Smartphone do 5000Kč

Potřebujete poradit s výběrem chytrého telefonu, tabletu nebo příslušenství? Pak jste tu správně!
Odpovědět
Muembe
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: stř lis 16, 2016 20:48
Zařízení: UMI

Smartphone do 5000Kč

Příspěvek od Muembe »

Ahoj všichni,
pomalu ale jistě mi umírá telefon, proto kolem vánoc počítám s nákupem nového. Poradíte mi prosím telefon do 5000Kč? Nějaké extra preference nemám, chci prostě to nejlepší v mezích rozpočtu :D snad jediné že bych uvítal DUAL SIM. A úložný prostor mi bez problému stačí 8GB, nejsem náročný :D
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Smartphone do 5000Kč

Příspěvek od Mahtiel »

Preferujete LTE nebo vám stačí telefon bez LTE? Poslední dva telefony jsem měla, respektive mám Lumii 640 LTE (SS sim, existuje i DS Sim) a Xiaomi Redmi 3S také s LTE. Používáte často mobilní Facebook a messenger a(nebo) Twitter a Instagram? Pokud ano, kupte si raději androida, třeba něco od Xiaomi :)
mohu srovnat ty dva výše zmíněné telefony. Oba se občas restartovaly. Lumia nemá tolik aplikací jako Xiaomi s androidem, je ovšem přehlednější. Lumia má vyměnitelnou baterii, což ovšem Xiaomi nemá, a je o něco more user-friendly :)
Napište více specifikací, co od telefonu žádáte...
Muembe
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: stř lis 16, 2016 20:48
Zařízení: UMI

Smartphone do 5000Kč

Příspěvek od Muembe »

No co jsem tak našel dva pěkné telefony, tak to jsou tyhle
http://www.b-techs.cz/xiaomi-redmi-3s-p ... z-lte-seda" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.ulefones.cz/mobilni-telefony ... iantId=317" onclick="window.open(this.href);return false;
Ale trochu se bojím že to jsou činy. Mám s jedním z číny negativní zkušenost a taky mi připadalo, že ne vždy u nich výkon odpovídá číslům. Co si myslíte o těhle dvou?
Radeczek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 273
Registrován: ned led 26, 2014 22:54
Zařízení: iPhone 5s

Smartphone do 5000Kč

Příspěvek od Radeczek »

Sice je o 400kč dražší, než je tvůj limit, ale mám s ním zkušenost, proto se ho nebojím nabídnout: Honor 7 Lite Dual SIM - http://mobilni-telefony.heureka.cz/hono ... -dual-sim/
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Smartphone do 5000Kč

Příspěvek od Mahtiel »

Zatím jsem neslyšela, že by si lidé na Xiaomi stěžovali, že je to šmejd. Odešla mi od něj powerbanka, ale to jsem s největší pravděpodobností koupila fake (nabíjela sama sebe, což originál nedělá) a ještě nosila ne dost dobře v batohu. A co radí Radeczek, Honor nebo Huawei by měl být taky kvalitní, ale je to taky Čína :) Čína je skoro vše, záleží jak se dokáže udržet kvalita materiálu a dílenské zpracovaní. A problémy mohou být všude, viz korejský Samsung...
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Smartphone do 5000Kč

Příspěvek od Mahtiel »

Nějak s mi ten eShop s Xiaomi nezdá. V ČR neexistuje autorizovaný prodejce Xiaomi. Od toho eshopu raději ruce pryč. Osobně mám mobil od Xiaomi mobile, byl v něm nahraný Android 6 a ne 5.1 jako v případě toho pochybného eshopu.
Muembe
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: stř lis 16, 2016 20:48
Zařízení: UMI

Smartphone do 5000Kč

Příspěvek od Muembe »

Tak favorit je zatím ten xiaomi, ale dám si pozor na eshop, podívám se jinde. Mockrát děkuji :)
Muembe
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: stř lis 16, 2016 20:48
Zařízení: UMI

Smartphone do 5000Kč

Příspěvek od Muembe »

No trochu jsem si to pročetl a pořád váhám mezi xiaomi a OUKITEL. Ten outkitel vypadá na papíře lepší, fullHD display, větší baterie, větší display a i rychlejší procesor. Ale otázka je, jestli se tomu dá věřit...
http://www.elektroshock.cz/mobilni-tele ... k6000-pro/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://xiaomimobile.cz/389-redmi-3s-lte ... .html#/pam" onclick="window.open(this.href);return false;ěť-32_gb/barva-
Jumbo78
moderátor
moderátor
Příspěvky: 704
Registrován: ned led 16, 2011 10:49
Zařízení: iPhone 7+ 256 GB
Bydliště: Jindřichov ve Slezsku

Re: Smartphone do 5000Kč

Příspěvek od Jumbo78 »

Oukitel je prakticky noname a z výběru bych ho vyloučil.
B-techs ne - jsou s něma problémy.
Xiaomimobile je již delší dobu velmi dobře hodnocen
Sentinel65
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 154
Registrován: úte pro 10, 2013 20:12
Zařízení: Honor 8

Smartphone do 5000Kč

Příspěvek od Sentinel65 »

Xiaomi mobile sleduji delsi dobu a ted tam najednou pisi u verze 3GB / 32GB zajimavou formulku "TATO VARIANTA SE BOHUŽEL NEVYRÁBÍ. ZKUSTE JINOU NEBO SE NÁS ZEPTEJTE NA DOSTUPNOST". Pred mesicem ji vesele nabizeli. Kdyby napsali, ze ji nemaji na sklade a cekaji na dodavku, asi by to bylo srozumitelnejsi.

Stejne dobre hodnocenej je i Xiaomi Store, kde tuto verzi maji.
Odpovědět

Zpět na „Jaké zařízení si mám koupit?“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů