Huawei P9 Lite nebo Huawei Nova

Potřebujete poradit s výběrem chytrého telefonu, tabletu nebo příslušenství? Pak jste tu správně!
Odpovědět
Uživatelský avatar
eugenzo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 74
Registrován: čtv črc 25, 2013 14:12
Zařízení: Huawei Nova (dříve Lumia 925)

Huawei P9 Lite nebo Huawei Nova

Příspěvek od eugenzo »

Ahoj všem,

odešel mi starý telefon a vždycky jsem pokukoval po Huawei P9 Lite, jenomže se objevil Huawei Nova a já přemýšlím jestli nekoupit spíš ten.
Který z těchto modelů by jste volili?
Záleží mi na kvalitním foťáku. Nova by měla mít více interní paměti, více RAM, ale jde o to, jestli se za ten cenový rozdíl vyplatí?

Je tady taky otázka, jestli by se nevyplatil za ty peníze, výběhový Samsung Galaxy S6? U něho se ale bojím trochu výdrže baterie, Nova by na tom měla být mnohem lépe.

Díky
Blooddrunk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 289
Registrován: čtv dub 10, 2014 18:55
Zařízení: iPhone :P
Bydliště: Holomoc

Re: Huawei P9 Lite nebo Huawei Nova

Příspěvek od Blooddrunk »

Já bych šel určitě do Novy
vormen
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 261
Registrován: stř říj 02, 2013 19:10
Zařízení: Lumia 920

Re: Huawei P9 Lite nebo Huawei Nova

Příspěvek od vormen »

Novu bych za tu cenu rozhodně nekoupil, je to předražený. Za tu cenu určitě Honor 8 nebo přidat na P9. P9lite je dobrá, já ji mám, ale asi je lepší vzít už něco s 3GB ram.
Blooddrunk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 289
Registrován: čtv dub 10, 2014 18:55
Zařízení: iPhone :P
Bydliště: Holomoc

Re: Huawei P9 Lite nebo Huawei Nova

Příspěvek od Blooddrunk »

O tom žádná, že by bylo lepší vzít Honor 8, ale na to se uživatel neptal.
Uživatelský avatar
eugenzo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 74
Registrován: čtv črc 25, 2013 14:12
Zařízení: Huawei Nova (dříve Lumia 925)

Huawei P9 Lite nebo Huawei Nova

Příspěvek od eugenzo »

Ještě můžu doplnit, že jsem omezen rozpočtem a nabídkou Vodafonu, který Honory nevede :-/, ale je pravda, že ten by byl pěknej 8-)

Vzhledem k tomu, že Galaxy S6 je prakticky vyprodanej, tak asi vezmu tu Novu. Navíc se po 4 letech vracím k Androidu z WP, tak spíš upřednostním 3GB RAM. S Androidem jsem měl jen ty nejhorší zkušenosti, tak vím, že na něj se musí hrubou silou výkonu. Doufám, že mě Android po těch letech mile překvapí, že už to není co to bývalo a bude stabilní a plynulý alespoň 1 rok v kuse. S WP jsem byl nadmíru spokojenej, ale bohužel dnes už u něj není co koupit a blízká budoucnost nevypadá růžově.

Uvidíme, budu případně referovat, pokud někoho Nova zajímá a zajímá ho názor dlouholetého uživatele WP na současný Android.
Uživatelský avatar
groovox
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 293
Registrován: úte dub 22, 2008 14:34
Zařízení: ML950XL Alcatel IDOL4S Pro W10, NL1520, HTC HD2
Bydliště: Praha

Huawei P9 Lite nebo Huawei Nova

Příspěvek od groovox »

eugenzo :
eugenzo píše: S WP jsem byl nadmíru spokojenej, ale bohužel dnes už u něj není co koupit a blízká budoucnost nevypadá růžově.
Myslím, že pořád je z čeho vybírat:
http://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_4 ... 0wodnR0FlA" onclick="window.open(this.href);return false;
http://mobilni-telefony.heureka.cz/acer ... op_760x160" onclick="window.open(this.href);return false;
http://mobilni-telefony.heureka.cz/noki ... op_760x160" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.microsoftstore.com/store/ms ... D.67883200" onclick="window.open(this.href);return false;
http://mobilni-telefony.heureka.cz/hp-e ... 0wodTggDsQ" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_2 ... Gwod8oMJVg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://mobilni-telefony.heureka.cz/micr ... ia-640-xl/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://mobilni-telefony.heureka.cz/kruger-matz-soul-2/" onclick="window.open(this.href);return false;
hdcz
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 122
Registrován: pát pro 06, 2013 7:55
Zařízení: Nokia 950 Black

Huawei P9 Lite nebo Huawei Nova

Příspěvek od hdcz »

nez novun radeji honor 8... p9 je zvytecna kdyz honor 8 nabidne vic..zks se zeptat jestli ti ho treba nesezenou :-)
vormen
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 261
Registrován: stř říj 02, 2013 19:10
Zařízení: Lumia 920

Re: Huawei P9 Lite nebo Huawei Nova

Příspěvek od vormen »

Taky jsem letos přešel z WP a jsem spokojen. Už to není ta hrůza co dřív a mám P9lite :-)
JacobsCorleone
nováček
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: pát lis 20, 2015 12:24
Zařízení: Lumia 640 XL

Huawei P9 Lite nebo Huawei Nova

Příspěvek od JacobsCorleone »

4 vormen Jsem na tom uplne stejne vcetne P9Lite... Naprosta spokojenost - vse funguje jak ma
Uživatelský avatar
eugenzo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 74
Registrován: čtv črc 25, 2013 14:12
Zařízení: Huawei Nova (dříve Lumia 925)

Huawei P9 Lite nebo Huawei Nova

Příspěvek od eugenzo »

-Pavel-
Ono nejde ani tak o zvyk, s tím problém nemám a navíc jsem Android před 4mi lety používal. Jde mi hlavně o to, moci se spolehnout na systém jako takový, aby se každý týden nezaseknul, denně nepadaly aplikace, kdykoli se mi mohl kdokoli dovolat.... (to jsou reálné problémy, se kterými jsem se setkával u starších Androidů). Po přechodu na WP tyhle problémy opadly a navíc se mi líbí ta jednoduchost WP/WM.

groovox
Když se vezme do ruky např. Huawei P9 lite nebo Nova a porovná se s Lumií 650 nebo i klidně Lumií 950, tak je to zpracováním někde jinde (kov vs. plast,....). Já mám opravdu WP rád a opouštím ho s těžkým srdcem, ale když si to řekneme na rovinu, tak opravdu po stránce aplikací, je to v porovnání s Androidem špatné a do blízké budoucnosti (2-4 roky) to nevypadá lépe.

No nic uvidíme, jde mi hlavně o srovnání P9 lite a Nova, případně Samsung Galaxy S6.
Uživatelský avatar
eugenzo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 74
Registrován: čtv črc 25, 2013 14:12
Zařízení: Huawei Nova (dříve Lumia 925)

Huawei P9 Lite nebo Huawei Nova

Příspěvek od eugenzo »

hdcz píše:nez novun radeji honor 8... p9 je zvytecna kdyz honor 8 nabidne vic..zks se zeptat jestli ti ho treba nesezenou :-)

Honor 8 by byl moc fajn, ale bohužel ten nevedou a i kdyby, musel by být pod 10tis.



Díky všem, s tím Androidem jako OS a jeho současnou funkčností jsem klidnější :-)


Vidím to tak, že půjdu opravdu do té Novy, asi budu mezi prvními majiteli v CZ, protože ještě nikde moc nejsou ohlasy a recenze :-/, tak pak případně poreferuju.
Navíc jestli její cena spadne, což se dá během pár měsíců očekávat, tak asi v tu chvíli se stane P9 lite téměř neprodejnou. Pokud tedy někdo nutně nepotřebuje o malinko větší display.
Uživatelský avatar
eugenzo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 74
Registrován: čtv črc 25, 2013 14:12
Zařízení: Huawei Nova (dříve Lumia 925)

Huawei P9 Lite nebo Huawei Nova

Příspěvek od eugenzo »

Tak mám Huawei Nova doma, je perfektní, mohu jen doporučit. Jsem rád, že jsem do něho šel.

Dotazy? :-)
bigt
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 334
Registrován: sob bře 30, 2013 11:15
Zařízení: Nexus 5X, Nvidia Shield K1, Acer 1810TZ
Bydliště: Haná

Huawei P9 Lite nebo Huawei Nova

Příspěvek od bigt »

U T-mobile
Huawei P9 Lite + Huawei Y5 II za 6 999 Kč (ušetříte 3 451 Kč)
Uživatelský avatar
eugenzo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 74
Registrován: čtv črc 25, 2013 14:12
Zařízení: Huawei Nova (dříve Lumia 925)

Huawei P9 Lite nebo Huawei Nova

Příspěvek od eugenzo »

To je dobrá nabídka, škoda, no ale pro mě už je pozdě :-)

Jinak první, celkem důležité info k příslušenství Huawei Nova:
co se týče krycího skla/folie na display, tak silně nedoporučuji jakákoli tvrzená skla na tento telefon. Koupil jsem si Nillkin a byly to dle mne vyhozené peníze, protože i když nezasahuje úplně do krajů kvůli zaoblení, tak stejně na podélných okrajích odstává a je otázka času, kdy se tam dostane prach. Zaoblení u Novy je poměrně velké/dlouhé :-/
Doporučuju spíš nějaké pružnější folie než sklíčka. Zatím jsem ale nic nenašel, ještě se asi neprodávají.

Tak snad tímto info ušetřím někomu peníze.
Odpovědět

Zpět na „Jaké zařízení si mám koupit?“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů