Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Diskuze o prvních smartphonech s Windows 10 Mobile…
Odpovědět
Mich77
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: čtv pro 03, 2015 16:49
Zařízení: Lumia 950 XL DS, LG G6 DS 64GB quad DAC

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od Mich77 »

Díky, postupoval jsem podle návodu a za 24 hodin dám vědět :) zatím nic.
bouskat
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 447
Registrován: ned pro 23, 2012 7:57
Zařízení: Nokia N97, Lumia 920, 950XL
Bydliště: Brno, Černovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od bouskat »

Tak mi prisel kram z reklamace. Napsal jsem jim tam ze zavada přetrvává i po obnoveno prez device tool. Závada se jim samozrejme neprojevila, telefon obnovili. Ja sem telefon rozbalil obnovil a za pet hodin zasek. Takže vse pri starým. Jak ji mam dokázat ze twn telefon nefunguje. Zaseky jsou nepravidelne a deji se třeba 3x dene.
nevíte jak jim to dokázat? Ze ten telefon proste nefunguje???
Sent from mTalk, W10m
lexa950xl
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: ned lis 27, 2016 13:01
Zařízení: Lumia 950 XL

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od lexa950xl »

Ahoj,mam problém a chtěl bych poradit kdyby to šlo.Mám 950XL a už asi,týden se mi telefon z ničeho nic vypne a jde zapnout pouze přidržením tlačítka zapnout /vypnout na 10 vteřin coz je restart.Tohle se děje pri práci,třeba když odemknu displej a klikni na ikonu tak telefon problikne,vyskočí zelený pruh a konec.Dvakrát se stala i zelená smrt,zezelenal displej a jas se stupňoval.Pomohl opět jen restart.Zajímavé je ze když se telefon nabiji tak se toto jeste nestalo.Tovární nastaveni již proběhlo ale problem přetrvává. Máte s tim někdo taky zkušenost?Nevim zda je to software nebo hardware...kdyby někdo něco věděl budu rád za každou radu,předem děkuji
Papek
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: úte čer 05, 2012 12:20
Zařízení: iPhone 7 32GB + AT&T Lumia 640 LTE

Re: Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od Papek »

bouskat píše:Tak mi prisel kram z reklamace. Napsal jsem jim tam ze zavada přetrvává i po obnoveno prez device tool. Závada se jim samozrejme neprojevila, telefon obnovili. Ja sem telefon rozbalil obnovil a za pet hodin zasek. Takže vse pri starým. Jak ji mam dokázat ze twn telefon nefunguje. Zaseky jsou nepravidelne a deji se třeba 3x dene.
nevíte jak jim to dokázat? Ze ten telefon proste nefunguje???
Sent from mTalk, W10m
Asi jedine dolozit video. Bohuzial v dnesnom svete, kde sa vsetko outsourcuje a technik ma na zariadenie 30 minut sa cokolvek blbo reklamuje. Idealne to predviest u predajcu, aby si mal svedka... ale je to stale na servise, ako zavadu posudi a kolko sa jej bude venovat. Ja uz od oktobra riesim vypalenu listu s logom a bez vysledku... Celkovo som z toho, akym smerom sa WM vyvija sklamany a kupil som si iPhone 7. Reklamaciu Lumie vsak nenecham len tak. V pondelok pisem opat na B2X a ked sa to nikam nepohne, tak opat MS slovensko, kedze mi prislubili urychlene riesenie problemu.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od imperator »

Papek a ja som riešil 3x vypálenú listu v o2 - kde na mna pozerali co som za šprtoša že oni tam nič nevidia - a boli vždy rýchlo vybavené aj peniaze mi vrátili po 3 raze (600e)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od htcjirka »

Presne tak, v případě potizi poridit video (ikdyz je to leckdy potiz), ve 100% neprustrelna věc.
bouskat
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 447
Registrován: ned pro 23, 2012 7:57
Zařízení: Nokia N97, Lumia 920, 950XL
Bydliště: Brno, Černovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od bouskat »

:( no to abych pokaždé když něco dělám na telefonu natáčel svůj displej
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od imperator »

Bouskat : To aby si si kúpil tie špionážne okuliare s kamerou v strede a celý deň natáčal :D a keď sa niečo stane tak si to len vystrihneš :D
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od htcjirka »

:tlem: :-D
bouskat
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 447
Registrován: ned pro 23, 2012 7:57
Zařízení: Nokia N97, Lumia 920, 950XL
Bydliště: Brno, Černovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od bouskat »

no jasan google glass :-D
Papek
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: úte čer 05, 2012 12:20
Zařízení: iPhone 7 32GB + AT&T Lumia 640 LTE

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od Papek »

imperator píše:Papek a ja som riešil 3x vypálenú listu v o2 - kde na mna pozerali co som za šprtoša že oni tam nič nevidia - a boli vždy rýchlo vybavené aj peniaze mi vrátili po 3 raze (600e)
Lenze ja som kupoval cez slovensky MS store, ktory zrusil slovensku podporu v maji a teraz sa vsetky reklamacie riesia cez B2X servis. Ak nieco nejde tak treba otvorit chat s expertom, ktory neodpoveda k veci, ale dookola ponuka riesenia ako pockajte do zajtra, posuniem to kolegom, zavolajte niekam atd... V tomto lutujem nakup cez Store, aj ked si myslim ze to nie je v poriadku, pretoze ja mam ako zakaznik zmluvny vztah s predajcom a nie s nejakym 3rd party servisom. Uvidim ci sa B2X v pondelok rozhybe, a ak nie, tak volam opat do MS, kedze len dokola pocuvam sluby a nemam ziadne riesenie.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od imperator »

bouskat : jj no keby to kazdy pouzival aspon jeden den - to by bolo videi s bugmi (niektore az neuveritelne) - lebo inaksie ich nestihnes - nenasimulujes

papek : tak to je brutal :-o to by si mohol aj baťa zmysliet ze zrusil podporu ale topánky predava dalej a ked chces reklamovat tak posli topánky do poľska nejakému obuvníkovi a ten to posúdi - to nie je v poriadku toto

inak to plati aj ked si objednam napr surface book cez SK pobocku (oni by ho odniekial stiahli) a potom ked sa mi pokazi zamietnu reklamaciu tak sa budem handrkovat s nejakym servisom z bangladešu ? v tom pripade z MS SK nic nekupujem (niezeby som v najblizsich dnoch planoval - ale vyhladovo mozno surface pro)
hravec-x
smartguru
smartguru
Příspěvky: 623
Registrován: ned led 04, 2015 4:22
Zařízení: Lumia 950XL, Band 2, Surface Pro 4

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od hravec-x »

trochu to plácáš...

SK MS odnikud surface book nestáhnou, jen ti zprostředkují (zajistí) zakoupení na UK Store - resp na MS Store ve státě jinde v Evropě, kde je v nejlevnější nebo podle požadaku (např chceš UK klávesnici a nechceš německou a pod....

případnou reklamaci pak budeš řešit na UK Store (viz vlákno o MS Band - je to triviální záležitost - ideálně přes chat - pošlou ti mailem nálepku na balík pro UPS, objednáš odvoz přes UPS, zdarma to UPS odveze a po vyřešení reklamace zase zdarma doveze)

v tomto MS funguje naprosto špičkově, těžko něčí jiné služby srovnávat s jejich

takové konstrukce o konce světa nejsou na místě.... chce to víc číst, míň si myslet- myslet totiž neznamená vědět....
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od veigy »

Mně teda trošku vadí, že to u MS nefunguje s mobilama tak, jako se Surface, nebo Band...
hravec-x
smartguru
smartguru
Příspěvky: 623
Registrován: ned led 04, 2015 4:22
Zařízení: Lumia 950XL, Band 2, Surface Pro 4

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od hravec-x »

a proč by nefungovalo? když si jej u nich koupíš tak to tak funguje... kolega L950XL koupenou na DE Store reklamoval úplně stejně jak jsem popsal...
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od imperator »

hravec - tym stiahnutim som myslel to "objednanie" to viem ze tak funguje... minimalne ale musim popisat zavadu anglicky pre nich - ale... ak by bolo nieco na dlhsie lakte... predsa len nie je prijemne sa na dialku dotahovat s UK storom alebo ich servisnym strediskom + mi z toho vyplyva ze papek tym ze kupoval z SK store a ten zrusil podporu je na tom horsie ako keby mu to SK Store iba kupil v UK napríklad...

EDIT : no preto ze to akoby kupoval priamo v MS SK store... a ten akoby skoncil - aspon s podporou...takze to ma vlastne horsie ako by mu to kupil SK Store ale z DE
hravec-x
smartguru
smartguru
Příspěvky: 623
Registrován: ned led 04, 2015 4:22
Zařízení: Lumia 950XL, Band 2, Surface Pro 4

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od hravec-x »

nemyslím si
Papek
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: úte čer 05, 2012 12:20
Zařízení: iPhone 7 32GB + AT&T Lumia 640 LTE

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od Papek »

Ked si das slovensky MS store, tak je tam oznam, ze od maja 2016 skoncila podpora v SK jazyku. Cize akykolvek chat je s clovekom, ktory sedi v Rumunsku a ak mas nejaky problem, tak ta najprv vypocuje, zhodnoti ci je to na zarucnu opavu a odkaze ta na B2X servis a tam jeho robota konci. Bohuzial.
Ja mam s B2X ten problem, ze prvy krat mi nevedeli poslat DHL kuriera, resp. ich importovacie cislo, takze mi DHL na slovensku nechcela zobrat balik na ich naklady, takze by som musel zaplatit 60€ za economy a ak si dobre spominam, takmer raz tolko za Express. Cize preto to islo cez Arvato, ktore to nasledne zaregistrovalo v Slovenskom ESC, ale realne to skoncilo v iQor, kde netusim co robili s telefonom tri tyzdne a poslali to naspat.
Potom som pisal do sloveneksho MS (nie store!), kedze tam su teraz obchodaci, ktori predavali v MS Store, aby sme si vysvetlili kde je problem a nech sa riesi. Po tyzdni sa ozvali naspat, nech to tento krat poslem priamo do B2X, ze tam udajne na moje IMEI dohodli opravu ... Bohuzial, B2X ma opat nejaky problem, lebo im tam visi nejaky rozrobeny job na moj telefon a nevedia mi vygenerovat novu objednavku. Zrusit rozrobeny job tiez nevedia, lebo neviem co... Najprv mi jeden operator tvrdil, ze job sa uzavrie sam o niekolko dni. Potom som skusal znova, ale dalsi operator ma odkazal na Madarsky Care centre, lebo na Slovensku ziadny neni ... Tak som ho poprosil, ze nech daju oni ako servis poziadavku do Madarska na zrusenie jobu. Presli dalsie dva dni, telefon mi nejde znova odoslat. PIsem teda znova na ch "expert chat", ze co sa deje a preco im to tak dlho trva... vsetko je im opat luto, vsetko vyriesia a posuvaju moj problem na level 2 support... netusim co to znamena, ale zajtra im davam posledny den a potom mozem znova volat do MS, nech sa s tym nieco robi, lebo cele to visi zatial iba na tom, ze neviem ani len vyklikat reklamaciu... nie to este odoslat.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od imperator »

Papek to je masaker :-o
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od steelspace »

Ten ekosystém se prostě zhroutil.
Odpovědět

Zpět na „Microsoft Lumia 950 & 950 XL“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů