Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Diskuze o prvních smartphonech s Windows 10 Mobile…
Odpovědět
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od imperator »

Presne tak - ale hravec - nevieš ako to je s ochranou proti factory reset ? Čítal som že to maju len lumie v US - ale ktoré ? Aj 950tky ?

Inak sim kartu každý zlodej hneď zahodi - ide hlavne o telefón - kontakty a sms tam uz davno nikto nema a volania z nej by pouzival len blbec
hravec-x
smartguru
smartguru
Příspěvky: 623
Registrován: ned led 04, 2015 4:22
Zařízení: Lumia 950XL, Band 2, Surface Pro 4

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od hravec-x »

v L950XL to do výročního update bylo v menu, ale stejně to nešlo nastavit zde https://support.microsoft.com/cs-cz/hel ... t-my-phonev návodu se o tom píše, že ochrana proti obnovení továrního nastavení je dostupná jen u některých nových telefonů s buildem 8.10.15127.138 nebo novějším.

ověřit to ale lze: https://account.microsoft.com/devices/resetprotection
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od imperator »

Takže ako som písal len pre US modely :-/

http://forums.windowscentral.com/micros ... 950xl.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
jkubovic
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 245
Registrován: úte bře 17, 2009 17:11
Zařízení: Xiaomi Redmi 4 Note LTE Global, MS Lumia 640 DS,
Bydliště: Banská Bystrica

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od jkubovic »

No dobre a keď si zlodej urobí factory reset cez HW tlačítka, tak mu telefón nabehne a môže si s mojou SIM kartou bez nastaveného PINu robiť čo len chce. K mojim údajom v telefóne a na MS účte sa síce nedostane, musí sa prihlásiť svojím MS účtom, ale z nechránenej SIM karty môže volať a dátovať koľko len chce, až kým ju nezablokujem u operátora. Takže ochrana SIM karty PIN kódom má svoj význam.
Najlepšia kombinácia je teda PIN na SIM karte + PIN na MS prihlásenie.
hravec-x
smartguru
smartguru
Příspěvky: 623
Registrován: ned led 04, 2015 4:22
Zařízení: Lumia 950XL, Band 2, Surface Pro 4

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od hravec-x »

ale ale, SIM karta je zablokovaná v řádu minut, tak jaképak může dělat co chce a pokud to zjistíš po několika dnech, že ti někdo ukradl telefon, je to jako s peněženkou, peníze utratí hned a do 500 Kč (většinou) si bez pinu opakovaně nakoupí plno věci....

to co píšeš nemáš pravdu, protože zloději z 99 % ihned vyndávají sim a nikam nevolají, to dělají jen tupci

takže paranoja stranou a hlídat si věci
Uživatelský avatar
jkubovic
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 245
Registrován: úte bře 17, 2009 17:11
Zařízení: Xiaomi Redmi 4 Note LTE Global, MS Lumia 640 DS,
Bydliště: Banská Bystrica

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od jkubovic »

To, že nie si paranoidný, ešte neznamená, že Ťa nikto nesleduje :-)
Ja som s mojím nastavením PIN + PIN spokojný, veď sa to zadáva len pri reštarte.
Misanekx
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 323
Registrován: úte srp 06, 2013 19:42
Zařízení: Huawei P10, Lumia 640LTE
Bydliště: Náchod

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od Misanekx »

imperator píše:Takže ako som písal len pre US modely :-/

http://forums.windowscentral.com/micros ... 950xl.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Ta ochrana je závislá ne na modelu, nebo regionu, ale na firmware telefonu. A myslím, ze není az takový problem udělat z CZ distribuce US distribuci. Už kdysi jsem to na sve 950xl dělal. Proste staci nahrat US firmware a musí to fungovat :-)
Marty04
smartguru
smartguru
Příspěvky: 702
Registrován: čtv led 02, 2014 21:59
Zařízení: Nokia 8

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od Marty04 »

Jo a brickneš si telefon. Nemůžeš na EU model nahrát US firmware.
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od qwerty »

nemyslim, ze tie HW verzie sa az tak odlisuju. Ale skusat to nebudem.
Misanekx
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 323
Registrován: úte srp 06, 2013 19:42
Zařízení: Huawei P10, Lumia 640LTE
Bydliště: Náchod

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od Misanekx »

Marty04 píše:Jo a brickneš si telefon. Nemůžeš na EU model nahrát US firmware.
Už kdysi jsem tady psal návod na jednoduchou změnu customizace prave z duvodu novejsiho firmware, ktery nebyl pro CZ jeste dlouho potom vydany. Fungovalo to vsem a nikdo žádnou cihlu nehlásil. Každopádně čerpám ze stránek XDA a tam dělají s telefonama kolikrát takové blbosti o kterých se člověku ani ve snu nezdá :)
Misanekx
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 323
Registrován: úte srp 06, 2013 19:42
Zařízení: Huawei P10, Lumia 640LTE
Bydliště: Náchod

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od Misanekx »

Az se dostatecne vyblbnu s insider redstone 2 tak ten US firmware klidne pro test do sve 950xl nahraju a pokud bude ta ochrana proti restore funkční tak rad napisu opět návod jak na to aby to pochopil kazdy.
Marty04
smartguru
smartguru
Příspěvky: 702
Registrován: čtv led 02, 2014 21:59
Zařízení: Nokia 8

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od Marty04 »

Misanekx píše:
Marty04 píše:Jo a brickneš si telefon. Nemůžeš na EU model nahrát US firmware.
Už kdysi jsem tady psal návod na jednoduchou změnu customizace prave z duvodu novejsiho firmware, ktery nebyl pro CZ jeste dlouho potom vydany. Fungovalo to vsem a nikdo žádnou cihlu nehlásil. Každopádně čerpám ze stránek XDA a tam dělají s telefonama kolikrát takové blbosti o kterých se člověku ani ve snu nezdá :)
Jo, já taky flashoval kdysi 720, pak 830, ale to byla vždycky verze FW, která byla na daný model, s určitým číselným označením. Nemůžeš nahrát na L950 RM-1105 fw z L950 RM-1104. Nevím, jak je to teď, ale když jsem to kdysi dělal přes Care suite, tak by mě to ani nepustilo, pokud by se RM-... neshodovalo.
Misanekx
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 323
Registrován: úte srp 06, 2013 19:42
Zařízení: Huawei P10, Lumia 640LTE
Bydliště: Náchod

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od Misanekx »

Uz nevim presne pres jaky software jsem ty zmeny customizace a firmware delal, je to rok. Ale myslim, ze to byl Windows phone image designer. Každopádně se nebojím to opět otestovat. Takže az budu mit chuť s cas tak se na to vrhnu a pak sem napisu co a jak. Ted spis zkouším jak je na tom poslední build insider redstone 2. Zatím vypadá na 950xl docela ok na rozdíl od jiných Lumii, které se po této aktualizaci 100x denne restartuji a blbnou.
zikii
nováček
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: ned čer 21, 2015 18:00
Zařízení: Lumia 950 XL

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od zikii »

Zdravím, před pár týdny jsem si pořídil L950XL a celou dobu bojuji s geotaggingem u fotek. Mobil mi k fotkám dává souřadnice s odchylkou stovky metrů i kilometry od skutečného místa focení a to v otevřeném terénu. Má předchozí L925 mi snad u 99% snímků venku trefila souřadnice s přesností na metry, ale u L950XL jsem rád, když se aspoň u jedné fotky z desíti trefí do okruhu padesáti metrů od místa focení. Povolení zjišťování polohy pro aplikaci Kamera mám samozřejmě zapnutou, nainstalovanou poslední aktualizaci 693, zkoušel jsem fotit na SD kartu, do interní paměti, zkusil jsem i jinou kartu a nakonec jsem i s velkou nechutí resetoval mobil do továrního nastavení, ale zdá se, že se nic nezměnilo. Včera jsem udělal pokus, že jsem vyrazil do města s ženinou L550 a na několika místech udělal za stejných podmínek fotky s L550 i L950XL a výsledek je ten, že fotky z L550 mají souřadnice přesné, na rozdíl od L950XL, které jsou jako obvykle hodně mimo a to ta L550 nemá ani aktivní mobilní data. Zajímavé je, že v aplikaci MS Mapy nebo Mapy.cz se mi poloha fixne prakticky hned a přesně, takže GPS by měla být funkční. Jediné co mě už napadá, je poslat mobil reklamovat :cry:.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od htcjirka »

Tohle uz někdo nekde popisoval na jinem foru (MM, jestli jsi to nebyl ty) a od te doby jsem to zacal hlidat a fotky, respektive poloha sedi a zadná 100 metrova nepresnost a vice se nekona u mého kousku.Je fakt, ze pouzivam Lumia Cameru a ne interni aplikaci Fotoaparat.Pokud ti poloha sedi v mapách (100 metru by bylo sakra znat), mela by i ve fotaku, pak by to bylo prave v sw aplikace fotoaparat nez HW problem.Delal jsi jen reset anebo i prehrani přes WDRT?
zikii
nováček
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: ned čer 21, 2015 18:00
Zařízení: Lumia 950 XL

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od zikii »

Dík za rychlou reakci, ano na MM jsem to byl já, ale tam můj dotaz už zapadl do historie a tom vláknu se už řeší něco jiného, tak nechci otravovat. Ten problém mám stále a vzpomněl jsem si na tyto stránky, které se mi zdají jaksi odbornější. Používám interní aplikaci Kamera (ta základní), poněvadž Lumia Kamera, kterou jsem používal u L925, tam nikde není. Jak jsem psal, tak v Mapách problém s GPS nemám, ale když se podívám na polohy fotek v mobilu nebo na PC (v ZPS), tak jsou fakt mimo (někdy se netrefí ani do stejné obce). Myslel jsem, jestli mobil u fotek náhodou neodhaduje polohu pouze podle BTS mobilní sítě a proto ta velká nepřesnost, ale taky mi připadá, že se ty fotky na mapě často kupí na stejná místa. Reset jsem dělal pomocí nástroje přímo v mobilu (Všechna nastavení -> Systém -> O systému -> Obnovit tovární nastavení telefonu).
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od htcjirka »

Tvari se to tak, ze ti to bere jen přibližnou polohu z BTS.V tydnu, když bude cas, to zkusim u obou sw, jak Lumia Camera (jde nainstalovat "bokem") versus interni Fotoaparat.
zikii
nováček
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: ned čer 21, 2015 18:00
Zařízení: Lumia 950 XL

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od zikii »

Tak jsem si taky naistaloval "bokem" aplikaci Lumia Camera Beta, aplikace má povolené zjišťování polohy, ale fotky vyfocené touto aplikací už neobsahují souřadnice vůbec :roll:.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od htcjirka »

Tak to uz je uplne divne..Jinak v nastaveni nemit asi zapnutou přibližnou polohu, jinak me nic nenapada..

Obrázek
zikii
nováček
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: ned čer 21, 2015 18:00
Zařízení: Lumia 950 XL

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od zikii »

Tu přibližnou polohu mám vypnutou. Dneska jsem zkusil prohodit i SIM kartu za druhou (mám od Vodafonu DvojSIMku), ale nepomohlo to a jinak už mě nic nenapadá. Zítra asi pošlu mobil reklamovat :-(.
Odpovědět

Zpět na „Microsoft Lumia 950 & 950 XL“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů