Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Volná diskuze na libovolná témata...
Odpovědět
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Krayzie »

Menty píše:Jinak chlapci, já chápu, že se vám nelíbí, že tu někdo napíše takový a takový názor, ale toto téma je budoucnost W10M a kam přejít.
O buducnost W10M by som sa az tak nebal. Horsie je to so zariadeniami. Tak ci onak, prave otazka "kam prejit" je tu na mieste. Lebo pre vela z nas (tych ktorym W10M vyhovuje z pohladu UI/GUI aj celkovej koncepcie a necitia sa byt limitovani) jednoducho nie je kam prejst. A sorry, ale napr. pre mna nie je iOS ani droid pouzitelna alternativa k W10M. A nech uz mam dovody akekolvek, toto je nieco co slav ani Pavel a im podobni nevedia pochopit a to je ten hlavny problem. Nevedia pochopit, ze na designe telefonu mi nezalezi, ze nemam rad premiove materialy pre ich nepraktickost. Ze sa mi nepaci zahnuty display (ani pouzite materialy) na SGS 7 Edge. Ze mi nevyhovuje droid svojou koncepciou ani tym, ze za nim stoji monopol a evilcorp Google. Toto oni nikdy nepochopia. Sam som vzdy aj kritizoval WP/WM (WP7 pre svoju obmedzenost, WP8 pre takmer ziadny posun vpred, WP8.1 pre uplne rozbitie svojej povodnej koncepcie, W10M pre stratu identity a zavedeniu UI prvkov z konkurencie aj s ich nezmyselnym a nelogickym umiestnenim ked mali daleko praktickejsie riesenie v spodnom app bare). Tych veci by som nasiel pozehnane, ale to neznamena, ze prechodom na iOS/droida by som si polepsil, skor naopak, stale by som si vyrazne pohorsil. A na margo MS aplikacii na droide, nech mi nikto nepise bludy, ze su lepsie ako tie pre W10. Outlook na droide hrozny a onedrive pomaly.
Uživatelský avatar
mposvar
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 403
Registrován: stř zář 03, 2014 13:40
Zařízení: Telefon

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od mposvar »

mberdych
super, konečně se možná dozvím co potřebuji... :-)
Se zájmem jsem si přečetl tvůj komentář...
Tak a nyní já se zkušeností iP6s oproti L950XL...
+ výdrž baterie a plynulost přechodů mezi app
- display, celková váha telefonu, a to foto je opravdu v porovnání s Lumií špatné
Vše ostatní co uvedu je jenom můj pocit - ta spousta ikon a návyk na GS s celkovým přehledem, mi prostě u iP chybí/nesedí.
Bez iTunes a ještě že je VLC, nic v MT neudělám, a to se v něm nechci hrabat jako v droidu.
O potřebách duálu a výměny baterie lacině psát ani nebudu...
Ostatní napsáno v příspěvku výše.
Proto jsem se vrátil k Lumii a jsem spokojený.
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Re: Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Mahtiel »

@imperator, @Krayzie s tou zasr... a likvidační politikou FB Inc. to bylo jasné už dříve, chtějí mít monopol. Čím více uživatelů bude mít originální aplikace, tím více bude mít zisky především z reklamy. Bohužel je to rozjetý vlak. Spousta lidí do něj nastoupila, má na FB kamarády, známé, skupiny (osobně ujíždím na papoušcích) a jen málokdo z něj vystoupí. Oni to ví a profitují z toho. Proto ten monopol. To je jasné jak facka. A to mě doslova mr.dá.
Na androidu FB funguje perfektně a Messenger relativně taky. Poslední update stojí celkem za prd (často nechtěně spouštím foťák), ale je to celkem použitelné...
Uživatelský avatar
marYan
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 254
Registrován: ned pro 11, 2011 12:53
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge
Bydliště: Bratislava

Re: Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od marYan »

Krayzie: outlook neviem,ten nepouzivam (hrozny bol uz na wm10) ale onedrive je na androide urcite rychlejsi a spolahlivejsi,zial. (Porovnavam ked som mal lumiu 950xl minulý rok do leta vs. Android od leta doteraz). Btw outlook nesynchronizuje/oval ulohy, co sa u nas v praci pouziva velmi casto. Bolo to tak na wm10 a je to aj na androide. Neviem preco to MS do mobilnej verzie nedal ked v PC verzii to v outlooku je

Odoslané z SM-G935F pomocou Tapatalku
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Krayzie »

marYan: Zrovna na silvestra som chcel znamym na tablete ukazat jedno video, co som natocil a mam ulozene vo onedrive. Hovorim si, ze zoberiem 10" tablet a ukazem. Po 30s s napisom "loading" som dal radsej kolovat svoju lumiu, kde to islo bez problemov (a nie, to video nemam v lumii ulozene lokalne). Mozno sa jednalo o "jednorazove" zavahanie, mozno nie, skumat to nebudem, ale v momente siel onedrive z tabletu do prd..e (aj tak by tam ta appka detom iba zavadzala).
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od imperator »

Ja som zas bol prekvapený že je horsi napr onenote na droide nez na wm - lebo si pametam že bol na tom lepšie - ale otrasne ui... Tento na Lumii je obdobný ako na ios - len zas na ios nepripnem na plochu bloky - A keďže mam aj rôzne zdielane bloky a pod - tak vyjsť z jedného a ist do ineho je na 6 klikov - na Lumii je to homescreen a klik na blok :D (zase na droide sa dajú tiež pripínať)

inak na iphone sa da lockscreen pozriet tak ze stlacim bocny power button alebo kliknem na home button prstom ktory nemam nastaveny na odtlacok nie ? a tam mam notifikacie mozne nastavit a pod.

Neviete ako je to na EMUI (honor, huawei a spol) lebo tam som nevedel nejak dostat na loscreen notifikacie a v lockscreene sa nedala ani stiahnut roleta - co pouzivam velmi casto vyjdem z domu a hned vypinam wifi lebo mi ju chyta dobre ze nie kilometer a potom nejde mobilny net, potom trocha jasu napr zmenim a pod. v emui musim odblokovat telefon odtlackom, stiahnut listu, zobrazia sa notifikacie a potom este swipe doprava a tam uz su tie nastavenia...
Uživatelský avatar
mposvar
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 403
Registrován: stř zář 03, 2014 13:40
Zařízení: Telefon

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od mposvar »

slav
ale máme ... :-)
10GB u O2 na simce... jo a přepíná se to samo z wifi
Jinak u VdF 5GB na datovku kde se dá volat za 256,- Kč kdyby jsi chtěl poradit...
Uživatelský avatar
marYan
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 254
Registrován: ned pro 11, 2011 12:53
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge
Bydliště: Bratislava

Re: Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od marYan »

Krayzie: tablet neviem posudit,aj ked snad by to malo fungovat ako na mobile. Ja som to porovnaval lumia 950xl vs samsung galaxy s7edge a tam bol rozdiel vyrazny v prospech s7. Ako "tablet" aj pc ako take pouzivam surface pro 3 s cim som max spokojny. Tam ide ondrive inek kedze je sucastou systemu samozrejme.
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od mberdych »

mposvar:

Tak pokud srovnávat XL tak s pluskem a tam bych ten displej rozhodně horší neviděl. Ano, rozlišení nižší, ale také o něco menší. Navíc displej na plusku je opravdu skvělý.

iTunes k životu moc nepotřebuji, vlastně moc nevím kdy jsem je naposledy použil. Ale ziju v Apple ekosystému a vždycky jsem říkal, že mít iPhone a nemít Mac, pripadne iPad mě nedává smysl. V podstatě mám iPhone kvůli Macu, protože toho se v nejbližší době nevzdám (byť se Apple snaží mě to rozhodnutí v budoucnu usnadnit svoji cenovou politikou) a pak je iPhone logická volba. Nemít ten, beru teď Blackberry s androidem.
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od steelspace »

Mám iPhone i když nic jiného od Applu nemám. Prostě iPhone je dnes nejlepší volba. Vzhledem k tomu, že vše potřebné je v cloudu, tak jsem z Lumie přešel naprsoto plynule - mail, kontakty, kalendář (outlook je stejně nejlepší klient i na iOS), OnDrive zálohuje fotky stejně jako na W10M, vše ostatní totéž.
iTunes je opruz, ale dá se to vydržet.
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Krayzie »

steelspace: Nerozumiem, slav aj Pavel tvrdia, ze najlepsi je droid, ze vsetci sa stretneme na android fore. Ty tvrdis, ze najlepsi je iOS. Tak ako to je? Uz som z toho trochu zmateny :-D
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od relouth »

co na tom nechapes ? nie je ziadny objektivne najlepsi OS..existuju len subjektivne najlepsie OS..
Pišta Hufnágl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 699
Registrován: pon zář 21, 2015 10:07
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 5 LTE 64 GB
Bydliště: Praha. Pochopitelně.

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Pišta Hufnágl »

Myslím, že zákeřně použil sarkasmus... :)
Katikakus
varování
varování
Příspěvky: 57
Registrován: pát led 30, 2015 9:35
Zařízení: Sony

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Katikakus »

Krayzie píše:steelspace: Nerozumiem, slav aj Pavel tvrdia, ze najlepsi je droid, ze vsetci sa stretneme na android fore. Ty tvrdis, ze najlepsi je iOS. Tak ako to je? Uz som z toho trochu zmateny :-D
Dosavadni uzivatele Lumii asi tezko budou kupovat iPhone za 20k+. Takovych bude fakt jen par. iPhone cili na uplne jinou prijimovou skupinu - opacny konec spektra.
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od steelspace »

No nevím, Lumie 950 XL DS taky nebyla nejlevnější. Jinak samozřejmě, každému vyhovuje něco jiného, ale aktualizace, podpora a odladěnost jsou na straně iOS.
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Krayzie »

Katikakus: Aj ty zijes v tej rozpravke, ze iPhone = hornych 5% z prijimoveho kolaca a ze Lumia = dolnych 5%? Ak ano, tak povedz vecer otcovi, ked ti bude vecer pred spanim citat rozpravku, ze chces tu o princeznej. Som netusil, ze vysadou milionarov je brat si iPhone na splatky alebo pozicku z nebankovky. Uz aj letim do nebankovky a po svoj vytuzeny iPhone, predsa ako z hornych 5% nemozem inak :-D

relouth: Sarkazmus?

Pavel: Aj ty uz konecne pochop, ze nie kazdy chce/potrebuje appku na vsetko, ze nie kazdy je na soc. sietach, ... Ja ti tvoje dovody na prechod ku konkurencii neberiem. Nespochybnujem ani tvoje nazory (az na oslavne reci WP8.1, kedze z rodiny WP7, WP8, WP8.1 a W10M bol jednoznacne najhorsi). A v jednom s tebou Pavel dokonca suhlasim. Neexistuje trh s W10M zariadeniami. Dopredaju sa posledne Lumie a smitec. Nebude sa dat nic kupit (po pravde ani vo svete droida nie je pre mna telefon bez kompromisov, u Apple by to bol iPhone SE).
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od htcjirka »

Dosavadni uzivatele Lumii asi tezko budou kupovat iPhone za 20k+. Takovych bude fakt jen par. iPhone cili na uplne jinou prijimovou skupinu - opacny konec spektra.
Zpočátku stála více jak 15tis, takže nějakých 20tis není pro kupujícího u iPhone limitující.Já dal za všechny tři 950XL přes 40tis a nelituji, dal bych je znovu, takže nějakych usmrkaných 20tis za telefon je pro mne sranda a cena tudíž pro mne není limitujíci.
Když je telefon obzvláště povedený nekoukám jestli stoji 20 nebo 30tis.Zatáhnu to z jedné vyplaty a ještě me peníze v pohode zbydou na zbytek jako bydleni, jídlo, pohonne hmoty a i nějaké to spoření.
Uživatelský avatar
mposvar
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 403
Registrován: stř zář 03, 2014 13:40
Zařízení: Telefon

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od mposvar »

A já si klidně koupím dva... :-)
mberdych
myslel jsem plusko...omluva nevšimnul jsem si že jsem to neuvedl
Display proti L950XL je opravdu špatný, ale zase o to déle vydrží baterie, tu si ale u Lumči narozdíl od tebe v poho vyměním sám... :-)
A ta váha vibr.mechanizmu společně s mizerným fotem je to ostatní.
Radim Stehlík
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 445
Registrován: čtv zář 19, 2013 19:24
Zařízení: Nokia Lumia 640DS

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Radim Stehlík »

HTCJirka: To jsme hrozně potřebovali všichni vědět :-)
Nezávidím (netvrdím, že věřím), ale přijde mi zbytečný se tím takhle ohánět ne? :-D
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od mberdych »

mposvar: tady nesouhlasím, 6+/7+ má displej skvělý, amoled na Lumii mě nic extra nepřijde.

Mizerne foto je poněkud přehnaný komentář vzhledem k tomu, že je iPhone řazen většinou do TOP5. Ano, nefoti nejlépe, ale mizerné je silné slovo.
Odpovědět

Zpět na „Off Topic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů