Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
Odpovědět
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od qwerty »

To je znama chyba u L635. Opravena zatial v insideri.
gorby
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 88
Registrován: pon pro 08, 2014 20:29
Zařízení: Nokia

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od gorby »

Občas tady čtu kritiku na windows mobile system a srovnávání s androidem. Mám oba operační systémy jak v mobilu, tak i v tabletu. Na obranu wm10 aniž bych byl jeho nesmiřitelný zastánce musím říci, že jak mobilní, tak i tabletová verze (o PC ani nemluvím) jsou pravidelně, téměř týdně!! aktualizovány. I když má chybky, MS se je snaží odstraňovat. A o se týká všech zařízení - i low endů z Číny, které jsou wm10 vybaveny, nebo přechod na něj umožnují. A android?, od zakoupení mobilu střední třídy věhlasné značky žádná aktualizace, u tabletu taky velmi renomované značky pouze 1 - slovy jedna aktualizace asi 2 měsíce od nákupu. Od té doby nic. Tolik pro zastánce androidu a připomenutí kdo na uživatele kašle.
hotovyrado

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od hotovyrado »

Předpokládám, že nejsi jen laciný plytký tlučhuba a hodíš zde odkazy na "levné low-endy s W10M z Cíny" o kterých zde rádoby zasvěceně hovoříš, že?

Děkuji za relevantní odpověď stran odkazů na tyto přístroje.

W10M jsou aktualizovány týdně? Co huliš? letos byly updaty DVA.... v březnu a v červenci plus nyní jedna malá oprava na ***189
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od veigy »

Radku a ty měsíční updaty TH větve byly co? A to ani nepočítám insider...
kllr007
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: úte zář 11, 2012 12:54
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Žilina (SR)

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od kllr007 »

gorby píše:Občas tady čtu kritiku na windows mobile system a srovnávání s androidem. Mám oba operační systémy jak v mobilu, tak i v tabletu. Na obranu wm10 aniž bych byl jeho nesmiřitelný zastánce musím říci, že jak mobilní, tak i tabletová verze (o PC ani nemluvím) jsou pravidelně, téměř týdně!! aktualizovány. I když má chybky, MS se je snaží odstraňovat. A o se týká všech zařízení - i low endů z Číny, které jsou wm10 vybaveny, nebo přechod na něj umožnují. A android?, od zakoupení mobilu střední třídy věhlasné značky žádná aktualizace, u tabletu taky velmi renomované značky pouze 1 - slovy jedna aktualizace asi 2 měsíce od nákupu. Od té doby nic. Tolik pro zastánce androidu a připomenutí kdo na uživatele kašle.
Ja mam nexus 5 a ano aktualizacia iba pri prechode na novy system (lollipop-marshmallow) a sem tam nejaky security fix. Ale telefon beha krasne, a jednoducho v tomto stave je to dokonalost sama. To ze ma MS caste updaty nemusi znamenat nic ine ako to ze ten OS je jednoducho bug na bugu. Mal som L930 a W10M bola vcelku zla skusenost, naozaj oproti N5 (totozny HW a cena v danej dobe) to bolo jak lowend. Hroza a des.

Je mi jasne ze vela ludi na droid nadava, hoc poslednu verziu mali asi 2.3 resp 4, aj to s nejakym sprasenym touchwizom, ale cisti droid od verzie lollipop ide uplne krasne a s W10M to je neporovnatelne.
gorby
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 88
Registrován: pon pro 08, 2014 20:29
Zařízení: Nokia

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od gorby »

hotovyrado píše:Předpokládám, že nejsi jen laciný plytký tlučhuba a hodíš zde odkazy na "levné low-endy s W10M z Cíny" o kterých zde rádoby zasvěceně hovoříš, že?

Děkuji za relevantní odpověď stran odkazů na tyto přístroje.

