Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Volná diskuze na libovolná témata...
Odpovědět
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od imperator »

relouth píše:daj vediet,ako si na tom so spotrebou energie s tou app
Ak je app správne napísaná tak nezožerie viac nez pripnutá dlazdica na spotrebu dát napr. - nakoľko len siahne do systému po dáta a da ich na dlazdicu - to by malo byt par riadkov kodu - zatiaľ nepozorujem žiadne zhoršenie baterky a systém ukazuje len pod <1% spotrebu.
Mich77
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: čtv pro 03, 2015 16:49
Zařízení: Lumia 950 XL DS, LG G6 DS 64GB quad DAC

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Mich77 »

Já už jí používám několik měsíců a když dám spotřebu aplikací za poslední týden, tak tahle je někde dole a píše se u ní <1%, Využito 0%, Pozadí 0%. Aktualizace je asi co 15 minut, je to vidět při nabíjení na GS, že nejde postupně po procentech ale skáče.
Radim Stehlík
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 445
Registrován: čtv zář 19, 2013 19:24
Zařízení: Nokia Lumia 640DS

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Radim Stehlík »

relouth píše:je taky problem si dat iny kalendar ? :)
Promiň, aleto je přesně ten přístup, co tu mají ti co to stále obhajují...
Kalendář nefunguje správně (na tom se tedy shodneme), tak si tam budu muset dávat něco dalšího? Navíc něco, co NEMŮŽE přímo vložit událost, ale spouští mi vestavný kalendář ?
Jsou to přitom prkotiny, které kdyby MS řešil spíš než nesmyslné spouštění Win32 aplikací, které bude další zbytečnost, udělal by líp.
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od relouth »

na somariny nereagujem
tgriger
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 243
Registrován: pát srp 26, 2011 8:45
Zařízení: Microsoft Lumia 950XL White
Bydliště: Brno

Re: Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od tgriger »

Mne teda kalendár funguje ako má, včítane dlaždice. To že nemá funkcionalitu, ktorú by si tam chcel neznamená že nefunguje.
Možnosti nastavenia dlaždice by tam byť mohli, programátor sa ale z nejakého dôvodu rozhodol že nebudú.
Mne 3 události v daný deň stačia, ale chápem, že to niekto chce ináč. Nevyhovie ti vždy na 100% ale žiadny OS, vždy narazíš na nejaký limit. Ono to ani nejde, každý chce a potrebuje niečo iné.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od imperator »

inak - pocas toho casu co som ho testoval som to nenasiel - je na emui (alebo androide - neviem ci emui rozsiruje len vlastnosti androidu alebo ich moze aj odobrat ze nieco android ma a v emui to nie je :D ) nieco take ze ked mi dojde sprava tak sa rozsvieti displej a vidim co doslo ? lebo mne len blikala smiesna malo viditelna diodka na honore - a kedze na losckreene nie je nic tak ho mozem len odblokovat a potom stiahnut roletku potom swipnut doprava a tak pozriet ake mam notifikacie :D
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od SmetyCZ »

Kalendář už mi taky funguje (ještě aby ne, po takový době).

Mě tak teď po ránu napadlo, jestli vůbec někdo v MS ty telefony reálně používá v běžným provozu. Moc tomu nedávám. To by mi pak asi nevyskočila hláška, abych vyzkoušel OneNote web clipper. Na telefonu.

V liště vyběhne oznámení vyzkoušejte, po kliknutí mě to hodilo na webovou stránku, ta mě přesměravala do Store, kde to samozřejmě zařvalo, že je to jenom pro velký W10.

A takovýchhle nelogických věcí je tam hodně.
Uživatelský avatar
mposvar
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 403
Registrován: stř zář 03, 2014 13:40
Zařízení: Telefon

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od mposvar »

Radime
one calendar - cz, nic nevyužívá, vše vložit jde a několik dní dopředu také nejenom na dlaždici ale i GS...
Jistě je i více variant.
Proč tady musíme pořád něco obhajovat po podezírání ?
Proč to děláte ?
Už pár stránek zpět se řeklo, že s tím končíme...
Potřebujeme rady, řešit problémy, diskutovat zajímavosti - nikoliv stále někomu něco dokazovat, a převážně bývalým uživatelům.
Radim Stehlík
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 445
Registrován: čtv zář 19, 2013 19:24
Zařízení: Nokia Lumia 640DS

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Radim Stehlík »

Protože PROČ bych měl nahrávat jiný, další kalendář?
Když si kupuješ auto a bude tam sedadlo, do kterýho ti nepůjde zapnout pás, tak taky nekoupíš ještě jedno sedadlo do kufru, který už funguje.

Jinak Relouth - díky, právě jsi potvrdil svoji inteligenci
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od relouth »

porovnavas auto a operacny system..really ?

na stolnom windows tiez pouzivas defaultne programy napr. na otvaranie fotiek,videi,internetu atd ? :)
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od imperator »

Lebo do iných systémov keď chceš rozšírene funkcie nemusíš nikdy nic inštalovať lol - ios ani pripnúť foto kontaktu na plochu nevie ale žeby som išiel na iphone forum a dookola to tam omieľal mal by som pochybnosti o svojom stave
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od pogo8303 »

Radime jako sorry, ale pokud ti nevyhovuje systémová aplikace (kalendář - já s funkčností také nemám problém), opět se budu opakovat - není to právě výhoda chytrého telefonu, že mohu nahradit jinou aplikací, která mi vyhovovat bude? Stejně jako na androidu...? Nebo je fakt nějakej rozdíl mezi tím, že stáhnu "3rd party app" ze storu MS nebo na play.google, protože tady mi to tak připadá?
Na tabletu s androidem jsem si taky musel dostahovat jinej prohlížeč, protože "vestavěnej" byl tragickej.
Garp69
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 122
Registrován: čtv dub 10, 2014 22:43
Zařízení: MS Lumia 950 (WM_10), Nokia Lumia 925 (WP8.1),

Re: Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Garp69 »

[quote="Radim Stehlík"]Protože PROČ bych měl nahrávat jiný, další kalendář?

Neustále tady čtu o možnostech nainstalovat tisíce aplikací na Androidu. A teď je najednou špatně, že na dláždicích si můžu nainstalovat jiný kalendář???



Sent from mTalk
Uživatelský avatar
mposvar
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 403
Registrován: stř zář 03, 2014 13:40
Zařízení: Telefon

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od mposvar »

Radim Stehlík píše:Protože PROČ bych měl nahrávat jiný, další kalendář?
Když si kupuješ auto a bude tam sedadlo, do kterýho ti nepůjde zapnout pás, tak taky nekoupíš ještě jedno sedadlo do kufru, který už funguje.
Tak auto jo - tuning...problém...ne...běžná součást bez jakéhokoliv údivu i na mém Š-WRSu...
A další sedačku opravdu nepotřebuji... Jo a pásy mám Weber a jsou super (origo v garáži)
Co tam máš dalšího ?
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Krayzie »

Radim Stehlík píše:Protože PROČ bych měl nahrávat jiný, další kalendář?
Tak potom ale neviem kam prejdes. V AOS aj iOS to s default appkami nedas, takze si prechodom nepomozes. Predsa nebudes instalovat nieco zo store, nie?
Radim Stehlík
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 445
Registrován: čtv zář 19, 2013 19:24
Zařízení: Nokia Lumia 640DS

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Radim Stehlík »

Pokud by to fungovalo, tak není důvod nic dalšího instalovat. Já nemám problém s orig. kalendářem. Naopak se mi líbí víc než Chronos. Ale k čemu je, když se to chová pokaždé jinak. Taky jsem tu psal, že před reklamací mi to fungovalo - je zřejmé, že se to chová co HR jinak. Ale s bandou fanatiků, co obhajují chyby v systému možná s větší urputností než jablíčkáři nemá cenu.

Na jednu stranu kolik roků trvalo tomu droidu, než se "údajně" v 6.verzi stal schopným. WP od verze 7 tu jsou zhruba polovinu, takže asi ještě pár let v MS potřebují aby to dodělali. Ale já si na to počkám zas někde jinde a pak se velmi rád vrátím. Ale teď nehodlám být insiderem nedobrovolně.

Ale nemá cenu se tu nikde zmiňovat o nějakém nedostatku, protože v tu ránu se člověk stává někým, kdo nechápe perfektní systém. Užívejte si ho (všech vás 20) já na to taky prdím.
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od relouth »

Je veľký rozdiel medzi tvrdeniami ,mam dokonalý systém a mam systém,ktorý ma chyby,ale vyhovuje mi
Jumbo78
moderátor
moderátor
Příspěvky: 704
Registrován: ned led 16, 2011 10:49
Zařízení: iPhone 7+ 256 GB
Bydliště: Jindřichov ve Slezsku

Re: Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Jumbo78 »

Možná trochu píchnu do vosího hnízda:
Furt někdo mlátí o hlavu u Androidu, že na vše je x aplikací a proč by je měl používat, že chce, aby vše bylo "dokonalé" v základu.
Ale najednou zde zazní: je taky problem si dat iny kalendar?

Trošku se zamyslete.

Žádný systém není dokonalý! Ale to neznamená, že budu na nějaký nadávat a jiný vychvalovat, protože jej používám.

Sám jsem spokojen s androidem, používám STOCK ROM, kalendář od Samsungu (S plánovač) má skvělé vychytávky, S Pen je perfektní pracovní nástroj atd...

Na druhou stranu nebyl problém, abych švagrové nastavil Lumii, i když nastavení MMS bez dat byl opruz.

Ale nikomu tu nevnucuji, že jen já mám pravdu a nic než pravdu...

Zkuste se bavit na úrovni a s odstupem.

P.S. Na WIN mi osobně vadí vzhled - dlaždice - které často nefungují. Spousta tu nadává, že android není konzistentní - na každém telefonu mohu mít stejný vzhled, nebo úplně jiný - říká se tomu rozmanitost...
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od pogo8303 »

relouth: souhlas.
Tvl, proč mám takovej pocit že 50% uživatelů, kteří přechází z WM, se museli zbláznit? Začínám se bát a už dopředu se omlouvám, pokud někdy budu přecházet a postihne mě taky tenhle syndrom :D.
Tade
smartguru
smartguru
Příspěvky: 604
Registrován: sob bře 09, 2013 11:14
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Trutnov

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Tade »

Enjoy Radime. Jsme tu taková dvacetičlenná rodina, tak nás v tom nechej plácat se dál ;)
Odpovědět

Zpět na „Off Topic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů