umí i defaultní aplikace Kamera v L950XL, když zrovna správně trefí polohu. Ale fotky vyfocené aplikcí Lumia Camera i když jsou nyní správně zeměpisně umístěné, tak neosahují v EXIF nadmořskou výšku.
2) Jak už bylo zmíněno, tak je nutné mít vypnuté automatické aktualizace, bo jinak se vám aplikace sama "aktualizuje" na nic, což se mi také stalo. Mimochodem, tohle je věc, která mě na WP8/W10M docela se*e, že vám může aktualizace sama odstranit aplikaci z telefonu a zajímalo by mě, jestli to takto je i na Androidu nebo iOS.
3) Aplikace Lumia Camera je oproti té defaultní foto aplikaci méně příjemná na ovládání, nemá některá nastavení a možnosti. Mám věšinou zamklé otáčení displeje a když otevřu nastavení, tak se mi ihned otočí o 90°, změna poměru 4:3/16:9 je až na druhé záložce a časovač ještě hlouběji atd.
4) Neumí detekci obličeje.
5) A vzhledem k tomu, že aplikaci Lumia Camera skončila podpora asi ještě dřív, než byla uvedena Lumia 950, tak si říkám, jaky to má vliv na kvalitu fotek. Přecijen u mobilních foťáků hraje SW významnou úlohu a Lumia Camera je už stará aplikace.
Nejlepší by bylo, kdyby se Microsoft pochlapil a opravil geotagging u defaultní aplikace Windows Kamera :roll:
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od htcjirka »

Je to o zvyku a kvalita fotek je prave s Lumia Camera lepsi (tady neplati úměra novejsi soft, lepsi soft), tady je videt, ze lide kteří Lumia Cameru vyvijeli, odesli z firmy.Microsoft akorát Kameru doprasil.Dokonce 930tce vrati Lumia Camera 5.1 zvuk.Dokonce i rychlejsi preostrovani kamery.Microsofti Kamera jak cesta zpet.
invia
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 116
Registrován: ned led 11, 2015 14:46
Zařízení: lumia 930

Re: Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od invia »

Veigy ty si natlacil verzi .693 na insider build?
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od veigy »

Jojo
invia
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 116
Registrován: ned led 11, 2015 14:46
Zařízení: lumia 930

Re: Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od invia »

Tak aby ses nedivil, kdyz ti prestane fungovat system nebo zacne blbnout :D na xda jsou vsude upozorneni pokud to nahodis na jinou verzi nez je system, tak si muzes zrusit system
Uživatelský avatar
jkubovic
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 245
Registrován: úte bře 17, 2009 17:11
Zařízení: Xiaomi Redmi 4 Note LTE Global, MS Lumia 640 DS,
Bydliště: Banská Bystrica

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od jkubovic »

No a čo v prípade oficiálneho update systému?
Kým urobím ručnú inštaláciu, tak to bude nejaký čas bežať na novšej verzii systému.
Teda pokiaľ sa to nezaktualizuje samo so systémom. Ale na to nijako neprídem.
A možno sa systém zaktualizuje tak, že sa tento doplnok odstráni.
Kto vie? Necháme sa prekvapiť :-)

Každopádne som to odskúšal na L640 aj L435 a funguje to,
zikii
nováček
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: ned čer 21, 2015 18:00
Zařízení: Lumia 950 XL

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od zikii »

htcjirka píše:Je to o zvyku a kvalita fotek je prave s Lumia Camera lepsi (tady neplati úměra novejsi soft, lepsi soft)
Taky z vlastní zkušenosti vím, že ne vždy novější SW je lepší než ten starší, ale povětšinou tomu tak přeci jen bývá. Když si koupím novou grafickou kartu, tak si nainstaluji ovladače dodané ke kartě na CD/DVD popř. stáhnu nejnovější pokud existují. Ale určitě nebudu instalovat o generaci nebo dvě starší ovladače, což mi tak připadá u provozování aplikace Lumia Camera z WP8 na W10M. Kvalitu fotek z obou foto aplikaci jsem zatím nezkoumal, ale nemyslím že u Lumia Camery měly být lepší. Ale jak už jsem psal, tak mi u Lumia Camery nesedí ovládání (to je individuální) a chybí některé nové vymoženosti jako detekce obličeje, panorama, ... To, že je defaultní aplikace prošpikovaná chybami (problémy se souřadnicemi, HDR Rich mi funguje jen po restartu atd.) je věc jiná :roll:
Misanekx
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 323
Registrován: úte srp 06, 2013 19:42
Zařízení: Huawei P10, Lumia 640LTE
Bydliště: Náchod

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od Misanekx »

htcjirka píše:Chce to jinou baterii, hapruje elektronika uvnitř.Pokud nemas nejakeho kamarada, tak zakoupit jinou anebo posli telefon na reklamaci.Pokud je telefon do půl roku stáří, dostanes novou baterii, pokud nad pul roku, zaplatíš si ji.Cerny scenar muze byt i vadna zakladni deska.Takze radeji reklamuj, od toho je telefon v zaruce.
Ted jsem reklamoval po roce L950xl. Jednu ze závad jsem uvedl rychle vybijeni a baterii jsem i po roce dostal novou gratis :)
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od imperator »

A co si este reklamoval ? :)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od htcjirka »

Misanekx píše:
htcjirka píše:Chce to jinou baterii, hapruje elektronika uvnitř.Pokud nemas nejakeho kamarada, tak zakoupit jinou anebo posli telefon na reklamaci.Pokud je telefon do půl roku stáří, dostanes novou baterii, pokud nad pul roku, zaplatíš si ji.Cerny scenar muze byt i vadna zakladni deska.Takze radeji reklamuj, od toho je telefon v zaruce.
Ted jsem reklamoval po roce L950xl. Jednu ze závad jsem uvedl rychle vybijeni a baterii jsem i po roce dostal novou gratis :)
Spise nahoda nebo nepozornost, na baterii je 6 mesicu, tim lepe tedy. ;-)
bouskat
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 447
Registrován: ned pro 23, 2012 7:57
Zařízení: Nokia N97, Lumia 920, 950XL
Bydliště: Brno, Černovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od bouskat »

Tak jsem na potřetí uspěl.... Výměna základní desky, a už od začátku ten telefon funguje jinak nez předtím. Už od nového bylo něco špatně. Ted už to je normálně a stabilněji fungující telefon. V poctate je cely novy, display a základní deska :D. Jen sem si smazal zálohy :(
bouskat
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 447
Registrován: ned pro 23, 2012 7:57
Zařízení: Nokia N97, Lumia 920, 950XL
Bydliště: Brno, Černovice
Kontaktovat uživatele:

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od bouskat »

htcjirka píše:Začneš tím, že stáhneš a naistaluješ program do PC co je v tom topicu na prvním místě - Windows Phone Common Packaging and Test Tool
Stáhni si pak ten .cab (microsoft.ms_reset_protection.mainos.cbs_305d0a35f92961d8e40fe2a1b3c07c3753e281a7)a dáš ho v PC např. na disk "C" a složky cabs, takže - C:\cabs.Složku cabs si logicky vytvoříš, kdekoliv chceš.V té složce musí byt jen ten soubor .cab a nic jiného.Název složky nesmí obsahovat žádné háčky, čárky, mezery apod.
Připoj telefon k pc a nech ho připojený.
Spustíš si v PC příkazový řádek a bud zadáš u 32bit Win CD C:\Program Files\Windows Kits\10\Tools\Bin\i386 - enter anebo u 64bit Win CD C:\Program Files (x86)\Windows Kits\10\Tools\Bin\i386 - enter.
Pak do příkazového řádku vepiš iutool -V -p c:\cabs - enter.
Na konci musí byt cesta ke složce s .cab, jak sám vidíš a dodržet logicky všechny mezery.
A pak uz vidíš přenos souboru do telefonu (v příkazové řádce), telefon se zachvilku restartuje, objevi se ozubená kola, pak start telefonu, migrace dat a je hotovo.

nějak se nemůžu dostat přez poslední krok... Iutool mi hned spadne...
tgriger
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 243
Registrován: pát srp 26, 2011 8:45
Zařízení: Microsoft Lumia 950XL White
Bydliště: Brno