W10M jsou aktualizovány týdně? Co huliš? letos byly updaty DVA.... v březnu a v červenci plus nyní jedna malá oprava na ***189
Mám Chuwi Vi8, který stál 2700,- Kč. Aktualizace systému!! probíhají stejně jako na ostatních zařízeních. A když už ti odpovídám, je mi líto, že neumíš slušně diskutovat, ale vesměs hovoříš jazykem V. cenové skupiny.


Odesláno z mého Lenovo B8000-H pomocí Tapatalk
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od htcjirka »

Mal som L930 a W10M bola vcelku zla skusenost
Na 930 jsem nasadil W10 az byly oficialně uvolněny (ne nějaké zprasené preview nebo insider) a dodnes ji používám a dodnes nenastal jediný sw problém nebo nestabilita.930 pokud byla/je HW v pořádku, běží s desítkami bez jediného problému.HW nerovná se SW.Dokonce beží v některých situacích více hladce/rychleji než 950XL.
OT: Android jsem si odzkoušel i dnes v jeho posledních verzích, např. na Priv a oproti W10M mě nepřesvědčil, že je lepší a stabilnější volbou, ba naopak..Osobně na W10M netrvám, ale je dnes pro mne nejleší možnou volbou.I takový BB10 by byl, kdyby žil..
Uživatelský avatar
mposvar
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 403
Registrován: stř zář 03, 2014 13:40
Zařízení: Telefon

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od mposvar »

@hotovyrado
V jednom příspěvku se proti vulgarizmům ohradit a nakonec je tam posléze doplnit - no tento příběh je hodně zajímavý.
Stále však uniká smysl/proč ?
Doufám že se to brzy dozvíme, neboť z velkých nadšení se mnohdy při zklamání stává velká zloba - uvidíme.

Edit pro příspěvek níže:
Chtěl jsi odpověď zde je i když jsme naprosto OT
ty si položíš otázku, potom si na ní sám odpovíš a vymezíš druhému prostor a divíš se, že ten druhý potom nic neodpoví ?
A nahazováním laciného, chytíš jen nezkušené.
Víš, i když se s někým nemusíš, můžeš mít k jeho názorům respekt, už jenom proto, že je jiný a mnohdy v čase přínosný.
Zkus to s pokorou a tolerancí, potom možná ti druzí budou věcní/upřímní.
Jo a děkuji ti že jsi mezitím napsal ke svému příspěvku svůj dodatek, to je přesně o čem výše píšu.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od imperator »

niki66 píše: Tak nie si sam. Ja mam presne tieto iste chyby ako si napisal. whatsapp ide otrasne, laguje, pisem nieco a odozva je strasne pomala, dam odoslat a odosle pol slova a druhu polku da do dalsieho riadku. Proste ide strasne poslednu dobu.
Od AU do dneska mi isiel otrasne... dnes pozeram pisem jak blazon prepinam medzi chatmi a je to ta stara rychlost na ktoru som bol zvyknuty... nic som nerobil a whatsapp nemal update... ;oI
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od imperator »

Pišta Hufnágl píše:Zjistil jsem nemilou věc - po HR se neobnoví seznam blokovaných tel. čísel. Což je k vzteku. Už jsem měl slušnou sbírku - a teď mi budou postupně volat znova :(
Takže pozor pozor! Opisovat si to na papírek, před HR! :(
Hej na ios to je zalohovane... ja som to zistil uz teda u wp8 a bolo mi jasne ze tu sa to syncovat nebude tiez - ja som si vsetky cisla ukladal ako Blokovane 1 Blokovane 2 atd... a prinajhorsom si ich takto pridal

ale

https://www.microsoft.com/sk-sk/store/p ... zdncrfj3ml" onclick="window.open(this.href);return false;

toto ked nastavis ako aplikaciu pre telefon tak ti aj blokuje cisla aj podla medzinarodnej nadatabaze aj to ma vlastnu cloudovu zalohu - a zevraj to je fajn programik napr na androide...
Pišta Hufnágl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 699
Registrován: pon zář 21, 2015 10:07
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 5 LTE 64 GB
Bydliště: Praha. Pochopitelně.

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Pišta Hufnágl »

Jo, o tom už jsem se doslechl. Ale nějak se mi nelíbí, aby se to rozhodovalo samo, co blokne.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od imperator »

Myslím že ten "spam list" sa da vypnúť no
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od SmetyCZ »

imperator píše:
niki66 píše: Tak nie si sam. Ja mam presne tieto iste chyby ako si napisal. whatsapp ide otrasne, laguje, pisem nieco a odozva je strasne pomala, dam odoslat a odosle pol slova a druhu polku da do dalsieho riadku. Proste ide strasne poslednu dobu.
Od AU do dneska mi isiel otrasne... dnes pozeram pisem jak blazon prepinam medzi chatmi a je to ta stara rychlost na ktoru som bol zvyknuty... nic som nerobil a whatsapp nemal update... ;oI
A nebylo to jenom tím, že si Whatsapp zálohoval svoje koverzace a někde cestou to drhlo? Popř. zálohování přímo v systému (na Onedrive)?
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od imperator »

no ved ta zaloha sa robi raz denne automaticky na interne ulozisko (resp tusim sd kartu) nie ? a ked to dam manualne urobit tak to prebehne okamzite a rychlo - aj teraz aj predtym, na onedrive to vie backupovat tusim zatial len beta resp tu moznost este nemam teraz takze toto tiez odpada - hovorim presne po AU sa zacal mega lagovat - hlavne keby si skusil pisat naraz akokeby 10 timi prstami po klavesnici tak vsade ti pismenka naskakuju hned - a tam som vedel napisat aj 2 vety kym ta veta naskocila... a kedze som pisal rychlo tak som dal za tym hned odoslat a odoslalo prve pismenka akorat a zvysok nikde alebo potom v tom chatboxe... + aj prechody do whatsappu alebo z neho do systemu lagovali animacie a spol... no dost katastrofa... a vcera ci kedy som si vsimol ako to lieta rychlo (co je vlastne to ako to bolo predtym a s tym som bol celkom spokojny) jedine co sa mi stalo tusim skor ze sa mi vybil mobil takze to bol akokeby soft reset - ale ten som robil aj predtym a nepomohlo - rovnako aj reinstall bez obnovy atď - takze je to fakt divne... najmä ked to tu presne robilo niki66 ale zaroven ostatni ho mali v pohode...
Uživatelský avatar
mposvar
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 403
Registrován: stř zář 03, 2014 13:40
Zařízení: Telefon

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od mposvar »

Já s WhatsApp problémy Tebou uváděné nemám, a to ho používám opravdu hodně...
Jo vlastně mám spolu s SoT to jsou u mne největší "žrouti" baterie... :-)
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od imperator »

Co je SoT ?
No ved prave ze aj ja som pouzival brutal vela - potom prislo to AU - a HR som kvoli tomu nechcel robit - aj ked by mozno pomohol - asi tam bolo nieco zacyklene alebo nejake stare data alebo nieco - fakt si to neviem vysvetlit - a zrazu v pohode... a to som sa od AU doteraz dost natrapil fakt... lebo pouzivam vela a to bolo na urovni telefonu z roku 2010 - ale cital som aj na zahranicnych forach ze to mali ludia a tuto to mal uzivatel niki66 - skoda ze som neurobil video ze jak to vyzeralo no
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Sinpa »

Osobně mi přijde, že se AU moc nepovedl, telefon se mi občas chová jako v lednu 2016..
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od imperator »

Hej hej veruze tak - pokiaľ nepoladia AU ale za tým pôjde redstone 2 zas s novymi features tak to bude takto dokola
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od qwerty »

Hej. Aj na PC to chvilu trvalo, ale .189 na mojej L650 uz nerobi problemy. To mas tak, trh tlaci na urychlenie vyvoja, a potom sa produkty vydavaju skor nez by bolo vhodne. Samsungy vybuchuju, iPhone piska, na Nexusoch 5x po update na N-ko nejde WiFi a tak dalej.
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Mahtiel »

Mně se zlepšila na posledních buildech výdrž baterie :) aspoň se mi zdá :D
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 34 hostů