Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Diskuze o prvních smartphonech s Windows 10 Mobile…
Odpovědět
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od imperator »

Týždeň dva... Mama neresetla 730tku snáď rok - tam keby som w10 nahral tak zaplače
Papek
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: úte čer 05, 2012 12:20
Zařízení: iPhone 7 32GB + AT&T Lumia 640 LTE

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od Papek »

Ja som 640tku restartol naposledy pri poslednom update. Inak netreba vobec. Zato 950 vie niekedy tak zblbnut, ze sa restartu nevyhnem.
newwes
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 104
Registrován: pát zář 26, 2014 21:20
Zařízení: iPhone 7

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od newwes »

Na GS se mi nezobrazují notifikace z IM+Pro. Přiřazeno, na L830 to šlapalo, začíná mě ta XL pěkně vytáčet.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od htcjirka »

IM+ Pro už nebyla pekne dlouho aktualizovana, takze bych to nepricital 950XL, ta s tim nic podle men nemá..
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od imperator »

Krayzie píše:Zaujimave, teraz som to skusal a dotyk funguje OK (v ruke aj na stole). Mam pocit, ze od odlepenia skla som s dotykom nezaznamenal problem. Skor ma trapi zbytocne vyhodenych 10 EUR za sklo.
no ja testujem uz par dni - a so sklom bola uspesnost brania dotyku pri telefone polozenom na stole tak 10% teraz je uspesnost presne 100% - okrem toho dole som ho daval aj preto ze mi to proste trhalo oci - niezeby 950tka bolo nieco nadherne - ale uz len to ze displej trocha akoby vystupuje - a nad tym je zas sklo ktore robi dalsiu hranu tak som mal pocit ze to stupa ako pyramida + tie orezy okolo senzorov no proste skarede a este k tomu ten kontrast nie je taky cez sklo ako priamo ked pozeras na displej - inak ked som dal sklo dole - tak sa z neho dala odlepit akoby taka plastova lepiaca vrstva a sklo hned popukalo - cize to robilo asi ten matny efekt (aj ked ono to velmi tazko vidno - ale ked som si v predajni pozrel telefony bez skiel tak to bolo nieco nadherne aj s tym lesklym povrchom) ale tym som chcel povedat ze som to daval dole kvoli dizajnu a ako bonus mam konecne funkcny dotyk na stole - ved ja vzdycky len tak nieco porobim na telefone ked je polozeny a predtym som ho mal nefunkcny :x
osso
smartguru
smartguru
Příspěvky: 682
Registrován: pát pro 17, 2010 22:31
Zařízení: Lumia 950 XL, Lumia 830, Lumia 640 LTE, Nexus 5x

Re: Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od osso »

tak som laboroval s automatickym jasom ale ani update bez HR nepomohol ale zistil som ze je to bug ktory mam len ked mam automaticky jas nastaveny na darkest ked je na darker tak sa to sprava normalne [emoji4] cize aby bol co najtmavsi display nastavil som slider o 1mm aby skocil na darker a voala automaticky jas funguje normalne, pekna to haluz [emoji3]
Obrázek

Sent from mTalk
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od imperator »

mne sa to sprava hocikedy hocijako :)
Uživatelský avatar
jkubovic
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 245
Registrován: úte bře 17, 2009 17:11
Zařízení: Xiaomi Redmi 4 Note LTE Global, MS Lumia 640 DS,
Bydliště: Banská Bystrica

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od jkubovic »

osso
To museli urobiť teraz v nejakom update. Aj mne sa to správa tak ako Tebe, mám update na AU bez HR.
Ale keď som to pred vyše mesiacom skúšal, tak ani na Darkest nebol problém s jasom. Keďže však používam Darker, tak neviem, kedy sa to pokazilo. Odvtedy už boli asi dve aktualizácie systému :-)
osso
smartguru
smartguru
Příspěvky: 682
Registrován: pát pro 17, 2010 22:31
Zařízení: Lumia 950 XL, Lumia 830, Lumia 640 LTE, Nexus 5x

Re: Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od osso »

Jj asi hej kazdopadne aspon ze tak lebo ma to poriadne vytacalo [emoji3]

Sent from mTalk
osso
smartguru
smartguru
Příspěvky: 682
Registrován: pát pro 17, 2010 22:31
Zařízení: Lumia 950 XL, Lumia 830, Lumia 640 LTE, Nexus 5x

Re: Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od osso »

urobil som feedback nato

feedback-hub:?contextid=697&feedbackid=75c98374-bdfc-4f43-80b5-639e6cdf657f&form=2&src=2



prosim vas upvotnite to kto mozete nech to neodignoruju dikes :)

Sent from mTalk
Kastron
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: stř říj 19, 2016 20:00
Zařízení: Lumia 950 XL

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od Kastron »

Preco ma kazda lumia s amoled displejom nerovnomerny jas (viditelne hlavne na sedom pozadi v nizsom jase)? Vzdy je na jednej strane displeja tmavsia cast. Skusal som 6 lumii 950xl, jednu 950 a par 650. Vsetky mali tento problem. Jeden uzivatel tu uz o tom pisal. Myslim ze 99,5% ludi co vlastnia lumie s amoled/oled displejom maju tento problem.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od veigy »

Já jsem třeba dneska koukal na bílou barvu na své XL a když se dívám rovně, tak je to v pořádku, ale když se podívám trošku z úhlu, tak je tam takový gradient a když úhel ještě zvětším, tak je to zase OK... Ale zdá se mi, že za to může spíš sklo, které hází nějaké odlesky...
Kastron
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: stř říj 19, 2016 20:00
Zařízení: Lumia 950 XL

Re: Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od Kastron »

veigy píše:Já jsem třeba dneska koukal na bílou barvu na své XL a když se dívám rovně, tak je to v pořádku, ale když se podívám trošku z úhlu, tak je tam takový gradient a když úhel ještě zvětším, tak je to zase OK... Ale zdá se mi, že za to může spíš sklo, které hází nějaké odlesky...
To je normálna vlastnosť oled displejov. Ja mám na mysli niečo iné: skús sa pozrieť na nejaké tmavé pozadie (napríklad šedé je v nastaveniach) na 100% tam budeš mať prechod odtieňov. Skús sa na to pozerať v tme.
Kastron
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: stř říj 19, 2016 20:00
Zařízení: Lumia 950 XL

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od Kastron »

Nejak takto to vyzerá. Samozrejme každý to môže mať v inej časti displeja.

uneven.jpg
uneven.jpg (15.94 KiB) Zobrazeno 4783 x
Mich77
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: čtv pro 03, 2015 16:49
Zařízení: Lumia 950 XL DS, LG G6 DS 64GB quad DAC

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od Mich77 »

Nějak nerozumím co je na tom obrázku špatně. Displej máš černý, nějaké menu tam šedé a spodní lištu máš zase jiný odstín nastavený. Já jí mám třeba nastavenou na černo a tak jí mám černou jak botu, stejně jako u tebe displej. Když jí nastavím na šedou, tak vypadá jako u tebe. V čem je problém si jí změnit?
gorby1
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: sob říj 08, 2016 19:01
Zařízení: Microsoft Lumia

Re: Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od gorby1 »

Zobrazují se vám přílohy emailu? Maily, které mi chodí z mBanky odkazují na přílohu, ale žádná tam není. Přitom z banky tvrdí, že příloha byla odeslána. V nastavení mám zobrazování příloh mailu samozřejmě aktivní. Že by bug? Děkuji za radu.
Mich77
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: čtv pro 03, 2015 16:49
Zařízení: Lumia 950 XL DS, LG G6 DS 64GB quad DAC

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od Mich77 »

Ano, teď jsem koukl a emaily z mBank mi normálně zobrazují pdf přílohy. Ověř si to třeba přes prohlížeč, jestli v tom emailu opravdu jsou přílohy.
Tade
smartguru
smartguru
Příspěvky: 604
Registrován: sob bře 09, 2013 11:14
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Trutnov

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od Tade »

Teď jsem kontroloval mail ze 7.10. od mbank a příloha v telefonu není. V outlook 2016 na PC příloha z tohoto dne je. Divné.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od imperator »

Neni to divne - posta na w10m aj desktopovom w10 toto robi uz dlho a davno - pravdepodobne podla toho kto ako a odkial prilohu posle

Kazdopadne - bud to prilohu nezobrazi, alebo zobrazi ale nevie otvorit - ak dam ulozit tak pise ze to nema priponu - a jedina moznost co sa mi podarila je dat ulozit vsetky prilohy a potom to ulozi aj so spravnou priponou...ak dam ulozit len jednu tak ju neulozi vobec a zaroven pise ze nema priponu
A najvacsi bonus je - ze niekedy kliknem na mail a otvori iny - alebo kliknem na mail a do tela vlozi mail iny...napr ten pod nim s tym ze uz sa povodnemu nikdy nedostanem - teda mozem si ho pozriet na webe a v pc ale na telefone je uz nahradeny inym :D ako bugy hodne studenta strednej skoly no
Kastron
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: stř říj 19, 2016 20:00
Zařízení: Lumia 950 XL

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od Kastron »

Mich77 píše:Nějak nerozumím co je na tom obrázku špatně. Displej máš černý, nějaké menu tam šedé a spodní lištu máš zase jiný odstín nastavený. Já jí mám třeba nastavenou na černo a tak jí mám černou jak botu, stejně jako u tebe displej. Když jí nastavím na šedou, tak vypadá jako u tebe. V čem je problém si jí změnit?
Ak sa lepšie pozrieš zistíš, že pravý roh je tmavší ako ľavý. tento obrázok je stiahnutý z netu ale na mojej lumii mám hornú časť displeja tmavšiu. Proste displeje v 950/xl sú tie iste ako mali 930 - nekvalitné.
Odpovědět

Zpět na „Microsoft Lumia 950 & 950 XL“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 61 hostů