Re: Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od tgriger »

Pustil si prikazovy riadok akomadministrator?
bouskat
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 447
Registrován: ned pro 23, 2012 7:57
Zařízení: Nokia N97, Lumia 920, 950XL
Bydliště: Brno, Černovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od bouskat »

Zkusil jsem to i na jiném PC, po cca vteřině to spadne. I jako admin.
Misanekx
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 323
Registrován: úte srp 06, 2013 19:42
Zařízení: Huawei P10, Lumia 640LTE
Bydliště: Náchod

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od Misanekx »

:)
imperator píše:A co si este reklamoval ? :)
Ono v podstatě ani nebylo co. I ta baterie držela dobře Ale pred rokem jsem 950xl kupoval za 19k a tak jsem si říkal, ze z nich po roce třeba něco dostanu :-D Uvedl jsem rychle vybijeni, zahřívani pri zatezi a slabší prijem LTE proti konkurenčním telefonům. Jinak i po roce jsem dost spokojeny. Jen jsem opustil insider a jedu na ofic buildech. Bavi me sice testovani, ale ofic je přece jen pro denní pouzivani vhodnější. Každopádně nedávno jsem pritelkyni předvedl co vlastně naše Lumie umí a jako fanatická uživatelka iPhonu se ho rozhodla zbavit a koupit mensi L950.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od imperator »

loool ta ja sa smejem :D
I ta baterie držela dobře Ale pred rokem jsem 950xl kupoval za 19k a tak jsem si říkal, ze z nich po roce třeba něco dostanu
ale mas pravdu... MS si zasluzi a mal by preplacat ten rozdiel v cene lol
Každopádně nedávno jsem pritelkyni předvedl co vlastně naše Lumie umí a jako fanatická uživatelka iPhonu se ho rozhodla zbavit a koupit mensi L950.
wow, len aby nebanovala... dufam ze si jej ukazal aj fb a Messenger :D
Misanekx
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 323
Registrován: úte srp 06, 2013 19:42
Zařízení: Huawei P10, Lumia 640LTE
Bydliště: Náchod

Re: Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od Misanekx »

Ona vi, ze zrovna tyhle dve aplikace jsou na konkurenčních platformách tak nějak lepsi, ale Lumia ji dostala hlavně foťákem a zrcadlením displeje na její krásnou novou velkou LCD TV :-D

Sent from mTalk

TomasSX1: Vymazana zbytocna citacia.
hravec-x
smartguru
smartguru
Příspěvky: 623
Registrován: ned led 04, 2015 4:22
Zařízení: Lumia 950XL, Band 2, Surface Pro 4

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od hravec-x »

jj na zrcadlení iPhone nemá...

máme ve firmě dvě megavelké LCD (shodou okolností LG - na místo dataprojektorů) a protože všichni kromě šéfa máme W10M, prezentace z mobilu jsou mega bomba... pro šéfovy nahnilotiny (iPhone a Mcbook) jsem musel zakoupit né zrovna levné dva kousky appleTV
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od Sinpa »

Zítra putuje má 950 také na reklamaci, tak jsem vytáhl starou L720 s WP8.1.
To je balzám na nervy, sice je všechno dýl trvá, ale trvá jí to pokaždé stejně a nativní aplikace funguje líp jak na 950.
Dost smutné :-/

Setkal se někdo s tímto?
https://www.youtube.com/watch?v=S_USx1OtKMI" onclick="window.open(this.href);return false;
Dělá mi to také, byla to poslední kapka k reklamaci, tak doufám, že se "závada projeví.."
Marty04
smartguru
smartguru
Příspěvky: 702
Registrován: čtv led 02, 2014 21:59
Zařízení: Nokia 8

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od Marty04 »

Závada se neprojeví. Tohle dělá většina mobilů. Autofocus je v horších světelných podmínkách maten světelnými body všude kolem, proto to přeostřování. Stačí kliknout, kam chceš zaostřit a začít natáčet a je po problému.
Odpovědět

Zpět na „Microsoft Lumia 950 & 950 XL“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů