Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Diskuze o prvních smartphonech s Windows 10 Mobile…
Odpovědět
Marty04
smartguru
smartguru
Příspěvky: 702
Registrován: čtv led 02, 2014 21:59
Zařízení: Nokia 8

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Marty04 »

Já jen dodám, že mi včera kamarádka, majitelka iPhonu, mou 950 XL obdivovala, jak je to pěkný mobil i když jen z plastu. Tak mě mile překvapila.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od veigy »

Přece si nebudu kupovat novou powerbanku jenom kvůli telefonu :D příští týden by mi měla dorazit redukce micro USB -> USB-C, tak snad bude fungovat a budu šťastný...
Balkop
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: pon úno 08, 2016 0:51
Zařízení: Nokia Lumia 1520, Microsoft Lumia 950 XL

Re: Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Balkop »

veigy píše:Já teda naopak musím přiznat, že jsem u XL z výdrže baterie docela zklamán... Čekal jsem, že mi telefon bez omezení vydrží celý den, ale bohužel jsem se dostal do situace, kdy jsem na večer odjel z domu, vyfotil pár fotek a telefon chcípnul :( Powerbanku jsem měl, ale USB-C už ne. Běhal jsem tedy po obchodním centru a hledal dobíjecí stanici, kde USB-C opět nebylo, takže jsem navštívil 3 obchody s elektronikou, kde v jednom neměli USB-C vůbec, v druhém jedno za 299 Kč, které ani neumělo 3A a až v Datartu jsem našel USB-C, které zvládlo 3A, ale zase stálo 500 Kč...

Telefon používám hodně, ale opravdu jsem se těšil konečně na telefon, který dá celý den. Bohužel jsem se nedočkal :( Spotřeba v klidu se pohybuje okolo 1% za hodinu, zapnuté BT (spárovaný MS Band, auto), Wifi, Data, GPS, atd...

Mimo jiné se mi telefon podařilo už 2x dostat do úzkých, kdy se celý zasekal (naposedy dneska při focení) a restartoval se...
Tak určite to záleží aj od používania, co všetko je zapnute a tak...zatial som mu nedal zabrat, tak uvidíme...dnes som vypol wifi na noc a stiahlo mi len 2%. Ale ja ho mam este krátko na nejaké lepšie posúdenie☺
Balkop
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: pon úno 08, 2016 0:51
Zařízení: Nokia Lumia 1520, Microsoft Lumia 950 XL

Re: Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Balkop »

veigy píše:Já teda naopak musím přiznat, že jsem u XL z výdrže baterie docela zklamán... Čekal jsem, že mi telefon bez omezení vydrží celý den, ale bohužel jsem se dostal do situace, kdy jsem na večer odjel z domu, vyfotil pár fotek a telefon chcípnul :( Powerbanku jsem měl, ale USB-C už ne. Běhal jsem tedy po obchodním centru a hledal dobíjecí stanici, kde USB-C opět nebylo, takže jsem navštívil 3 obchody s elektronikou, kde v jednom neměli USB-C vůbec, v druhém jedno za 299 Kč, které ani neumělo 3A a až v Datartu jsem našel USB-C, které zvládlo 3A, ale zase stálo 500 Kč...

Telefon používám hodně, ale opravdu jsem se těšil konečně na telefon, který dá celý den. Bohužel jsem se nedočkal :( Spotřeba v klidu se pohybuje okolo 1% za hodinu, zapnuté BT (spárovaný MS Band, auto), Wifi, Data, GPS, atd...

Mimo jiné se mi telefon podařilo už 2x dostat do úzkých, kdy se celý zasekal (naposedy dneska při focení) a restartoval se...
Tak určite to záleží aj od používania, co všetko je zapnute a tak...zatial som mu nedal zabrat, tak uvidíme...dnes som vypol wifi na noc a stiahlo mi len 2%. Ale ja ho mam este krátko na nejaké lepšie posúdenie☺
Uživatelský avatar
mposvar
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 403
Registrován: stř zář 03, 2014 13:40
Zařízení: Telefon

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mposvar »

@veig
Na vině SoT - display a jeho rozlišení...
To by jsi musel mít iP6S plus, tam den dáš v pohodě, jenomže ty fotky, display a ta váha :-(
Když dám founu co proto, je normální i 2x za den dobíjet...Display/SoT, Messenger, WhatsApp, Video...to vše prostě "papá"
Já přes noc max.5%, jo a ke konci pod 15% když nedáš spořič to jde rychle :-(
osso
smartguru
smartguru
Příspěvky: 682
Registrován: pát pro 17, 2010 22:31
Zařízení: Lumia 950 XL, Lumia 830, Lumia 640 LTE, Nexus 5x

Re: Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od osso »

Mne v poslednej dobe nejako whatsapp začal v noci na pozadí papat baterku, za noc ide dole aj 10-12 percent cim to je?

Sent from mTalk
kleinak
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 155
Registrován: ned zář 14, 2014 12:07
Zařízení: .... N8, N808, niní L1020

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kleinak »

Jak to tady čtu, tak to budu mít asi jinou L950 ohledně baterie. Je až neuvěřitelné, že vám to některým sežere pouze 2% za noc, to snad ani nejde. Já když dám nabít telefon v 21hod, tak ráno v 6 hod je na baterce ze 100% už jen 85% a to nemám zapnuté nic, max glance, kterou jsem používal i na L1020, ta byla rozhodně k baterii spořivější.
Takže tomu moc nerozumím, jak ještě prodloužit výdrž.
MáraS
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: pát kvě 29, 2015 8:49
Zařízení: Nokia

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od MáraS »

Zdravím!
Možná hloupá otázka ale lze k Lumii 950XL připojit flashdisk?
Díky
osso
smartguru
smartguru
Příspěvky: 682
Registrován: pát pro 17, 2010 22:31
Zařízení: Lumia 950 XL, Lumia 830, Lumia 640 LTE, Nexus 5x

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od osso »

jasne len musis mat na to kabel so samicou alebo usb-c hub
osso
smartguru
smartguru
Příspěvky: 682
Registrován: pát pro 17, 2010 22:31
Zařízení: Lumia 950 XL, Lumia 830, Lumia 640 LTE, Nexus 5x

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od osso »

kleinak píše:Jak to tady čtu, tak to budu mít asi jinou L950 ohledně baterie. Je až neuvěřitelné, že vám to některým sežere pouze 2% za noc, to snad ani nejde. Já když dám nabít telefon v 21hod, tak ráno v 6 hod je na baterce ze 100% už jen 85% a to nemám zapnuté nic, max glance, kterou jsem používal i na L1020, ta byla rozhodně k baterii spořivější.
Takže tomu moc nerozumím, jak ještě prodloužit výdrž.
vsetko zavisi od aplikacii ked ich mas vela a vsetky su povolene na pozadi tak si to papka celkom dost cez noc, mne v poslednej dober dost papa whatsapp, mspoweruser, alarm, mtalk, asi najhorsi je na pzoadi client for hangouts ten zere na pozadi ako svina pisal som aj vuvojarom ale zatial to nefixli tak som to vypol na pozdi lebo az tak casto to nepouzivam notifikacie ma netrapia :-D keby ze nemam hento nainstalovane tak ked su zapnute quiet hours v Cortane tak 2 per za noc su realne :)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Presne tak, je to celkem o nastaveni celkove celého telefonu, povypinaní zbytečností pak telefon vydrzi o dost déle.
V noci vejdu do cca 4%.
MáraS
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: pát kvě 29, 2015 8:49
Zařízení: Nokia

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od MáraS »

osso píše:jasne len musis mat na to kabel so samicou alebo usb-c hub
takže třeba redukce ze samice USB na USB C jestli to chápu správně. Pak lze kopírovat soubory?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Ano, samozřejmě, že lze.Já používám redukci od HP.Na trhu je nespočet těchto redukcí.
Garp69
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 122
Registrován: čtv dub 10, 2014 22:43
Zařízení: MS Lumia 950 (WM_10), Nokia Lumia 925 (WP8.1),

Re: Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Garp69 »

Ví někdo, co znamená v nastavení foťáku "záznam živých snímků"?


Sent from mTalk L950
MáraS
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: pát kvě 29, 2015 8:49
Zařízení: Nokia

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od MáraS »

htcjirka píše:Ano, samozřejmě, že lze.Já používám redukci od HP.Na trhu je nespočet těchto redukcí.
Díky moc, po něčem se podívám. :-)
hravec-x
smartguru
smartguru
Příspěvky: 623
Registrován: ned led 04, 2015 4:22
Zařízení: Lumia 950XL, Band 2, Surface Pro 4

Re: Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od hravec-x »

Garp69 píše:Ví někdo, co znamená v nastavení foťáku "záznam živých snímků"?
Sent from mTalk L950
A co si to zkusit a hned to v náhledu uvidíš, co to bude dělat.... A logicky všechno živé se většinou hýbe...
Garp69
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 122
Registrován: čtv dub 10, 2014 22:43
Zařízení: MS Lumia 950 (WM_10), Nokia Lumia 925 (WP8.1),

Re: Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Garp69 »

Díky, už jsem to zjistil, ale funguje to jen při rychlejším pohybu. Zkoušel jsem TV a tam OK, ale dcera asi žehlí moc pomalu, protože tam se to neprojevilo[emoji4]

Sent from mTalk L950
sten127
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: stř zář 28, 2016 13:44
Zařízení: PC_JBMNT

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od sten127 »

Nakonec jsem neodolal a koupil 950 dual sim za 299 na rakousky mutaci microsoftu, vcetne displey docku vse prislo do dvou dnu, coz je super. Koupil jsem mozo kryt a telefon vypada vazne skvele. Jen jedinou věc jsem nenašel, druhá simka má u sms a telefonu růžové pozadí dlaždic (klasicky hlavní systémová barva) - nevíte, kde se dá změnit na nějakou normální barvu, protože nikde jsem to v nastavení nenašel?
hotovyrado

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od hotovyrado »

Druhá SIMka se zbarví k barvě "podobné" Tvé hlavní zvolené. Změnit to ručně nejde, barvy jsou spřažené
bouskat
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 447
Registrován: ned pro 23, 2012 7:57
Zařízení: Nokia N97, Lumia 920, 950XL
Bydliště: Brno, Černovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od bouskat »

Včera jsem udělal obnovu prez rocevery. A nevím jak ale podařilo se mi ze store stáhnout photosynth. Předtím to neslo....

Sent from mTalk w10m
Odpovědět

Zpět na „Microsoft Lumia 950 & 950 XL“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam.cz a 26 hostů