[app] e-kurz Moderní programování a Visual Studio 2015

Diskuze o Windows Phone a Windows 10 Mobile aplikacích. Máte tip na zajímavý program? Šup sem s ním!
Odpovědět
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

[app] e-kurz Moderní programování a Visual Studio 2015

Příspěvek od Mahtiel »

E-kurz Moderní programování je zaměřeno na programování univerzálních aplikací pro Windows 10. Graficky aplikace moc nevyniká, zato samotný e-kurz je napsán skutečně blbuvzdorně. Osobně zatím na PC nemám Windows 10, tak jsem se daleko nedostala, ale podle ohlasů jiných se jedná o skutečně kvalitní aplikaci, která je ve storu v češtině dle mého mínění skutečné jediná. Úvod je zdarma a jednotlivé lekce jsou vám zpřístupněny po zaplacení. Zde he odkaz na stažení samotné aplikace:
https://www.microsoft.com/cs-cz/store/p ... blggh5k80b" onclick="window.open(this.href);return false;
mcquack
nováček
nováček
Příspěvky: 46
Registrován: čtv srp 04, 2011 20:08
Zařízení: Lumia 950 XL DS

[app] e-kurz Moderní programování -programujte uni. aplikace

Příspěvek od mcquack »

Pokud máte jiný region než Česká republika, tak nebudete moci aplikaci ve storu vyhledat a pokud půjdete přes přímí odkaz, tak nepůjde stáhnout.
Možná by to mohl autor "opravit" 8-)
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

[app] e-kurz Moderní programování -programujte uni. aplikace

Příspěvek od Mahtiel »

na US store mi to aplikaci nenašlo. Možná třeba pro stažení aplikace změnit v telefonu region, a pak ho zase vrátit nazpět
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

[app] e-kurz Moderní programování -programujte uni. aplikace

Příspěvek od Mahtiel »

Konečně máme v PC Windows 10, tak jsem stáhla Visual studio 2015, kvůli omezené kapacitě systémového disku (C:), jsem dala instalovat na jiný disk (E:). Asi to byla blbost, ale stalo se (po odinstalaci a snaze o novou instalaci jen na systémový disk mi to háže původní disk, v PC zůstala i po odinstalaci hromada dat, tak jsem to znovu nainstalovala na E:). Ovšem zřejmě z důvodu, že aplikace je na dvou discích, část na systémovém a část na E: , tak mi Visual studio nerozpozná nainstalovanou češtinu. Jak tam tedy dostat prosím češtinu? Nebo bude lepší aplikaci odinstalovat, odinstalovat dle seznamu aplikací nejnovější aplikace (popravdě se trochu bojím, abych neodinstalovala něco, co nemám), které mají souvislost s Visual Studiem, udělat místo na C: a znovu nainstalovat?
No a manžel si stěžuje, že se mu pro práci značně zpomalilo PC, třebaže Visual Studio neběží,

Edit: Je možné, že by jazykový balíček pro Visual studio byl skryt tady?: E:\Visual Studio_Martina_program_nemazat\Common7\IDE\CommonExtensions\Microsoft\Language
Uživatelský avatar
koumes
moderátor
moderátor
Příspěvky: 2027
Registrován: pon čer 09, 2008 20:01
Zařízení: Moto Z ; Moto Zoom
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

[app] e-kurz Moderní programování a Visual Studio 2015

Příspěvek od koumes »

Jo je to mozne,pres TC se tam podivej a jazyky maji cisla 10xx a neco k tomu
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

[app] e-kurz Moderní programování a Visual Studio 2015

Příspěvek od Mahtiel »

Tak nové projekty stejně nejde spouštět. Tak jsem se nakonec rozhodla pro odinstalaci celého programu. Pokud bude stačit systémový disk, tak ho pak zkusím nainstalovat na něj. Zřejmě všechny problémy způsobily, že jsem to primárně nainstalovala na jiný disk než systémový :(
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

[app] e-kurz Moderní programování a Visual Studio 2015

Příspěvek od JirkaTom »

Co chceš na tom VS dělat ?
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

[app] e-kurz Moderní programování a Visual Studio 2015

Příspěvek od Mahtiel »

Chtěla jsem si zkusit vytvořit nějakou "jednoduchou" uni aplikaci :)
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

[app] e-kurz Moderní programování a Visual Studio 2015

Příspěvek od JirkaTom »

Tak přeji pevné nervy... Zkoušel jsem "vyrobit" aplikaci pro mobilní win, ještě WP8 a pokusná Lumia 520. Zkončilo to u hello world, pár tlačítek na home screen, nějaký check box a pod. a pak jsem toho raději nechal... :) Ale fungovalo to...

Třeba to s UA bude jednodušší, ale opak bude asi pravda. :)

Zkusit se to ale musí....
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

[app] e-kurz Moderní programování a Visual Studio 2015

Příspěvek od Mahtiel »

Díky moc :)
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

[app] e-kurz Moderní programování a Visual Studio 2015

Příspěvek od Mahtiel »

Zrovna odinstalovávám zbytky Visual Studia, abych ho mohla nainstalovat správně na systémový disk, co vše odstranit, aby se mi instalace nabídla rovnou na systémový disk a ne na ten původní disk. Předpokládám, že mohu odinstalovat Windows Software development kit. Odinstalovávala jsem aplikace VS dle datumu aktualizace. Jenže mi tam zůstaly Microsoft Visual C++ 2008, 2010, 2012,2013, které byly aktualizovány dříve.
Dále je mi podivné, že když jsem instalovala původně VS 2015, chtělo to po mne 21 GB volného místa, a že odinstalací větší části se uvolnilo minimálně 40 GB. Zbytky po odinstalaci mohu vymazat přes Total Commander?
hamoun
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 325
Registrován: úte úno 05, 2013 8:48
Zařízení: Nokia 930 (W10M)

[app] e-kurz Moderní programování a Visual Studio 2015

Příspěvek od hamoun »

ty starsi knihovny tam urcite nech .. jinak ti prestane chodit spousta aplikaci, které je potrebujou ...
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

[app] e-kurz Moderní programování a Visual Studio 2015

Příspěvek od Mahtiel »

Znovu otevírám toto téma, konečně mám vlastní NTB a chci si hrát :)
Chtěla bych poprosit, kdo má zkušenosti s programováním, co je pro takového analfabeta, jako jsem třeba já, nejjednodušší na programování ve Visual studiu 2017.
A kde se případně dá sehnat příručka pro "blbečky" Existuje třeba program případně učebnice Moderní programování, jedna je pro univerzální aplikace Windows, druhá pro desktopové aplikace Windows. Dále Visual Studio umožňuje v rámci Xamarinu vývoj multiplatformních aplikací. Ráda si nechám poradit :)
Osobně bych chtěla zkusit program na interaktivní příručku, která by obsahovala převážně text a obrázky, nic složitého :)
Přílohy
Visual_studio2.jpg
(94.56 KiB) Staženo 26 x
enc0re
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: pát srp 28, 2015 9:37
Zařízení: Lumia 830 White

[app] e-kurz Moderní programování a Visual Studio 2015

Příspěvek od enc0re »

Na uplny zaciatok, za seba mozem odporucit knihu C# The Player's Guide 3rd Edition. Ja som presiel 2nd Edition. Teda ak rozumies anglicky. Je zamerana iba na konzolove aplikacie ale na zaciatok je to idealne. Okrem toho pise sa tam aj o "delegates, events, generics, lambda expressions, asynchronous programming, and other similar more-advanced topics".

Je pisana velmi zrozumitelne aj pre uplnych zaciatocnikov, ma priklady, riesenia. Podla mna velmi dobra kniha. Bez ziskania tychto zakladov velmi nema zmysel hned sa ucit graficke rozhranie, lebo tam ti pribudne na ucenie aj XAML syntax a moze ta to mylit, atd.

Ak toto zmastis, dalej odporucam free kurz Windows 10 Development for Absolute Beginners od Bob Tabor na Microsoft Virtual Academy, kde to je uz zamerane na vyvoj UWP softveru. Po kazdej nejakej ucelenej casti nasleduje zadanie a podla neho napisat softver. V kazdom dalsom videu po tomto zadani, potom on ukaze jeho postup ako to zadanie spravit a mozes si porovnat vysledok. Btw, videa sa daju v pohode stiahnut :).
Uživatelský avatar
amentma
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 162
Registrován: stř črc 15, 2009 8:01
Zařízení: Galaxy S8, iPhone 7, zvysky Lumie, ...

[app] e-kurz Moderní programování a Visual Studio 2015

Příspěvek od amentma »

ja osobne mam rad naucne videa, zvykne sa z toho na mna dost nalepit. konkretne od autora Bob Tabor sa mi zatial pacili asi najviac, styl akym rozprava a vysvetluje mi pasuje najviac. On prevadzkuje portal http://www.devu.com" onclick="window.open(this.href);return false; kde je dost platenych kurzov, ale zakradne kurzy robil aj pre Microsoft a daju sa najst napr. na Channel 9 MSDN.

Pre uplny zaciatok s C# je napr. dobry kurz https://channel9.msdn.com/Series/C-Shar ... -Beginners" onclick="window.open(this.href);return false;

pre UWP (Windows 10) je seria https://mva.microsoft.com/en-US/trainin ... 4305632527" onclick="window.open(this.href);return false;

celkom dobra seria je aj pre Xamarin, ale tu uz komentuje iny autor. Ale tiez sa celkom dobre pocuva a pre mna je zrozumitelna https://mva.microsoft.com/en-US/trainin ... 8200115881" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „Aplikace a software“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google a 11 hostů