Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
Odpovědět
Uživatelský avatar
Freeloader
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 397
Registrován: čtv říj 18, 2012 20:41
Zařízení: Nokia 8

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Freeloader »

nezda sa mi ze by to bol problem len s L950, ja mam L650 a nemam sice ten konkretny problem co vy ale odkedy zmenili Jas z "Automaticky" na "Navrhovane" tak sa sprava cudne. Napr. ked sa mi zapne battery saver po prekroceni hranice 25% baterky tak jas sa mi neznizi.
peeeeta
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 245
Registrován: stř zář 12, 2012 10:44
Zařízení: Lumia 950XL

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od peeeeta »

A co zkusit vypnout položku "Měnit jas automaticky při změně osvětlení" ?

Mě třeba štve, že někdy nelze mobil probudit ani poklepáním, ani tlačítkem power. Nezobrazuje se ani glancescreen a vše funguje až za pár vteřin. Přesto není proximity senzor ničím zakrytí a mobil leží na stole.

V posledním týdnu se mi také stalo, že mobil úplně vytuhl a to tak, že jsem měl nahoře jen pruh, který zobrazoval display, pak už byla jen černá obrazovka.

Dotaz: Je možné, že se můžou vypálit hodiny z glancescreenu, když se nabíjí mobil a hodiny se neustále zobrazují?
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od imperator »

htcjirka píše:OT: Mrkni do textu, mas tam nejake nevhodne slovo nebo zakazane slovo.
no nemam tam uz ziadne prispevky a to som nic strasne nepisal len som vyvvratil tie bludy nitro.doubt.jmeno.prezvysko...

skoda
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od imperator »

toto sa tahalo lumiami dlho - ale to bol asi reproduktor :D tak uz to je aj u applu
zmizlo to vlastne uz u lumii ? (niekedy to robila appka ked sa spustila inokedy to ostalo za prehratym zvukom)

https://www.letemsvetemapplem.eu/2016/0 ... on-syceni/" onclick="window.open(this.href);return false;
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od veigy »

Já jsem to pozoroval hlavně na L620 na ostatních Lumiích to nebylo slyšet pokud si se nezaposlouchal, takže jsem to neřešil [emoji2] L930 mi teď akorát občas lupne so repráku...
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od imperator »

ja som to pocul na 730 vyslovene vyrazne tam to bolo pocut aj dlhsie.. a na zaciatkoch na 950tke...
Zeta
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 92
Registrován: ned pro 23, 2012 12:41
Zařízení: Samsung Galaxy S9+
Bydliště: Brno

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Zeta »

L620 šuměla nonstop, pokud se na to člověk zaměřil, to je pravda. A v 950 sem tam lupne. Mimochodem, podařilo se někomu rozchodit hlasové pokyny ve Windows Maps? Od doby, co AU násilím znemožnil používání HERE aplikací, tak hlas nefunguje. Dle diskuzí na internetu jsem zkusil nainstalovat dvě různé další navigace, zda si to nechytí hlas z nich, ale pořád jen ticho. A navigace, která na mě nemluví, je upřímně dost k hovnu. V krajním případě asi sehnat XAP od Here Drive+ a pokusit se to tam narvat ručně násilně, ale rád bych našel odlehčenější řešení.
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Mahtiel »

Zkusil jsi změnu hlasu Mark/Susan/Zira/George v nastavení řeči nebo se stáhnout jiný jazyk řeči, např. britskou Eng? Osobně mám vyzkoušený ten druhý způsob...
Mirdyn
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 295
Registrován: ned úno 15, 2015 22:28
Zařízení: Huawei P30 lite

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Mirdyn »

Jj, stačí stáhnout jinou řeč a jako zázrakem navigace mluví i česky. Tenhle bug je tam už od Nokie, dokonce to takhle fungovalo i na Symbianu :tlem:
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Sinpa »

Mám stáhlu eng US a eng UK a stejně to nekecá ani eng, čeština tam nidke není.
A ty eng mám teď zase smazat jak?
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Mahtiel »

Zkus změnu hlasu Mark/Susan apod., ani to nepomůže? Ty řeči máš stažené už dávno nebo jsi je stahoval až po problémech s navi? Když tak zkus stáhnout jinou řeč, jinak fakt nevím :)
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Mahtiel »

Jinak mám dotaz, funguje vám korektně na ofiko nebo RP buildech korektně Core Music Player? Pouštím si lossless hudbu přes bluetooth sluchátka, v Core Playeru se mi občas zobrazí decoding error nebo skladba se kousne na konci a další se nespustí nebo po dlouhé době. U přehrávače Foobar2000 mobile jsem zatím problémy nezaznamenala.
Jinak má smysl do Lumie 640 ládovat lossless hudbu nebo stačí mp3? Jinak, co se týče lossless hudby, mám k Vánocům slíbený lossless přehrávač z Aliexpressu :)
xHeretic
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 144
Registrován: ned lis 26, 2006 19:08
Zařízení: Windows Phone!

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od xHeretic »

Já mám Core Player koupený a používám ho hlavně na jízdu autem, telefon propojený 3,5mm jack-jack, přehrávač funguje naprosto bez problémů, je pravda že jedu jen MP3...do auta je to stejně jedno.
ijon
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 201
Registrován: čtv zář 04, 2014 11:17
Zařízení: Lumia 950 SS VF

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od ijon »

S Core Music Playerem jsem měl stejné problémy, hlavně zaseknutí na konci skladby. To byla ale v jisté době potíž snad asi všech alternativních přehravačů. Teď používám Audiobit Music Player, který funguje OK jak v ofiko tak i v Release Preview, který používám kvůli mapám.
Flac a mp3 - záleží na tom, jaká máš sluchátka a jaké uši a co posloucháš. Podle mě tedy mp3 320 kbit na takové to domácí žv... hraní stačí. Sluchátka ale dokážou udělat opravdu dramatický rozdíl, ona jsou totiž mobilní nebo sportovní sluchátka laděna tak, aby právě maskovala nedostatky mp3. Nevím, jaký lossless player máš vyhlídnutý, ale nemyslím, že poznáš rozdíl.
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Mahtiel »

Mám objednaná nová sluchátka Xiaomi hybrid a přehrávač mám vyhlídnutý zřejmě ONN X6, který se pohybuje za cca 60 až 65 dolarů. Ale to jsme trochu utekli od tématu. Kdyby někdo měl radu na kvalitní přehrávač, tak prosím o info skrze SZ :)
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od relouth »

mozem sa opytat,na akych sluchadlach ten flac pocuvas ? :)

inak,ide ti vo foobare ekvalizer? respektive,ma efekt ? u mna nie
ijon
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 201
Registrován: čtv zář 04, 2014 11:17
Zařízení: Lumia 950 SS VF

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od ijon »

Xiaomi Hybrid jsou údajně solidní sluchátka, ale neslyšel jsem. Jinak si udělej jednoduchý test, nahraj si stejnou hudbu v mp3 320 a flacu a zkus je od sebe na sluchátkách poznat, když je nerozpoznáš (a podle mě ne), nemá flac smysl. Už kvůli místu na storage. Záleží taky na druhu hudby. Podle mě je rozdíl slyšet ale až u audiofilských sluchátek a taky u dobře nahrané hudby (což je dnes už taky spíš výjimka). Jenže připojovat audiofilská sluchátka k mobilu je stejně blbost, protože je nevybudíš.
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Mahtiel »

Z mobilu většinou poslouchám přes bluetooth sluchátka Bluedio, někdy, když nepotřebuju se pohybovat, tak přes Koss PortaPro. Ve Foobaru jsem ekvalizér ještě nezkoušela.
Uživatelský avatar
Freeloader
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 397
Registrován: čtv říj 18, 2012 20:41
Zařízení: Nokia 8

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Freeloader »

imperator píše:ja som to pocul na 730 vyslovene vyrazne tam to bolo pocut aj dlhsie.. a na zaciatkoch na 950tke...
moja L650 sumi ale pocujes to len ked si das reproduktor k uchu, ked drzis telefon v ruke a pozeras video tak zvuk pocujes cisto, asi to tak ma byt neviem, no neprekaza mi to
gorby
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 88
Registrován: pon pro 08, 2014 20:29
Zařízení: Nokia

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od gorby »

Jak se dostat na skype? Mám nově nainstalovaný build .189. Dlouho jsem jej nepoužíval. Systém mi tvrdí, že ho mám nainstalovaný a je prý součástí zpráv. Když ale otevřu zprávy, nikde nevidím volbu Skype. Jen odeslání sms. Pomůže někdo neznalému?
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google a 52 hostů