Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
Odpovědět
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od imperator »

Tak som si akorat zaspominal na Lumiu 800 a 900 - bral by som 4,3" s top špecifikáciami a krásnym dizajnom
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Krayzie »

Az dnes som si vsimol pozmeneneho okna na zrusenie vyzvanajuceho alarmu. Nastala zmena updatom OS alebo appky 13.12.)? V kazdom pripade, to okno sa mi vobec nepaci.
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Krayzie »

imperator píše:Tak som si akorat zaspominal na Lumiu 800 a 900 - bral by som 4,3" s top špecifikáciami a krásnym dizajnom
Ja som si nedavno zaspominal na HTC Trophy 7 3.8". Ten telefon bol proste naj materialmi aj velkostou. Skoda, ze nieco podobne s top specs sa dnes uz kupit neda. Bol by som ochotny za to dat "majland".
Mich77
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: čtv pro 03, 2015 16:49
Zařízení: Lumia 950 XL DS, LG G6 DS 64GB quad DAC

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Mich77 »

Taky se mi to moc nelíbí, protože je teď ta ikonka malá a ráno se do ní špatně trefuje :grin:
Darth Daron
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 54
Registrován: pon říj 14, 2013 13:34
Zařízení: Lumia 950

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Darth Daron »

Zdravím. Po poslední aktualizaci mi na telefonu přestala fungovat Cortana (mám anglický jazyk a oblast ČR), dříve fungovala bez problémů. Jakýkoliv příkaz (např. remind) spustí hledání.
Zřejmě nejsem sám s tímto problémem: https://www.reddit.com/r/windowsphone/c ... to_broken/

Máte také někdo tento problém?
iljusin66
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: ned črc 29, 2012 11:27
Zařízení: Lumia 950 -> Samsung S7

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od iljusin66 »

Mich77 píše:Taky se mi to moc nelíbí, protože je teď ta ikonka malá a ráno se do ní špatně trefuje :grin:
No já ji bez brejlí prakticky nevidím. Úplně na h***o :/
gumos22
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 50
Registrován: úte pro 01, 2015 16:04
Zařízení: Nokia Lumia 735

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od gumos22 »

htcjirka píše:A přesto zatukali, nevis toho spousty.
Desitky ofiko dostala Lumia 532, Lumia 640, Lumia 730/735, Lumia 830, Lumia 930 a Lumia 1520.
Nemyslím si že ofiko, člověk si musí stáhnout tu aplikaci, která aktualizaci potlačí. Pokud to člověk neví a má třeba Lumii 735 a jede jen přes automatické aktualizace mobilu, tak desítky nedostane. Nebo už je to jinak? Já jsem byl vždycky zastánce mobilních windows a nechtěl jsem nikdy jiný mobil, ale teď opravdu začínám uvažovat o androidu, protože hlavně aplikace typu messenger, facebook apod. jsou šíleně zprasené. Sekají se, sem tam ani nejdou otevřít, načítají se neskutečně dlouho. Dokonce mi někdy ani nejde otevřít aplikace fotografie, vždycky spadne do systému a povede se to až na 4. pokus. Emaily mi automaticky nestahují obrázky, musím kliknout na to, že je chci všechny zobrazit a to mám přímo nastavené, že se mají všechny automaticky stahovat. Spotify se taky dlouho načítá, sem tam mi napíše, že nejde načíst, že musím restartovat aplikaci. Na živé ikoně facebooku mi stále zůstává zaseknuté jedno upozornění, které už tam dávno není. Prostě se toho začíná kupit fakt hodně. A to jsem nedávno dělal kompletní reinstalaci s WDRT. Prostě už neplatí to, že mobily s windowsem a 1GB pamětí jedou svižně a bohužel už i systém si někdy dělá co chce.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od htcjirka »

Nemyslím si že ofiko, člověk si musí stáhnout tu aplikaci, která aktualizaci potlačí.
Ano musí si ji stahnout, ale je to ofiko postup a ofiko aplikace od Microsoftu.
Ty telefony dostaly ofiko desitky jako upgrade.
Navíc se to i dozvíš, Microsoft o tom referuje jak na svých strankach, do emailu apod. + se o tom všude pise, takze by jsi musel byt nesvéprávný, aby jsi o tom nevěděl.
Papek
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: úte čer 05, 2012 12:20
Zařízení: iPhone 7 32GB + AT&T Lumia 640 LTE

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Papek »

Och... teraz som si otvoril aplikáciu Fotografie s cca 200 fotkami. To je radosť :) Prečo dokázala stará L920 bez problémov zobraziť náhľady všetkých fotiek a L950 to trvá asi pol minuty a este sa pri tom seká? Listovanie medzi fotkami tiez des. Fakt je toto v poriadku?
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od veigy »

Není to tím, že se fotky tahají z cloudu?
Mich77
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: čtv pro 03, 2015 16:49
Zařízení: Lumia 950 XL DS, LG G6 DS 64GB quad DAC

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Mich77 »

Myslíš fotky na cloudu nebo v telefonu? Protože v telefonu na nic nečekáš. Na cloudu čekáš na první vytvoření náhledu, při druhém spuštění aplikace Fotky už nečekáš a náhledy tam jsou.
Papek
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: úte čer 05, 2012 12:20
Zařízení: iPhone 7 32GB + AT&T Lumia 640 LTE

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Papek »

Nie, OneDrive mam vypnuty. Celkovo som z Lumie povypinal maily, cloud a podobne veci. Momentalne ju mam iba na testovanie. Teraz som tam nahral starsie fotky, urobene touto Lumiou. 236 fotiek presne. A uplne najlepsia vec, ze urobim novu fotku, otvorim nejaku 3rd party app a nevidi ju - skusane cez WhatsApp, Messenger a Facebook. Viem ju poslat iba tak ze na nu tuknem, vyberiem moznost zdielat a tam vyberiem aplikaciu. Cca az po pol hodine ju vidia tieto aplikacie.

Edit: robil mi to aj stary build, aj aktualny. Vlastne, nacitavanie fotiek v L950 je od zaciatku neskutocne pomale. Stara Lumia 530 zvlada nacitavat a listovat vo fotkach urobenych Lumiou 950 ovela rychlejsie.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od veigy »

Stále tam platí, že prvotní vytvoření náhledů prostě chvilku trvá, než se to zaindexuje nacachuje a tak...

To načítání fotek aplikacemi zlobí už od první verze W10, bohužel. Ale zrovna sis vybral ty absolutně nejhorší aplikace na posílání fotek :D
Mich77
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: čtv pro 03, 2015 16:49
Zařízení: Lumia 950 XL DS, LG G6 DS 64GB quad DAC

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Mich77 »

Teď jak jsi o tom psal, tak to už po několikáté zkouším a už to nedělá, fotky tam mám asi za 5s od vyfocení, když mám zapnuté focení s HDR (mobil je zpracovává). Když ho vypnu, jsou tam okamžitě, stačí se přepnout do jedné z těch aplikací a je tam (Whatsapp, Messenger). Nevím jestli to je aktualizací systému nebo aplikací, ale tohle už je vyřešené.
Papek
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: úte čer 05, 2012 12:20
Zařízení: iPhone 7 32GB + AT&T Lumia 640 LTE

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Papek »

Netusim. Ja som si schvalne nastavil novy telefon, bez obnovy zo zalohy. HDR pouzivam celkom bezne. Mozem sa s tym cez vikend trochu pohrat, lebo sa priznam, ze som sa nejako naucil s touto "nefunkcionalitou" zit a uz tolko nesledujem, co sa ako rychlo zobrazi alebo nezobrazi. Tiez mam pocit, ze toto cachovanie nahladov prebieha po kazdom restarte systemu, lebo ak by to prebehlo iba raz, tak si to urcite vsimnem. A tych restartov som v poslednom obdobi (teda myslim v oktobri, lebo som mal teraz dva mesiace telefon na reklamacii) musel robit viac, lebo ked mi zblbol Edge, tak pomohol iba restart telefonu.
Radim Stehlík
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 445
Registrován: čtv zář 19, 2013 19:24
Zařízení: Nokia Lumia 640DS

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Radim Stehlík »

rozhodně to není "prvotním" vytvořením náhledů.
takhle déle se to načítá pokaždé.
Mám vypnutý Onedrive a pokaždé když vlezu do galerie, tak se točí synchronizační kolo.
Je to sice o něco rychlejší než poprvé, ale pořád je to oproti 8.1 věčnost.
O víkendu jsem například krásně přišel o 5minut natočeného videa.
Točím, dám stopku a když se video "ukládalo", tak jsem to omylem zamkl telefon.
A prd - video v galerii není, na PC se sice objeví, ale napíše to že nemám oprávnění.

Říkejte si co chcete, buďte Hulánovi nástupci (já dlouho taky byl), ale pravda je, že po roce 10 pořád nejsou na úrovni hotového systému. :evil:
kivals
nováček
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: pon črc 21, 2014 21:17
Zařízení: NL 1520, ML 950XL

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od kivals »

veigy píše:Stále tam platí, že prvotní vytvoření náhledů prostě chvilku trvá, než se to zaindexuje nacachuje a tak...

To načítání fotek aplikacemi zlobí už od první verze W10, bohužel. Ale zrovna sis vybral ty absolutně nejhorší aplikace na posílání fotek :D

Nu, asi jsem dítě štěsteny ;-) ... ani na L 1520 ani na nynější 950xl jsem tyto problémy neměl. Vše frčí rychle, de facto okamžitě a to mám všechny fotky na kartě a je jich tam požehnaně - 1531 !! Tož, kdoví kde je pes zakopán u těch co s načítáním mají problémy. Běžně zasílám bez problémů a rychle fotky přes Viber i Whatsapp....nevím jestli jsou tyto aplikace na zasílání fotek nejhorší, ale když jsem s přáteli ve spojení právě zde, tak to pošlu a bez problémů. Mám zato, že od té doby co nejsem "insiderista", tj. cca rok, mi founy fungují bezchybně. Tož, všem držím palce a vydržte, vše bude fajn ;-)
osso
smartguru
smartguru
Příspěvky: 682
Registrován: pát pro 17, 2010 22:31
Zařízení: Lumia 950 XL, Lumia 830, Lumia 640 LTE, Nexus 5x

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od osso »

neviem na mojej 950xl mam cca 1000 fotos na karte a ked vojdem do apky tak sa mi nic netoci, nemate nejake sitne karty?

Sent from mTalk
kivals
nováček
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: pon črc 21, 2014 21:17
Zařízení: NL 1520, ML 950XL

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od kivals »

Nevím co je myšleno tím "točením". U mého přístroje jsou dole pouze dvě šipky v kruhu a ty se pohybují při aktualizaci. Tedy, když pořídím snímek a nejspíše když to odesílá na OneDrive. Jinak jsou v klidu. Nebo je to jinak? Kartu mám SanDisk Ultra microSDHC UHS-I, 128GB, rychlost až 30 MB/s
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od htcjirka »

Mam to presne jako ty.
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 91 hostů